Skocz do zawartości

Resident Evil 5


jiloo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

link coś nie działa ale wypowiem się na temat trailerów z E3 (ten co-op) mechanika gry bardzo przypomina RE4 jeśli nie jest całkiem przeniesiona...raczej jest to plusem ale we mnie wzbudza jakoś mieszane uczucia(sam nie wiem dlaczego bo RE4 jest jedną z moich ulubionych gier na czarnule) - on-linowy co-op to bardzo dobry pomysł ;)

Odnośnik do komentarza

link dziala, ale tym co nie dziala to powiem ze animacja w 95% jest ta z RE4 (poczawszy od poruszania sie postaci, reakcji zombie na trafienia, ladowanie,itp). Ale jak pamietam to chyba juz ze 2 lata robia ta "gre" (bo raczej powinna sie nazywac cos ala mod/"dodatek" bo spora czesc gry byla juz gotowa) a premiera dopiero w marcu 2k9. Zapewnie sie sprzeda ze wzgledu na nazwe RE, ale dziwi mnie ze tak dlugo ja robia mimo ze spora czesc gry jest kalka z 4

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

link zadziałał i aż przykro się robi jak sie widzi, że zmiast ewolucja to będzie to cd. z całą animacją wyjętą z poprzedniczki okraszona next-genową( w sumie taką sobie, może jakieś filmiki w HD obejrze to zmienie zdanie) oprawą. Poza tym co-op to taki "must have" na X360 co zaliczam na plus jak już pisałem wyżej. Bardzo byłem najarany trailerem z XBL, szkoda że to przeszło i zmieniło się w"ale to już było..."

Odnośnik do komentarza

tez jestem troche rozczarowany. to samo tylko w hd. RE4 faktycznie bylo jedna z najlepszych gier na ps2 i dawala mase radochy, ale kurde nie widze wiekszych zmian w piatce.

Chcialbym gore - strzelam tyupowi w nogi, ktore nastepnie odlatuje, a poszkodowany sie czolga wyjac z bolu etc, krew ktora zostaje na ciuchach, hed szoty z prawdziwego zdarzenia. I ta suka ktora biega z Krisem wkurza. W Koopie niech se bedzie ale w singlu chcialbym tylko Krisa. Moze i tak bedzie. Widzialem tylko maly urywek gry

Odnośnik do komentarza
link dziala, ale tym co nie dziala to powiem ze animacja w 95% jest ta z RE4 (poczawszy od poruszania sie postaci, reakcji zombie na trafienia, ladowanie,itp). Ale jak pamietam to chyba juz ze 2 lata robia ta "gre" (bo raczej powinna sie nazywac cos ala mod/"dodatek" bo spora czesc gry byla juz gotowa) a premiera dopiero w marcu 2k9. Zapewnie sie sprzeda ze wzgledu na nazwe RE, ale dziwi mnie ze tak dlugo ja robia mimo ze spora czesc gry jest kalka z 4

 

co niby jest kalką? jedynie ogólny mechanizm dotyczący sterowania ale to nic złego, w końcu w 4 był zacny

fabuła w RE zawsze waliła serem, mi to nigdy nie przeszkadzało

Odnośnik do komentarza
Chcialbym gore - strzelam tyupowi w nogi, ktore nastepnie odlatuje, a poszkodowany sie czolga wyjac z bolu etc, krew ktora zostaje na ciuchach, hed szoty z prawdziwego zdarzenia.

To w takim razie musisz skierować swój wzrok w stronę Dead Space. Tam takie akcje będą na porządku dziennym.

Oczywsice, ze czekam na ten tytul ;] Mimo wszystko takie akcje by nowemu residentowi na pewno nie zaszkodzily :]

Odnośnik do komentarza
link dziala, ale tym co nie dziala to powiem ze animacja w 95% jest ta z RE4 (poczawszy od poruszania sie postaci, reakcji zombie na trafienia, ladowanie,itp). Ale jak pamietam to chyba juz ze 2 lata robia ta "gre" (bo raczej powinna sie nazywac cos ala mod/"dodatek" bo spora czesc gry byla juz gotowa) a premiera dopiero w marcu 2k9. Zapewnie sie sprzeda ze wzgledu na nazwe RE, ale dziwi mnie ze tak dlugo ja robia mimo ze spora czesc gry jest kalka z 4

