Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa"... pytania i odpowiedzi ;]


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, krótka piłka. Przepraszam jeżeli się powtarzam ale mam na podjęcie decyzji 24h, a teraz znikam do pracy i nie będę miał okazji przejrzeć wszystkich wątków, dlatego wybaczcie jeżeli się powtarza.

 

Sytuacja ma się następująco: znajomy wraca z Japonii do Polski, ma okazję kupić mi PSP (wersja PSP-2000MG) oraz karciochę 8 giga - nie pytam was czy to mi się opyla (700 zeta - łącznie) jedynie: wiem że przeróbka jest ciężka, ale możliwa, prawda? Czy może pod względem bezpieczeństwa wersje Japońskie są bardziej ,,trudniejsze do odchaczenia"? Dwa - nie ma kontynentalnych ograniczeń zaś język angielski jest w budowany (right?) więc na nasz rodzimy rynek, jeżeli co, będzie ładnie śmigać na oryginałach? Trzy - Kabel ładowarki sprzedawany w opakowaniu JP jest przystosowany do ICH gniazdek ( i trzeba w Polsce kupić drugi) czy może mylę się i ich kabelek też jest normalny (jak nasz)? Jeżeli potrzeba kupić oddzielny - ile by to ewentualnie kosztowało i czy się da? Hmm... no i chyba tyle, może jakieś rady lub ewentualne ostrzeżenia macie dla mnie? Wiem, że lamerskie pytania, ale mam nadzieję że pomożecie stać się człowiekowi posiadaczem przenośnego PS :)

Odnośnik do komentarza

Przerobka wcale nie jest ciezka i trwa moze z 10 minut. Kosztuje to 30-40zl (chyba, ze masz kogos, kto ma juz przerobione psp). Wersja japonska, tak samo, jak amerykanska nie rozni sie niczym od europejskiej, jesli chodzi o mozliwosci wgrania custom firmware. Jesli chodzi o jezyk, to pewnie jest wyjsciowo ustawiony japonski, ale na bank da sie zmienic na angielski (w amerykanskim psp jest m. in. jezyk japonski, wiec w japonskim psp raczej na pewno jest takze j. angielski). Ladowarka ma takie samo wejscie na kabel sieciowy, jak w PS2. Kabel taki kosztuje na allegro 4-6zl. Mozesz tez zamiast kabla kupic przejsciowke na polskie gniazdka (cena podobna do ceny kabla). Aha, uprzedzam tylko, ze model 2000MG, to mint green ;) (wyglada to tak: http://i110.photobucket.com/albums/n101/ha...psp/psp_box.jpg ).

Edytowane przez RoL
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair
Jak myślicie, ile by mnie na dzień dzisiejszy kosztowało:

 

- PSP Slim&Lite nówka

- karta pamięci 4 GB lub 8 GB

 

Zaczynam ciułać na PSP i chce wiedzieć, na ile się przygotować :).

 

 

Ja za PSP Slim&Lite nówka+karta 8GB sandisk orginalna dałem 720 :)

Odnośnik do komentarza
:lol: :lol: :lol: No to najwyraźniej dałeś zrobić się w trąbę xD No cóż trzeba było pomyśleć ^^ A tak co do dyskusji to polecam to forum (chyba że tu kupiłeś?). Tydzień temu kupiłem u użytkownika Goju używane PSP FAT, ale był poprostu w bardzo dobrym stanie(org. folia na wyświetlaczu) i jestem bardzo zadowolony :) Spytaj na pchlim targu, co Ci zależy, to solidny sprzęt i napewno Ci się nie posypie, a z DS'em to nie tylko ty masz problem. Kumpel kupił nowego! (w MM) za 699zł i po 2 tygodniach bo tyle go już ma przyciski się zacinają a sam ekranik zaczyna migać. Tak więc nie radzę bać się używek jeśli chodzi o PSP, ale wcześniej bardzo dobrze obadaj sprawę. Pozdro
Odnośnik do komentarza

Ekhm.

