Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Malin. Tylko że u mnie nie tyle nie odtwarza tych transformersów, co w ogóle ich nie widzi na penie. A odnośnie napisów - mogą być w txt. Nie wiem jakie benefity niesie za sobą konwertowanie do srt.

 

Co do Samsung vs Sony, to Samsungi mam 2 i polecam, a moje zdanie o Sony jest takie: te telewizory musiałbyby chyba laskę robić, żebym tyle za nie zapłacił. Nawet jeśli są w czymś lepsze od Samsungów, to na pewno nie na tyle, żeby tyle więcej kasy dawać. A innych marek po prostu nie znam. Zastanawiałem się kiedyś nad Panasoniciem tym takim co go wszyscy chwalili, ale biedna współpraca z komputerem wykluczyła kompletnie.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie z kolei komp nie ma znaczenia bo nie będę podłączał nawet . Też brałbym Samsunga bo tańszy a oceny ma takie same jak Sony tylko że widziałem że Sony ma matową a Samsung błyszczącą matrycę , a ja mam mocno nasłoneczniony pokój a ciągłe zasłanianie roletami mi nie odpowiada . Sprawdź może jak w słońcu chodzi ?

 

Co do napisów to jak są jakieś opóźnienia to konwertują .

Odnośnik do komentarza
Dzięki Malin. Tylko że u mnie nie tyle nie odtwarza tych transformersów, co w ogóle ich nie widzi na penie. A odnośnie napisów - mogą być w txt. Nie wiem jakie benefity niesie za sobą konwertowanie do srt.

 

Co do Samsung vs Sony, to Samsungi mam 2 i polecam, a moje zdanie o Sony jest takie: te telewizory musiałbyby chyba laskę robić, żebym tyle za nie zapłacił. Nawet jeśli są w czymś lepsze od Samsungów, to na pewno nie na tyle, żeby tyle więcej kasy dawać. A innych marek po prostu nie znam. Zastanawiałem się kiedyś nad Panasoniciem tym takim co go wszyscy chwalili, ale biedna współpraca z komputerem wykluczyła kompletnie.

dokladnie. Bravie z czasem rakcji 8 ms wyceniane na 4000 przy nawet lepszych Samsungach (ktore moim zdaniem aktualnie robia najbardziej solidne HDTV) za 3000. Sony moim zdaniem przegina i nawet jak pieknie designem pasuja do PS3 to i tak nie zawiesze na nich oka z zainteresowaniem bo ceny sa przegiete.

Odnośnik do komentarza

Też się bałem tej błyszczącej matrycy, ale w ogóle mi to nie przeszkadza, tyle że ja w pokoju mam prawie cały czas relety zasłonięte. Jak teraz odsłoniłem, to jak obraz jest jasny, to jest ok, jak jest trochę czarnego to widzę swoje odbicie. Tylko że teraz nie ma słońca za bardzo bo burza idzie :) Sprawdzę jeszcze na TV rodziców, ale to jutro jak słońce będzie.

 

Voytec, ja ogólnie bardzo przekonałem się ostatnio do produktów Samsunga. Może nie robi sprzętu eksluzywnego dla koneserów, ale za rozsądną cenę dostarcza bardzo dobre telewizory, przeznaczone nie tylko dla laików (liczne ustawienia, obsługa mkv). Jak ktoś się nie zna to kupi Sony "bo drogi to pewnie musi być dobry", ale jeśli ktoś ogarnia temat, to nie widzę powodu dla którego nie miałby wziąć Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Voytec, ja ogólnie bardzo przekonałem się ostatnio do produktów Samsunga. Może nie robi sprzętu eksluzywnego dla koneserów, ale za rozsądną cenę dostarcza bardzo dobre telewizory, przeznaczone nie tylko dla laików (liczne ustawienia, obsługa mkv). Jak ktoś się nie zna to kupi Sony "bo drogi to pewnie musi być dobry", ale jeśli ktoś ogarnia temat, to nie widzę powodu dla którego nie miałby wziąć Samsunga.

