Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Oceny dosyć podobne.

 

Natomiast męczy mnie jedna rzecz. Przeczytałem praktycznie wszystkie recenzje które się dzisiaj pojawiły. I w każdej z nich pojawiają się te same minusy. Szczególnie ten o brakach w scenariuszu i absurdalnych zachowaniach bohaterów czy innych ludzi w niektórych scenach, nie adekwatnych do danej rozmowy czy sytuacji. Co moim zdaniem jest dosyć poważnymi wadami w takiej produkcji jak HR. Gdzie najważniejszą rolę odgrywa scenariusz, "gra aktorska".

 

Teraz pytanie, czy tylko Koso miał jaja żeby szerzej o tym napisać i wystawić odpowiednią ocenę. Czy po prostu klimat i inne zalety gry zakrywają te wady, że naprawdę nie zwraca się na nie uwagi. Ale to wtedy tak czy siak wyjdzie podczas ponownego grania. O czym również jest wspomniane w recenzjach. Że podczas każdego ponownego przechodzenia, wychodzi coraz więcej braków.

 

Nie wiem, i nie dowiem się zanim sam nie zagram. Jednak liczę na to, że te braki w scenariuszu nie są aż tak rażące albo przynajmniej ogólny wydźwięk gry przyćmi mi je.

 

Na pewno gra nie jest crapem czy średniakiem to wiemy. Ale balony z hasłem: przełom, dzieło w moim wypadku dzisiaj pękły. I w zasadzie to dobrze bo kubeł zimnej wody może wyjść tylko na dobre. Człowiek może oswoić się z pewnymi rzeczami niż potem ma dostać konkretnego plaskacza podczas grania.

 

Natomiast zawyżać oceny tylko po to żeby gra lepiej się sprzedała jest tak totalnie idiotycznym pomysłem, wnioskiem. Że tylko świadczy źle o współczesnych graczach dla których liczą się tylko cyferki, nie to co produkt ma do zaoferowania. Poza tym wysokie oceny niczego nie gwarantują, niech za przykład służy Killzone 2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hmmm moja konsola od 3 miechów leży zepsuta w kącie więc włączyłem na piecu Fahrenheita,(no i zeby też ewentualnie przygotować się przed HR). Czy nowe dzieło to nie jest po prostu dopakowana graficznie wersja Fahrenheita?? Z wszelkich filmików jakie widziałem cały system wygląda podobnie. Może ktoś kto grał w obie gry uświadomi mnie i powie gdzie ta rewolucja?? ;p

Odnośnik do komentarza

@Slupek - a co bylo nie tak z KZ2? Jak dla mnie wzorowy FPS, z perspektywy tego gatunku grze naprawde nie ma nic do zarzucenia.

 

Heavy Rain na pewno bedzie bdb gra i tyle - osobiscie poczekam, az potanieje / ktos bedzie mial na wymiane.

 

Tak na przyszlosc do niektorych - nie broncie tak gry cala klata tylko poto aby po przeczytaniu recenzji porzucic to co sie mowilo: lepiej juz zamilczec.

 

Swoja droga posty niektorych osob powinny zostac gdzies przyklejone, bo niektore tematy powracaja jak bumerang (post uzytkownika polaki, aspekt sprzedazy gier - przewalkowany na tym forum do cna z przeanalizowanymi wszystkimi mozliwymi aspektami). Troche nuzace jest wysluchiwaie w kolko takich samych argumentow jednej i drugiej ze stron (a tak wyglada wlasnie ostatnie kilka stron tematu...).

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Do K2 nic nie mam jako do gry. Podałem jej przykład jako wysokie oceny nie równają się wysokiej sprzedaży.

 

Źle zrozumiałeś.

 

Tak na przyszlosc do niektorych - nie broncie tak gry cala klata tylko poto aby po przeczytaniu recenzji porzucic to co sie mowilo: lepiej juz zamilczec.

 

No ale scenariusza, fabuły nie można bronić przed zagraniem. I tego nikt nie robił, każdy tylko pisał, że ma nadzieje że fabuła da radę. O takich rzeczach dowiadujemy się dopiero po recenzjach lub po zagraniu.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Gość IKIR4TOS

Kwestia kwestii. Niedawno brendzlowałem się nad Fifą 10, która jednak nie dorasta PES 10 do pięt. Rok temu było na odwrót. Samemu trzeba sprawdzić, zagrać. Nie zawsze było tak, swego czasu, że moja opinia pokrywała się z ocenami zgredów PE, np.

Odnośnik do komentarza

Kwestia kwestii. Niedawno brendzlowałem się nad Fifą 10, która jednak nie dorasta PES 10 do pięt.

