Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że na wszystkie Wasze pytania odpowiedziałby "The Complete Official Guide" Final Fantasy XIII. Dzisiaj nabyłem i jak otworzyłem by zobaczyć zawartość od razu banan na twarzy się pojawił. W tej książce mamy praktycznie wszystko: opis, questy, wszystkie potwory w grze i ich analiza, taktyki na przeciwników, wszystkie sekrety, skarby, akcesoria, bronie, summony, abilities naszych bohaterów w poszczególnych klasach zawodowych. Całe Crystarium (na którym levelu co się znajduję i ile kosztuję punktów), na których przeciwnikach zbiera się najwięcej doświadczenia, wszystkie Hunt Missions (gdzie co i jak). Ogólnie ponad 250 stron. Dla zainteresowanych znalazłem również tą książkę do ściągnięcia na necie, ja sam wolałem ja nabyć żeby mieć ją pod ręką w czasie grania :) niż przełączac kanały w telewizorze i zaglądać do kompa.

Ale jak ktoś jest chętny niech piszę na gg. Bo nie wiem czy mogę umieścić link do ściągania tej książki tutaj.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla 3-ech podstawowych jobów na najwyzszym daje się po 30k i potem po 60k. Na opcjonalnych(inaczej już poukładane są) na najwyższych masz 60k za zwykł status up(i nie są to jakies super upy) i 120k za job lvl lub ability.

 

Mam pytanko, a mianowicie czy wiecie jak zdobyć ( zrobić ) dla wszystkich postaci accesory z Auto-Haste ?

W misji 34 dostajesz hermes shoes i jak je upgradujesz to masz dash shoes z auto-haste

 

Oki THX

Odnośnik do komentarza

Juz po ukonczeniu gry musze stwierdzic ze ta gra to jak najbardziej final. Po tych wszystkich newsach i sensacjach jakie nawypisywali recenzenci spodziewalem sie jakiejs marnej gry akcji. Jest duzo innowacji w porownaniu do starych ffow(i chyba innowacja to cos co recenzentom przez gardlo nie przejdzie). Jak by nic w grze nie zmienili to by ludzie szalu dostali ze SE nic nie zmienia w tak starej mechanice, powinni isc z duchem czasu. Jak zmienili wszystko - "Bandyci! Co oni zrobili z naszym ukochanym finalem. Na stos z nimi!". Jednym slowem nie dogodzi sie wszystkim.

 

Btw bardzo dobra informacja na temat sprzedazy finala. W UK zdobyl 1 miejsce w top sprzedazy(co jakos mnie nie dziwi), ale bardzo ciekawa jest informacja na temat stosunku ilosci wersji na ps3 i xboxa360. Otoz jest to odpowiednio 54% do 46%. W sumie spodziewalem sie duuzo gorszego wyniku(oczywiscie na korzysc ps3), czegos w granicach 80% - 20%. Moze w SE pomysla nad kolejnymi tytulami na x, moze juz w nieco lepszym wydaniu niz XIII :D

Edytowane przez mateusz4444
Odnośnik do komentarza

Juz po ukonczeniu gry musze stwierdzic ze ta gra to jak najbardziej final. Po tych wszystkich newsach i sensacjach jakie nawypisywali recenzenci spodziewalem sie jakiejs marnej gry akcji. Jest duzo innowacji w porownaniu do starych ffow(i chyba innowacja to cos co recenzentom przez gardlo nie przejdzie). Jak by nic w grze nie zmienili to by ludzie szalu dostali ze SE nic nie zmienia w tak starej mechanice, powinni isc z duchem czasu. Jak zmienili wszystko - "Bandyci! Co oni zrobili z naszym ukochanym finalem. Na stos z nimi!". Jednym slowem nie dogodzi sie wszystkim.

 

Btw bardzo dobra informacja na temat sprzedazy finala. W UK zdobyl 1 miejsce w top sprzedazy(co jakos mnie nie dziwi), ale bardzo ciekawa jest informacja na temat stosunku ilosci wersji na ps3 i xboxa360. Otoz jest to odpowiednio 54% do 46%. W sumie spodziewalem sie duuzo gorszego wyniku(oczywiscie na korzysc ps3), czegos w granicach 80% - 20%. Moze w SE pomysla nad kolejnymi tytulami na x, moze juz w nieco lepszym wydaniu niz XIII :D

 

ANo, w UK wyniki sa calkiem calkiem jezeli chodzi o XO, tez sadzilem ze bedzie gorzej.

 

Ale ogolnoswiatowe to mniejwiecej 2:1 dla PS3. Nie wliczajac w to Japonii oczywiscie.

 

Wlasnie zaczynam chapter 12, wiec koniec juz tuz tuz. Sadze ze mitem bylo 50h potrzebnych do ukonczenia glownego watku, na pewno tak nie bedzie, bo aktualnie mam 43h, z czego conajmniej 8 przegralem na gran pulse robiac 'bzdury'. Nawet jak 3h z tego mozna wliczyc w fabule (w koncu sa tam scenki do ogladania) to i tak nie wierze w to ze dociagnie sie do 50, a ja jestem z tych co ubijaja praktycznie kazdego stwora i wchodza w kazda dziure ;)

Odnośnik do komentarza

Final Fantasy XIII jest rewelacyjną grą. Ponownie jednak pojawia się trend polegający na mieszaniu z błotem szumnie zapowiadanego hiciora - tak samo jak w przypadku Modern Warfare 2, Heavy Rain, Halo 3 i tak dalej. Niektórym nawet brakuje biegania po miastach ze stojącymi na baczność postaciami wygłaszającymi jakieś głupkowate kwestie - paranoja. ;)

 

Grając w tę grę odnoszę wrażenie, że nad tworzącymi ją Japończykami czuwał jakiś srogi Europejczyk i pilnował, by nie znalazło się w niej zbyt wiele elementów sprawiających frajdę jedynie najbardziej skośnookim z Azjatów.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam mnie pewna sprawa - jesli ten final jest taki liniowy to gdzie miejsce na rzadkie itemy, specjalnych przeciwnikow i ogolnie poukrywane rzeczy ? :)

Jak sie domyslam to pewnie w Gran Pulse pod sam koniec czesci fabularnej, ale co z wczesniejszym etapem gry.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

W Gran Pulse ? :P Zagrasz dłużej to będziesz wiedział.

 

Choc raczej ukryte to chyba zle slowo w tym przypadku.

Rzeczy jakie może wyciągać chocobo są randomowe i przeliczane na procenty, tak jak skrzynie w dungeonach chociażby w FF X :P

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Do Gran Pulse jest jak w FF X.. no może z mniejszą ilością NPC ;p

A potem jest jak w FF XII, dużo biegania po mapkach, masa walk i szukania

składników, broni, itemów itd.

 

 

Walka z eidolonem Vanille mnie rozbroiła, ostatnie sekundy, naparzanie kwadrata w nadziei, że zdążę napełnić resztkę paska. Uff udało się jakieś 3 sekundy przed końcem :P Teraz biegam po 5 piętrze Taejin's Tower, wypełniam wciąż i wciąż 24 misję. Dobry sposób na zarobienie trochę gili ^^

 

Edytowane przez Hobbith
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...