Skocz do zawartości

Xenosaga Episode III - Also Sprach Zarathustra


Sanryu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uwielbiam Rpg, ale za cholere nie moge sie przekonac do Xenosagi. I jedynym powodem jest brak MALE main character. Jakos nie lubie grac kobietami w jrpgach(inne gry ujda, ale w j/rpgach tego nie lubie). Wczesniej myslalem, ze Shion to "glowny bohater", a tu taki psikus :( . Xenogears to chyba najlepsza gra jrpg jak dla mnie, z niesamowitym glownym bohaterem, KAPITALNA historia, fajnymi pozostalymi bohaterami, swietna muzyka( ending song to prawdziwy wyciskacz lez), a do Xenosagi chyba sie nie przekonam.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja uwielbiam Rpg, ale za cholere nie moge sie przekonac do Xenosagi. I jedynym powodem jest brak MALE main character. Jakos nie lubie grac kobietami w jrpgach(inne gry ujda, ale w j/rpgach tego nie lubie). Wczesniej myslalem, ze Shion to "glowny bohater", a tu taki psikus :( . Xenogears to chyba najlepsza gra jrpg jak dla mnie, z niesamowitym glownym bohaterem, KAPITALNA historia, fajnymi pozostalymi bohaterami, swietna muzyka( ending song to prawdziwy wyciskacz lez), a do Xenosagi chyba sie nie przekonam.

 

To z powodu kobiecych main charakterów zrezygnowałeś z takich perełek jak FFVI, Valkyrie Profile:Lenneth&Silmeria?

 

Niestety sam Xenosagi nie tykałem wiec ciężko mi coś powiedzieć gra mnie odrzuca zbyt dużym naciskiem na SF, chyba jednak wole świat bardziej nastawione na mityczne Fantasy albo ich mieszankę vide Star Ocean

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

A ja mialbym pytanie do tych co mieli szczescie grac w importy Xenosagi 1 i 3, ewentualnie PAL lub NTSC 2.

 

Doszedlem do wniosku, ze czekanie na dobre gry mieszkajac w europie nie ma sensu, dlatego postanowilem wziasc sprawy w swoje rece xD......i planuje import wszystkich 3 czesci z USA, ewentualnie europy ale w wersji NTSC (wyjatek to oczywiscie druga czesc chyba, ze nie uda mi sie taniej wersji PAL zdobyc).

 

A wiec moje pytanie....czy warto importowac i wydac lacznie od 200 do 300zl na wszystkie 3 czesci? osobiscie uwielbiam jRPG, przeszedlem wiekszosc tych, ktore ukazaly sie w europie ~_~. Ale teraz szukam czegos nowego, bo nie moge juz wytrzymac na rynku PAL >.> Ogladalem tez anime xenosagi.......ale wole byc pewny czy gry sa naprawde dobre, zanim wydam jednak te 300zl..... <_<

Odnośnik do komentarza
A ja mialbym pytanie do tych co mieli szczescie grac w importy Xenosagi 1 i 3, ewentualnie PAL lub NTSC 2.

 

Doszedlem do wniosku, ze czekanie na dobre gry mieszkajac w europie nie ma sensu, dlatego postanowilem wziasc sprawy w swoje rece xD......i planuje import wszystkich 3 czesci z USA, ewentualnie europy ale w wersji NTSC (wyjatek to oczywiscie druga czesc chyba, ze nie uda mi sie taniej wersji PAL zdobyc).

 

A wiec moje pytanie....czy warto importowac i wydac lacznie od 200 do 300zl na wszystkie 3 czesci? osobiscie uwielbiam jRPG, przeszedlem wiekszosc tych, ktore ukazaly sie w europie ~_~. Ale teraz szukam czegos nowego, bo nie moge juz wytrzymac na rynku PAL >.> Ogladalem tez anime xenosagi.......ale wole byc pewny czy gry sa naprawde dobre, zanim wydam jednak te 300zl..... <_<

 

Po pierwsze anime oparte o Xenosagę to gniot, coś jak anime Devil May Cry, może się podobać garstce co gry nie widziała ;)

W sumie sama gra nie ma świetnego systemu, jej siłą jest skomplikowana fabuła osadzona w świecie Sci-Fi (jeśli tych klimatów nie lubisz i rozważań nad człowieczeństwem, sensem życia i takich tam innych kwestii, to zapomnij o tej grze).

Odnośnik do komentarza
A ja mialbym pytanie do tych co mieli szczescie grac w importy Xenosagi 1 i 3, ewentualnie PAL lub NTSC 2.

 

Doszedlem do wniosku, ze czekanie na dobre gry mieszkajac w europie nie ma sensu, dlatego postanowilem wziasc sprawy w swoje rece xD......i planuje import wszystkich 3 czesci z USA, ewentualnie europy ale w wersji NTSC (wyjatek to oczywiscie druga czesc chyba, ze nie uda mi sie taniej wersji PAL zdobyc).

