Skocz do zawartości

Filmy na podstawie gier


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ciekawostką jest, że kiedy gra jest na podstawie filmu to w większości przypadków jest to padaka lub co najwyżej średniak [Watchmen], ale kiedy gra czerpie z filmu, wykorzystując filmowe środki wyrazu to często mamy do czynienia z grą powyżej średniej - dobrą lub bardzo dobrą [Heavenly Sword, Uncharted, Dead Space]... w drugą stronę jest podobnie - film na podstawie gry to w 99% jakieś kpiny [Alone in the Dark, House of the Dead], jednak film wykorzystujący elementy growe lub może lepiej powiedzieć znane z gier, jest co najmniej dobry i można go z przyjemnością obejrzeć [Death Race, Body of Lies, Tom Yum Goong].

Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o ocenianie filmu, ale takich scigałek z power upami, gunami było już od cholery. Kto pamięta czasy zgrywanych od sąsiada kaset video, ten wie. To raczej gry zaczerpnęły takie pomysły z filmów, to tak gwoli ścisłości ;).

Odnośnik do komentarza
Takie filmy jak Tom Yun Goong (naparzanki) powstają od kilkudziesięciu lat, pamiętasz Bruce'a Lee ;)? Death race to samo, czyli B klasowe kino akcji z lat 80-90'. Nie wiem o jakie elementy growe tu miało chodzić?

 

ale mi nie chodzi o cały gatunek tylko same elementy - w Tom Yum Goong jednoujęciowa scena na krętych schodach - ewidentna inspiracja mordoklepkami w stylu "idziesz w prawo" i lejesz się z nadchodzącymi przeciwnikami [teraz przypomniał mi się Old Boy i scena z korytarzem pełnym bandytów]. Z tymi filmami akcji lat 70-80 to tytułów nie pamiętam, ale serio to nie kojarzę żadnego z takimi motywami jak power upy na drodze i to w takiej wersji w jakiej były przedstawione w Death Race [były filmy z gunami na samochodach np. Mad Max, ale np. power upów nie kojarzę:)]. Podobnie jest w Body of Lies - ujęcia z góry rodem z CoD4 oraz menusy aplikacji wywiadu wojskowego - design graficzny i dźwięki - wygląda to tak jakby koleś miał zaraz odpalić jakaś grę, a nie namierzać cele ;) - ja od razu skojarzyłem to z grami (żona również więc to nie moje skrzywienie ;) )

 

ps. z czystej ciekawości Pajgi - znasz może jakieś tytuły takich racerowych filmów z lat 80 bo chętnie bym obejrzał w ramach przypomnienia ^_^

Edytowane przez pearlfan
Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc, to nie pamiętam tytułów takich filmów (to było z 16 lat temu), ale wszystkie miały w nazwie coś podobnego do "morderczy wyścig" i 100 USD budżetu ;). I tak najlepsze były tytuły pokroju "cyborg śmierci" :D. Hmm być może żona jak i Ty kojarzycie to z grami, bo w nie gracie (ew.jedno z Was)? To jak w doszukiwanie się w każdej scenie z Dark Knight drugiego dna ;). Jak się tak dłużej jednak zastanowię, to power upa jednak z żadnego filmu nie pamiętam, mój błąd :piwo: . Body of Lies nie oglądałem (warto?) więc się nie wypowiadam o tych motywach.

Odnośnik do komentarza
Hmm być może żona jak i Ty kojarzycie to z grami, bo w nie gracie (ew.jedno z Was)? To jak w doszukiwanie się w każdej scenie z Dark Knight drugiego dna ;). Body of Lies nie oglądałem (warto?) więc się nie wypowiadam o tych motywach.

 

to chyba jednak nie to o czym mówisz... daleki jestem od nadinterpretacji...:) fakt, scena w Tom Yum Goong dla nieobeznanego z tematem [gier] widza może nie wydać mu się znajoma, ale już "korytarz" z Old Boya jak najbardziej - wszystko zależy od tego jak rozległa wiedzę ma widz [w tym przypadku nt. gier; Tom Yum Goong inspiracja mordoklepkami w 3D - Old Boy - 2D - bardziej kojarzone z grami przez laików]

 

wracając do ekranizacji - chętnie zobaczyłbym Fallouta lub Stalkera na srebrnym ekranie... bez masy efekciarskich FX, ale z ciężkim, postapokaliptycznym klimatem co jest do zrobienia - przykładem ekranizacja "Drogi" McCarthy'ego - zobaczcie zdjęcia.

 

a Body of Lies? Hmm zaczyna się z przytupem, ale potem systematycznie napięcie spada - mimo dobrej realizacji od strony technicznej, trochę się wynudziłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Zanim powstała gra był już Stalker imho znacznie lepszy od wytworu piecowego.

 

ale ja mówię o filmie na podstawie gry [której za inspirację posłużyła książka, a raczej wybrane z niej elementy], a to czy Stalker Tarkowskiego jest lepszy/gorszy/blablabla itd. od gry to mnie w tym momencie interesuje jak zeszłoroczny śnieg ^_^

 

edit: 2 posty wcześniej pisałem, że chętnie zobaczył bym ekranizację Fallouta, a tu proszę -> Fallout w kinie?

Edytowane przez pearlfan
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Trzej nowi aktorzy dołączyli do obsady filmu Tekken, same znane nazwiska, zaczne jednak od najlepszego, a skończę na najgorszym (IMO):

 

Jackie Chan zagra Lei Wulonga

 

NO KU*WA, zagra praktycznie siebie, bo lei był od początku wzorowany na jacku, wielki plus !

 

James Franco zagra Hwoaranga

 

No tu troszke kiszka, ale jakoś przełknę Jamesa z czerwonymi włosami

 

Ron Perlman (znany jako hellboy) zagra Paula Phoenixa

 

Eh, wyobraź sobie czerwony strój paula, jego włosy a'la johnny bravo, z małpią mordą rona :/

 

http://www.imdb.com/title/tt0411951/

Edytowane przez _One_
Odnośnik do komentarza

O takiej obsadzie słysze jak jeszcze się grało w tekkena3, na imdb jest status completed więc nic pewnego. A Ron Perlman to najlepszy aktor z całej obsady tego filmu (o ile w nim zagra).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Hwoaranga jednak zagra Hyun-kyoon Lee.

 

A tak BTW:

 

W miniony piątek posiadacze pakietu Cyfra+ mogli obejrzeć dziesiąty odcinek programu Sceny z życia kaskaderów na kanale Planete, poświęcony filmowi Tekken (podziękowania za informację dla Krakersa [TcT]). Powtórka zostanie wyemitowana w najbliższy piątek, 28 sierpnia o godzinie 7:35.

 

Jak możemy przeczytać w opisie: Serial odsłania kulisy pracy śmiałków, którzy wybrali trudny i niebezpieczny zawód kaskadera. Widzowie zobaczą m.in. Leifa Havdale'a podczas realizacji sceny wypadku drogowego, Eda Durana wyskakującego z płonącego auta oraz Ryana Ennisa wysiadającego z samochodu, który przewrócił się i przekoziołkował kilkakrotnie przy zawrotnej prędkości. Bohaterowie poszczególnych odcinków opowiedzą, co tak naprawdę sprawia, że codziennie ryzykują życie dla tak szalonej pracy.

 

Nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić Was do obejrzenia tego programu, prezentującego wysiłki kaskaderów przy tworzeniu filmowej produkcji związanej z serią gier Tekken.

 

źródło: nSports.pl

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...