Samsungi osiagnely bardzo wysoki poziom w HDTV. czesto jest tak ze za to co najlepsze trzeba jednak zaplacic wiecej, lecz z Braviami jest inaczej. nie watpie ze sa wykonane ze swietnych materialow, ale najwazniejsze jest to co co widzi oko, a nie raz drozsze Bravie wysiada jakoscia obrazu przy Samsungach czy LG, ktore tez moim zdaniem robi swietne telewizory. bardzo mnie interesuja 2 modele samsunga - LE40B530 czy LE40A615 i nie wiem sam ktory lepszy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Samsung 32B650 a Sony 32W5500 to są to porównywalne telewizory . Chodzi o szczegóły a mianowicie :

- cena : kupuję na raty w euroagd a tam Samsung B650 jest za 2800 a Sony W5710 za 3200 . Na 30 rat różnica niewielka :P

- matryca matowa a błyszcząca

- filmy z pena : Samsung tak a Sony nie . Dla mnie to i tak nieważne

- oba mają tuner cyfrowej telewizji naziemnej : to się u mnie liczy

- za Sony przemawia 5 lat gwarancji i dlatego się jeszcze zastanawiam bo to duży plus

 

 

Co do rat 30X0 to mój brachol kupił tam lapka Samsunga za 3000 i trzeba tylko stanowczo odmówić ubezpieczenia i tego dodatkowego na 5 lat też . Kumpel pracuje w rtveuro i mi tak doradził hehehe . Te baby mają prowizję od ubezpieczeń . Ćwoki jedne !

Edytowane przez malin1976
Odnośnik do komentarza

A ja liczę że od marca 2010 będę już miał za pośrednictwem tunera MPEG-4 cyfrową telewizję naziemną ! Filmy wystarczą mi upscalowane na dvd . No i xbox360 do gier kupuję niedługo . I wszystko w temacie :lol:

 

 

 

Na pewno nie kupię odtwarzacza blueray . Zanim blue (pipi) się rozpowszechni wymyślą coś nowego . Nie wierzę w ten na siłę promowany przez Sony format :P

Odnośnik do komentarza

Malin, wątpię. Bluray jeszcze długo będzie standardem, tak jak był nim CD i DVD. No ale wiadomo, jeśli mkv niepotrzebne, to na siłę nie będę Cię przekonywał :) Ja jednak nie wierzę, że naziemna telewizja cyfrowa będzie wysokiej jakości w 2010 roku (2 kanały na krzyż zapewne) i pewnie będziemy musieli poczekać co najmniej do 2012 roku. Do tego czasu rozkoszował się będę 1080p@mkv :)

Edytowane przez Mlody-San
Odnośnik do komentarza
Dobra odpowie mi ktos jak to jest z tymi nierowno podswietlonymi matrycami w Samsungach?

 

http://www.ceneo.pl/;0152244494-10.htm#productOpinions

 

komentarze troche dobijaja

 

buczenie, input lag?

 

Przymierzałem się długi czas do kupna tego TV, obczaiłem cały temat na HDTV forum i byłem naprawdę najarany na ten model, aż w końcu wybrałem się z konsolą do Media i podłączyłem PS3 pod 40" model. Powiem tak, to co zobaczyłem zawiodło mnie mocno - przede wszystkim input lag istnieje i da się go odczuć, niestety. Zaznaczam, że patrze z perspektywy maniaka Tekkena jakim jestem i czuje każde, nawet n-klatkowe opóźnienie. W trybie standardowym grać się nie dało, mega-lag zabijał. W trybie Gry dużo lepiej, jednak wciąż kilka klatek straty, a to eliminuje ten TV jeśli chodzi o granie na nim w bijatyki(problemy z timingiem, trudniej się wyrywa z rzutów, nie siedzą juggle, itp.). Ale już w takiego Fallouta czy Motorstorma dało się przyjemnie i bezproblemowo grać. Hmm, powiem wam że całe życie grałem na zwykłym CRT i chyba za bardzo zasugerowałem sobie że HD mnie zmiecie z nóg - jakość obrazu tego Samsunga pozostawiła wiele do życzenia jeśli chodzi o gry. Na jednym ze stage'ów w Tekkenie widać było problemy z wyświetlaniem tła, że nie wspomnę o nieczytelnych(ziarnistych) wizerunkach postaci i plansz. W Falloucie natomiast, zamordował mnie brak anty-aliasingu, ale to już kwestia kodu a nie TV, niemniej na 40-calowym LCD rzucało się to mocno w oczy - faktem jest że stałem oddalony o jakieś 2m! :P

Oczywiście, zdaję sobie sprawę że tak naprawdę wiele czynników ma wpływ na ostateczną jakość wyświetlanej grafiki - dłuższa kalibracja na pewno by pomogła, lepszy kabel też(ten co mieli ludzie z obsługi sklepu był mocno wyeksploatowany), może sam LCD miał jakiś problem i stał żeby stać, nie wspominając o tym że pracownicy Media pewnie rzadko mają do czynienia z rasowymi graczami, którzy pytają o różne dziwne rzeczy i kręcą nosem na najmniejsze nawet niedogodności. Tak więc nie sugerujcie się moją wypowiedzią, jestem pewien że poświęciwszy trochę czasu można odpowiednio wyregulować ten LCD i cieszyć się świetnym obrazem bez skaz, ponadto jako kombajn multimedialny ten Samsung nie ma sobie równych.

