Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Niezależnie od przekątnej ekranu dla powtórzenia - liczą się 3 firmy:

 

- Sony

- Sharp

- JVC

 

Że same japońskie? No cóż, taka niestety (albo stety) prawda.

 

Z innych firm można rozważyć:

 

- Samsungi

- Toshiby

- Philipsy

- Panasonici

- LG

 

Ale w każdym z powyższych przypadków tylko niektóre modele, bo niestety, ale część asortymentu tych firm nie jest warta swojej ceny (ba, często jest po prostu kiepska).

Natomiast jeśli chodzi o bezfirmówki, to co tu dużo pisać - nawet nie ma co rozważać zakupu jakiejś Manty, albo innego dziwadła.

 

Acha, jeszcze jedno - niektórzy producenci (vide: Samsung) kłamią jeśli chodzi o parametry telewizora - nie tylko w materii kątów (co jest średnio ważne, bo praktycznie każdy już faktycznie obsługuje te 178), ale przede wszystkim w kwestii czerni (u Samsunga należałoby raczej mówić o ciemnym fiolecie ;)) i kontrastu - np. Samsung stosuje do wyliczeń kontrast dynamiczny, przez co wychodzą mu wartości typu 10000:1, co jest totalną bzdurą. Więc trzeba uważać.

 

Natomiast pytał ktoś, czy brać Sharpa - bdb wybór. Powtarzam więc raz jeszcze - Sharp, Sony, JVC - bardzo dobra jakość i BEZPROBLEMOWA (bardzo ważne!) obsługa wszelkich aktualnych standardów. Sprawa następna - dysk twardy w TV - nie ma w tym nic "głupiego" - jak chce się móc nagrywać obraz w HD, to właśnie takie rozwiązanie jest najsensowniejsze, bo aktualnie mało która nagrywarka HDD, lub DVD ma w ogóle wejście component, a co dopiero HDMI :). Większość jedzie na chinchach, co za tym idzie nagyrwa obraz w niskiej rozdzielczości. W dodatku HDD w TV daje nam tego plusa, że nie obchodzi nas źródło.

 

Obecnie myślę, że warto się rozejrzeć za Sony - wchodzą nowe Bravie (naprawdę bezkonkurencyjne), w konsekwencji stare są wyprzedawane po okazyjnych cenach. Przy czym jeśli ktoś rozważa zakup Bravii, to trzeba tutaj wspomnieć o jednej bardzo ważnej rzeczy - wszystkie obecnie mają już układ Live Colour Creation i inne usprawniacze kolorów - co za tym idzie kolory wyświetlane na tych matrycach są bardzo żywe i nasycone - a nie każdy takie coś lubi (nie odzwierciedlają rzeczywistości). Więc trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie - żywy i kolorowy obraz (że chce się aż lizać ekran), czy kolory takie jak w realu... to zatem sprawa indywidualnego gustu.

 

A co do zakupu TV, to nie ma sensu w Media, tylko www.skapiec.pl i wziąć z taniego, ale rzetelnego sklepu internetowego. Pamiętajcie, że MACIE PRAWO zajrzeć do paczki, jeśli przyniesie ją kurier (po prostu często się łosiom nie chce czekać, aż kupujący otworzy, bo im się spieszy - tym niemniej warto go zmusić, albo umówić się, że w razie czego wróci - bo macie prawo odmówić przyjęcia paczki i wtedy taki delikwent musi wystawić odpowiedni kwitek). Powiem tak, swój TV kupiłem przez internet, dzięki czemu zapłaciłem za niego prawie 2x mniej niż w normalnym sklepie - zatem warto!

 

I ponownie mała autoreklama ;): http://banzai.gamephone.pl/index.php?optio...37&catid=13 <- tutaj znajdziecie moje uwagi dot. zakupu TV LCD - tekst nie jest może najnowszy, ale realia się od tego czasu nie zmieniły, więc może komuś się zawarte w nim uwagi przydadzą.

