Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Dark Mattery farmisz od Shenlong Gui czy jakoś tak, czyli, teoretycznie, slabszej wersji Long Gui (teoretycznie bo ma mniej hp, ale nie da się go zwalić z nóg a pakuje równie mocno). Long Gui daje to samo co Adamantoise.

 

Droping trapezów jest w tej grze chamski. Pierwszego Trapeza farmiłem tydzień. Z jednego zrobiłem 3 trikiem z bronią i potem podczas 6h sesji farmienia Ingotów wypało mi ich 5. Pierwszy jest najcieższy do wydropienia, później ratio jest wyższe wydaje mi się.

 

Mi został tylko Treasure Hunter, ale nie chce mi się go robić póki co bo zygac mi sie chce jak tylko pomysle o zolwiach.

Odnośnik do komentarza

Dark Mattery farmisz od Shenlong Gui czy jakoś tak, czyli, teoretycznie, slabszej wersji Long Gui (teoretycznie bo ma mniej hp, ale nie da się go zwalić z nóg a pakuje równie mocno). Long Gui daje to samo co Adamantoise.

 

Droping trapezów jest w tej grze chamski. Pierwszego Trapeza farmiłem tydzień. Z jednego zrobiłem 3 trikiem z bronią i potem podczas 6h sesji farmienia Ingotów wypało mi ich 5. Pierwszy jest najcieższy do wydropienia, później ratio jest wyższe wydaje mi się.

 

Mi został tylko Treasure Hunter, ale nie chce mi się go robić póki co bo zygac mi sie chce jak tylko pomysle o zolwiach.

 

Nom mnie również został tylko Treasure Hunter i tez mam dość już tych żółwii...

Trapezy 4 szt. udało się po kilkunastu godzinach z tym,że zakładam Colectors Catalog oraz Connesieur Catalog.

Ale nie wspomne ile Platinum Ingnotów potrzebuje aby Treasura zdobyć...kasa kasa kasa...

Odnośnik do komentarza

Dark Mattery farmisz od Shenlong Gui czy jakoś tak, czyli, teoretycznie, slabszej wersji Long Gui (teoretycznie bo ma mniej hp, ale nie da się go zwalić z nóg a pakuje równie mocno). Long Gui daje to samo co Adamantoise.

 

Droping trapezów jest w tej grze chamski. Pierwszego Trapeza farmiłem tydzień. Z jednego zrobiłem 3 trikiem z bronią i potem podczas 6h sesji farmienia Ingotów wypało mi ich 5. Pierwszy jest najcieższy do wydropienia, później ratio jest wyższe wydaje mi się.

 

Mi został tylko Treasure Hunter, ale nie chce mi się go robić póki co bo zygac mi sie chce jak tylko pomysle o zolwiach.

 

Nom mnie również został tylko Treasure Hunter i tez mam dość już tych żółwii...

Trapezy 4 szt. udało się po kilkunastu godzinach z tym,że zakładam Colectors Catalog oraz Connesieur Catalog.

Ale nie wspomne ile Platinum Ingnotów potrzebuje aby Treasura zdobyć...kasa kasa kasa...

Zrób sobie listę tego co masz i tego czego Ci brakuje żebyś się nie pomylił i sprzedawaj wszystkie przedmioty, których nie musisz już ewoluować, a jak wpadnie achievement, to zrób load, tym sposobem potrzeba trochę mniej Inglotów

Odnośnik do komentarza

czy to naprawdę warto? te wszystkie godziny na monotonnych walkach ciągle z tym samym przeciwnikiem? ja właśnie opuszczam GP (będę prał tego starego dziada co wygląda jak papież), robię tylko scenario bez TH i już wiem, że po rozwaleniu ostatniego boss'a raczej nie będę miał ochoty na zbyt wiele zabawy z tą grą. a że Wy to wszystko robicie żeby wpadł jakiś tam pucharek to już w ogóle masakra jakaś. może jeszcze czymś pozytywnym mnie ta gra zaskoczy ale na pewno nie dorasta do pięt poprzednim częścią. od kiedy przy FFX spędziłem ponad 300h to kolejnych Finali w ogóle nie ukończyłem (FF X-2 i FF XII). tym razem jednak się przemogę.

Odnośnik do komentarza

yo yo. skonczylem gre i zostal mi postgame. czy ktos mi moglby podac jakie broni sa najlepsze dla kazdej postaci? w sensie ktore mam lvl'upowac(chce tylko po jednej, bo pucharek treasure hunter prawdopodobnie olewam).

aha i czy do lvlupow akcesoriow i broni poprostu dawac componenty jak leci czy sa jakies ktorymi nie przerabiac?(oczywiscie nie liczac tych do ktore sa potrzebne do tego by bron wskoczyla na wyzszy tier czy tych ktore nadaja sie tylko do sprzedania).