 

Posumowując - Buczenie? Nie słyszałem. Input lag - Obecny! I niestety żaden kabel czy kalibracja tego nie zmieni... Pozostaje liczyć że sytuacje na lepsze zmienią kolejne odsłony firmware'u.

 

A ja lecę dziś z konsolą podłączać się dalej. Jakaś sugestia bezlagowego LCD, anyone? :D

Odnośnik do komentarza

Czyli jak nie jestem freakiem bijatyk, to zapewnie nie zauwaze zadnego input laga.

 

Tryb Game w B650 zmniejsza input lag o 30 ms, tylko ze w nim nie mozna grzebac w ustawieniach chyba. Jak ten tryb sie sprawdza w wyswietlaniu obrazu z konsoli?

 

z wiki

 

Input lag ma istotny wpływ na wydłużenie czasu upływającego od akcji wykonanej na kontrolerach przez użytkownika (np. ruch myszą, naciśniecie klawisza), do wyświetlenia odpowiedniego stanu na ekranie. Najbardziej korzystne wartości czasu pełnego łańcucha przetwarzania informacji - od kontrolera do ekranu - w pełni akceptowane przez wymagających użytkowników komputera wynoszą poniżej 20ms.

 

hdtv.com.pl

 

Do rzeczy, posiadam Xbox 360 i jeśli chodzi o opóźnienia podczas grania to czym mogę się podzielić to tylko i wyłącznie wrażenia z gry na trybie single (nie posiadam wykupionej usługi Xbox live) testowałem na guitar hero, bez włączonego trybu gry w telewizorze opóźnienia pomiędzy xboxâem a wyświetleniem obrazu na TV wahały się w granicach od 68 do 102ms, przy włączonym trybie gry spadły do 12-15ms wiec już zadowalająco (pomiary tylko z poziomu gry, przy dostosowywaniu opóźnienia w grze).
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

tokis to mnie zmartwiles bo juz bylem prawie zdecydowany na ten tv.. Ale to cale hd jest niedorobione- jak to jest ze kurde moj 3 letni LCD Samsunga nie ma zadnych opoznien a nagle nowe modele mają ??!!. Po za tym do cholery skoro jest opoznienie a podlacze osobno glosniki to to juz bedzie cholernie duzy dyskomfort..Np uslysze strzal, ktory dopiero po chwili ukaze sie na ekranie..

 

Co raz bardziej sklaniam ze ku Bravii W5500. Moze i drozej( przy 40 calach minimalnie) ale z tego co wyczytalem na TV Sony nie ma takich problemow..-blad doczytalem wlasnie ze tez sa :/ Chyba pieprze wielkosc i kupie porządny monitor- przynajmniej bede miec ostrosc lepsza..

 

A to cale mkv to wedlug mnie zaden luksus.. Poprostu zamiast do ps3 pena mozna podlaczyc bezposrednio do tv. Jak ktos nie ma konsoli to taki bajer moze byc bardzo przydatny. Dla mnie nie jest to zaden dodatek, ktory moze mnie sklonic do telewizora, ktory z tego co czytam do grania nadaje sie srednio..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Przy Game Mode opoznienie siega max 32 ms (tyle podaje producent) czyli IMO jest niezauwazalne, zawsze wsytepuje jakis lag. Trzydziesta 0,030 sekund nie robi problemu. Na hdtv.com.pl spekulowali na temat input laga, a jak ludzie zaczelitestowac sprzet w domu, to wyszlo ze w grach sprawuje sie bardzo dobrze.

 

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38446&page=46

 

Ja mysle tylko o tej calej famie na temat nierownomiernie podswietlonej matrycy...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ja już tylko 32W5500 biorę pod uwagę . Jeszcze muszę zobaczyć te je.bane 100 hz jak działa , bo jak niewielka róznica to wezmę może 32V5500 . Ale podobno 100 hz daje rade w lcd .

 

Cała ta wysoka rozdzielczość czy to w konsolach czy w telewizorach to gó.wno . Każdy telewizor ma coś z(pipi).anego . A jak już jest oki to kosztuje nie wiadomo ile . Dobry lcd powinien kosztować te 2000 zł , za dwa lata pewnie technologia pójdzie do przodu a ja zostane z shitem na szafce . Wystarczy spojrzeć dwa lata wstecz i wszystko jasne .

