Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że tradycyjnych miast nie ma także dlatego, że godne ich przedstawienie na platformie HD wymagałoby ogromnych nakładów pracy. : P Trochę to przypomina sytuację z FFX, gdzie w pierwotnych planach miały znaleźć się wielkie tereny do eksploracji a skończyło się na Calm Lands (które też zbyt wielkie nie jest). Kitase mówi w Ultimanii, że przez 15 miesięcy od rozpoczęcia prac zespół poznawał hardware.

 

Więcej informacji z wywiadów:

- Mity FNC tworzyły cztery osoby: Nojima, Kitase, Toriyama i Nomura

- Nojima stworzył podstawy (koncepcja l'Cie i fal'Cie to np. jego pomysł)

- Z racji tego, że FNC to nowa seria w ramach FF nie zdecydowano się na umieszczenie w "trzynastce" niektórych 'znajomych' jak Moogle czy Marlboro

- "cud" z zakończenia stanie się jasny po zapoznaniu się z mitami FNC

- mitologia zostanie stopniowo ujawniana w Agito i Versus

- postać którą zaprojektowano początkowo jako głównego bohatera wylądowała jako główny bohater w FF Versus (część jego cech przejął poza tym Hope)

- Liniowość to koncepcja Toriyamy (który chciał postawić bohaterów przed trudnymi zadaniami i brak miast do eksploracji tłumaczy stylem narracji), to co z kolei mamy w rozdziale 11 to pomysł Toshiro Tsuchidy

- w FFXIII istniała wcześniej możliwość wykonywania skoków dzięki czemu mogliśmy wspinać się np. na fal'Cie Titana

- część zespołu mocno sprzeciwiała się transformacjom summonów (pomysł ten wziął się swoją drogą od 'transformacji' bohaterek FFX-2)

- Jammer i Enhancer początkowo stanowiły jedną 'rolę'

- prawdziwie imię Lightning (<-- nie chodzi w ogóle o ten pseudonim) brzmiało na początku Averia lecz zdecydowano się je zmienić na to co mamy obecnie (bo lepiej brzmi)

- Sazh na początku był łysy

- DLC nie jest (przynajmniej na razie) planowane

 

Więcej nie chce mi pisać. : P

 

Edit: Drobny błąd. Nomura zamiast Watanabe, ten drugi nie zajmuje się wymyślaniem nowych rzeczy (tylko 'montowaniem' tego wszystkiego)

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

burza-lukas, nie rozumiem czemu piszesz ze gra nie oferuje zabijania dodatkowych przeciwnikow, jezeli juz kilkukrotnie bylo pisane ze oferuje 64 misje z ubiciem tychze.

 

Nie, właśnie się o to pytałem. Nie grałem w grę i chciałem uzyskać odpowiedź na ten temat. Skoro są to spoko :) cieszy mnie to.

Co do FF7, FF8, FF9, FF10 było ogromna ilość dodatkowych questów i dodatkowych smaczków, FF12 wypadało raczej słabo pod tym względem do poprzednich części.

Odnośnik do komentarza

Chyba nie grales w FF12 w takim razie :)

 

FF12 zawiera OGROM sidequestow. Poczawszy od najwiekszych z nich czyli hunty, poprzez rare monsters za ktore dostaje sie trophy (i w efekcie itemy) poprzez bazar, dodatkowe dungeony, a takze dodatkowe 'summony'. Ostateczne bronie to rowniez cos dla prawdziwych twardzieli bo Zodiac Spear latwy do zdobycia nie jest.

 

Do tego dochodza trophy w menu do obejrzenia, oraz encyklopedia/bestiarusz ktory co prawda nie daje zadnych 'materialnych' korzysci w grze, ale jest rzecza poboczna ktora mozna w grze zrobic, wiec ja wlicze. Oprocz tego jest od groma malych questow ktore mozna robic w trakcie przechodzenia lub na sam koniec, juz nawet nie pamietam wszystkich (lowienie w rzece, odkrycie klucza do kopalni ktore nota bene daje dodatkowy dungeon) itd itp.

 

Akurat FF12 byl jedna z najbogatszych gier w tej kwestii.

 

@Enkidou

 

Dziwna sprawa z tym DLC bo ostatnio byly newsy nt tego ze DLC jest planowane... :o

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Wygląda na to, że tradycyjnych miast nie ma także dlatego, że godne ich przedstawienie na platformie HD wymagałoby ogromnych nakładów pracy. :P

 

To jak to było z tym scenariuszem, który tłumaczy wszystko? ;) Może jednak powód braku miast z prawdziwego zdarzenia jest bardziej prozaiczny?

 

Niestety nie wiem czy te rewelacje są prawdziwe, nie mam dostępu do tego wywiadu po japońsku (jeszcze) :D Może ktoś to ma/czytał?

Odnośnik do komentarza

Po prostu Toriyama mówił jedno, a Kitase drugie. Wywiadów w sieci nie ma (przynajmniej ja nie widziałem), są tylko skróty od osób które weszły w posiadanie Ultimanii.

 

???????????????????????RPG?????????