 

lol,pes to teraz szmira a nie gra pilkarska;p

 

Pewnie takie pytanie juz padlo (dopiero gor wrocilem to nie chce mi sie kartkowac),czy wiadomo cos jak to bedzie z wersja PL w HR? Czy jak w Killzone 2 ze mozemy tylko raz wybrac jezyk a potem wielka dupa,kasuj pan save jak sie nie spodoba,czy nie ma juz takich baboli?

Odnośnik do komentarza

Kwestia kwestii. Niedawno brendzlowałem się nad Fifą 10, która jednak nie dorasta PES 10 do pięt.

 

lol,pes to teraz szmira a nie gra pilkarska;p

 

Pewnie takie pytanie juz padlo (dopiero gor wrocilem to nie chce mi sie kartkowac),czy wiadomo cos jak to bedzie z wersja PL w HR? Czy jak w Killzone 2 ze mozemy tylko raz wybrac jezyk a potem wielka dupa,kasuj pan save jak sie nie spodoba,czy nie ma juz takich baboli?

 

Język można wybrać w dowolnym momencie gry. Jest stosowna opcja w menu.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do Koso, w swojej recenzji podałeś w minusach

 

scenariusz z wieloma dziurami, nielogiczne sytuacje

 

Czy możliwa jest sytuacja, że dzięki DLC (jak słyszałem mamy się wcielić w Origami Killer itp.) wyjaśnią się te dziury, a całość okaże się spójna?

 

Na pewno nie wszystkie, ale mam nadzieję, że trochę głupot się wyjaśni. Ale trudno uzależniać od tego "może" ocenę samej gry.

Odnośnik do komentarza

Bez przesady. Nie mówcie mi, że na 25GB danych nie zmieści się kilka wersji językowych. Mam nadzieję, że będzie tak jak w Uncharted 2, gdzie można było sobie wybrać język rosyjski z włoskimi napisami.

Nawet jeśli w PL wersji będzie można sobie zmieniać język do woli nie znaczy, że wersja np. z UK będzie miała polski język. SCEP pewnie nie chce byśmy kupowali gry w promocjach w uk :teehee:

Odnośnik do komentarza

Pograłem 3 razy, raz po polsku, a potem z angielskim dubbingiem. Wydawało mi się, że to kolejny spartaczony dubbing w polskim wykonaniu, ale jak odpaliłem oryginał to mina mi zwiędła. Dawno nie słyszałem tak słabego angielskiego dubbingu. Wersja polska wydaje mi się chyba po raz pierwszy tą słuszną mimo faktu, że obie są dobre/przeciętne. Polski voice acting jest dobrej jakości, ale agent FBI Norman Jayde brzmi bardzo cieniutko(gorzej niż słaba wersja angielska)i sztucznie co tu dużo gadać. Widać że mówi nienaturalnym głosem, pogrubia sztucznie, a ten aktor chyba tak nie mówi normalnie. Najlepiej wypada tutaj pani lekkich obyczajów i pan detektyw Shelby. Ciężko mi oceniać tą grę po demie, bo niby co tutaj mam oceniać. Dużo wciskania guziczków, rozmowy, szukanie dowodów i lecimy dalej. Nie wiem czego się spodziewałem, ale chyba czegoś więcej, ale paradoksalnie pragnę zagrać bardzo mocno w pełną wersją gry, bo KLIMAT mnie miażdży, a dla mnie to BARDZO mocny atut, bo takiego klimatu jaki ma Heavy Rain to nie ma żadna inna gra na świecie. Szkoda tylko, że HR to nieoszlifowany diament. Nie wiem czy zabrakło czasu/chęci, ale na klasowy film to nie wygląda póki co. Niby narzekam, a z drugiej strony chcę w to zagrać cholernie. Bezsensu.

Edytowane przez Wolak10
Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj w demo... i jestem zmieszany :/ Jedno czego jestem pewny to to, że grą tego nazwać nie można. Interaktywnym filmem prędzej, ale na pewno nie grą, bo rytmiczne naciskanie przycisków w celu "popchnięcia" filmu dalej graniem nazwać nie można (wyjątkiem są gry muzyczno-taneczne, ale to inna bajka). Od razu zaznaczę, że oglądało/przyciskało mi się bardzo przyjemnie. Przeszedłem Farenheit'a ale nie przypominam sobie, żeby tam było aż tak filmowo, mimo wszytko chyba było więcej grania w graniu. HR jest baaardzo specyficznym tytułem i dobrze, że wydali demo bo wiele osób mogło by się przejechać kupując grę w ciemno. Może kupię, ale jeszcze muszę poczytać więcej opinii odnośnie "fajności" fabuły, bo ona jest w tym przypadku najważniejszym i w zasadzie jedynym istotnym elementem tego tytułu. O grafice i animacji nie ma co pisać, bo od dawna było wiadomo, że będzie bardzo dobra i taka jest, a dubbing jest dokładnie taki sam jak angielski czyli średni.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...