Skocz do zawartości

Mercenaries 2: World in Flames


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

To jakaś pomyłka. Gra, która była dodatkowy rok w produkcji nie może zebrać tak niskich ocen. Poniżej ósemki nie powinna zejść. Albo znów jakieś szykanowanie jak w przypadku Lair albo kolejna zbiorowa paranoja, pomroczność jasna jak w przypadku GTAIV.

 

Ja już nie mam wyboru bo grę kupiłem jakieś trzy dni temu. Jak do mnie dotrze to sam ocenię. Serwisy internetowe jakoś nie śpieszą się z recenzjami. Do premiery dwa dni a na ten czas nic nie ma.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 102
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Recenzja nie napawa optymizmem. Liczyłem na coś więcej niż samą rozwałkę, a podobno tylko ta część gry dobrze się spisuje. Jeśli rzeczywiście pięści są bardziej zabójcze od broni palnej, jeśli ai jest tragiczne, a różne bugi dają się we znaki to pozostaje ściana :sciana:

Dziwne że nie ma żadnego porównania do mercenaries 1: lepiej? gorzej? tak samo? Od razu wiadomo byłoby na czym się stoi. O dupe potłuc takie recenzje :P Trzeba będzie samemu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Ja bym się tak nie martwił. Wszystkie złe aspekty, które wyliczył IGN aż tak nie raziły w pierwszej części. Nie wydaje mi się, żeby spieprzyli coś co mieli już opracowane. A że te aspekty nie były idealne to inna sprawa. Recenzent pewnie leciał na pałe, żeby wyrobić się w terminie. Również od gracza zależy jak potoczą się wydarzenia na polu walki. Najważniejsze, że poprawili model jazdy. Przy GTA ten bezkolizyjny rajd po szynach nie prezentowałaby się zbyt ciekawie.

 

diolek: To chodzi pewnie tylko o instrukcje. Z resztą po co do takiej gry tłumaczenie. Swoją drogą nieźle sobie policzyli za ten tytuł. Pewnie jakiś "błont" czy cuś bo ja zamówiłem preordera za cenę o 100 zł niższą. Więc na zadane przez nich pytanie - "Grasz ?", odpowiadam - "Pocałujcie mnie w du..."

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza
Recenzja nie napawa optymizmem. Liczyłem na coś więcej niż samą rozwałkę, a podobno tylko ta część gry dobrze się spisuje. Jeśli rzeczywiście pięści są bardziej zabójcze od broni palnej, jeśli ai jest tragiczne, a różne bugi dają się we znaki to pozostaje ściana :sciana:

Dziwne że nie ma żadnego porównania do mercenaries 1: lepiej? gorzej? tak samo? Od razu wiadomo byłoby na czym się stoi. O dupe potłuc takie recenzje :P Trzeba będzie samemu sprawdzić.

W najgorszym wypadku jest to Mercenaries Playground of Destruction w lepszej oprawie, a nawet w takim wypadku gra jest godna polecenia, bo 1sza czesc byla ekstra :D

Odnośnik do komentarza
W najgorszym wypadku jest to Mercenaries Playground of Destruction w lepszej oprawie, a nawet w takim wypadku gra jest godna polecenia, bo 1sza czesc byla ekstra :D

No nie wiem, IGN wersję na PS2 oceniło na 3.9 (BAD), a Mercenaries 1 otrzymało kiedyś 9.1 (OUTSTANDING). Trochę duża różnica...

video recenzja IGN mercenaries2 ps3

a poza tym gra już do mnie jedzie... może chociaż czapka będzie dobra :P

Edytowane przez xylaz
Odnośnik do komentarza
W najgorszym wypadku jest to Mercenaries Playground of Destruction w lepszej oprawie, a nawet w takim wypadku gra jest godna polecenia, bo 1sza czesc byla ekstra :D

No nie wiem, IGN wersję na PS2 oceniło na 3.9 (BAD), a Mercenaries 1 otrzymało kiedyś 9.1 (OUTSTANDING). Trochę duża różnica...

video recenzja IGN mercenaries2 ps3

a poza tym gra już do mnie jedzie... może chociaż czapka będzie dobra :P

To jest video recenzja z Xboxa360, no chyba, ze na ps3 jest "A" etc. zamiast "X" etc., pozatym napisane jest "PLAYSTATION 3 review" - pomyłka ? powinno byc xbox 360 again xD

Odnośnik do komentarza

Pograłem chwilę :D

Chciałbym więcej, ale nie mam już teraz czasu. Dwie pierwsze misje są wprowadzeniem i dopiero później pojawiają się możliwości wyboru działań, baza operacyjna itp. Dziwne że po przejściu tych 2 misji, co zajęło jakieś 10-15 minut bez pośpiechu, pojawiło się już 7% ukończenia gry...

Gra jest bardziej zabawna od pierwszej części. Śmiganie samochodami i motorami daje dużą radochę :D Drzewa i różne mniejsze konstrukcje nie stanowią już przeszkody nie do pokonania. Trochę denerwuje uszkadzanie się czołgu przez lekkie stuknięcię w metalową zaporę, podczas gdy równianie z ziemią budynków odbywa się bezboleśnie. AI wroga jest słabe, ale takie samo było w pierwszej części i nikt z tego powodu nie płakał - przecież ich rola to mięso armatnie i spisują się w niej bardzo dobrze. Fabuła bardziej mi się podobała w pierwszej części - tam był konflikt wojenny - tutaj zemsta za postrzał w dupsko... cóż...

