Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

nWo z Samsunga F86 już zrezygnowałeś? :P Z tego co pamiętam to jgo też chciałeś mieć :)

 

nadal chce, biorąc pod uwagę to co napisałem wcześniej (46 cali minimum FULL HD koniecznie 100hz) to jest to co mogę kupić i jest w zasięgu ręki, ale w snach mam tego (pipi)ego soniaka X3500, mam w domu D3500 a on nie ma takich bajerów, ale gdy gram w GT5 Prologue albo RIDGE RACER 7 to wydaje mi sie ze nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba. i weź tu bądź mądry <_< F86 kupie jak będę absolutnie pewien ze spełni moje oczekiwania co do obrazu. natomiast to ze sony x3500 Będzie mi rano parzyć kawę, psa wyprowadzać i przeleci dziewczynę gdy mnie nie ma w mieszkaniu to jestem w ciemno pewien. 8)

 

 

... tylko czy trzeba wydać 4000pln więcej ??

Odnośnik do komentarza
Witam, nosze się z zamiarem kupna PS3 a co się z tym wiąże telewizora LCD. Jako że moja wiedza na temat telewizorów jest nie jest za duża, z początku myślałem o Sony Bravia, no bo skoro konsola Sony to i telewizor tej samej firmy ;). Poczytałem i poprzeglądałem forum a także parę innych serwisów i wpadł mi w oko Philips 32PFL7862D które ma wiele pozytywnych opinii i jestem na niego raczej zdecydowany. Posiadam także ps2 i na pewno na tym LCD będę na niej grał, bo mój stary telewizor i LCD nie zmieszczą się w pokoju. Więc chcąc się upewnić już ostatecznie mam pytanie, czy ten Philips zaoferuje mi ładne doznania wizualne w PS3 ;), w programach z satelity (cyfra +) oraz w grach na ps2 (component) bo ma dużo możliwości. A może jakiś inny w podobnej cenie.

Nie bierz Philipsa, nie wiem kto i gdzie poleca, ale to druga, jeśli nie trzecia liga. Sony, Samsung, Toshiba rozejrzyj się za czymś tych firm.

Toshiby są dobre ? :o

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Mam PS3 i nadszedl czas na zakup TV. Niemal zdecydowalem sie na Samsunga LE40A656. Moge go miec za 3900 zl. Czy to dobry wybor? ktos go uzywa z PS3? Najwieksze obawy mam co do panelu ultra clear, ktory daje w zasadzie lustro. Czy to nie bedzie przeszkadzalo w graniu/ogladaniu filmow? Pozdro

Odnośnik do komentarza

niewiem oco wam chodzi z tymi philipsami ? sam mam 42 cale full hd juz jakies 8miechow i wszystko pieknie cacus , i jak porownuje do samsunga u znajomego to widze duza roznica na korzysc philipsa, ten znajomy tez to widzi, wiec cos w tym jest . no tylko ze moj philips kosztowal ponad 6000zl a jego samsung okolo 4000zl wiec moze to cos z tym :)

Odnośnik do komentarza

Myśle o kupnie LCD 32 w cenie do 2500-i ani grosza więcej bo to brat funduje ;)Mama będzie oglądać sobie TV SD a ja wkrótce podepnę PS3.

Czy Sony S3000 to dobry wybór?Obraz mi się podobał choć ktośmówil o przejściach tonalnych-trochę to głupie ale nie wiem co to jest tak naprawde(nie zauważyłem)Nada się SD i TV?

A co innego byście polecili do tej ceny bo zastanawialem się czy nie kupić jednak tańszego Samsunga 32R 81 albo Philipsa PFL 5322?

Edytowane przez keyzee
Odnośnik do komentarza

Diolek-zalezy kiedy kupowaliscie TV-jesli w tym samym okresie to pewnie on ma starsza wersje (cenowo by sie zgadzalo).Podaj twoj i jego model bo piszac kolega ma Samsunga a Ja Philipsa duzo mi i innym forumowiczom nie daje.

Ja mam Sasmunga F86 i jestem z niego bardzo zadowolony. Pozdro

 

Odnośnik do komentarza

siemka!

 

doradźcie proszę, który brać i dlaczego?[do telewizji i ps3, itp]::

 

BRAVIA KDL-46W4000 czy może

BRAVIA KDL-46X3000 ?????????????

 

linki do porównania[bo ja sie nie moge połapać:)

 

http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action...+Sony+BRAVIA+TV

 

http://www.sony.pl/product/CompareProducts...els=KDL-46W4000

 

http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action...+Sony+BRAVIA+TV

 

 

liczę na szybko w miare pomoc

pozdrowionka!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

a czym sie kierujesz przy wyborze ?? co ciebie interesuje ? bo różnica w cenie pomiędzy 3500 a 4000 jest kolosalna, no i 3500 to jest okręt flagowy sonego ma wszystko to czego potrzeba naprawdę wymagającemu oku. ja w opisie 4000 nie widzę żeby miał 100HZ, to jest nieco niższy model. zupełnie na miejscu było by zestawić ze sobą model KDL 46 X3500 z modelem LE46F86BD wówczas masz jakieś odniesienie, dwa okręty flagowe dwóch firm gdzie kontrastem jest cena.

