Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Coz demko ma kilka błędów np. znikające ucho okularów czy znikając postać jak się schylam ale ogólnie całkiem niezła gra na premierze bo nie jest to aż tak wybitna gra.

Takie pytanie

 

Jak zacząłem na miejscu zbrodni od śladów a później przeszedłem do ciała i nie przepytałem dokładnie detektyw to nie moglem opuścić miejsca zbrodni to jakiś błąd w grze czy to tak miało być ?

 

 

 

Ja najpierw rozejrzałem się po okolicy, pogadałem z detektywem, później wszedłem na tą górkę. Gdy chciałam wracać, agent zwrócił głowę w stronę ciała i musiałem wrócić je obadać. Widocznie tak musi być. Zresztą przez cały czas "w myślach" była mowa o tym, że ciało nie zostało ruszone.

 

Edytowane przez Master_Lukas
Odnośnik do komentarza

to napewno nie bedzie gra dla wszystkich i bez problemu zrozumiem ludzi ktorzy stwierdza ze jest nudna. kwestia wsiakniecia w klimat. (co chyba jest cecha wszystkich kryminalow)

 

w demie nie podobal mi sie tylko loading screen (nie jest to piekny widok choc domyslam sie ze w pelnej beda w ten sposob mowic ktora postacia teraz bedzie sie gralo)

 

no i z tym wlazeniem pod gorke to troche przekombinowali imho, ale i tak lepsze to od "get ready" ktore kompletnie wybijalo z klimatu w poprzedniej grze. choc to troche smieszne ze super combo z takiej bayonetty tutaj ci podejdzie pod gorke czy przejdzie obok smietnika :P (czepiam sie :P)

 

a do sterowania mozna sie przyzwyczaic, pewnie chcieli zostawic mozliwosc rozgladania ktore zwykle jest pod prawym analogiem ktory tutaj jest zajety do wazniejszych rzeczy. (jedyne czego nienawidze to trzesienie padem, i hate motion control)

 

ps. rano wstalem i pierwsze co chcialem zrobic to pograc w wiecej heavy rain... wiedzialem zeby nie ruszac tego dema. swoja droga zauwazylem ze prawie wszyscy co je sciagneli przechodza je po kilka razy :P (ja tylko 2)

 

 

Odnośnik do komentarza

Po różnych perturbacjach w końcu zagrałem w demo. Przeszedłem je kilka krotnie z różnymi ścieżkami dźwiękowymi ale nie o tym będzie mowa.

 

Do tej pory nie mogę się otrząsnąć. Jako dla miłośnika Thrillerów i Farenhite jestem zmiażdżony!. Dla mnie jest genialnie, dorosło, klimatycznie filmowo, a co najważniejsze chcesz więcej.

 

Grafika dla mnie to mistrzostwo, fakt że nie rozpatruję jej przez pryzmaty stricte techniczny, a artystyczny. Do sterowania, tez się szybko przyzwyczaiłem. Muzyka, bohaterowie, klimat wylewający się z ekranu bardziej niż tytułowy deszcz

 

Powiem wam, że i tak byłem pewien kupna w dniu premiery, więc teraz trochę, żałuj że ograłem demo, bo mam takie parcie na fulla, że ciężko mi dobrze zebrać myśli.

Odnośnik do komentarza

Byłem sceptycznie nastawiony do tego tytułu, ale po zagraniu w demo zmieniłem zdanie. Do sterowania, QTE i machania padem chętnie się przyzwyczaję lub przymknę na to oko. Gra jest tego warta. Sam wygląd lokacji i klimat już mnie kupił. Dubbing całkiem dobry, ale co z tego jeśli trzeba będzie grać dodatkowo z napisami, żeby doczytać nieusłyszane kwestie lub kombinować z ustawieniami dźwięku.

Odnośnik do komentarza

Ponoc ma byc jak w demku - pol i ang na jednej płytce.

 

@ PolChicken - takie sterowanie, tzn podobne miał chociażby Resident 2. Kierunek plus bodajże "kwadrat" - tak się chodziło. Ja nie wiem czemu mam jakieś hm... obawy przed zagraniem, zeby to na co czekałem od tak dawna nie okazało się kichą i mimo, że demko ciągnąłem całą noc to teraz czekam z jego odpaleniem....;) No ale chyba ide już zagrać bo cisnienie skacze maksymalnie czytając komentarze innych;)

Odnośnik do komentarza

Ponoc ma byc jak w demku - pol i ang na jednej płytce.

 

@ PolChicken - takie sterowanie, tzn podobne miał chociażby Resident 2. Kierunek plus bodajże "kwadrat" - tak się chodziło. Ja nie wiem czemu mam jakieś hm... obawy przed zagraniem, zeby to na co czekałem od tak dawna nie okazało się kichą i mimo, że demko ciągnąłem całą noc to teraz czekam z jego odpaleniem....;) No ale chyba ide już zagrać bo cisnienie skacze maksymalnie czytając komentarze innych;)

 

Też miałem obawy, że to na co tak czekam od sprawdzenia kilku trailerów w praniu wyjdzie beznadziejnie, ale tak się nie stało. Demo utwierdza mnie w przekonaniu, że to będzie świetna gra. Klimat jest świetny, grafika bardzo dobra, a sterowanie nie sprawia żadnych trudności(tego obawiałem się najbardziej). Czekam więc jeszcze bardziej na pełną wersje i wcale nie żałuje, że złożyłem pre ordera.

Odnośnik do komentarza

A mnie akurat demko nie zachwyciło całkowicie. Trochę naciągany motyw z

znajdywaniem dowodów poprzez wysyłanie impulsu bajeranckimi okularami Sherlocka Holmesa

w drugiej części dema wyrwał mnie z tego brudnego i zepsutego światka Heavy Rain. Samo demo oceniam na mocne 8 ale jeżeli inne wątki w grze będą chociaż w połowie tak świetnie przedstawione jak pierwsza połowa dema to niezawacham się dać 9 ;].

