Skocz do zawartości

NES & SNES


CIGEN

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli nie jestes pewien czy cartridge dobrze styka to przeczys w nim styki:
Wez patyczek do czyszczenia uszu i pstryknij na niego jakims perfumem z pewnej odleglosci, ale nie za duzo zeby mokry nie byl, ma byc tylko lekko nawilzony. Nastepnie przetrzyj styki carta z obydwu stron po czym wloz i wyciagnij go kilka razy do konsoli.

U mnie zawsze pomagalo w konsolach na carty - zaesze tak czyszcze kupione carty i wszystki dziala jak nalezy.

 

Sygnalu szukaj poprzez wyszukiwanie automatyczne, jak juz cos znajdzie to zawsze mozna recznie dostroic i tyle, poza tym sprawdz na konsoli/kablu czy nie ma przelacznika sygnalu, jesli tak to przelacz jak nic nie znajdziesz.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Jesli nie jestes pewien czy cartridge dobrze styka to przeczys w nim styki:

Wez patyczek do czyszczenia uszu i pstryknij na niego jakims perfumem z pewnej odleglosci, ale nie za duzo zeby mokry nie byl, ma byc tylko lekko nawilzony. Nastepnie przetrzyj styki carta z obydwu stron po czym wloz i wyciagnij go kilka razy do konsoli.

 

U mnie zawsze pomagalo w konsolach na carty - zaesze tak czyszcze kupione carty i wszystki dziala jak nalezy.

 

Sygnalu szukaj poprzez wyszukiwanie, jak juz cos znajdzie to zawsze mozna recznie dostroic i tyle, poza tym sprawdz na konsoli/kablu czy nie ma przelacznika sygnalu, jesli tak to przelacz jak nic nie znajdziesz.

 

No nie sądzę że w tym leży problem :) Mam wrażenie, że to wina kabla któregoś. Pewnie tego RF. No ale wyczyszczę. Na konsoli jest jakiś przełącznik CH3/CH4, no ale nic to nie zmienia.

 

Ale nie wiem co teraz zrobic, kupic drugi kabel czy co? Może to mój TV ma jakieś z tym problemy.  :( Ja chcę pograc w Tetrisa i Mario Bros 3 :(

Odnośnik do komentarza

No właśnie mam jeden kabel RF, to go podłączyłem też do SNESa, wszystko ładnie, tylko oprócz dźwięku gry było też buczenie. Ale wprawne oko maniaka N64 zauważyło wejście w SNESie, które mi przypomniało o 64ce. Podłączyłem i działa jak ta lala :)

 

Ok, ale jak przelaczysz to musisz wyszukac w TV odpowiedni sygnal - nie jest tak, ze jak juz znajdziesz ze sniegiem i przelaczysz to nagle sie poprawi.

 

 

No, no, wiadomka :)

 

Więc jest jakiś czincz do tych NESów? Czy tylko kable antenowe? Bo chyba to jest jedyny ratunek.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wiecie może jaki papier używany jest jako okładki kartridży? Mam kart z SMB 3, lecz naklejka jest w połowie zdarta (na grzbiecie też, a to wlaśnie najważniejsze :( ) i ciekaw jestem, czy da się coś z tym zrobic. Chcę by wyglądało to jak najbardziej autentycznie. Drugi problem jest taki, że nie mogę znalezc w necie całej naklejki w idealnych rozmiarach, którą mógłbym wydrukowac, ale coś może w końcu znajdę.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Teraz chce dokończyć mała kolekcje NES (NES mam juz zrobiony region free, wiec bede mógł zagrać w Contra a nie Probotector i odpalic z 2 PAL regionów)
ale gry na SNES bede bral NTSC, nie dosc ze leprza cena, nie trzeba sie bawic z jezykami, to jeszcze sa gierki ktora Europa nie zobaczyla (Secret Of Mana, Mario RPG, Chrono Trigger albo taki Earthbound co chodzi po 200$)

Odnośnik do komentarza

Czy na konsole NES pojawialy sie cartridge z wieksza iloscia gier - tak jak np. na Pegasusa 168-in-1 ?

 

Wiem, ze to nieoficjalne carty, ale nawet na GameBoya cos takiego jest - sam mam cart 105-in-1 z kompilacja wielu najlepszych gier

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Wiadomo, ze najlepsze jesz granie na oryginalnej konsoli i padzie, ale nie kazdy ma miejsce na kilka konsol obok TV, do tego ten Retron 5 oferuje calkiem ciekawe mozliwosci, ktorych nie ma w odpowiednich konsolach.

Sam chetnie wracam do starszych gier, ale nie mam tyle miejsca zeby wystawiac wszystkie starsze konsole obok TV, gry mam pod reka, ale podlaczone konsole tylko te nowsze. Chcialbym miec je wszystkie podlaczone, moze kiedys uda sie zorganizowac wystarczajaco duzo miejsca i wiecej niz jeden TV - taki game room.

 

Nie twierdze odrazu, ze kupie, ale Retron 5 to bardzo ciekawe urzadzenie, tym bardziej, ze mozna podlaczyc przez HDMI.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Miałem w planach game room na nowym mieszkaniu, ale po przeprowadzce mimo 3 pokoi, miejsca i tak brak na CRT, po drugie czasu i tak brak :-( żeby grać we wszystko. Więc retro konsole sobie darowałem niestety. Zostawiłem amigę cd32 i jaga a w nesy, snesy i inne ciupię na PSP. Jak mam czas... Retron 5 fachowa sprawa ale carty sprzedane już :-(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.