Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

napis 100 HZ to jedynie chwyt marketingowy mający na celu zwabić klienta, ludziom mającym 20 letnie poglądy pamiętającym czasy tv kineskopowych gdzie 100 HZ wyraźnie poprawiało płynność obrazu czasami trzeba przypomnieć ze ten tv jest stu hercowy nawet gdy w rzeczywistości tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
napis 100 HZ to jedynie chwyt marketingowy mający na celu zwabić klienta, ludziom mającym 20 letnie poglądy pamiętającym czasy tv kineskopowych gdzie 100 HZ wyraźnie poprawiało płynność obrazu czasami trzeba przypomnieć ze ten tv jest stu hercowy nawet gdy w rzeczywistości tak nie jest.

 

 

Nie zgadzam się z tobą. Piszesz dziwne dla mnie nie zrozumiałe rzeczy.

 

100 HZ w LCD działa zupełnie inaczej niż w CRT.

 

W CRT 100 HZ to bardziej stały obraz bez uciążliwego migotania, podobnie jest w plazmach. LCD nawet gdy ma 60 HZ nie migocze, piksele wolniej wygasają i nie ma efektu stroboskopu.

 

Jednak największą boloczką tej technologi ( LCD) jest smużenie i 100 HZ zmniejsza ten efekt. Do wyświetlanego obrazu dodawane są pół obrazy.

 

Teraz zależy od TV LCD jak te 100 Hz działa. W moim 42 calowym Sharpie RD2E przy włączeniu 100Hz obraz robił się nad płynny, taki teatr. 100 HZ w tym TV działało zbyt "ostro" Przykłądowo grając w kameo, gra normalnie wyświetlana jest w 30 fps, obracając kamerą obraz nie jest idealnie płynny. Wrażliwe oko dostrzeże właśnie te 30 klatek.

załączam 100 Hz i obraz robi się płynny jak masełko. Jest perfekt płynniusieńko jak w grze ze stałymi 60 klatkami.

Podobnie jest w filmach. Jednak wygląda to bardzo nie naturalnie. Zbyt płynnie i robi się efekt teatru, cięzko to wytłumaczyć ;) w RD2 robił się efekt Halo, otoczki nad postaciami, to jest kolejna wada 100 HZ, ale w najlepszych TV ten efekt jest praktycznie nie zauważalny.

 

 

Napisał scott

Trzeba pamiętać że wartości podawane przez producentów są często 'teoretyczne'. Smużenie bierze się z powolnego tempa zmiany piksela z np. czarnego na biały. czyli można mieć telewizor 50 Hz którego matryca jest (realnie) bardzo szybka i nie mieć smużenia i można mieć telewizor 100 Hz który ma wolniejszą matrycę i mieć smużenie. 100 Hz odpowiada 10 milisekundom - czyli co 10 ms następuje całkowita zmiana obrazu na następny, jednak jeżeli ta zmiana będzie następować w tempie realnych np. 8 ms będziemy mieli wrażenie smużenia.

 

Żeby panel LCD nie dawał ŻADNEGO smużenia (czyli działał w tempie zwykłego telewizora kineskopowego) musi mieć realną szybkość zmian 2 milisekundy. wtedy nie powstają powidoki przełączających się pikseli. - piszę 'realną szybkość', bo realna szybkość ma się nijak do podawanej w prospektach. (czasem wygląda to jak gdyby ktoś zapomniał napisać jedynki przed podawaną cyfrą : )))

 

Częstotliwość wyświetlania (np. 50 Hz) podaje ile razy na sekundę zmienia się obraz - nie mówi nic nt smużenia - im więcej klatek na sekundę tym płynniejszy RUCH na obrazie - nie ma efektu stakato, ruch nie klatkuje, czyli 100 Hz warto nabyć po to żeby mieć na ekranie płynny, niepoklatkowany ruch przemieszczających się przedmiotów.

