Jump to content

System Of A Down


Hela

Recommended Posts

 • Replies 48
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • 3 weeks later...

nie mam szczególnie wypracowanego zdania o soadzie, znam zaledwie pare kawałków, jakoś nie miałem ochoty głębiej sięgać. zadziwiające jest to, że nawet puste - pozornie? - panienki znają ich utwory i lubią doń ponakur,wiać, co jest raczej niespotykane w przypadku brudasowych grup. mimo wsztystko większy wstyd jest ich nie znać niż znać ;]

Link to comment

kiedyś słuchałam ich namiętnie. w szczególności lubiłam album toxicity z 2oo1 roku ;P a potem jakoś przeszedł mi mietek podnietek na nich. ; )))

 

 

Serj Tankian <<nie wiem czy dobrze spamiętałam. nvm.> w każdym bądź razie.. ma nieziemski vocal. < 3

Link to comment
 • 1 month later...
nie mam szczególnie wypracowanego zdania o soadzie, znam zaledwie pare kawałków, jakoś nie miałem ochoty głębiej sięgać. zadziwiające jest to, że nawet puste - pozornie? - panienki znają ich utwory i lubią doń ponakur,wiać, co jest raczej niespotykane w przypadku brudasowych grup. mimo wsztystko większy wstyd jest ich nie znać niż znać ;]

dokładnie jak powyżej. Podziwiam wokalistę i perkusistę za pełen profesjonalizm, ale jakoś mnie ich muzyka nie kręci - szybkie zmiany tonacji, napierdzielanka a potem spokojna ballada... Niee, pozostanę przy Danzigu :)

Link to comment
 • 1 month later...

Ja podniecałem się SOADem do momentu kiedy usłyszałem utwory KoRna - wtedy muzyka SOADu zaczęła mi się wydawać nudna (głównie jednak chodzi o teksty, albo denne, albo ciągle o wojnach, pornografii, telewizji i tak dalej). Ale płytę Scars on Broadway kupię na 100%.

Edited by BartX
Link to comment

Scars on Broadway - s/t [2008]

 

c38ca5c79272397be22fc718501fc965.jpg

 

1. Serious

2. Funny

3. Exploding / Reloading

4. Stoner Hate

5. Insane

6. World Long Gone

7. Kill Each Other / Live Forever

8. Babylon

9. Chemicals

10 Enemy

11. Universe

12. 3005

13. Cute Machines

14. Whoring Streets

15. They Say

 

http://www.myspace.com/scarsonbroadway

 

http://ifolder.ru/7372004

 

http://depositfiles.com/files/6619096

Link to comment

Właśnie jestem w połowie płyty.

 

Ogólnie wrażenia dobre/bardzo dobre. Jest tu trochę ballad, trochę mocnego rocka, dla każdego coś miłego. Czasem pojawiają się syntezatory (w pozytywnym tego słowa znaczeniu, nie są przesadzone), głos Darona spisuje się nieźle. To coś zupełnie innego niż SOAD, nie ma już zmian tempa. Jedyne, co łączy Scars on Broadway z SOADem to długość piosenek - średnia 3 minuty, IMO w sam raz.

 

Szkoda, że SOB nie wyróżnia się niczym specjalnym. Ot, kawał dobrego rocka ze specyficznym wokalem.

Edited by BartX
Link to comment

Bo przesłuchaniu całej płytki stwierdzam, że klimatem przypomina mi ona bardzo płytę Mezmerize. Niektóre teksty są płytkie i proste do bólu (Chemicals woła o pomstę do nieba), a Enemy jakoś mi strasznie stylem Radio/Video przypomina :) Szkoda jeno, że trudno tu doszukiwać się czegoś niezwykłego i specyficznego, jakiś riffów każących pozostać na bezdechu. Może i Mezmerize było średnie (o Hypnotize nie wspominając), ale tam przynajmniej niektóre fragmenty piosenek wbijały w fotel jak np. zwrotki Radio/Video, B.Y.O.B. czy gitarowe solówki w Question.

 

Solówka Serja i tak IMO była średnich lotów :P. Jakieś dziwne tam te teksty były. Niby głębokie, ale jednocześnie dziwaczne.

 

EDIT:

 

http://uk.youtube.com/watch?v=kBqsZKE0wuk

 

Rumcajs :o

Edited by BartX
Link to comment
 • 2 weeks later...

Album jest niezły, chociaż ja byłem rozczarowany, bo zanim się ukazał dużo słuchałem ich występu na KROQ i tam wykonali wg. mnie znacznie lepsze kawałków aranżacje niż te z płyty, chociaż niektóre niedużo się różnią.

Taka próbka:

Bardziej melodyjnie zaśpiewany refren i IMO w ogóle lepiej wykonane od tego nie wiadomo co z płyty. Whoring Streeets razem z instrumentalem przed też warte sprawdzenia.

 

A i Malakian z tą brodą wygląda jak żul spod monopolowego i mogli by zawitać też w polsce, jak Serj.

Jeszcze jedno - teksty są słabe.

Edited by Hela
Link to comment
 • 2 weeks later...

Po parokrotnym przesłuchaniu płyty byłem zachwycony, jednak z czasem znudziła mi się. Powróciłem do KoRna i AC/DC :) i dobrze mi z tym.

 

Malakian jest bardzo utalentowanym muzycznie człowiekiem, ale ta płyta nudzi się naprawdę szybko. Niektóre kawałki przydają się bardziej na dyskotekę (Chemicals, 3005, Funny) niż na porządne słuchanie.

Link to comment

Nie mówię, że płyta się nie nudzi (chociaż i tak jest bardziej urozmaicona niż SOAD, z tym, że niekoniecznie w tą właściwą stronę), ale co 3005 ma w sobie takiego, że nadaje się na dyskotekę?

Edited by Hela
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.