Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli miał bym tyle kasy zdecydowanie brał bym Kuro w 50 calach. Full HD raczej wątpie że ci się przyda.

 

Ale jeżeli był bym uparty na ten marketing ;) to na pewno kupił bym Panasonic TH-50PY800

 

Full HD i gra prawie tak dobrze jak mistrzowski kuro. Tego samsunga na pewno bym odpuścił. Dlaczego?

Bo czytając opinie użytkowników są duże problemy wieku "dzieciecego"

Druga sprawa to, że przy tej wielkości LCD nie jest najlepszym wyborem. Sam miałem 46 V2500 i wiem, że przy tej wielkości matrycy są problemy. Nie równomierne podświetlenie, i wieksze smużenie niż w mniejszych modelach.

 

Tutaj masz filmik nagrany prze zemnie http://pl.youtube.com/watch?v=SS5sl3tHL7E

 

 

Dobrą inwestycją jest Kuro, to najlepszej klasy TV. Sam mam plazmę 42PV700 ale do kuro jej troche daleko. Tylko moja plazma w porównaniu do dobrego Sharpa RD2 czy V2500 wypada o 2 klasy lepiej.

 

LCD jest dobry do przeglądania internetu, ale nie w dynamicznych grach gdzie obraz traci na ostrości. Liczy się głębia czerni, i czas reakcji matrycy. Rozdzielczość nie jest najważniejsza. W plazmach czas reakcji jest podawany w 0.01, co jest kompletną bzdurą bo sięga do wartości około 8ms. W najlepszych lcd rzeczywisty czas reakcji jest 3 krotnie większy. Idealny TV to taki z czasem 2ms. Plażmie do takiego ideału dużo bliżej.

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza

dziwi mnie zachwalanie czerni w plazmach, jak chce mieć czarny obraz to wyłączę tv. to co tv powinien mieć najwyższej klasy to wysokiej jakości kolorowy obraz. a plazmy takiego nie mają, już na pierwszy rzut oka można dostrzec te ziarnistość. zwłaszcza jak sie upieramy na full hd to już strasznie to bije po oczach. w lcd czegoś takiego nie ma. obrazy pięknie sie ze sobą komponują są o wiele lepiej wygładzone.

 

ale najlepiej samemu ocenić pod swoje oko.

Odnośnik do komentarza

Z twoją teorią na temat Full Hd troche sie nie zgodze. Wątek ten wiele razy przerabiany na hdtv.com.pl chociaż testy "fachowców" i opinie czasami troche kontrowersyjne.

Moje priorytety związane z doświadczeniem oraz opiniami znajomych to Full Hd oraz 100hz. Warunki pozwalają mi na 52" i poniżej nie chce zchodzić. Tv będzie do wszystkiego n, Polsat ale głównie do PS3.

Full Hd Pioneer PDP-LX5080D do wyjęcia jest za 14484,21 zł. Troche dużo. Tylko nasuwa sie pytanie czy lepiej poczekać aż sie skończy Euro 2008 ceny powinny spaść. Moge poczekać. Słyszałem też że prawdziwy spadek cen zacznie się dopiero po olimpiadzie.

Mam lekki sentyment do Samsunga nigdy sie nie zawiodłem na tej firmie. Godna uwagi też będzie nowa seria 7.

Nie wiem co myśleć o podświetlaniu diodami Led.

Kupienie telewizora to lekki koszmar. Co kupić żeby za taką kase nie żałować? :wacko:

Odnośnik do komentarza
Z twoją teorią na temat Full Hd troche sie nie zgodze. Wątek ten wiele razy przerabiany na hdtv.com.pl chociaż testy "fachowców" i opinie czasami troche kontrowersyjne.

Moje priorytety związane z doświadczeniem oraz opiniami znajomych to Full Hd oraz 100hz. Warunki pozwalają mi na 52" i poniżej nie chce zchodzić. Tv będzie do wszystkiego n, Polsat ale głównie do PS3.