 

A wiec moje pytanie....czy warto importowac i wydac lacznie od 200 do 300zl na wszystkie 3 czesci? osobiscie uwielbiam jRPG, przeszedlem wiekszosc tych, ktore ukazaly sie w europie ~_~. Ale teraz szukam czegos nowego, bo nie moge juz wytrzymac na rynku PAL >.> Ogladalem tez anime xenosagi.......ale wole byc pewny czy gry sa naprawde dobre, zanim wydam jednak te 300zl..... <_<

 

Po pierwsze anime oparte o Xenosagę to gniot, coś jak anime Devil May Cry, może się podobać garstce co gry nie widziała ;)

W sumie sama gra nie ma świetnego systemu, jej siłą jest skomplikowana fabuła osadzona w świecie Sci-Fi (jeśli tych klimatów nie lubisz i rozważań nad człowieczeństwem, sensem życia i takich tam innych kwestii, to zapomnij o tej grze).

Ale takie ambitne rozważania to są, jak człowiek sam się doszukuje w tej grze drugiego dna, analizuje co sie dzieje, bez tego to po prostu zwyczajny rpg w kosmosie.

Odnośnik do komentarza

Z "gleboka" fabula nie mam problemow, szczerze to im bardziej dorosla tym lepiej.....znudzily mi sie infantylne lub przekolorowane historyjki z wiekszosci rpgow.....

 

A jesli jeszcze raz bede musial grac w jakiegos finala z nudow to sie potne =x.....tak wiec chyba sie skusze i kupie wszystkie 3 gry.......i tylko wszystkie 3 bo rozumiem, ze nie ma sensu w ogole sie chwytac za trylogie jesli nie ma sie dostepu do calosci.

 

A jesli chodzi o anime to skrajnie mi sie podobalo i nie dlatego zainteresowalem sie tematem importu.....bardziej zainteresowala mnie sama konwencja gier, dlatego chcialem wiedziec czy to wszystko tak fajnie wyglada tylko w recenzjach i na screenach, czy w samej grze tez :D

Odnośnik do komentarza

Heh, jako ze jeszcze troszke czasu minie zanim bede mogl odpalac kopie NTSC, to na pierwszy ogien pojdzie Ep 2 PAL z bonus dyskiem, ktory mam nadzieje dostac w ciagu 2 tygodni ~_~ mam tez nadzieje, ze po obejrzeniu dysku z materialem z Ep 1 bede wiedziec o co biega w Ep 2 ;)

 

Pozniej nadrobie Ep1 i Ep3, jak tylko bede mogl odpalac importy ~_~

Odnośnik do komentarza

Szkoda ,że nie możesz odpalać już teraz importów.Bo część druga jest zdecydowanie najgorszą częścią sagi i możesz przez jej pryzmat patrzeć potem na serię.Ja bym zaczekał i przechodził całą serię po kolei w kolejności.Część pierwsza jest naprawdę genialna(jak się będzie tolerowało bardzo bardzo mangowe wykonanie postaci) i szkoda zobaczyć ją tylko w postaci paru godzinnego filmu(brak tych emocji,zżycia z postaciami,scen).Tym bardziej,że i tak będziesz musiał przerobić konsolę by zagrać w część trzecią i najlepszą w serii.

Odnośnik do komentarza

Przerobic to na bank przerobie bo mam zamiar kupic persona 4 :>, ale odwleka mi sie to w czasie =x oczywiscie moglbym juz teraz sprowadzic najpierw ep1 i czekac do przerobki, ale ep2 chce PALowski, a ten jest trudny do zdobycia o dziwo o.o jak na najgorsza czesc sagi /hmm. A jesli juz jest to cena zwala z nog...175zl za gre na ps2, ktora ma byc najgorsza z 3 czesci to chyba lekka przesada? ;)

 

A teraz mam szanse dostac EP2 za max 70zl z kosztami przesylki co wydaje mi sie okazja nie do pogardzenia.....

Odnośnik do komentarza

Jak za 70zł to super,ep 2 jest fajny,ale na tle ep1 i ep3 wypada blado(no i muzyka w lokacjach jest okropna).Ep2 warto mieć dla samego wydania europejskiego-piękna kolekcjonerka edycja(sam taką miałem ;) ).Przed zagraniem w ep2 koniecznie w takim razie zobacz ten film bo nie będziesz kojarzył 80% motywów.Choć i tak dalej uważam ,że najlepszą i jedyną słuszną opcją jest zagranie po kolei w każdą część sagi ;)

Odnośnik do komentarza

Szczerze nie polecam zaczynac od EP2. Mozna sie tylko zrazic. Mi, osobie, ktora jest fanem serii dwojka strasznie sie nie podobala. Za drugim razem bylo juz dobrze, ponad 80 godzin, all clear (za pierwszym razem jak najszybciej - 25godzin). Btw. mam na sprzedaz Episode 2 PALowski, w stanie idealnym, 3xang, bo kupilem dzisiaj zafoliowana ; )

Odnośnik do komentarza

Sorry za double posta....