 

A, dodam jeszcze jedną rzecz - jest to wątek o TV do PS3, czyli sprzęcie Sony - więc przypominam, że nowe Bravie i cały sprzęt Sony (odpowiednie modele) obsługują tzw. Bravia Theatre - jeśli ma się więc wszystko od Sony, to daje to sporo fajnych bajerów (m.in. możemy używać tylko 1 pilota i inne tego rodzaju duperele). Wprawdzie samo PS3 nie obsługuje aktualnie BT, ale nie wiadomo co będzie w przyszłości (update'y firmware mogą coś w tej kwestii zmienić).

Odnośnik do komentarza

z innej beczki.

 

i ja coś napisze o zakupie przez net, nie wychodząc z domu dwa dni po złożeniu zamówienia kurier UPS'em przywiózł paczkę, zapłaciłem i przy nim otworzyłem, wyciągnęliśmy tv dalej sprawdziłem czy są kable i papiery, sprawdziłem stan wizualny, żadnych rys nie było wiec podpisałem odbiór w tej jego maszynce i pojechał. godzinę później podpoiłem do sieci i uruchomiłem sprawdzając wszystkie sygnały.

 

na zakupie zaoszczędziłem 700 pln drugi raz też tak zrobię i zaoszczędzę na oko 3000pln. jak ktoś idzie do MM z zamiarem zakupu tv mając ze sobą kartę kred albo nawet kasę to <_< sorry ale w necie naprawdę można bez obaw kupić rewelacyjny tv bez wychodzenia z domu i bez ryzyka. za każdym razem przy zakupie należy zapoznać sie z warunkami płatności i odbioru. u mnie wyglądało to tak że najpierw należało zapłacić a następnie odebrać i sprawdzić przy kurierze. w razie jakichś nieprawidłowości kurier ma obowiązek wypisać protokół szkody tutaj tylko zacytuje wycinek regulaminu ze sklepu w którym kupowałem tv.

===========

#

 

5. Po uiszczeniu opłaty kurierowi Klient zobowiązany jest do rozpakowania i sprawdzenia stanu fizycznego przesyłki przy kurierze. W okresie zimowym oraz jesienno-wiosennym nie wolno włączać danego urządzenia przez okres co najmniej 1 godziny.

 

6. Jeżeli towar został uszkodzony lub jest niekompletny należy spisać z kurierem protokół szkody i niezwłocznie powiadomić o tym fakcie sklep. Wówczas sprzęt podlega wymianie lub Klientowi zwracane są pieniądze.

=========

ponosimy jedynie koszt dowozu tv gdzie przy 46 calach i wadze do 40 kg to 100pln (tak plus minus kilka złoty)

 

aha i żeby nie było to tv który mnie interesuje KDL 46 X3500 najtaniej znalazłem za 9480 +(koszty wysyłki 101.26) o cenę w MM mnie nie pytajcie bo wystarczy zjechać w ceneo.pl albo skąpiec na sam dól aby zobaczyć ile najdrożej można zapłacić za swój model, chce ktoś dodatkowo i zupełnie nie potrzebnie wydać 13540pln ?? to jest 4060 pln różnicy, i nie doliczyłem kuriera <_<

 

tak więc podając tutaj modele sharpa czy toshiby piszecie ze sony jest poza waszym zasięgiem, z niewiedzy tylko piszecie bzdury. cena sklepowa którą widzicie nigdy nie musi być tą którą musicie zapłacić. wyszła z tego mała reklama dla sony, no ale cóż fan boyem jestem, bo kto nie jest :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Ural Sharp moze dobry wybor ale...Pewnie siedzisz na forum hdtv.com.pl-masz tam wszystko zwiazane z TV itp. Akurat dziwnym trafem wiele osob narzeka na najnowsze modele Sharpa:

,,Co do jakości kolorów w Sharpach były już na forum głosy krytyczne (fiolet na czerni, róż na jaśniejszych planach, czerwono-buraczkowe pijackie gęby itp.) nie możliwe do zlikwidowania za pomocą słynnej kalibracji''

,,Bo jak można mówić, że obraz jest idealny, gdy widać nawet po załączonych zdjęciach testującego że jest to nieprawda ? Dlaczego pominięto, że Sharp XL2E ma problemy z płynnością przy materiałach 24p ?'' itp.itd.

