Skocz do zawartości

NES & SNES


CIGEN

Rekomendowane odpowiedzi

Zdobycie oryginalnego srubokreta do cartow Nintendo lub Segi jest dosc trudne. Dlatego ludzie wymyslili tania alternatywe w postaci komba "zapaliczka + niepotrzebny dlugopis". Bierzesz jakis dlugopis z dluga koncowka, wyjmujesz wklad, podgrzewasz koncowke klika sekund (tylko tak, by plastik byl miekki ale sie nie zapalil) i szybko wkladasz w miejsce gdzie sa srubki, trzymasz kilka sekund az dlugopis ostygnie i gotowe. Teraz masz swoj osobisty srubokret do cartow Nintendo.

Minusy ? Taki srubokret wystarczy do odkrecenia i zakrecenia 1-2 cartow, gdyz strasznie szybko koncowka sie sciera. Oprocz tego, jak za mocno podgrzejesz dlugopis, to po wlozeniu do dziury stopiony plastik sie rozleje i po wyschnieciu nie bedzie juz mozna dostac sie do srubki. Dlatego radzi sie, by srubokret tworzyc na jakims malo waznym carcie.

Odnośnik do komentarza

Zdobycie oryginalnego srubokreta do cartow Nintendo lub Segi jest dosc trudne. Dlatego ludzie wymyslili tania alternatywe w postaci komba "zapaliczka + niepotrzebny dlugopis". Bierzesz jakis dlugopis z dluga koncowka, wyjmujesz wklad, podgrzewasz koncowke klika sekund (tylko tak, by plastik byl miekki ale sie nie zapalil) i szybko wkladasz w miejsce gdzie sa srubki, trzymasz kilka sekund az dlugopis ostygnie i gotowe. Teraz masz swoj osobisty srubokret do cartow Nintendo.

Minusy ? Taki srubokret wystarczy do odkrecenia i zakrecenia 1-2 cartow, gdyz strasznie szybko koncowka sie sciera. Oprocz tego, jak za mocno podgrzejesz dlugopis, to po wlozeniu do dziury stopiony plastik sie rozleje i po wyschnieciu nie bedzie juz mozna dostac sie do srubki. Dlatego radzi sie, by srubokret tworzyc na jakims malo waznym carcie.

można też po prostu kupić ten "trudno dostępny"wkrętak za niecałe 3 zika (wg dzisiejszego kursu 2,62):

 

jak zwykle nieocenione dealextreme

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Nie wiem ile to to kosztuje na chwile obecną ale lepiej sobie zrobić w domowym zaciszu multiregion :). Ja tak mam ze SNES-em - europejskiego do PALowskich gier, amerykańskiego ze stopionymi lutownicą blokadkami do odpalania NTSC-U i NTSC-J.

Zgodnie z tym co wyczytałem na poświęconym NES'owi forum, gry NTSC uruchamiane na "odregionalizowanej" konsoli PAL w mniejszym bądź większym stopniu nękane są różnorakimi glitch'ami graficznymi :/ Rozważam jeszcze zakup drugiego NES'a - tym razem NTSC ale z tego co widzę lepiej dołożyć parę dolców i mieć legendarnego Top Loader'a :thumbsup: Sprzedam w cholerę PS3 i zakupię to cudo :D

Odnośnik do komentarza

dostaniesz dostaniesz, tylko będziesz musiał dłużej poszukać :) (ja tak trafiłem SNESa).

Co do zasilaczy zamienników to też chętnie wysłuchałbym jakiegoś eksperta, osobiście śmigałem bez problemu przy różnych konsolach na nieoryginalnych zasilaczach i problemów nie było, jednak bóg jeden wie czym to grozi.

Odnośnik do komentarza

moj pierwszy srubokret do odkrecania cudacznych srubek nintendo zrobilem z zwyklego plaskiego srubokreta.

 

ucypucy.png

*czerwone pole zostalo wypiłowane

 

aktualnie mam srubokrecik zrobiony z odpadow weglika spiekanego na frezarce [nie do zdarcia] ;]

Geniusz brawo.gif

 

Dzisiaj odebrałem gry z USandA i z tego co widzę są nieźle zapyziałe (kapryśnie się uruchamiają, standardowe glitch'e), postanowiłem je przeczyścić a tu ZONK (śruby), dzięki powyższemu patentowi dorwałem się w końcu do środka :thumbsup:

 

Niedługo zdam relację z grania w gry NTSC na PAL'owskim NES'qu... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Prowizoryczny tool ostatecznie zawiódł, plastikowe odlewy również - niedawno zakupiłem odpowiedni tool...

 

Dzisiaj odebrałem przesyłkę - właśnie skończyłem czyszczenie najbardziej zapyziałej gry icon_biggrin.gif No, to ja rozumiem - nieporównywalnie lepszy komfort pracy (śruby wychodzą w oka mgnieniu). Wyciągnąłem plastikowe elementy z Ninja Gaiden, wyszorowałem cart'a od środka (niezidentyfikowana maź) a zaśniedziałe styki przeleciałem papierem i popsikałem specjalnym specyfikiem - gra działa jak nowa icon_wink.gif

 

Ale nie wszyscy mają zdolności manualne, żeby przejść z Ską do końca pierwszej planszy w Contrze ;D

Oj nieładnie wyciągać brudy na forum - pragnę przypomnieć, że Twój Raphael padł jak kawka, podczas gdy ja zadałem ostateczny cios Super Shredder'owi i uratowałem April (o Manhattanie nie wspominając... :whistling:)

Odnośnik do komentarza

Ale nie wszyscy mają zdolności manualne, żeby przejść z Ską do końca pierwszej planszy w Contrze ;D

Oj nieładnie wyciągać brudy na forum - pragnę przypomnieć, że Twój Raphael padł jak kawka, podczas gdy ja zadałem ostateczny cios Super Shredder'owi i uratowałem April (o Manhattanie nie wspominając... :whistling:)

 

Przynajmniej Raph nie przeszkadzał. Robił to co do niego należało. Słyszałem, że Dale ma jakieś objekcje do Chip'a. Podobno Chip go zabijał...:whistling:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...