Skocz do zawartości

Resident Evil 5


jiloo

Rekomendowane odpowiedzi

Moje odczucia- za(pipi)ista animacja postaci, a ich wykonanie to mistrzostwo, genialne lokacje(aż chce się oglądać). Fabuła lepsza niż w czwórce. Czas gry na dobrym poziomie(u mnie 15h wąchając ściany) chociaż część czwarta zajęła mi 10h więcej. Co do niemożności poruszania się podczas celowania- po ukończeniu gry moje zdanie zmieniło się dokładnie o 180stopni-myślałem, że to już nie czasy na takie rozwiązania, tymczasem w ogóle mi to nie przeszkadzało. Moja ocena 9+

 

W Mercs mode odblokowuje się tylko kolejne postaci czy coś jeszcze?

Edytowane przez pawel3569
Odnośnik do komentarza

Mam i ja. Dzisiaj piękny dzień mimo daty, Ultima kolejny raz się spisała na medal. Gierę dopiero co odpaliłem więc za dużo wrażeń nie mam, ale dwie rzeczy mogę stwierdzić od razu - grafa rządzi, a klimat jest odczuwalny od samego początku. Niech żyje Capcom!

 

http://images40.fotosik.pl/79/d4c700ca9eb323fb.jpg

Odnośnik do komentarza

Podzielam zachwyt kolegi. Juz walka z pierwszym bossem potrafi rozszczelnić kask ;) Nie moge sie juz doczekac coopa z kumplem.

 

W tym calym oceanie miodu widze jednak lyzke dziegciu :mellow: Co jest do k... nedzy z sejwami?To juz checkpointow nie sejwuje?? Gralem pol godziny drugi chapter, doszedlem do mostu, gdzie zalapalem checkpoint i poszedlem na obiad.Myslalem, ze jak wlacze gre ponownie to od checkpointa przy moscie, a tu mi zaczyna od poczatku chaptera :wkurzony: Czy ten Capcom nauczy sie w koncu ustawiac sejwy? dokladnie tak samo spie...li DMC4 :(

Odnośnik do komentarza

No to faktycznie mega lipa. W ogóle dla mnie system sejwów w tej części to porażka. Komu do diabła przeszkadzała ta biedna maszyna do pisania? Najpierw zabrali konieczność szukania i oszczędzania rolek, a teraz Resident stracił coś niepowtarzalnego, może archaicznego, ale mnie się to podobało. Drugi minus to brak sprzedawcy, po co upraszczać coś co było proste? A reszta to same plusy. Fajnie się szuka te emblematy, szkoda że nie piszą ile ich jest na chapter i na całość. Na dziś koniec grania, trzygodzinna sesja sprawiła mi ogromną frajdę, zupełnie jak w 2005.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie...emblematy.Rozumiem, ze chodzi o te niebieskie tarczki, ktore sie zestrzeliwuje?Czy one cos konkretnego daja, czy to najzwyklejsze znajdzki do kolekcjonowania, a la monety z literami w Lost Planet?

A co do sejwow to az boje sie ponownie odpalic gre, bo zaszedlem nieco dalej za most i w pewnym momencie pojawil sie bialy napis Loading na czarnym tle.Jesli pomimo pojawienia sie tego napisu rozpoczne ponownie od poczatku drugiego rozdzialu to ja sie chyba potne! :huh:

Zgadzam sie z przedpisca, ze maszyny do pisania byly lepsze i przejrzystsze...

Odnośnik do komentarza

Teraz juz wiem jak to sie odbywa. Gra sie sejwuje " na sicher" tylko i wylacznie wowczas, jesli pojawia sie napis Now Loading na czarnym tle. Jesli pojawi sie napis Checkpoint to gra sie sejwuje tylko w tym sensie, ze jak kawalek pozniej Cie zatluka to gra wczytuje sie od checkpointa, natomiast jesli wyjdziesz wowczas z gry (np wylaczysz konsole) to gre zaczniesz nie od checkpointa, a od poczatku rozdzialu.

Odnośnik do komentarza

Nie od początku rozdziału, tylko właśnie ostatniego save'a :P jeśli mnie pamięć nie zawodzi - "restart" w menu da nam dojście do sklepiku i zapewni powrót do gry od ostatniego checkpointa. Takie uproszczenia z pozoru mogą wydawać się dobre, jednak sklep służy mi tylko do sprzedawaniu wartościowych przedmiotów i upgradowania broni (wszak naboi w nim kupić nie można), więc kolejny przykład świadczący o niezawodności maszyn z atramentem ^^

Odnośnik do komentarza
Jest opcja co-op system link?

