Skocz do zawartości

GTA IV


Rekomendowane odpowiedzi

przecież jest kilka screenów z gameplayu tylko, że z "wyciętym" HUDem, choćby ten: http://gtasiteftp.free.fr/kuchcik/gta4/28-02-08/9.jpg czy ten: http://www.rockstargames.com/IV/screens/GTAIV_26.html ;)

 

edit: ten screen: http://media.gtanet.com/images/3902_gta_iv.jpg też przedstawia ujęcie z gameplayu (patrz czerwona strzałka nad głową przeciwnika).

Edytowane przez popiol
Odnośnik do komentarza

gta sa znalazlem na w necie, sciagnolem z crakiem, pierwszy filmik omijam, jestem w jakichs slumsach widze rowerek ale ide na ulice i biore byle pierwsza fure w posiadanie, spogladam na mape ktoredy najszybciej na autostrade prowadzaca do mostu na inna wyspe wiec pruje ile wlezie gdy dojezdzam do mostu (tego czerwonego) to sie okazuje ze nie ma zadnych blokad normalnie wjechalem do drugiego miasta. widocznie ktos wpisal jakies kody czy cos. ale gre zamierzam skonczyc na ps2, latwiej mi sterowanie analogiem obczaic, choc do pc mam podpietego duala i moge dowolnie skonfigurowac. wpisujac jakis kod z nieba spada mi apacz i bez zadnych licencji wlecialem na lotnisko tam wsiadlem w jakiegos boeinga i roztrzaskalem sie o wiezowiec ;) (death to the infidels) - dokladnie na tym skonczylo sie moje testowanie karty graficznej w pc.

 

btw bylem na tym moscie z drugiego screena :P granie w GTA4 moze przyprawiac o lekkie dejavu. szkoda ze screeny wygladaja na obrabiane jakims blurem, jak jak tego kuzwa nieznosze.

Odnośnik do komentarza
szkoda ze screeny wygladaja na obrabiane jakims blurem, jak jak tego kuzwa nieznosze.

Blur, nie blur, jakiś dziwny filtr, który już mocno dał się we znaki przy okazji tego screena:

http://media.gtanet.com/images/3898_gta_iv.jpg

Na moje oko gra po prostu nie będzie mieć dobrego AA, czyli na dzień dobry pokażą się poszarpane krawędzie (trudno, żeby przed premierą producenci robili sobie negatywne fory u przyszłych klientów). Z drugiej strony można podać masę tytułów, które mimo braku AA wyglądały całkiem nieźle. Ale nie robił bym z tego wielkie HALO.

Jak zwykle wiadomo, że w ruchu będzie się to całkiem inaczej prezentować niż na statycznych obrazkach. Być może z tego tytułu wcześniej uwypuklony problem dość średniej jakości tekstur przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie, a zacznie liczyć się po prostu czysty gameplay i niczym niezmącona walka z "systemem", czego sobie i Wam serdecznie życzę.

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie, ze gra wyglada srednio, a nawet bardzo srednio. Jednak 90% ludzi wypowiadajacych sie tutaj nahypowamnych niczym pudzian sterydami, usiluje wmowic sobie, iz fakt ten spowodowany jest freeroamingiem, duzym miastem etc i ze Rockstar nigdy nie przykladal sie zbytnio do grafiki (ad.1 Jakos AW nie ma z tym problemów. Ad.2 No to chyba nienajlepiej o nich swiadczy, nie? ).

 

Pozostale 10% nie ma raczej odwagi nic takiego powowiedziec, poniewaz boi sie reakcji wiekszosci itp.

Edytowane przez komar737
Odnośnik do komentarza
Gość maciek88

Kurcze, przesadzasz. R* nie dostarcza oczopląsu co nie znaczy, że nie jest w stanie zaserwować pozytywnych wrażeń wizualnych. Wyżyłowana do granic grafika niczego nie przesądza. Najważniejsze żeby wszystko ująć w solidne ramy przyzwoitości tj. odpowiedni design wkomponowany w mechanikę gry tak aby móc sprawnie łączyć wszystkie tryby. Poza tym martwe obrazki to jedno, a samo granie na żywca drugie. Użyjcie wyobraźni i tchnijcie życie w te "średnie" screeny na ekranach waszych wypaśnych LCD - niu jork, bydło na ulicach, ciągły ruch, tłuste cienie gigantycznych drapaczy chmur, psiarnia na sygnale ;] itd. Jak można narzekać. Rozbestwiło się towarzystwo.

Odnośnik do komentarza
Oczywiscie, ze gra wyglada srednio, a nawet bardzo srednio. Jednak 90% ludzi wypowiadajacych sie tutaj nahypowamnych niczym pudzian sterydami, usiluje wmowic sobie, iz fakt ten spowodowany jest freeroamingiem, duzym miastem etc i ze Rockstar nigdy nie przykladal sie zbytnio do grafiki (ad.1 Jakos AW nie ma z tym problemów. Ad.2 No to chyba nienajlepiej o nich swiadczy, nie? ).