Full Hd Pioneer PDP-LX5080D do wyjęcia jest za 14484,21 zł. Troche dużo. Tylko nasuwa sie pytanie czy lepiej poczekać aż sie skończy Euro 2008 ceny powinny spaść. Moge poczekać. Słyszałem też że prawdziwy spadek cen zacznie się dopiero po olimpiadzie.

Mam lekki sentyment do Samsunga nigdy sie nie zawiodłem na tej firmie. Godna uwagi też będzie nowa seria 7.

Nie wiem co myśleć o podświetlaniu diodami Led.

Kupienie telewizora to lekki koszmar. Co kupić żeby za taką kase nie żałować? :wacko:

Wlasnie teraz przed euro tv są tansze, bo wszystko jest na promocjach...

Odnośnik do komentarza

Zupełnie nie wiesz o czym piszesz. Czerń jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o jakości obrazu.

 

 

 

 

 

J

akość czerni jest bardzo ważna dla bogactwa obrazu: na przykład bez odpowiedniego nasycenia czerni głęboka czerwień wygląda na wyblakłą. Czerń jest również ważna dla zapewnienia odpowiedniej głębi – stworzenie właściwego wrażenia perspektywy, kiedy ktoś samotnie stoi w ciemnej ulicy – przy słabym poziomie czerni cień będzie wyglądać zbyt jasno i nierealistycznie a cały obraz będzie wydawał się płaski. Czerń jest zasadniczym czynnikiem tworzącym realistyczne obrazy i pełniejsze ujęcia. Dlatego czerń jest decydująca dla przyjemności oglądania.

 

 

Przed sprawdzeniem efektów osiąganych przez telewizory uczestnicy posiadający wcześniejszą wiedzę o telewizorach z płaskimi ekranami nie byli zdecydowani, która technologia zapewnia lepszą jakość czerni. Ekrany plazmowe miały niewielka przewagę (37% wskazań w porównaniu z 30% w wypadku LCD). Jedna trzecia twierdziła, że obydwie technologie zapeniają tę samą jakość czerni.

 

We wszystkich krajach uznano, że ekrany plazmowe posiadają najlepszą jakość czerni (72% uczestników). Wskazania na ekrany LCD zmalały do podobnego poziomu w poszczególnych krajach: z 30 do 16% w Wielkiej Brytanii, z 25 do 16% we Francji i z 34 do 15% w Niemczech.

żródło. http://plazma-lcd-fakty.pl/badanie/badanie.php?czern

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar kupic sobie ps3 i wraz z nim jakiegos Samsunga 37 FULLHD . Wiadome ze nie wykorzystam w tej generacji FULLHD ale przyda sie do innych rzeczy niz tylko granie na ps3 ; )

I mam jedno pytanko . Czy widac brak AA na 37" ? Jak jeszcze sie dowiaduje ze takie GTA4 oraz MGS4 jest upscalowane z 630p do 720p to napewno znowu wiecej pixelkow .

Z gory dzieki .

Odnośnik do komentarza
Znajdę jakiś full hd 100hz do 37 cali? Jeszcze lepiej jakby 32 miał. Większy być nie może, nie mieszkam w stodole. ^^

TV ma być wyłącznie do PS3.

FULL HD bez sensem jest kupowac w telewizorach 32,37,40 cali bo nie bedzie widac efektu. Lepiej kupic HD ready 100HZ i 10bitowy panel. Rozdzielczosc to nie wszystko, zapewniam Cie ze HD ready potrafi generowac zdecydowanie lepszy obraz od FULL HD!

Odnośnik do komentarza
Rozdzielczosc to nie wszystko, zapewniam Cie ze HD ready potrafi generowac zdecydowanie lepszy obraz od FULL HD!

 

Jakiś screen czy cuś? :)

 

Ja się na generowaniu obrazu nie znam, dla mnie hd ready to 1300coś a full hd to 1900coś - wyższa rozdziałka= lepsza grafa w grach (o ile ją obsługują).

 

Czy ktoś może ma telewizorek TX-32LZD85 Panasonica? Jakie wrażenia (o ile podłączony do konsoli był)? Wydaje się mieć wszystko (100hz, full hd, 32", cena ~3,5kzł), tyle że czytałem o czasie reakcji 16ms- nie za dużo trochę?