Największy minus jaki zauważyłem do tej pory w grze to celowanie. Wiadomo jak wygląda celowanie w GTA4, Uncharted itp. Tutaj twórcy postanowili ustawić kamerę po swojemu i... widzimy plecy najemnika na środku, na cały ekran... WTF??? Jeśli przejdziemy w tryb celowania mając za plecami jakąś przeszkodę, na ekranie nie widać nic poza wielkim zoomem na plecy...

Odnośnik do komentarza

Grał ktoś na wersji azjatyckiej ntsc w co-op z wersją palowa?

Kupiłem wczoraj w świecie gier i podczas testów gierki kumple pisali do mnie, że nie widza mojej gry a swoje widza... na dwa dni wyjechałem teraz z domu, jutro dopiero sprawdzę czy to nie był po prostu problem z netem u mnie, choć cały czas byłem zalogowany do PSN :( jeśli wiecie coś na ten temat podzielcie się ;) albo mnie uspokoicie albo upewnicie że będe musiał się z nimi użerać by mi wymienili, bo w tą grę grać bez co-op to porażka :(

 

Mam kilka gier w wersji azjatyckiej (np Bad Company) i nigdy nie miałem problemów z grą po sieci...

Odnośnik do komentarza
z tego co mi wiadomo i piszą ludzie na rożnych forach to jest blokada tak jak w Army Of Two czyli mogą grac ze sobą online osoby tylko posiadające tą samą regionalną wersje gry wiec dla tego nie udało ci sie połączyć z osobami co mają w PAL

 

To lipa :( tyle dobrego, że zadzwoniłem do sklepu i powiedzieli, że w czwartek wymienią bez kłopotu... zobaczymy jak będzie :ermm:

Odnośnik do komentarza

Gierka daje rade :)

Jeszcze dużo przede mną więc wstrzymam się z ogólną oceną.

 

główne błędy lub niedociągnięcia jakie zauważyłem:

- nieśmiertelni cywile, za każde zabicie nieśmiertelnego cywila płaci się karę a on za chwile wstaje i można go znowu zabić.

- znikający cywile, wystraszony cywil zaczyna uciekać i krzyczeć by za chwile rozpłynąć się w powietrzu.

- dźwięki silników samochodów i motorów nie mające żadnego związku z faktycznymi obrotami silnika. np. jadąc z pełną prędkością wystarczy zdjąc nogę z gazu i przycisnąć znowu bez utraty prędkości, by usłyszeć rozpędzający się od nowa silnik i wrzucanie kolejno wszystkich biegów.

- model jazdy zwłaszcza szybkich pojazdów, ale i tak jest lepiej niż w Mercenaries 1.

- ten sam schemat dostępnych misji w kolejnych frakcjach. Jeśli w dalszej części gry to się nie zmieni to będzie poważny minus względem Mercenaries 1.

 

Przytrafił mi się ciekawy bład. Jednostki przestały strzelać z broni, zanim zauważyłem o co chodzi przeszedłem tak 2 misje :) Wróg podjeżdzał i się gapił, nawet wrogie frakcje nie atakowały się wzajemnie. Można było przejść całą grę bez draśnięcia, jednak nie miało to sensu więc uruchomiłem ponownie :)

 

Odnośnik do komentarza

grał już ktoś coopa?

nie moge się połączyć z żadnym graczem, czy to przez lobby czy przez invitation, a nawet quick match itp. widać serwery ale nie łączy.

nie wiadomo w czym problem, a zjawisko jest chyba powszechne...

prawde mówiąc jesli tak ma wyglądać granie przez net na konsoli to mogliby wydawać gry tylko w trybie single player...

nawet jeśli w jakiejś grze się połącze to i tak albo masakryczny lag, albo wywala z serwera... a na pc wszystko śmiga na tym samym kablu bez zarzutu.

Edytowane przez xylaz
Odnośnik do komentarza

Gra do bólu zbugowana. NIE polecam. Uważam że zamiast takiego syfu lepiej kupić Lego Star Wars. Gówniany model jazdy, zniszczenia, błędy - to wszystko powoduje że zamiast grać chce się za przeproszeniem rzygać.

Wisienką na torcie jest tryb online, który jak już pewnie się domyślacie NIE DZIAŁA!, nie da się z nikim połączyć, a całość się przysłowiowo pieprzy. Nie wiem co oni robią z serwerami, ale to co się dzieje to żenada. Gry nie polecam, szkoda wydać na nią nawet 169zł, twórcy powinni zdechnąć z głodu a nie wydawać taki niedopracowany chłam i to jeszcze wykastrowany z online, poprzez ich chore problemy z serverami.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, żę LEGO każde to super gra :D

Co to Mercenaries... Grałem narazie kilka godzin tylko, i zgadzam się, że mogliby poprawić parę rzeczy :) Jednak jako całokształt gra mi się podoba, tak na 7.5/10 bym ją ocenił i śmiało polecił tym co lubią dużą swobodę w demolce;) a co-op (nie sprawdzałem ostatnio czy działają serwery azjatyckie - patrz wyżej ;] ) ale jak działały zabawa była przednia, a kiedyś znowu włączą ;) Czekam na patcha

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.