Skocz do zawartości

Resident Evil 5


jiloo

Rekomendowane odpowiedzi

S właśnie nie jest takie trudne, a nawet banalne wybieramy sobie najlepiej poziom 'amator' i idziemy dosysc szybko, ale nie za szybko (powiedzmy ze musimy sie zmieścić w 35min) i strzelmy BARDZO CELNIE i zabijamy jak najwięcej i bez problemu mamy S :)

 

W tej grze nie ma trudnego osiągnięcia. Mi się udało przypadkiem znaleźć jajo rotten, wiec jak ktos nie ma szczęścia to bedzie ciezko to jajo znalezc. Gre przechodziłem 4 razy i udało mi sie tylko dwukrotnie zdobyć ;) wg mnie to jest najtrudniejsze

Edytowane przez Fuji
Odnośnik do komentarza

Co do jajek to zrobiłem straszną głupotę, bo znalazłem rotten egg i zachciało mi się robić osiągnięcie 'zabij jajkiem', a trzeba było je zostawić. Piszą na onlinecenter że ono się pojawia tylko w chapterze 4.1, ale nie pamiętam gdzie dokładnie było. Jak wiesz to napisz.

Odnośnik do komentarza

Ja tego nie znalazlem w 4-1 tylko w 5-3 gdzie walczy sie z tymi kolesiami co maja juz kałasza. rakiety, ochraniacze na sobie itd to od nich to wyleciało w dwóch miejscach:

1: Jak zaczynamy chapter 5-3 to od razu w pierwszym starciu masz dwa te potwory ktore opuszczają power stone'a po zabiciu. To w tej lokacji przy jakims zombie wypadlo mi jajo ;)

2. A tu nie pamietam jaki chapter, ale chyba osttani 6-3 gdzie musimy otworzyc te bramy i zabic dwóch tych grubasów z gatling gunem

 

Pewnie to przypadek bo one pokazuja sie losowo, wiec trzeba miec szczescie

Edytowane przez Fuji
Odnośnik do komentarza

Po kolejnym wieczorze z Resident Evil 5 też nie mogę napisać nic pozytywnego. Niby przyzwyczaiłem się już do sterowania i gra spisuje się dosyć pozytywnie w co-op, ale w singlu zdecydowanie by mi się jej chciało kończyć samemu. Wieje nudą... schemat idź wąskim korytarzem, pojawią się zombi zabij ich, idź dalej zabij. Nie ma nic strasznego, klimat jest afrykański a nie horrorowy. Nie wiem, może skośnookim biedna Afryka kojarzy się z horrorem, mnie nie. Strzelił kolesiowi w łeb, czasem jest headshot, ale zawsze wygląda on a tak samo. Strzelił mu w twarz nie ma headshota, to on łapie się za twarz i o dziwo po chwili nic nie ma na jego twarzy, żadnego śladu że przed chwilą oberwał. Akcja w 2-1 mnie rozwaliła. Trzeba zdobyć klucz by przejść przez furtkę na przystań. Kij z tym, że w "świecie rzeczywistym" wystarczyłby lekki skok obok bramki na pomost by ominąć furtkę, ale nie w RE5 w końcu to gra na current gen. Podoba mi się design przeciwników i lokacji, i w sumie tyle.

Odnośnik do komentarza

chciałem się spytać czy ktoś też miał taki dziwny problem... otóż w chapterze 6-3 w finałowej walce (ostatni już etap) w pewnym momencie Chris spada w dół, a Sheva ma biec górą i tak sobie biegnie aż nagle się zawala podłoże i trzeba naparzać w niebieski przycisk na padzie i co najśmieszniejsze nie możemy z kolesiem tego zrobić, on wczoraj próbował chyba z godzinę, ja pół i nikt z nas nie dał sobie rady, aż palce mnie po tym bolały, naparzałem najszybciej jak umiem ale nic to nie dało, bo Sheva po pewnym czasie i tak spadała, a dusiłem chyba z minutę ten przycisk ;o O co tu chodzi? :|

Odnośnik do komentarza
stary... waliliśmy do niego i wskoczył na górę do Shevy ale co to dało? nic... jak on tam wskoczy to trzeba go wywabić na to zapadające się podłoże czy jak? co mi po poradniku jak jest po angielsku :P

 

 

zaczyna sie walka chrisem lecisz na gore :) wtedy boss idze za shewa,zapada sie podloga i shewa wisi strzelasz do bosa zeby go spowolnic ^_^ laska sie podciaga wtedy lecisz na dol gdzie jest ten glaz i maszujesz po kilku przyciskach,spychasz glaz i oboje lecicie na to miejsce gdzie strzela sie do bossa ;)

 

 

big boss byl szybszy ;)

Edytowane przez czesio83
Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy to legalne, najwyżej niech ktoś usunie.