 

http://manager.money.pl/hitech/telewizory/...izor,24411.html

Odnośnik do komentarza

O boze jacy ludzie są naiwni...

Wystarczy popatrzyc na 2 modele sony bravi 40. Jeden ma hd full i kosztuje 3300 , a ten sam telewizor tyle, ze z hd ready + 100hz+ 10bitowy panel kosztuje juz 5600:).

 

Mówie Ci poraz 2gi, ze full hd w tv 32/37/40 to wielka sciema bo róznice bedziesz widział siedząc jakis 1m od tv maxymalnie.

 

lol 16m/s czas reakcji^_^. Pierwszy raz cos takiego widze w tv tej klasy^^

Odnośnik do komentarza

Sony Bravia 40 może mieć nawet hd not ready, ale 40-tki mnie nie interesują, nie ogarnę tego TV wzrokiem bo siedzieć będę jakieś 2m od ekranu. Poa tym TV za prawie 6 koła...szkoda mi tyle kasy na TV.

 

Różnicę Ready a Full na 32/37 muszę sam zobaczyć.

 

Co do tego 16ms w TX-32LZD85 to nie mój wymysł. :)

 

Jakie modele byście polecali, tyle tego jest i ja już nie wiem w czym wybierać. Przynajmniej jakie firmy robią dobre modele w cenach do 3,5k.

Te 100hz i max 37 cali (najlepiej 32) być musi.

 

Odnośnik do komentarza
róznice bedziesz widział siedząc jakis 1m od tv maxymalnie.

 

bzdura tvp1 tvn, polsat na takim tv wygląda bardzo dobrze z odległości 4 metrów, poniżej nie polecam. natomiast full hd jak filmy BD i gry na ps3 wyglądają fantastycznie z odległości 2,5 metra. jeśli masz brać większy jak 46 cali albo 52 to ta odległości automatycznie wzrośnie. wiadomo. <_< jeśli mniejszy niż 40 to już w ogóle nie ma sensu szukać full hd bo trzeba by tego używać z takiej samej odległości jak zwykły monitor crt. kharan najlepiej idź do sklepu i sam sie przekonaj, żadna rada nie zastąpi tobie własnych wrażeń.

Odnośnik do komentarza

Troche mi robicie metlik w glowie jednak po zastanowieniu sie jednak nie potrzebuje telewizora FULLHD bo chce zejsc troche z kosztow pozatym i tak nie zobacze duzej roznicy na tak malym tv (32,37).

Chce kupic Samsunga i z modelow 32'' zastanawiam sie nad LE32M87BD i tutaj mam pytanie co do tego 100hz . Nie ktorzy mowia a efekcie teatru, wiec czy jest opcja by te 100hz wylaczyc ? W sumie o prawie 500zl jest tanszy model z 32'' LE32A451C1, ktory ma lepszy kontrast i chyba jest nowszym modelem z tego co mi wiadomo .

Na ktorym lcd'ku jest ladniejszy obraz ? Czy jest taka wielka roznica by wydac na niego 500zl wiecej ?

Jezeli by nie bylo to za ta sama cene (2500zl) mamy juz model 37'' LE37A451C1. Ten lcd najbardziej mnie interesuje bo jest po przystepnej cenie a obraz tez napewno biedny nie jest.

 

Prosze o pomoc ! :<

Odnośnik do komentarza

Panasonic TX-32LZD85 ma matrycę IPS-alpha więc o mocnym smużeniu nie ma mowy. Ta matryca charakteryzuje się stałym czasem reakcji. Nie zależnie od wyświetlanego koloru czas jest zawsze ten sam.

 

 

W innych matrycach czas reakcji który jest podawany, jest liczony w wygdodny dla producenta sposób, tak żeby dobrze to wyglądało na papierku. w rzeczywistości może być nawet kilka krotnie większy niż 4 czy 8 ms. Zależy jaki kolor jest wyświetlany.

 

 

Full HD przy tak małych przekątnych zupełnie nie ma sensu. To tak samo jak czas reakcji 8 ms podawany przez większość marketingowców....