Edytowane przez Mace
Odnośnik do komentarza

Osobiście wydaje mnie się,że najlepsze bronie dla poszczególnych postaci to:

 

Lightning - Omega Weapon

Hope - Nue

Shzh - Total Eclipses

Snow - Save the Queen

Vanille - Nirvana

Fang - Kain's Lance

 

Są chyba najlepsze bo potrzeba do nich Trapezohedron'ów i wszystkie osiągaja max level 100.

I są to chyba tzw. "ostateczne" bronie.

Odnośnik do komentarza

nie upgreaduj broni podczas linii fabularnej, dopiero po skonczeniu gry moga ci sie przydac podpakowane bronie. i nie sprzedawaj zadnych broni bo potem moze ci nie wpasc jakies trofum z tego co slyszalem. ogolnie do post game sklepy sa zbedne ;p(czasem mozna dokupic jakies potiony)

 

Jak pakuje to tym co mogę kupić w sklepie. Dzięki za info bo chcę zrobić platynę. Pozdr

Odnośnik do komentarza

nie upgreaduj broni podczas linii fabularnej, dopiero po skonczeniu gry moga ci sie przydac podpakowane bronie. i nie sprzedawaj zadnych broni bo potem moze ci nie wpasc jakies trofum z tego co slyszalem. ogolnie do post game sklepy sa zbedne ;p(czasem mozna dokupic jakies potiony)

 

Jak pakuje to tym co mogę kupić w sklepie. Dzięki za info bo chcę zrobić platynę. Pozdr

 

Jak nie chcesz mieć zonka z trofeum Treasure Hunter to nie sprzedawaj żadnych broni i żadnych accessory.

Bronie sobie tam na lini fabularnej lekko pakuj aby było Ci łatwiej cisnąć z fabuą do przodu.Ostateczne pakowanie wszystkiego zostaw sobie jak pokonasz ostatniego bossa.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

nie upgreaduj broni podczas linii fabularnej, dopiero po skonczeniu gry moga ci sie przydac podpakowane bronie. i nie sprzedawaj zadnych broni bo potem moze ci nie wpasc jakies trofum z tego co slyszalem. ogolnie do post game sklepy sa zbedne ;p(czasem mozna dokupic jakies potiony)

 

Jak pakuje to tym co mogę kupić w sklepie. Dzięki za info bo chcę zrobić platynę. Pozdr

 

Jak nie chcesz mieć zonka z trofeum Treasure Hunter to nie sprzedawaj żadnych broni i żadnych accessory.

Bronie sobie tam na lini fabularnej lekko pakuj aby było Ci łatwiej cisnąć z fabuą do przodu.Ostateczne pakowanie wszystkiego zostaw sobie jak pokonasz ostatniego bossa.

Powodzenia!

 

Dzięki, dzięki. Nic nie sprzedawałem i tez nic nie pakowałem - przez co nie jest tak łatwo..

Odnośnik do komentarza

Nic nie sprzedałem z accesory i weapons i mam teraz 100% i platynkę.

Sam Treasure Hunter koło 30h tłukłem - najwięcej dla kasy na Adamantoisie aby upgradeowac bronie i akceroria + kasa na Adamantite i inne cuda.

Nie zbierałem kasy na Dark Metter bo to za długo trwa...bo badziewie za drogie.Jak ktoś ma problem ze zdobyciem Dark Metter niech da znać mam sposób na Shao Long Gui którego da się zabić w 2min.cała walka.

Po 2h max zdobyłem 7 sztuk Dark Matter.

Pozdros FF Maniacs!

Edytowane przez Riski3Run
Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem w 11 chapterze i w linii fabularnej mam wykonać misję - MISSION 21 - A TREMULOUS TERROR. Nie pakowałem broni, ekipy też, często muszę na zwykłych przeszkadzajkach paść i kombinować jak ich pokonać - to mnie cieszy jest hard. Nie jestem przez to w stanie zrobić pięciu gwiazdek w tej misji, będę miał szanse wrócić do niej później, czy nie?

Odnośnik do komentarza

Wszystkie 64 misje możesz powtórzyć nawet po ubiciu ostatniego bosa.

Jak masz problem z 5 gwizdkami przyda się Gold Watch...tylko,że on jest za ostatnią 64 misję.

 

Sugerujesz żeby wykonać wszystkie misje, a następnie po zdobyciu gold watch, raz jeszcze wszystkie na 5 gwiazdek? Trochę to zajmie.. :)

 

Bez GW da się również część z tych misji od razu przejść na 5 gwiazdek. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...