 

Pozostale 10% nie ma raczej odwagi nic takiego powowiedziec, poniewaz boi sie reakcji wiekszosci itp.

Masz rację. Freeroaming nie powinien dla żadnej gry tworzyć "taryfy ulgowej", zwłaszcza pod względem prezentacji A/V. No może San Andreas na PS2 stało nieco w innej pozycji, bo to naprawdę był cud, że ten sprzęt był w stanie generować beż żadnych loadingów tak ogromny i złożony świat.

Whatever, pozostawmy to historykom z IPNu.

Wracając do meritum, jestem pewien że przy odpowiednim zaangażowaniu dało by radę stworzyć coś rozmiarem przypominającym serię GTA, z grafą Gearsów. Pytanie tylko jakim kosztem? To co widzimy na screenach GTAIV ma elegancko śmigać przy akompaniamencie reagującego na nasze poczynania "miasta", smyrającego dodatkowo silnika graficznego Euphoria, przeliczanych na bieżąco danych montujących natężenie oświetlenia, dynamicznych cieni, światłocieni etc. w zależności od pory dnia, zapewne związanych z tym masy efektów mających jak najlepiej symulować pełny 24 godzinny cykl dnia i nocy, do tego dodajmy pełne przechodniów ulice, ustawiających się w korkach samochody (miejmy nadzieję hehe) i kij wie co jeszcze...

Tak więc jeżeli wychodzić z założeniem, to z pozycji maksymalnie neutralnej. Jest ładnie, aczkolwiek nie jest to poziom obecnych killerów gałek ocznych. Niemniej jednak w porównaniu z nimi to nie tylko grafa ma świadczyć o tym "czymś" co przyciągnie na ponad 100 godzin standardowego czasu, który będzie potrzebny na przejście tej pozycji.

Odnośnik do komentarza

Ludzie opanujcie się! Wystarczy, że na necie pojawi się jedna nowa fotka z gta4 i wszyscy zaczynają się jarać (Nowy Jork?, Waszyngton?, Kraków???) nie.... ja wam powiem-to wasza chora wyobraznia uzmysławia sobie jakieś cuda niewidy na tych screenach.

Skończy się i tak na tym, że Rockstar da kopa wszystkim takim zapaleńcom, że odechce wam sie grać w te "sratata4". Pamiętamy jakie miało być san andreas, jakich to tam cudów nie naobiecywano a skończyło się tylko na bardzo dobrej grze (na pewno nie na 10). Takich farmazonów jak przy okazji zapowiedzi czwartej części już dawno nie widziałem (niedługo napiszą, że będzie można wejść w zaułek i zaciągnąć tam ze sobą prostytutkę w celu wymiany kart z pokemonami. Ludzie... mówię wam, żeby wsztrzymać się do premiery i dopiero wtedy zobaczyć co wymyślili ci wielcy spece od tej groteskowej serii bo wszelkie znaki na niebie i na ziemii wskazują, że to będzie tylko bardzo dobry tytuł (podobnie jak san andreas). Nie interesuje mnie opinia większości ludzi dla których to gta jest grą wielką jedyną w swoim rodzaju itd. Według mnie to gra taka jak inne tyle że traktująca o temacie który nie wiedzieć czemu jara cały świat (ot udawanie madafaki). Prościej kupić pistolet na wodę wyjść na ulicę i strzelać do much, efekt ten sam a i realizm znacznie większy. Na koniec słówko do gta-fanów: ZDZIWICIE się i to mocno!!!!!! będę się modlił o to aby wyszedł z tego kicz roku! Aha.... premiera w 2009....hehehehehehe.

Odnośnik do komentarza

Mozecie sie smiac ale jak dla mnie gra wyglada gorzej teraz niz ja prezetowano na poczatku ( filmik pokazujacy ladne rozproszenie swiatla , niezle tekstury , idealnie gladkie krawedzie) cos mi sie wydaje ze aby zadowolic wlascicieli obu konsol R* musialo pujsc na kompromis i powycinac to i tamto z gry , gdzie jest ten piekny hdr i real time shadows ( moze zdecydowali usunac to by poprawic framerate) ostatnie screeny tego nie prezetuja , ciekawe tylko przez ktora konsole zdecydowano sie na takie kroki...

zapomnialbym tu jest link do pierwszego filmika z gta4 jak kto nie widzial:

http://youtube.com/watch?v=jyw6iOdA4zQ

Edytowane przez AbraHAM
Odnośnik do komentarza

kurde nie wiem po co oni wrzucaja te pokemony, chyba tylko dla takich masochistow co chca skoncząc gre koniecznie na 100% pewnie i skoncze ale najpierw zalicze głowny wątek a potem zaczne zajmowac sie bonusami. pewnie zajmie mi to ze dwa lata. btw gdzie czytales to info o pokemonach ??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...