 

Tak naprawdę 8 ms, posiadają najlepsze plazmy w któych smużenie prawie nie występuje. "Prawie"

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wyjaśnienie tej matrycy w LZD85.

Swoją drogą- szukam wyłącznie telewizorów 100hz ponieważ moje oczy są dość wrażliwe na migotanie a im szybsze odświeżanie tym to migotanie mniej zauważalne. Mój domowny to dobrej jakości ale monitor CRT i w gry wymuszające refreshing poniżej 85hz nie jestem po prostu w stanie grać (jak się ma odświeżanie CRT od LCD- nie wiem).

Jednak Redmitsu wspomniał coś o tym efekcie teatru, na forach zagranicznych także przeczytałem parę krytycznych (jaki i pozytywnych, więc mam zonk) uwag dot. 100hz w grach- więc jak to jest? Lepiej grać na 100hz czy 50hz?

 

No i...jakiś model ktoś poda, będę miał punkt odniesienia przynajmniej. :)

Odnośnik do komentarza

Witam!

Przymierzam się do zakupu zestawu PS3+TV. O ile z PS3 sprawa jest jasna to z telewizorami jest już gorzej. Wybór jest ogromny, a po przeczytaniu wielu postów, wyczytałem że można się nieźle naciąć. Moim 'targetem' jest telewizor tak do ok. 2000 złotych i nie musi on być FullHD (zresztą z funduszami jakimi dysponuję to FullHD odpada), również 32'' mi w zupełności wystarczają.

 

Na chwilę obecną moim faworytem jest:

http://www.allegro.pl/item384096806_scarle..._fv_zabrze.html

 

Mam pytanko, czy ktoś może już sprawdzał ten TV?? Pełno go ostatnio w telewizorni...:P

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

FredDie

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Mam zamiar kupić tv do xbox360 i zastanawiam się który wybrać:

1.SONY KDL-32W4000

2.SAMSUNG LE-32A656

3.SAMSUNG LE32S81BX

4.Panasonic TX-32LZD85

 

Aha zapomniałem dodać,że w przyszłości chciałbym żeby tv posłużyło także PS3-trójce

Odnośnik do komentarza
Sony Bravia 40 może mieć nawet hd not ready, ale 40-tki mnie nie interesują, nie ogarnę tego TV wzrokiem bo siedzieć będę jakieś 2m od ekranu. Poa tym TV za prawie 6 koła...szkoda mi tyle kasy na TV.

 

Wiesz, z dwóch metrów to dla mnie minimum 50 cali przy fullHD, a i to moze być ciut daleko :P. Ogólnie rozważam Projektor FullHD i obraz 108 cali z odległosci 3-3.5 metra :P.

 

Co do Kuro, to TV Kuro 9G (5090), czyli następca Kuro LX5080 kosztują 11k zł. Ktoś tu pisał, ze ma 10k zł, ja na jego miejscu dołożyłbym do Kuro 9G. TV Kuro 50 cali fullHD za 11k zł, do tego ciut lepszy od poprzedniej generacji, co tu dużo się zastanawiać :D. Dobrym rozwiązaniem moze też być też plazma Samsunga, sporo tańsza od Kuro i też niezła, ponoć lepsza do Panasa.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad 3 modelami do ps3:

Sony Bravia D 3000K

Samsung LE-37A656A1

Sony KDL-40X3000

 

z czego ten ostatni raczej odpada ze względu na cenę, nurtuje mnie jednak pytanie czemu jest prawie 2 razy droższy od Samsunga? Ma 3 cale więcej, ale czy parametry ma też lepsze (może jakieś funkcje)? Jedyne co zauważyłem to że ma 2 razy wolniejszy czas reakcji. Ktoś może mi doradzić czy jakość obrazu będzie gorsza na tym Samsungu niż na Sony KDL-40X3000? Cali ten soniak ma i tak raczej za dużo jak na mój pokój.

Odnośnik do komentarza
Gość KaIgrekO
Dzięki za wyjaśnienie tej matrycy w LZD85.