 

Najlepiej niech kazdy sprawdzi sam w praniu TV.

 

A co do Sasmunga ze zamiast czerni ma fiolet:) Heh akurat posiadam model F86 i oprocz mnie potwierdza Ci wszystkie testy jakie mial ten TV na stronach internetowych ze wsrod LCD ma jedna z najlepszych czerni,praktycznie doscigajac w tym temacie plazmy:) Peace

 

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie co myślicie o tym http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd_ful...L_40_D_3500.php , będe w jego posiadaniu, a jako że jestem totalnie zielony w temacie ciekawi mnie wasze zdanie nt jak toto będzie się prezentować z PS3 (nie w sensie estetyki na komodzie, tylko obraz :P).

Odnośnik do komentarza
A co do Sasmunga ze zamiast czerni ma fiolet:) Heh akurat posiadam model F86 i oprocz mnie potwierdza Ci wszystkie testy jakie mial ten TV na stronach internetowych ze wsrod LCD ma jedna z najlepszych czerni,praktycznie doscigajac w tym temacie plazmy:) Peace

 

Co do Sharpa - no może coś im się popsuło z jakością obrazu ostatnio - różnie to bywa ;).

 

Natomiast w kwestii Samsunga - dlatego pisałem - zależy od modelu - jak masz jakiś z wyższej półki, to pewnie problemów nie ma - gorzej z tymi średnimi. Trzeba po prostu zrobić małe dochodzenie, czyli poczytać fora, popytac, potestować, bo nie ma 100% gwarancji, że nie będzie fioletu i np. smużenia. Niestety wielu ludzi się nie zna i myśli, że jak kupi firmowy telewizor z promocji w markecie, to będzie super-hiper, a potem w domu jest zawód... :/

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden
TV LE32R81B lub R82B-mają obraz w 1080p. Czy między chinchami, a componentem jest duża różnica? Dzięki jakiemu kablowi mogę osiągnąć 1080p, lub chociaz i. HDMI tylko?

 

Chinche w ogóle nie dają obrazu HD. Component, a i owszem.

 

Odnośnik do komentarza

Hej hej!

UWAGA UWAGA! (sorry ze tak krzyczę)

 

Kilka dni i odliczanie do kupna. Chciałbym jeszcze o jedno poprosić. Widziałem już wszystkie telewizory jakie są w tym kraju chyba:D Został wybór jednego z dwóch!

Wydaje mi się że wiem który wezmę, ALE chciałbym abyście mi napisali który z nich byście wybrali widząc specyfikacje. Od siebie dodam że oba mają rewelacyjną jakość obrazu i jeszcze to że Sharp jest znacznie ładniejszy z wyglądu, hehe:) Bardzo bym prosił aby mieć obraz "z boku", oto one:

 

SHARP LC-52XL2E

 

link do specyfikacji technicznej:

 

http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4...37_PLK_HTML.htm

 

oraz

 

SAMSUNG LE-52A656A1

 

i link równeż:

 

http://www.samsung.com/pl/products/televis...le52a656a1f.asp

 

Samsung jest droższy o jakieś 2 tysiące ale to nie gra roli.

 

TV będzie używany praktycznie tylko do PS3, X360 oraz filmów na DVD i BlueRay.

 

Plis, zerknijcie.

Odnośnik do komentarza

A wlasnie sprawdzal ktos jak sprawuje sie ta nowa seria 6 Samsunga ( ta z czerwona-czarna obudowa ) ? W sklepie byla pokazywana roznica pomiedzy seria 5 a 6 i na tej 6 obraz byl o wiele lepszy , w szczegolnosci lepsze kolory . Mysle zeby sobie taki sprawic do Ps3 a dokladnie ten :

http://allegro.pl/item376500407_samsung_37...656_kredyt.html

Odnośnik do komentarza

Ok "po ptokach", sprawdziłem Samsunga 656 dokładnie i wysiada przy tym Sharpie XL2E, coś ma z kolorami, nie wiem, przebarwione, rozmazują się, dziwne są, nie pasują mi i tyle, coś jest z nim nie "halo". W każdym razie ja za kilka dni biore Sharpa LC-52XL2E na 30 rat po 333zł. Git.