?????????????????????????????????? (Kitase)

 

???????????????????????????????????(Toriyama)

 

http://hokanko3.blog13.fc2.com/blog-entry-166.html

 

Remis!

 

Edit: Kodowanie nie działało i nie działa nadal. : (

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

Chyba nie grales w FF12 w takim razie :)

 

FF12 zawiera OGROM sidequestow. Poczawszy od najwiekszych z nich czyli hunty, poprzez rare monsters za ktore dostaje sie trophy (i w efekcie itemy) poprzez bazar, dodatkowe dungeony, a takze dodatkowe 'summony'. Ostateczne bronie to rowniez cos dla prawdziwych twardzieli bo Zodiac Spear latwy do zdobycia nie jest.

 

Do tego dochodza trophy w menu do obejrzenia, oraz encyklopedia/bestiarusz ktory co prawda nie daje zadnych 'materialnych' korzysci w grze, ale jest rzecza poboczna ktora mozna w grze zrobic, wiec ja wlicze. Oprocz tego jest od groma malych questow ktore mozna robic w trakcie przechodzenia lub na sam koniec, juz nawet nie pamietam wszystkich (lowienie w rzece, odkrycie klucza do kopalni ktore nota bene daje dodatkowy dungeon) itd itp.

 

Akurat FF12 byl jedna z najbogatszych gier w tej kwestii.

 

@Enkidou

 

Dziwna sprawa z tym DLC bo ostatnio byly newsy nt tego ze DLC jest planowane... :o

 

Przyznaję rację, dopiero teraz zajrzałem na stronkę krypta final fantasy i zobaczyłem jaki ogrom dodatkowych questów niesie ze sobą FF XII. Przyznam, że grałem w nią zaraz po wyjściu na rynek i przeszedłem ją bez żadnego opisu to tez z jakieś 80% questów mi umknęło. :) Zaliczyłem zaledwie 30% huntów i miałem grac w nią kolejny raz by pozaliczać wszystko na 100% Teraz widzę, że trzeba będzie się za nią zabrać bo jest sporo rzeczy do zrobienia :) ale to po FF13 która już niebawem i nie zdążyłbym wszystkiego do tego czasu zrobić w FF12

Odnośnik do komentarza

Teraz rozumiem dlaczego Kitase w Ultimanii mówił, że DLC nie jest planowane a w innym piśmie na Zachodzie, że DLC jest przygotowane i pojawi się później. Japonia po prostu nic (chyba) w najbliższym czasie nie dostanie. : P

 

* The Xbox 360 Final Fantasy XIII Special Edition Bundle will release starting March 9 for $399, and include a 250GB Hard Drive, two Wireless Controllers, exclusive downloadable content and a Standard Edition copy of the game.

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=387376

 

Edit: Zaktualizowano post na NeoGafie. "Exclusive downloadable avatar items?" - może to w takim razie fałszywy alarm dla posiadaczy PS3, co złego to nie ja. ; )

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

Obszerny, ponad 17-minutowy video-material o Final Fantasy XIII ze strony GiantBomb, pokazany jest tam gameplay zarowno z wersji Playstation 3 jak i XBOX 360 - glownie menu i walki oraz troche "biegania": :)

 

http://www.giantbomb.com/ask-me-anything-final-fantasy-xiii/17-2004/

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Trochę o tym zawrzało na necie ostatnio a tutaj cisza. Jak wiadomo Square samo się przyznało że owe screeny nie pochodziły z XO. Gorsze jest jednak to że jakieś screeny z werji na te konsolę wypuszczono. Oto kilka z nich:

 

 

 

1266389094.jpg

to chyba jest jakiś żart

 

inne: http://media.teamxbo.../1266389150.jpg

podobne wersja ps3: ps3 version

 

http://media.teamxbo.../1266389095.jpg

podobne wersja ps3: http://ps3media.ign....17095836522.jpg

 

 

Albo ktoś sobie robi niezłe jajca w photoshopie, albo SE pokpiło totalnie sprawę oprawy w FFXIII na klocka.

Odnośnik do komentarza

Wyczytalem takze na jakims zachodnim forum, ze wersja na Ps3 dziala w rozdzielczosci 720p(1280x720), a wersja na Xbox'a 360 w takim nie do konca HD 1024x576. Czyzby jednak bylo tak, ze po prostu ludzie z S-E potrzebuja sporo czasu na dopracowanie strony wizualnej bo nikt mi chyba nie powie, ze XO jest "za slaby" na FFXIII.

Anyway nie jest tak, ze wersja na konsole Microsoftu bedzie crap'em, wiec osoby posiadajace tylko ta konsole i tak pewnie beda zadowoleni z najnowszego FF'a :thumbsup:

 

Ps. Dawajcie juz mi go :P

Odnośnik do komentarza

coraz więcej serwisów potwierdza,że wersja na x360 śmiga w 576p....jeśli to serio prawda to jest to chyba najbardziej żenująca sytuacja na tej generacji patrząc na ściemy Square z ostatnich tygodni...

 

No i niech nikt nie zaczyna dyskusji,że to dowód że x360 jest za słaby na tego finala- bez trudu obie konsole powinny go udźwignąć

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...