 

Idealnym na dzisiaj rozwiązaniem więc byłby telewizor 100 Hz plus 2 (realne) milisekundy. Taki obraz byłby niczym rzeczywisty, dawałby wrażenie absolutnego realizmu. Czyli duża ilość niemal natychmiast przełączanych obrazów - jednak nic z tych opisywanych rzeczy nie poprawia słabego sygnału. Tu może pomóc tylko czuły układ tunera w telewizorze albo - wzmocnienie sygnału ; )

 

Tutaj więcej o tym

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13214

http://www.behardware.com/articles/641-1/1...-afterglow.html

 

Zresztą sami sobie poszukajcie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
co do tego sharpa (tego mniejszego 46'') to znalazłem kilka ciekawych komentarzy nie koniecznie pochlebnych http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/234320_komentarze/

 

 

Cóż, niektóre komentarze do XL2E są pochlebne inne nie. Ja nie zauważyłem nic złego w obrazie tego TV. Powiem więcej, jedynie X3500 i HD1E miały zauważalnie lepszą od niego jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza

Jaki możecie polecić mi telewizor do x360 ? Nie może być za duży bo chce go powiesić na ścianie nad łóżkiem. Oczywiście plazma HD ;d z tego co patrzyłem na allegro to 32 cale to trochę za duży ;/ Tak do 2,5 tysiąca.

 

ps: albo może być 32 cale ale jakiś dobry. (kompletnie się nie znam na telewizorach)

Edytowane przez potoc
Odnośnik do komentarza
http://www.ceneo.pl/661913

 

Co myślicie o tym tv ?

Jest tani ma dobre opinie , jest duży i ładny jak dla mnie :)

Tylko właśnie coś za tani dlatego się pytam.

Okropność, najwiekszy syf jaki kiedykolwiek widziałem, kumpel to kupił pod ps3 i Ntv. Niestety ale musiał odsprzedac po 3 dniach na allegro bo nie był w stanie na tym nic ogladac, i powrócił do ztarego kineskopowca gdzie był lepszy obraz. Tani jak tani, ostatnio była na niego promocja w mediamarkcie za 1399zl. Syf jakich mało.

Odnośnik do komentarza
http://www.ceneo.pl/661913

 

Co myślicie o tym tv ?

Jest tani ma dobre opinie , jest duży i ładny jak dla mnie :)

Tylko właśnie coś za tani dlatego się pytam.

Okropność, najwiekszy syf jaki kiedykolwiek widziałem, kumpel to kupił pod ps3 i Ntv. Niestety ale musiał odsprzedac po 3 dniach na allegro bo nie był w stanie na tym nic ogladac, i powrócił do ztarego kineskopowca gdzie był lepszy obraz. Tani jak tani, ostatnio była na niego promocja w mediamarkcie za 1399zl. Syf jakich mało.

 

 

Niewiem bo jak widziałem inni dawali mu dobre opinie więc myślałem że jest dobry .

http://www.ceneo.pl/;003606678;02311.htm

A co myślisz o tym ?

Edytowane przez terror
Odnośnik do komentarza

Troche lepszy ale ogolnie te tanie lcd ponizej 3000 to naprawde szmelc. Jedyny lcd jaki widzialem w tej cenie dobry dokładniej 2899 to samsung ale 26" i był w miare dobry, jak masz wydac 1500zł na takiego szmelskiego lcd to lepiej kupic kineskop dobry, przynajmniej nie bedzie widac tych pixeli i nie bedzie smużył...

Odnośnik do komentarza
Trochę przesadzasz. Cena zaporowa za 32 cale to około 2 i pół tysia. Jak ktoś nie ma dużych wymagań to i tak 2 to minimum.

No jesli lubisz obraz zpixelowany to nie wiedze problemu. Ja osobiscie widziałem 2 telewizory 32" lcd, jeden to byłwlasnie ten samsung , a drugi to jakis philips tez 32" w podobnej cenie. Obraz okropny, a jak lecialy napisy na filmie to sie nie dało ich odczytac czasami:)

 

A moze ktos z was zna oznaczenia literowe co do klas tv w SONYM? Od najsłabszych do najlepszych...

Odnośnik do komentarza
Trochę przesadzasz. Cena zaporowa za 32 cale to około 2 i pół tysia. Jak ktoś nie ma dużych wymagań to i tak 2 to minimum.
jak lecialy napisy na filmie to sie nie dało ich odczytac czasami:)

 

 

 

Baqś - może okulary zmień :)

 

Ostatnio porównywaliśmy z kolegą tytuł "Army of Two" na dwóch telewizorach : Samsungu 42" Full HD i na CRT-ku Philips Pixel Plus .

Zdziwisz się,ale różnica naprawdę minimalna .

Konsola połączona z HD-kiem przez HDMI a z Filipsem przez RGB .

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...