Skocz do zawartości

NES & SNES


CIGEN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że na PSp są fachowe emulatory SNesa może ktoś poleci poważne i dobre gry akcji 2D (platformery, napieprzanki) na SNESA. Przez poważne rozumiem nie jakieś jajcarskie platformery (mario jest da best ale wystarczy) tylko coś w klimatach:

Super Ghost'n Goblins, Demon's Crest, Splatter House, Castlevanii - takie klimaty tylko mniej znane tytuły poprosze. Pozdrawiam

Nie wymieniłeś, więc podaję: Metroid.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Nie rozumiem posta powyżej :blink:

 

Figaro, wszystko jest do ogarnięcia, nie zniechęcaj się. Blisko 3 lata temu byłem w podobnej sytuacji - chciałem pograć w tytuły z młodości, wiedza zerowa. Co chwilę złe wieści - beznadziejna regionalizacja, problem ze znalezieniem gier/sprzętu, niesławne śrubki Nintendo. Zacisnąłem jednak zęby i mozolnie zacząłem budować swoja kolekcję - teraz mam ~100 gier, unikalny sprzęt i masę frajdy, grając z małym Bratankiem w TMNT]|[ czy Contrę :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też nie rozumiem. Dzięki stoodio za słowa otuchy, jakoś dam radę. Tylko mam problem z tym NESem (kabel z UK). Podłączam go we wtyczkę (by pasowała do naszych gniazdek), podłączam i dupka, konsola nawet się nie świeci. Ale gdy podłączę kabel od SNESa, już normalny, to się świeci, ale wciąż nie ma obrazu. Ktoś poradzi?

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

czyli masz niemiecką konsolę- PAL B.

 

podłącz przez te RF, włóż grę, wcisnij cart w dół, włącz konsolę i daj na wyszukiwanie programów/autoprogram, powinna znaleśc obraz z gry.

 

a nie masz przewodu "czincze" ? nie powinno byc zadnego probelmu podłączając tym sposobem.

Edytowane przez PRQc
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiecie pozbyłem się jużprawie całej kolekcji cartów a tu wychodzi ta konsola. Odbudowanie mojej kolekcji to kilka tysiaków by było, opłacić mieszkanie media, inne wydatki dochodzą z wiekiem. Zresztą skoro snesa nie włączyłem od dwóch lat, megadrive też to sprzedaję niech się inni cieszą. Zostawiłem sobie amigę cd32 i jaguara w boxie i jakieś atari 2600 z 1976 roku. Resztę opycham. Dochodzi jeszcze brak czasu. ja się wyleczyłem z kolekcjonowania już, ale każdy niech robi co uważa. Świetnie się grało na Snesie, ale niech się ktoś inny nacieszy. Jakby co został mi snes i megadrive same konsole na sprzedaż.

 

Jak podłączasz przez RF to musisz TV dostroić ale to wiesz pewnie, niektóre SNesy (i pewnie nesy też) mają z tyłu jeszcze przełącznik sygnału. Nie pamiętam jak to się zwało i na niektórych TV aby obraz i dźwięk był ok trzeba  było to przełączyć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

czyli masz niemiecką konsolę- PAL B.

 

podłącz przez te RF, włóż grę, wcisnij cart w dół, włącz konsolę i daj na wyszukiwanie programów/autoprogram, powinna znaleśc obraz z gry.

 

a nie masz przewodu "czincze" ? nie powinno byc zadnego probelmu podłączając tym sposobem.

 

niestety nie mam czincza, widzę czerwone i żółte wejście z boku konsoli, trochę dziwne ;f I kuna nie mam pilota do tego tv. Więc skoro mam niemiecką konsolę, to podłączac pod ten kabel z UK, czy jednak tym od SNESa, zwykłym?

 

 

adamst, a co masz na sprzedaż obecnie?

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Z cartów to na allegro mam od 1 zeta powystawiane - zobacz sobie bo same hiciory, żadnej padaki (ale to już końcówa moich zbiorów). poszukaj Super Metroida (jest tylko jeden)  i zobacz co tam sprzedaje jeszcze. Z konsol na pewno SNES, MEgadrive z okablowaniem. Ale jeszcze musiałbym zajrzeć do magicznych szuflad co mi tam zostało. Zasilacz podłącz taki co by się świeciło. Jak nie masz chincha to przez RF, musisz dostroić TV. Niektóre mają to tylko na pilocie hehe. przeważnie PRESET i AUTO i sam leci, albo preset , manual i + lub -. Tak to kiedyś bywało. Heh aż mi się przypomniało jak w latach 80 dostałem Atari 130 XE z telewizorem 14 cali SOny Trinitron i 3 godziny dochodziłem jak uzyskać obraz, jak dostroić TV.No i tam miałem strojenie też na TV nie tylko na pilocie. łebek byłem, instrukcja po angielsku ale dałem radę hehehe.

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

zasilacz obojetnie jaki, aby tylko dioda się paliła na czerwono;)

 

bez pilota nie zdziałasz nic niestety z obrazem przez RF, chyba ze przełacz na na Ch3 lub Ch4 i moze znajdzie się obraz gry pomiędzy kanałami 1-10. Mi nieraz wyszukiwało na kanale 7 bez autoprogramu.

 

na 1 i chyba 7mce obraz nie był taki normalnie ziarnisty, tylko taki biały szturm, czyli coś tam  pewnie jest jak się włączy konsolę yhyh.

 

A może spróbuję przez czincze, tylko rozumiem, że muszę dokupic kabel. Jezu jakie to dezorientujące.

 

adamst, ah to Ty sprzedajesz tego Metroida, śliniłem się do niego ;)

Odnośnik do komentarza

 

zasilacz obojetnie jaki, aby tylko dioda się paliła na czerwono;)

 

bez pilota nie zdziałasz nic niestety z obrazem przez RF, chyba ze przełacz na na Ch3 lub Ch4 i moze znajdzie się obraz gry pomiędzy kanałami 1-10. Mi nieraz wyszukiwało na kanale 7 bez autoprogramu.

 

na 1 i chyba 7mce obraz nie był taki normalnie ziarnisty, tylko taki biały szturm, czyli coś tam  pewnie jest jak się włączy konsolę yhyh.

 

A może spróbuję przez czincze, tylko rozumiem, że muszę dokupic kabel. Jezu jakie to dezorientujące.

 

adamst, ah to Ty sprzedajesz tego Metroida, śliniłem się do niego ;)

 

 

to znalazłe obraz samemu, teraz musisz się pobawić cartridgem, wsun wysun tak z 10 razy;) poruszaj w dół i w górę ( na włączonej konsoli) powinnienes ujrzeć obraz po kilkunastu próbach

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...