 

co niby jest kalką? jedynie ogólny mechanizm dotyczący sterowania ale to nic złego, w końcu w 4 był zacny

fabuła w RE zawsze waliła serem, mi to nigdy nie przeszkadzało

 

wszelkie animacje postaci czy zombiakow, nie mowie ze RE4 byl zly bo byl b. dobry - przeszkadza mi skopiowanie "polowy" gry, wrzucenie w inne klimatu, dodac COOP i jakies tam bonusy i mamy nowa gre nazwana RE5 zamiast RE 4,5 HD

Odnośnik do komentarza

?? łotewa. w każdym razie nie zmieni to faktu, że ogólnie rys fabularny paściarski, a voice acting kulawy. ot, taki horror klasy b. za to piąteczka prezentuje się znakomicie. w re4 nie grałem niestety więc zbliżona mechanika gry mi nic a nic nie zawadza, przekonam się co straciłem ;). materiały z e3 mną pozamiatały. sekwencje z dryblasem z worem na głowie czy pościg na pustyni przy zachodzie słońca - pierwsza klasa. do tego co-op co napewno doda jeszcze więcej radochy z radosnej rozpierduchy.

 

no bo horroru w pełnym tego słowa znaczeniu nie oczekuje, tą rolę znakomicie spełni w najbliższym czasie dead space (mam nadzieję).

Edytowane przez tk
Odnośnik do komentarza
Przecież RE nie ewoluował aż do czwórki :o 1, 2, 3, Outbreak, Code Veronica, File #1, #2 (pewnie i tak coś pominąłem) to było to samo, tylko z nową fabułą i oprawą. Nagle macie rewolucję w serii i chcecie, żeby każda kolejna część była inna :rolleyes:

 

 

ja bym sie bardzo cieszył gdyby dodali mały quest z zombikami:) nawet jako dodatek :) jak mercenaries ;)

 

animacja z r4 , po co zmieniać jak i tak jest git ^_^

Odnośnik do komentarza
Przecież RE nie ewoluował aż do czwórki :o 1, 2, 3, Outbreak, Code Veronica, File #1, #2 (pewnie i tak coś pominąłem) to było to samo, tylko z nową fabułą i oprawą. Nagle macie rewolucję w serii i chcecie, żeby każda kolejna część była inna :rolleyes:

 

 

ja bym sie bardzo cieszył gdyby dodali mały quest z zombikami:) nawet jako dodatek :) jak mercenaries ;)

 

animacja z r4 , po co zmieniać jak i tak jest git ^_^

 

Po to zmieniać bo jest ku temu możliwość - nowe konsole mają więcej mocy co pozwala na zmiany(zombie zostają zamiast znikać, dziury po kulach, łuski ogółem zniszczenie otoczenia jak w Bad Company i milion innych "szczegółów", które tworzą zgrabną całość).

 

Także nie mam nic przeciw RE4 - poprostu niech odejdzie w blasku chwały a nam niech dadzą jeszcze lepszą, dopieszczoną część

Edytowane przez Cr@sh
Odnośnik do komentarza
Gość maciek88

Wczoraj po raz pierwszy w życiu zobaczyłem na żywca i zagrałem w RE4. Maaaaaaasaaaaaaaaa :wiking: Na Wii troszki ciężko było się odnaleźć, ale radoche szło i tak czerpać przednią.

Krótko, wyczekuję piątki na białym klocu bo to nieprzyzwoicie wyczesana gra jest!

Edytowane przez maciek88
Odnośnik do komentarza
Gość maciek88

Si bo jak widzę założenia obu gier są podobne. Ciśniesz przed siebie, zbierasz pierdołki, wyskakujesz przez okna, wygarniasz z shotguna, podniecasz się jak łby pękają niczym arbuzy, cieszysz oko efektownymi przerywnikami, które od strony merytorycznej jak widzę są na poziomie Dead Rising co mi bardzo pasi ;]

 

No nie wiem, gierka będzie po prostu mocarna, pewno na kilka przejść z motywami masterowania poziomów. Jakie mogą tu wychodzić wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Jeszcze na ostatnich targach E3 Jun Takeuchi z Capcomu sugerował, że Resident Evil 5 może doczekać się nowego systemu sterowania. Teraz wiadomo już, że tak się naprawdę stanie. Szczegółowe informacje pojawią się dopiero na tegorocznym TGS-ie, jednak Tekeuchi zdradził, że sterowanie będzie zbliżone do tego z Gears of War. Co tu dużo mówić: wreszcie! Witamy Capcom w XXI wieku, w którym w grach można zarówno poruszać się, jak i strzelać w tym samym momencie. Bardzo mnie ta nowina ucieszyła, a Resident Evil 5 właśnie przeniósł się całkiem wysoko na liście gier wartych uwagi na początku przyszłego roku.

polygamia.pl

 

 

woohoo

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...