Odnośnik do komentarza

No więc oczekuję dobrego obrazu z kablówki a potem z telewizji cyfrowej, świetnej jakości dvd i powalającej jakości obrazu BlueRay i PS3[gier i filmow]

to jest moj cel

a co daje te 100 hz i czy rzeczywiscie duzo utrace w stosunku do x3500 jak kupie to druga bravie[ktora dopiero weszla wiec jak to?-sony sie cofa?:D]

a samsungi są dobre? bo slyszalem ze to soniak ma najlepsze poprawianie obrazu gorszego[prog telewizyjne a to wazne dla moich rodzicow:)]

czekam na dalsze odp i dzieki za poprzednia!

 

a i ten model W ma wiekszy wspolczynnik kontrastu[33tysie!] a co to daje?:))

Edytowane przez patryk13
Odnośnik do komentarza

na początku napaliłem sie na LE46F86BD nawet nie wiedząc czy mi aż taki wypas potrzebny, ale siostra chciała jakiś dobry lcd 40 cali wiec postanowiliśmy kopic sonego KDL 40 D3500, gram na nim oglądam dvd i czasami jakiś BD i okazuje sie ze ma obraz jak żyleta, tvp polszmat tvn wyglądają na nim z odległości 4,5 metra rewelacyjnie, ale jak sie masz cieszyć HDTV to niestety musisz usiąść jakieś 2 metry max, czyli jak gram na ps3 to siedzę blisko tv. obraz z kablówki przy 46 calach wygląda super z duzej odległości powiedzmy 5 metrów a full hd jak gry na ps3 i filmy BD raczej z bliska 2 metry. filmy dvd gdzieś tak pośrodku, lepiej wyglądają niż obraz z kablówki wiadomi i z tvp czy Polsatu ale nieco gorzej niż BD, a nawet zdecydowanie gorzej. taka jest moja opinia, opisuje tylko to co widzę w telewizorze. najważniejsze jest to że siedząc tak blisko obraz daje nam satysfakcje a jednocześnie jego wielkość nas nie przytłacza.

 

i na dziś wiem ze mi to wystarcza, smużenie ma naprawdę minimalne brak 100hz wcale mi nie przeszkadza ale na razie bo jeszcze kompa do niego nie podłączałem i nie wiem jak sie zachowa w grach a właśnie na tym mi zależy. dalszy plan wygląda rewelacyjnie i sie nie rozmywa od tego jest motionflow i 100hz w serii X, już wiem bo sie dokładnie przyjrzałem w salonie. W tv CRT 100hz miało ogromny wpływ na to jak sie prezentował dalszy plan, oraz obiekty na horyzoncie. poprawiała sie również płynność wyświetlanego obrazu. w tv lcd nie ma to już tak drastycznego znaczenia. ten sony ma jeszcze jedną fajną rzecz, mianowicie panel nie odbija światła słonecznego ani innego np. lampa czy żyrandol i dzięki temu widać to co jest na ekranie. z czystym sumieniem mogę polecić ci serie W bo to odpowiednik serii D którą posiadam, ale nieco lepszy jeśli chcesz 100 i full wypas zastanów sie czy warto wydać tyle szmalu, ja za tą różnice kupiłem 40 cali D3500. pomysł nad samsungiem bo za niego zapłacisz 5500 pln a za x3500 9500 w najlepszym wypadku.

 

podając ci ceny sugerowałem sie wyszukiwarką ceneo.pl zauważ zatem ze różnica jest kolosalna a oba modele są topowe dla producenta, przynajmniej w tej chwili u samsunga, na wiosnę wprowadzi nową linie, i jest już model który zastąpi serie F i sam sie zastanawiam poważnie nad zakupem a mi zależy na 100hz, nie ma mowy żebym kupił coś bez, napalony jestem to raz, dwa ze wiem to mi sie przyda. Teraz tylko pozostaje sensownie podejsc do zakupu czy kupić sonego X za 9500zł to co mi sie śni po nocach, czy to co mi czasami spać nie daje samsunga F za 5500 albo jego następce wiosną.

 

LE46F86BD i KDL46X3500

 

idź do jakiegoś salonu gdzie mają F i poproś o prezentacje, jestem niemal pewien ze spełni każde niemal oczekiwania. ciężko jest coś komuś polecić samemu niebędąc do końca zdecydowanym <_<