 

Resident Evil 5 Prima Game Guide

 

http://rapidshare.com/files/210458585/ResidentEvil5.pdf.html

 

Wyrobil sie ktos moze ze sciagnieciem tego GUIDE? Jezeli tak to dajcie jakies namiary bo ten link wygasl...

Albo niech ktos po prostu gdzies wrzuci...

Edytowane przez Xymek
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, dzisiejszy dzień jest jakimś koszmarem :/ przechodziłem na veteranie RE5 i mi się save'y skasowały w bardzo głupi sposób: wyłączyłem konsolę w czasie oglądania cut-scenki. Co ciekawsze, nie było żadnego napisu save! kiedy przychodzi pora loadingu, wyskakuje mi komunikat, że pliki są uszkodzone.. i tyle zostało z mojej ciężkiej pracy -.- nie wspomnę już, że do calaka zostało mi kilka achievementów.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Gra jest warta każdej złotówki. Poziom trudności jest w sam raz, czas gry około 12 godzin, może niezbyt długi, ale będziesz chciał grać kilka razy. No i do tego dodatkowe tryby, masa extrasów do odblokowania, fajne achievementy. Po prostu porządna japońska stara szkoła robienia gier, na więcej niż jedno posiedzenie. Must buy and play!

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Gram na poziomie normal i jak to z grami bywa na początku było łatwo ale dalej powinien rosnąć w miarę z postępem gry a tu normalnie zabili mnie może z 5 razy ( a jestem świeżo po przypaleniu bossa z rozdziału 5-2 bodajże ) Widzę , że i do Capcom zawitała moda Normal = Easy i gra jest zdecydowanie łatwiejsza od RE 4 ta sama historia co z Gears of War 1 i 2 .

Tak w ogóle gra wymiata napewno moje top 5 na x360 :D . Szkoda , że do końca już niedaleko .

Odnośnik do komentarza

zgadzam się, że nawet na Veteranie gra się nie wystarczająco jak na taki poziom trudności. Ale zapewniam cię, że jak odpalisz Profesional to doznasz szoku, bo to jest prawdziwy skok jesli chodzi o poziom trudności. Masa większych przeciwników (lurkery, "dopakowani wieśniacy") zabija cię jednym hitem !!!! A wybuchy = dying. Więc na serio jest hardcore :)

 

PS. Chociaż to też prawda, że na Profesionalu nieskończone ammo do RPG praktycznie zamyka sprawę bosów (zazwyczaj każda wlaka z nimi trwa ok 30s :) ). Problemem jest dojście do nich :P

Odnośnik do komentarza
Panowie, warto kupic RE5? Nie jest za łatwa albo za krótka?

 

Nie zastanawiaj się tylko juz do sklepu bo naprawdę nie ma nad czym się zastanawiać.Przedewszystkim świetny gameplay, świetne A/V, masa bonusów, ogółem jedna z najlepszych gier na tą generację.

 

Szczerze współczuje osobom narzekającym na sterowanie w RE5 - przegapia oni niesamowicie miodną grę.

Odnośnik do komentarza

Nie, na HD wiecej widac bo ekran jest wiekszy niz na 16' crt ;) wiec takie proporcje sa idealne na widescreeny ;). COD5 na splita z proporcjami jak singeplayer ale zas multi na splita jest zrobiony tak by bylo podzielenie calego ekranu na 2 czesci bez czarnego tla i powiem ze te 1 rozwiazanie lepiej sie sprawuje. Sa normalne proporcje ekranu,itp

Odnośnik do komentarza

no kufa mam takie totalne nobowskie pytanie i prosze nie smiejcie sie:)

czy po przejsciu na normalu da sie grac na weteranie normalnie jako nowa gra:) bo przeszedlem na normalu chce zaczac wszystko od nowa na weteranie a tu bach :) continue i new game + (sheva) ale nie chce grac ze wszystkimi zdobytymi broniami tylko od poczatku:( (co to za radocha grac na weteranie jak w ekwipunku granatnik i inne stuffy)

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...