 

No wiec poswiecilem kawal swojego wolnego czasu na obejrzenie tej plyty z materialem z X1 i obecnie zaczalem dysk 2 w X2. Jak narazie jest ok, ale moglobyc lepiej. Co mnie troszke irytuje to walki zabierajace okropnie dlugo czasu, chociaz to moze takie wywazenie, bo nie ma przeciez losowych walk /hmm.

 

No coz gra sie nawet przyjemnie, jest to pewny zastrzyk "swiezosci" obok Persony 3 jaki sobie zaaplikowalem po przechodzeniu wszystkich finali na 100% >.>

 

Ale nie moge sie doczekac kiedy wreszcie bede mogl sobie sprowadzic X3..... naogladalem sie klipow muzycznych z walk z X3 itp. i nakrecilem sie na gre jak cholera =o

Odnośnik do komentarza
Sorry za double posta....

 

No wiec poswiecilem kawal swojego wolnego czasu na obejrzenie tej plyty z materialem z X1 i obecnie zaczalem dysk 2 w X2. Jak narazie jest ok, ale moglobyc lepiej. Co mnie troszke irytuje to walki zabierajace okropnie dlugo czasu, chociaz to moze takie wywazenie, bo nie ma przeciez losowych walk /hmm.

 

No coz gra sie nawet przyjemnie, jest to pewny zastrzyk "swiezosci" obok Persony 3 jaki sobie zaaplikowalem po przechodzeniu wszystkich finali na 100% >.>

 

Ale nie moge sie doczekac kiedy wreszcie bede mogl sobie sprowadzic X3..... naogladalem sie klipow muzycznych z walk z X3 itp. i nakrecilem sie na gre jak cholera =o

 

 

 

Według mnie pierwsza płyta epizodu II jest świetna, niestety ogrom wstawek filmowych, zrobionych na "jedno kopyto" lokacji znaczącą wpływają na długość (ok 7 godzin, o ile dobrze pamiętam).

Na II Dvd jest już lepiej, ale przez cały czas wiało nudą i monotonią.

 

Co do systemu walki to został, najzwyczajniej w świecie, zwalony. Walki z niektórymi przeciwnikami trwają nawet i parę minut, a całość sprowadza się do klepania tych samych kombinacji.

 

 

Ep. III to już inna bajka. Osobiście stawiam go wyżej od ep. I. Jest to jedyna część trylogii, która zbliżyła się geniuszem do Xenogears (chociaż mogła być o wiele dłuższa, a postacie drugoplanowe posiadać większą głębie)

Edytowane przez Guts
Odnośnik do komentarza

Im dluzsze walki tym bardziej nudne to fakt :( gdyby chociaz bylo jakies urozmaicenie to juz inna bajka....np w DDS2 walki z bossami czasami trwaly dlugo ale mialy w sobie to cos....no nic w sobote bede mogl juz odpalac NTSC wiec zaczynam szukac sobie kopii X3 :P

 

EDIT:

Yay kupilem X3, teraz tylko czekac az przyleci z USA :/

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ponad tydzien oczekiwania na paczke z USA i wreszcie dostalem X3.....Gra jest naprawde dobra, plus KOSMOS wyglada swietnie :) ale mam maly problem, licznik gry w ogole sie nie rusza...jestem na rozdziale 5 i ciagle jest na 00:00:00 :(

 

Moze jest to spowodowane tym, ze gram na przerobionej konsoli? :/ Ogolnie mi to nie przeszkadza, ale jednak lubie jak czas jaki spedzilem przy grze jest widoczny .....

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Jest i to kilka. z tych bardziej przydatnych masz:

Gustav Neck - Underground Ruins, Boost + 2

Iron Maiden - Segment 14, Boost + 2, a do tego small exp i skill +

Bravehart - poziom master w hakoxie, Boost + 3

Kibisis - świetne akcesorium - daje 1500 do hp, 300 do sp i boost +3, dostaje się to za gadkę z Guinessem po skompletowaniu 100% database

Evangelist - kolejny megakozak, rare drop od Azazela w ostatnich 2 lokacjach Underground Ruins (przed ostatnim bossem) - daje Large exp i skill+ i boost + 3, Nie ma nic lepszego gdy chcemy dopakować postacie.

 

Poza tym są Union Neck (steal od Vergila) i Sweet Pain z Merkaby, ale one dają tylko skromne +1 do boosta

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...