Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Zastanawia mnie jeszcze czym sie rozni model B651 od starej A656, tylko wygladem?

Nie tylko. Ma 100Hz już od wersji 32'', to 100Hz jest lepsze niż to w A656 (ale nie pamiętam dokładnie dlaczego), odtwarza pliki wideo w większści popularnych formatów (w tym np. mkv FullHD), ma lepszy kontrast, ma nowy chip skalujący, dzięki któremu materiały w SD wyglądają na nim jeszcze lepiej, no i jeszcze pewnie jakieś pierdoły, o których zapomniałem, albo które nie mają dla mnie znaczenia. Aaaa, no i nowa seria ma podobno input laga, ale jak się włączy tryb game to ponoć nie występuje.

 

Ogólnie polecam. Tak jak uważam że mój LE32A656 to nadal dobry TV, tak LE40B650, który rodzice kupili ostatnio do gościnnego jest po prostu świetny.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

A B651 różni się czymś konkretnym od B650 ??. Jako ze Bravie wywalilem z listy zakupow ( za drogo i w ogole nie zbija z ceny ) na placu boju pozostal Samsung. I teraz kwersia czy wybrac B650 czy B550. Co do wielkosci to albo 37 cali albo 40 i tutaj kolejne pytanie: czy przy 37 calach Full HD bedzie widoczne ?? Generalnie TV bedzie glownie do gier z ps3, filmow na DVD ( pewnie z czasem tez na blu rayu, Divixow i telewizj. Podstawa dla mnie jest oczywiscie ps3 i zeby telewizorek mial dobrą czerń( a napewno lepsza niz seria R51B), niezauwazalne smuzenie i w ogole zeby byl niezawodny :). W zasadzie chyba nawet nie mam alternatywy dla tych Samsungow ale co mnie zastanawia to ich niska cena.. :)

Odnośnik do komentarza
A B651 różni się czymś konkretnym od B650 ??. Jako ze Bravie wywalilem z listy zakupow ( za drogo i w ogole nie zbija z ceny ) na placu boju pozostal Samsung. I teraz kwersia czy wybrac B650 czy B550. Co do wielkosci to albo 37 cali albo 40 i tutaj kolejne pytanie: czy przy 37 calach Full HD bedzie widoczne ?? Generalnie TV bedzie glownie do gier z ps3, filmow na DVD ( pewnie z czasem tez na blu rayu, Divixow i telewizj. Podstawa dla mnie jest oczywiscie ps3 i zeby telewizorek mial dobrą czerń( a napewno lepsza niz seria R51B), niezauwazalne smuzenie i w ogole zeby byl niezawodny :). W zasadzie chyba nawet nie mam alternatywy dla tych Samsungow ale co mnie zastanawia to ich niska cena.. :)

 

Kupuj! polecam. Czerń rozwala. Różnice HD już na takim panelu (37) widać. Polecam naprawdę. Mam go głównie do PS3. Praktycznie bezkonkurencyjny jeśli chodzi o cenę do jakości. Piszę to jako zwolennik sony. Ale tym razem postanowiłem oszczędzić te dodatkowe 1000pln i kupić Samsunga. Bo około 4000 pln musiałbym wydać za soniacza z podobnymi bajerami. Rożnica 651-650 - chyba kolor obudowy. Ja żadnego smużenia nie zauważam. 100 Hz w końcu zobowiązuje. Polecam :)))

Odnośnik do komentarza

pisze post pod postrem specjalnie zeby ktos to odczytal( wybaczcie). Ok biore tego B650 zarerzrowwalem w sklepie go nawet ale mam dylemat jak bede ogladac z odleglosci okolo 2,60 m to brac 37 cali czy 40 ?? Bo 40 mni sie troche za duze wydaje no ale jzu sam nie wiem.. prosze o wmiare szybkie odpowiedzi bo musze tam kolo 21 pojechac i kupic cos w koncu :)

Odnośnik do komentarza
Zawsze większy lepszy, to proste. A jak znam życie to po miesiącu i tak stwierdzisz że nawet te 40 cali to za mało ;)

 

Nie przesadzajmy jak do tej pory z odleglosci prze ze mnie podanej gralem na 26 calach wiec roznica i tak bedzie dla mnie ogromna. W takim razie biore 40 wedle waszych rad i wlasnie smigam do sklepu;]. Jak ostro przetestuje to zdam relacje..

 

 

P.S. Swoja droga patrzylem jak graja te LEDy od Samsunga i skoku jakosci wartego kilka tysiecy wiecej to ja tutaj nie widze..

Odnośnik do komentarza

A ja mam o Sony następujące zdanie: te telewizory musiałyby chyba robić laskę żebym tyle za nie dał. Może jednak czas się przekonać do Samsunga? Spojrzałem na ten TV z linka i na pierwszy rzut oka wygląda jak z poprzedniej epoki. No może przesadzam, ale to taki typowy "stary model' - bez 100Hz, z mniejszym kontrastem niż dzisiejsze standardy i w ogóle "biedny". Na pierwszy rzut oka jest gorszy niż A656 od Samsunga (model z poprzedniego roku), ale oczywiście droższy.

 

Za tę kasę możesz mieć Samsunga LE40B650, który parametrami po prostu miażdży tego przepłaconego Soniaka. Co ja gadam... Tego Samsunga możesz mieć już za około 3,5K, więc naprawdę trzeba być albo laikiem, albo wielkim fanboyem Sony, żeby wybrać tego KDLa. I nie jestem wcale uprzedzony do tej marki. Wręcz przeciwnie - w dzieciństwie to była moja ulubiona firma :)

 

Izon, gratuluję wyboru, powinieneś być zadowolony. I dla potwierdzenia - B651 różni się kolorem obudowy.

 

Tak wychwalam tego Samsunga, ale obiektywizm zmusza mnie żeby donieść o pierwszym problemie z tym TV. Jakiś czas temu pilot zaczął strasznie mulić i trzeba było naciskać przycisk nawet kilka razy, żeby zaskoczył. Musiało coś się stać z samym TV, bo przyniosłem pilota od mojego A656 i było to samo. Ale to moi rodzice go używają więc możliwe że coś przypadkiem ustawili i sami nie wiedzą co, tym bardziej że na drugi dzień wszystko było ok i tak jest do dziś. U mnie na A656 nic takiego nigdy się nie działo, chociaż w Samsungach reakcję na pilota ogólnie oceniam dość nisko - telewizor nie reaguje tak szybko jak bym chciał. Przypomina to trochę to, co się działo w starych telefonach Motoroli, które miały małe opóźnienia przy naciskaniu przycisków. Ale mi to ogólnie nie przeszkadza, bo i tak TV prawie nie oglądam, a z drugiej strony tragicznie to też nie jest - ot takie na dst. Nie wiem jak jest w innych TV bo nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za komenta. Wypytuje roznych osob bo sie na telewizorach po prostu nie znam. Spotykam sie z wieloma roznymi pogladami. Dla jednych marka Sony rzadzi i takie firmy jak Samsung czy Sharp sa drugoligowe, inni z kolei twierdza ze te ostatnie niczym nie ustepuja drozszym. Nie wiem tez czy jest sens inwestowac w TV "na lata"- przeciez technika caly czas prze do przodu i za 5 lat znow cos wymysla i bedziemy z powrotem zmieniac TV :). Z tym konkretnym modelem Sony co podalem powyzej tak rzucilem na pierwszy rzut oka... ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...