 

A właśnie, niedawno dzieliłem się z Wami tym że sprawdziłem (dokłądniej jeśli zwrócił uwagę lub mniej dokładnie jeśli ch... wiało) chyba wszystkie dostępne LCD w Polsce;)) Przedział ceny: 8-12 -w porywach 17tys. Plazm nie badałem, więc nie wiem jak na tym tle Kuro wypada ale... właśnie ALE!

 

Otóż NAJLEPSZY telewizor jaki dane mi było sprawdzać (już 2 razy:) to jest Sharp LC-52HD1E. Jesusmarija! Zastanawiałem się nad jego mniejszym odpowiednikiem (46HD1E) ale chce 52 cale mieć jednak, a cena 52HD1E jest dość wysoka (chociaż komputronik oferuje za 11000zł, ale to bez rat). Ta seria DEKLASUJE Soniaki X3500! Autentycznie, sam nie mogłem uwierzyć. Ogólnie Sharpy zrobiły na mnie najlepsze wrażenie ze wszystkich firm - wspaniały wygląd (cienka ramka!) i super obraz, Soniaki też ale cena odrzuca i są duże (szerokie - przez głośniki i to szkło na około ram).

Patrzyłem też oczywiscie na chwalonego tu niegdyś Samsunga F86 ale nie zrobił na mnie wrażenia (poza ceną:)

 

Pozdrówki!

Odnośnik do komentarza

Internet to kopalnia wiedzy. Ale forum psx extreme to na pewno, nie jest dobre miejsce gdzie bym pytał się jaki TV kupić.

 

Według mnie najlepsze forum o TV

 

http://www.avforums.com/

 

no i coś po polsku ale uwaga na sprzedawców...!!!! czasami reklamują bubel bo mają najwięcej tego na stanie.

 

http://hdtvpolska.com/

 

http://hdtv.com.pl/forum/

 

 

Co do XL2E to najbardziej denerwująca jest czerń wpadająca w róż. Moim zdaniem szkoda kasy na ten TV. Za podobną kwote jest PIONEER PDP-4280XA, który w każdej kategorii jest o klase lepszy od tego Sharpa. No chyba że patrzymy na dane techniczne które są tylko ładne na papierku.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
A wlasnie sprawdzal ktos jak sprawuje sie ta nowa seria 6 Samsunga ( ta z czerwona-czarna obudowa ) ? W sklepie byla pokazywana roznica pomiedzy seria 5 a 6 i na tej 6 obraz byl o wiele lepszy , w szczegolnosci lepsze kolory . Mysle zeby sobie taki sprawic do Ps3 a dokladnie ten :

http://allegro.pl/item376500407_samsung_37...656_kredyt.html

Też się nad nim zastanawiam i dodatkowo biorę pod uwagę wersję 40", która ma dokładnie takie parametry jak powyższy tyle, że wyróżnia ją olbrzymi kontrast. Model 37" ma 15k:1 natomiast 40" już 50k:1. Pytanie tylko jak się one sprawują

 

 

btw

Zapewne dużo osób kupuje teraz w Euro. Sprawdźcie zatem ceny - model 37" w salonach rtv kosztuje 3800 a w Euro 4999. Niby 30 "nieoprocentowanych rat" ale płaci się 1200 za nic.

Odnośnik do komentarza

Jedyne co mnie hamuje przed zakupem to to, że on nie jest 100Hz tylko 60Hz. To 100Hz na naklejkach i w reklamach to motion processor... cokolwiek by to nie oznaczało

 

 

edit:

ale i bez 100Hz ludzie wypowiadają się bardzo pozytywnie zwłaszcza, że ten motion processor nadrabia braki

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...