Edytowane przez malin1976
Odnośnik do komentarza

Na moim 32A656 gram w trybie game i nie zauważyłem żadnych opóźnień, a jestem na to mocno wyczulony. W sumie teraz mam odłączoną konsolę bo przygotowuję się do sprzątania pokoju, więc mogę przenieść do innego pokoju i zobaczyć ten input lag w B650. Tylko powiedzcie na jakiej grze najlepiej to sprawdzić i jak to zmierzyć.

 

A propo 100Hz. Używacie tego w ogóle? Bo jak to zobaczyłem, to faktycznie - obraz jest płynniejszy, ale film wygląda wtedy jak jakiś Teatr Telewizji czy inny Klan. Nie wiem, może przez te lata przyzwyczaiłem się że filmy mają mniej klatek i teraz jest mi dziwnie. Do tego przy 100Hz czasem wyczuwam takie nienaturalne przyspieszenia (raz jest płynniej a raz nie).

 

Psyko, gdzie dokładnie występują te nierównomierne podświetlenia i kiedy je najlepiej widać? Też sprawdzę.

Edytowane przez Mlody-San
Odnośnik do komentarza

Nie mam pojecia, ale naczytalem sie, ze Samsungi maja problemy z rownomiernym podswietleniem matrycy. Ja kupie chyba b650, bo pisza, ze w Game Mode input laga nie ma, nie przeszkadza, no chyba ze komus zalezy na just frame'ach, ale tu zaden lcd zapewnie nie dorowna crt. Multimedialny kombajn. Mozliwe ze jakis update firmwearu calkowicie zlikwidowal inpu laga we wszystkich trybach...

 

Opoznienia w Game Mode siegaja maks ok 30 ms, na zdrowy rozum nie jestem w stanie tego wylapac 1/30 sekundy!

 

Tutaj testy

 

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1133892

 

Kolego z gory sprawdz z konsola tego b650 jak masz mozliwosc... najlepiej na jakims fpsie czy szybkiej scigalce vide burnout.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Kolego z gory sprawdz z konsola tego b650 jak masz mozliwosc... najlepiej na jakims fpsie czy szybkiej scigalce vide burnout.

 

I jeszcze najlepiej jak bys podlaczyl glosniki zewnetrzene. Czego nie wychwyci sam wzrok moze okazac sie denerwujace, jezeli obraz bedzie chociaz odrobine opoziony w stosunku do dzwieku...

 

Odnośnik do komentarza

Nie ma zadnego problemu z synchronizacja dzwieku i obrazu w b650. Tryb Game wylacza 100 hz Motion Flow i inne bajerki i masz normalna reakcje matrycy. Wlasnie przez rozne bajerki tak obciazaja podzespoly b650, iz wystepuje input lag, niezauwazalny podczas ogladania hd i sd ale mogacy utrudniac zycie gracza. I tutaj Samsung daje Game Mode i jest plynniutko, choc tv i tak ma jeden z najwiekszych wspolczynnikow input lag na rynku. Cos za cos.

Odnośnik do komentarza
A propo 100Hz. Używacie tego w ogóle? Bo jak to zobaczyłem, to faktycznie - obraz jest płynniejszy, ale film wygląda wtedy jak jakiś Teatr Telewizji czy inny Klan. Nie wiem, może przez te lata przyzwyczaiłem się że filmy mają mniej klatek i teraz jest mi dziwnie. Do tego przy 100Hz czasem wyczuwam takie nienaturalne przyspieszenia (raz jest płynniej a raz nie).

Widziałem jak działa 100Hz tylko w sklepie, ale odniosłem podobne wrażenie i dlatego nie jestem przekonany do tej funkcji.

 

I jeszcze najlepiej jak bys podlaczyl glosniki zewnetrzene. Czego nie wychwyci sam wzrok moze okazac sie denerwujace, jezeli obraz bedzie chociaz odrobine opoziony w stosunku do dzwieku...

IMO to dźwięk jest opóźniony w stosunku do obrazu przy głośnikach podłączonych do TV, a nie ma aż takiego laga (u mnie na TV w salonie czasem widać, że głos nie pasuje do ruchu ust).

 

Jak wy sobie wyobrażacie w ogóle tego input laga, że strzelacie a kula wylatuje z opóźnieniem?

Odnośnik do komentarza

Ej zeby wylapywac opoznienie rzedy kilkunastu ms trzeba miec boska percepcje. Wszystie lcd maja jakies opoznienie. Rozumiem ze liczy sie to dla graczy, ktorzy w fighterach licza klatki animacji, ale nie widze innego przeciwskazania dla b650.

 

Co do gier muzycznych to RB i GH maja narzedzia do kalibracji TV i po klopocie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...