 

no i na koniec kontrast, na to nie patrz. to że podają 33k trzeba i tak podzielić przez co najmniej 4. to jest kontrast dynamiczny, czyli nieruchomy. o wiele ważniejsze jest to jaka jest stopa kontrastu, czyli jak wygląda ruchomy obraz. firmy rożnie to podają i nie sposób sie połapać generalnie chodzi oczywiście oto ze im wyższy tym lepszy i wpływa to na to jak odbieramy ostrość obrazu. stają one się bardziej wyraziste, i przyjemniej ogląda sie filmy. Duży kontrast da tobie to że czerń będzie czarna jak smoła, a nie jedynie ciemnoszara, a obrazy będą wiele przyjemniejsze dla oczu. kolejna sprawa to to że przy wysokim poziomie kontrastu praktycznie zanika zjawisko smużenia ekranu. Najdroższe modele podadzą ci 25000 albo właśnie 33000 dla zmyłki. ale tak naprawdę już ten na poziomie 1600:1 a nawet 1200:1 w pełni zadowoli. soniak serii X ma 2200:1 natomiast seria D 1800:1 seria W 4000 niestety nie wiem, siurki nie podali. jest jedynie współczynnik kontrastu 33k o którym wspomniałeś. osobiście stwierdzam ze na moim D3500 czarny jest czarny.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

nWo widze ze sie wkreciles w te klimaty-dobrze mlodemu napisales na temat TV;) Tez mialem podobne dylematy jesli chodzi o zakup LCD-a jak juz zaczalem na forach siedziec to mialem niezly metlik w glowie:)

 

patryk13-jak masz takie wymagania to polecam Ci Pioniera za jakies 20 000tys:) A tak na serio nWo wszystko dobrze Ci opisal wiec wybor nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza

a jak z tym W4000? i jak z telewizja kablową albo cyfrową[ z nastawieniem na 1] ???? a fundusze niby są ale ja nie widze różnic między X, a tym W[oprocz 100hz] wiec pytam czy ta mala niby roznica jest warta 5 tysi:D podpowieddzie plizka bo juz niedlugo zakup a tata wciaz pyta:"to jaki mam kupic?":D dzieki za checi btw

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim. Wróciłem!:)

Pare tygodni temu rozjaśniliście mi w głowie parę wątpliwości dotyczących zakupu telewizora. Dzień ten zbiliża się bardzo szybko, zostały jakieś 2 tygodnie. Byłem już "tu i tam", i powiem Wam że oglądałem trochę sprzętu.

Oddaliła się Bravia 46'' X3500... nie wiem czemu ale w sklepach "dla idiotów" itp. to cudo stoi po 15 tysięcy złotych... ... o co chodzi??

Z Samsunga totalnie zrezygnowałem. Lecz ja nie o tym...

 

...dziś rozwaliły mnie telwizory Sharp! Właściwie to właśnie po to pisze tu jeszcze raz przed kupnem, bo nadal nikt tu o Sharpie nie pisze.

 

Może to kwestia bardzo efektownych przyrodniczych filmów zapuszczonych na tych telewizorach z odtwarzaczy BlueRay... ale wątpie.

 

- LC-46HD1E (100hz + dysk twardy 160gb - nie wiem po wała?) - 10000zł

- LC-46XL2E (100hz) - 7500zł

- LC-52X20E (bez 100hz) - 9000zł

 

Te dziś oglądałem i powiem Wam że masakra gałek ocznych mnie spotkała. Coś mi się zdaje że pierwszy raz w życiu nie wybiorę sprzętu od Sony (m.in ze względu na w.w. CENĘ!)

 

Myślę poważnie o np. LC-52XL2E

 

Napiszcie proszę, co Wy myślicie o tych Sharpach?????

Edytowane przez Dzik84
Odnośnik do komentarza
Diolek-zalezy kiedy kupowaliscie TV-jesli w tym samym okresie to pewnie on ma starsza wersje (cenowo by sie zgadzalo).Podaj twoj i jego model bo piszac kolega ma Samsunga a Ja Philipsa duzo mi i innym forumowiczom nie daje.

Ja mam Sasmunga F86 i jestem z niego bardzo zadowolony. Pozdro

 

 

moj to philips 42pffl 7662D a ten samsung to niepowiem bo niewiem dokladnie a niechce sklamac:)

 

Odnośnik do komentarza

Dzik84 daleko nie zajdziesz ogladajac filmy demonstracyjne. Popros by podlaczyli Ci pod Sharpa PS3,kablowke itp.i wtedy podejmij decyzje. Jesli chodzi o ten przedzial cenowy,to juz praktycznie niewazne jaka marke wybierzesz i tak bedziesz zadowolony z wyboru. Jesli mam Ci pomodz to wybieraj z marek Sony,Samsung,Sharp,Pionier i Toschiba a reszte olej;)

 

Odnośnik do komentarza

siemka

pisze jeszcze raz bo ostatnio nikt mi nie pomógł

co powiecie o KDL-46V3000 lub KDL-40V3000 przede wszystkim interesuje mnie Sony mam zaufanie do tej firmy ale jeśli byście polecali coś innego w tym

przedziale cenowym (od 4000 do 6000) to bym sie zastanowił

czy seria V jest dużo gorsza o X i W (X za droga a w W nie podoba mi sie obudowa)

Odnośnik do komentarza

a jak z tym W4000? i jak z telewizja kablową albo cyfrową[ z nastawieniem na 1] ???? a fundusze niby są ale ja nie widze różnic między X, a tym W[oprocz 100hz] wiec pytam czy ta mala niby roznica jest warta 5 tysi:D podpowieddzie plizka bo juz niedlugo zakup a tata wciaz pyta:"to jaki mam kupic?":D pomóżcie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...