Swoją drogą- szukam wyłącznie telewizorów 100hz ponieważ moje oczy są dość wrażliwe na migotanie a im szybsze odświeżanie tym to migotanie mniej zauważalne. Mój domowny to dobrej jakości ale monitor CRT i w gry wymuszające refreshing poniżej 85hz nie jestem po prostu w stanie grać (jak się ma odświeżanie CRT od LCD- nie wiem).

Jednak Redmitsu wspomniał coś o tym efekcie teatru, na forach zagranicznych także przeczytałem parę krytycznych (jaki i pozytywnych, więc mam zonk) uwag dot. 100hz w grach- więc jak to jest? Lepiej grać na 100hz czy 50hz?

 

No i...jakiś model ktoś poda, będę miał punkt odniesienia przynajmniej. :)

Ty chyba nie wiesz co piszesz. Jakie migotanie? Na LCD nie ma czegoś takiego jak migotanie a nazwa "LCD 100Hz" jest czysto marketingowym wybiegiem. NIE MA CZEGOś TAKIEGO JAK MIGOTANIE NA LCD. Ciekłe kryształy świecą cały czas zmieniając barwy a nie wyświetlają linie tak jak CRT.

Nazwa 100Hz w LCD to technologia która wrzuca pomiędzy klatki wyświetlanego obrazy pół obrazy i/lub czarne klatki (ma to na celu powodowanie efektu upłynnienia obrazu - czyli wszystko pływa - oglądał ktoś teatr TVP ten wie o czym mowa - a wrzucanie czarnych klatek ma na celu szybsze wygaszanie pikseli czyli tak naprawdę "dopala" matryce i usuwa efekt smużenia. Ogólny odbiór obrazu przez widza wydaje się być płynniejszy - i to naprawdę widać.

JESZCZE RAZ - NA LCD NIE MA EFEKTU MIGOTANIA.

 

Metal - widzisz "to" i nie grzmisz? :D

 

 

 

Zastanawiam się nad 3 modelami do ps3:

Sony Bravia D 3000K

Samsung LE-37A656A1

Sony KDL-40X3000

 

z czego ten ostatni raczej odpada ze względu na cenę, nurtuje mnie jednak pytanie czemu jest prawie 2 razy droższy od Samsunga? Ma 3 cale więcej, ale czy parametry ma też lepsze (może jakieś funkcje)? Jedyne co zauważyłem to że ma 2 razy wolniejszy czas reakcji. Ktoś może mi doradzić czy jakość obrazu będzie gorsza na tym Samsungu niż na Sony KDL-40X3000? Cali ten soniak ma i tak raczej za dużo jak na mój pokój.

Porównujesz serię 6 Samsunga do serii X Sony?

Przepraszam ale to jak byś porównał Hondę Type-R (Samsung 6) do Porsche Boxer (Sony X).

Seria X Słonego to ich flagowe modele. Top Model :D TV mające 'wszystko' - tylko kawy nie robią i się czasem psują (SIC!!!)

Co do czasu reakcji tego Samsunga po spokojnie możesz ją pomonożyć ;)

 

Jeśli już chcesz porównywać Serię X Sony to porównaj ją z serią F Samsunga.

Edytowane przez KaIgrekO
Odnośnik do komentarza
Gość KaIgrekO
Mam zamiar kupić tv do xbox360 i zastanawiam się który wybrać:

1.SONY KDL-32W4000

2.SAMSUNG LE-32A656

3.SAMSUNG LE32S81BX

4.Panasonic TX-32LZD85

 

Aha zapomniałem dodać,że w przyszłości chciałbym żeby tv posłużyło także PS3-trójce

Ja osobiście bym wybrał 1 lub 4.

2. jak już to w 37 calach - 100Hz (32 calówka nie ma tego) ale strasznie się kurzy obudowa i wogóle nie widać że to wiśniowa obudowa :P

3. sobie odpuść (szczerze).

4. bym porównał do 1. z tym że ma techonologię (jak ja tej nazwy nie lubię:) 100Hz i matryce IPS które tak Panasonic promuje, ale za to 4. ma mpeg4 który może się kiedyś przydać i zajefajne MENU XMB (takie samo jak PSP i PS3 :D )

 

Twój wybór :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...