Odnośnik do komentarza

Sterowanie wydawało mi się nieco dziwne, ale człowiek szybko się do niego przyzwyczaja (myślę o samym chodzeniu). Troszkę zawiodła mnie walka. Tzn. Niby wszystko jest ok. Ale grając całą moją uwagę pochłaniały symbole przycisków. Odniosłem wrażenie, że widziałem tylko połowę tego co się wtedy działo na ekranie.

To ma być gra na raz. Jednak warto mieć ją w swojej kolekcji jeśli będzie trzymała taki poziom.

Jestem kinomaniakiem. Lubię trzymać dobre filmy u siebie na półce i czasem do nich wracać. Mimo to, że już je znam. Oby i w tym przypadku tak było.

Odnośnik do komentarza

A mnie trochę wkurza mała płynność akcji. Np. ten gość z FBI za każdym razem jak wkłada lub zdejmuje okulary jest to przedstawione za pomocą scenki. Musi się zatrzymać zdjąć okulary, zdjąć rękawiczkę. Mogło by to zostać ukazane raz, a przy następnych mógł by to robić bez zatrzymywania akcji.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, niektóre scenki mogłyby być pomijane. Np. przechodzenie przez policyjną taśmę, to powinno odbywać się płynnie. Co nie zmienia faktu, że gierka ma klimat, ale komercyjnego sukcesu raczej nie osiągnie (dla nas graczy to żaden minus). Chyba pierwsza gra na PS3, którą kupię od czasu Killzone 2 (nie liczę Singstara, bo to nie "gra" ;) )

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Pograłem w demo i jestem w ogromnym szoku. To jest to czego szukałem. Powraca do mnie uczucie jak pierwszy raz wiele lat temu odpaliłem Silent Hill. Klimat jest niewiarygodny, naprawdę coś niesamowitego. Sterowanie jest idealnie dobranego do typu gry. Przez ten czas kiedy grałem w demo czułem się jakbym był w innym świecie. Duża zasługa w tym sterowania, które w wyjątkowy i unikalny sposób pozwala zintegrować się z postacią. Co do grafiki to nawet się nie przyglądałem z bliska (czyt. nie łaziłem i nie zaglądałem wszędzie). Podczas gry robiła duże wrażenie. Na miejscu zbrodni nie była tak dobra jak w melinie, ale w zupełności wysokich lotów aby odpowiednio oddać klimat. Myślałem że nieszczęsne okulary agenta FBI popsują klimat. Jednak okazało się, że to świetny patent który sprytnie wplata się w rozgrywkę.

 

Zapowiada się WIELKA gra. To jest chyba jedyne demo, którego się bardzo obawiałem i które spełniło moje oczekiwania z nawiązką. Po tych wszystkich nieprzychylnych komentarzach miałem obawy, że jednak popsuli tą grę. Otóż nie, zupełnie tak nie jest. Demo jeszcze bardziej przekonało mnie do pełnej wersji. Czuję że to będzie jedna z tych gier po której odpalenie innego tytułu będzie przypominać nam o monotonnej rzeczywistości rynku gier video. Heavy Rain przenosi gracza w swój unikalny, tajemniczy i bardzo klimatyczny świat. Oby tylko fabuła cały czas była realistyczna.

 

PS. Dubbing genialny. Lepszy od wersji ang. Tylko trzeba nieco ściszyć muzykę i efekty, bo czasem nie słychać co postać mówi (szczególnie przy autostradzie).

Odnośnik do komentarza

"Jak trafić na czarną listę Sony? Wystarczy napisać krytyczną recenzję Heavy Rain.

 

Sony przykłada olbrzymią wagę do nadchodzącej wielkimi krokami premiery Heavy Rain. Dlatego bardzo uważnie obserwuje wszystkie pojawiające się recenzje tej produkcji. W rezultacie blogi, portale i pisma, które zdecydują się na krytykę tego tytułu muszą się liczyć z konsekwencjami.

 

Najlepszym przykładem jest sytuacja z francuskim portalem Gamekult.com. Jego redaktorzy napisali wysoce krytyczną recenzję Heavy Rain, dając grze zaledwie 6 na 10 możliwych punktów. Na reakcję Sony France nie trzeba było długo czekać. Portal trafił na czarną listę firmy. W rezultacie straci reklamy, wersje promocyjne gier i zaproszenia na pokazy gier Sony. Co więcej, autor recenzji został poproszony o jej zmianę.

 

Pomijając kwestię tego, czy redaktorzy potraktowali Heavy Rain fair, czy nie, pozostaje pytanie o politykę wielkich wydawców. Oczywiście da się zrozumieć motywację przedstawicieli Sony, ale czy jawne pokazywanie, że krytyka będzie karana, nie jest krokiem w stronę cenzury?"

 

pisze Interia.pl

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam czy w pełnej wersji w melinie będzie możliwość...

 

...zwiedzenia całego budynku. Można zapytać się dozorcy o mieszkanie Laury, tylko po co to robić, jeśli jest tylko jeden korytarz z czterema mieszkaniami, przy czym trzy są zamknięte. Jakby tego było mało, po wejściu na schody od razu pojawiamy się na trzecim piętrze...

 

Zauważyłem też, że jest pewien wpływ na przyszłe wydarzenia. Jeśli nie zostawimy wizytówki na stole, to prawdopodobnie stracimy kontakt ze świadkiem. Można też zignorować agresywnego typa, który wchodzi do jej mieszkania i możliwe, że przyniesie to bardziej drastyczne następstwa.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...