 

Nigdzie nie napisałem, że mam problemy z DS'em, a ty widzę jako wierny fan(boy) PSP musiałeś wtrącić swoje trzy grosze.

Kupiłem DS'a w złym (dla mnie zlym, ma tylko rysy na obudowie, cała reszta (szczególnie ekrany) idealne). W sumie stan jest bardzo dobry z zaznaczeniem, że są rysy na obudowie. A na pewno nikt mnie nie zrobił w trąbe, o stanie DS'a wiedziałem od początku, kupiłem go, bo zależało mi na cenie i czasie. Chce nowe PSP, bo... chce. Dosyć się nakupowałem używanych rzeczy. Lubię nowy, lśniący, dziewiczy sprzęcik.

 

A nie ma znaczenia, gdzie kupujesz, w jednym miejscu dostaniesz od kogoś bardzo sprawiedliwego, w drugim miejscu zostaniesz wydymany bez mydła. Skoro kupił nowego DS'a, chyba można wymienić, musiał mieć wadę fabryczną. Patrz, ja kupiłem używanego, nadal mi ekran działa (nawet nie miga!!!! :o!), ale tylko świeci w ciemnościach. A przyciski jeszcze się wciskają, ale już w sumie pogodziłem się z myślą, że mój DS ma jeszcze tydzień, góra dwa życia, w końcu tylko PSP działa dłużej :(.

 

Człowieku, nie mam nic do PSP (ba, looknij w moją sygnaturkę), ale po co od razu obrażać "konkurencyjny" sprzęt? Nie lepiej kupić oba, bo się wspaniale uzupełniają? To, że masz PSP, nie znaczy, że DS jest największym syfem świata i vice versa (ba, działa to nawet w przypadku innych konsoli!). Zrozum to proszę.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
DS jest największym syfem świata i vice versa (ba, działa to nawet w przypadku innych konsoli!). Zrozum to proszę.

 

EKHM!

 

Ja tego nie napisałem. Wiesz co mógłbyś już przestać mi dogadywać i porozmawiać jak dorosły człowiek z dorosłym? To się już nudne robi..... naprawde. Przecież mi wcale nie chodzi oto, żeby dokuczyć komuś i nie mów że jestem fanboyem (bez jaj). Gram bo lubie, a robie to co lubie i tyle. Kupiłem PSP bo uważałem go za lepsze rozwiązanie i nie miałem po prostu ochoty inwestować w to z czego nie byłbym zadowolony. To, że DS tak dobrze się sprzedaje na świecie świadczy ot ym, że to nie byle po pierdółka, ale całkiem przystępny sprzęt do grania, w określonej grupie odbiorców. Identyczna jest sytuacja z PSP. Jeżeli Cie to uszczęśliwi to powiem, że mam kolegów co też kiedyś posiadali PSP (lub posiadają) i nie byli z nich zadowoleni(ze strony technicznej ofc). Jednemu po kupnie nowego slima padł UMD po 2 uruchomieniu, a drugiemu spadła na wykładzinę z metra i poszedł wyświetlacz :). Przecież to normalne, że wszystko jest wytrzymałe w jakimś stopniu, a jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego ^_^ .

 

Przeczytaj więc sobie to ze dwa razy (co napisałem w tym poście) i przemyśl to.

 

Żeby nie było że chcę Ci dokopać czy coś (i na znak wyrozumiałości) pierwszy podaję rękę na zgodę. :piwo:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair
nówka?

bo o takich pisza koledzy

 

uzywke slima w dobrym stanie sam widzialem juz za okolo 400zl do tego karta 8gb 200zl i juz jest 600zl... a jak sie wie gdzie kupowac :> to jeszcze taniej

 

 

Tak nówkę udało mi się kupić okazyjnie na allegro miał koleś 2 sztuki po 500zł :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...