Tak

NIE

 

Capcom do budy , jak mogli zje.bać tak ważną sprawe , mianowicie możliwośc gry przez system-link?

Opcja jako taka istnieje , ale za cholere nie idzie się połączyć (konsole się nawzajem wykrywają , zarówno bezpośrednio kablem ethernet , jak i podłączone do routera). Nie ma w ogóle możliwości "stworzenia" gry , aby druga osoba dołączyła. Jest tylko opcja "join game" , problem , że nie ma do czego dołączać , nie ma żadnego lobby, srobby , a do gry właściwej nie idzie, kompletnie nic, pustka , a mnie i kumpla hu* strzela od ponad godziny kombinując co i jak. Ustawiamy przed grą "system link" "no limit" i h**nia. Jakieś pomysły?!!!?

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza
Teraz juz wiem jak to sie odbywa. Gra sie sejwuje " na sicher" tylko i wylacznie wowczas, jesli pojawia sie napis Now Loading na czarnym tle. Jesli pojawi sie napis Checkpoint to gra sie sejwuje tylko w tym sensie, ze jak kawalek pozniej Cie zatluka to gra wczytuje sie od checkpointa, natomiast jesli wyjdziesz wowczas z gry (np wylaczysz konsole) to gre zaczniesz nie od checkpointa, a od poczatku rozdzialu.

A co ile mniej więcej czasu mamy save'a?

Odnośnik do komentarza

To zalezy.Wydaje mi sie ze sejw wchodzi po od 10 do 20 minut gry.Ciezko wyczuc w sumie.Zalezy to od etapu.Pogralem wczoraj troszke dluzej i w sumie troche wycofuje sie z tego zarzutu odnosnie skopanych sejwow. Nie jest tak zle.Mozna sie przyzwyczaic, tylko trzeba pamietac, ze na checkpointach gra "nie zlapie" sejwa, jesli zaraz po nim wyjdziemy z gry. Poza tym gra oczywiscie rozklada wszelka konkurencje na lopatki ;)

Odnośnik do komentarza

Ja ulepszałem jedynie shotguna i jeden z karabinów, ewentualnie pistolet dla Shevy. Co jakiś czas spotyka się lepsze modele owych broni, wtedy zaś stary daje partnerce, nowy po raz kolejny upgraduje i tak w koło :D ogólnie nie polecam dawać dziewczynie dobrej broni do ręki, bo tylko naboje marnuje - na dwóch typów zużyła 3 pełne paczki naboi do karabina, gdzie normalnie wystarczy około 30 strzałów na jednego przeciwnika.

Edytowane przez Roddick
Odnośnik do komentarza

Jeżeli planujemy grać więcej niż 1 raz to opłaca pakować się w magnum żeby zaopatrzyć się potem w nieskończoną amunicję. Jeśli dopakujemy na maxa pierwszą snajperkę to potem można kupić dla laski łuk z nieskończoną amunicją za 50k. A i od L Hawka jest lepsze magnum dostępne po dopakowaniu tego pierwszego.

Odnośnik do komentarza

Jestem w chapterze 3.3. Już widzę że przejście gry zajmie mi dwa razy tyle co podawali (ok 9 godzin pisali). Jak na razie największe wrażenie zrobiło na mnie zakończenie chapteru 2.1 z QTE oraz chapter 3.1, coś pięknego. Podoba mi się fabuła, historia wciąga i chce się grać dalej, nie tylko bo gra jest super, ale właśnie z powodu fabuły, żeby zobaczyć co i jak. Co do broni to używam głównie shotguna i karabinu. Sheeva sterowana przez konsolę jest zbyt tępa, więc szkoda mi jej dawać coś więcej niż pistolet. Podobają mi się w tej grze bonusy, fajnie że zostawili figurki. Postanowiłem sobie że sam znajdę wszystkie 30 emblematów, a łatwe to nie będzie, bo od kilku chapterów nic nie znalazłem. Na dziś koniec grania, póki co jestem bardzo zadowolony. Gierka chodzi płynnie, grafa powala i nawet nie spotkałem się z darciem obrazu. Czysty miód!

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...