Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem mam kilka pytan -

1. Znowu temat "shroud scavenger" - Skill powoduje zwiększoną szansę na zdobycie shrouda po walce. Do shroudow zalicza sie Fortisol, Aegisol, Deceptisol, Etherosol. Czy 'Survivalist Catalog' daje mi szansę na zdobycie każdego z tych przedmiotów z dowolnego moba ? Nie znalazłem nigdzie w sieci informacji o tym aby shroudy byłyt możliwe do zdobycia inaczej niż kupno w sklepie, stąd też moje pytanie.

2. Czy Ultima Weapon wykonana z "Lionheart" ma czy nie ma skilla "Random Instant Chain". Na forum odnalazłem wpis mówiący, iż Ultima NIE MA random instant chaina, natomiast na kilku już stronach internetowych znalazłem potwierdzenie tego, że Ultima Weapon (wykonana z Lionhearta), w połączeniu oczywiście z np. energy sash,survivalist catalog etc. da mi random instant chaina.

Edytowane przez malkav
Odnośnik do komentarza

2. Czy Ultima Weapon wykonana z "Lionheart" ma czy nie ma skilla "Random Instant Chain". Na forum odnalazłem wpis mówiący, iż Ultima NIE MA random instant chaina, natomiast na kilku już stronach internetowych znalazłem potwierdzenie tego, że Ultima Weapon (wykonana z Lionhearta), w połączeniu oczywiście z np. energy sash,survivalist catalog etc. da mi random instant chaina.

 

final_fantasy_xiii_synthesis.png

Odnośnik do komentarza

Warto sterować Light, jeżeli planujesz używać ATB Cancel(...)

 

Nie ma czegoś takiego jak ATB Cancel, no chyba że nazwiesz tak wciśnięcie B/O podczas wykonywania rozkazów.

To o czym piszesz, czyli zmiana Paradigma po to, by napełnić ATB można by ewentualnie nazwać refresh.

Jak ktoś chce się do czegoś przypieprzyć to zawsze znajdzie sposób. W każdym razie wpisz w Google FF13 ATB Cancel i się zdziw. No ale pewnie tysiące ludzi, którzy używali tego określenia się myliło! -_-

Odnośnik do komentarza

Ty trzymaj to:

'I want to note a bit of a pet peeve I have here. A lot of people refer to this

tactic as "ATB Cancelling." Please do not use this term. You are not cancelling

anything. And by the way, using Triangle to attack with a partial ATB queue?

That is also NOT cancelling. Hitting O to interrupt your queue to do something

else? THAT is cancelling. Please do not use terminology that is both

descriptively wrong AND fundamentally conflicting with that of other mechanics.

Thanks.'

;)

 

E: Zrodlo - gamefaqs

Edytowane przez Owiec
Odnośnik do komentarza

E tam. Liczą się tylko hitsy w googlach ;)

 

Nie no, to się tak nie nazywa - spoko, zwracam honor. Jak ja grałem w 13stkę to właśnie tak się określało ten myk i również pod taką nazwa znajdziecie o tym filmiki na youtubie. Wybaczcie, że nagle pojawiła się jakaś mądra głowa i wymyśliła że zmieni świat, a ja tego nie ogarnąłem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niestety to nie ten :/ Ktos moze w ogole powiedziec czy utwor z filmiku pochodzi z FF13? Mi sie wydaje, ze pasuje ale moze to nie z tej gry jest.

Pochodzi na pewno, tylko niestety dużo utworów jest podobnych do siebie, zaraz przejrzę playlistę i zobaczę.

 

Może to, Saber's Edge tytuł. Edytowane przez Musiol
Odnośnik do komentarza

Hejo, w temacie RPG jestem kompletnie zielony, mimo iż grami zajmuje się od ponad 10 lat. Niedawno postanowiłem spróbować przekonać sie do tego gatunku i zakupiłem FFXIII. Co tu dużo mówić - kompletnie wpadłem, a dzięki Lightning zrozumiałem jak to jest zauroczyć się laską z gier;) Mam jednak pytanko do wyjadaczy - jako, ze zajałem się ogarnianiem wszelakich reguł gry, chłonięciem tutoriali itd - nie za bardzo kumam o co dokladniej chodzi z wszelakimi frakcjami w grze i w związku z tym prośba - czy ktoś mógłby zwięźle i krótko nakreślić mi to dokładniej? Mam na myśli l'Cie, fal'Cie, Purge itd. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza

Ja bym 'purge' tłumaczył jako 'czystkę' Jest to wojna dwóch stron konfliktu - Sanctum, czyli rządu Coocon'u prowadzonego przez fal'Cie, oraz NORA, czyli bandy rebeliantów, która chroni niewinnych ludzi, przed wspomnianą czystką. Sanctum nie przebiera w środkach i każdego, kto miał styczność z Pulse fal'Cie, a nawet każdego, który przebywał w tym samym rejonie/dzielnicy co Pulse fal'Cie chce skazać na wygnanie (na Pulse). Oczywiście taka jest "oficjalna wersja" Sanctum, natomiast podczas gry wychodzi na jaw dla czego PSICOM czyli zbrojne ramię Sanctum poluje tak zaciekle na Pulse fal'Cie i zabija niewinnych cywili.

Edytowane przez malkav
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...