Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzał koś w demku czy można wejśc na autostrade i zginąć, lub stanąć na torach, by przejechał nas pociąg? jutro nie będzie mnie w domu, więc nie sprawdze tego, niech napisze ktoś kto próbował w demku zginąc ;)

 

Nie da się wejść na autostradę, chyba jest tam niewidzialna ściana ale już nie pamiętam. Wiem, że starałem się tam wejść i nie było to możliwe.

Odnośnik do komentarza

Demo nie jest spójne, z grubasa przeskakujemy na Uniwersalnego Żołnierza, grafika (TEKSTURY :<:<:<) nie jest pierwszej świeżości, ale klimat, tak często wspominany. Gdyby odpowiednio zmodyfikować fabułę moglibyśmy mieć grową kontynuację "Siódemki". Dlatego kupię pełniaka <ok>

 

Swoją drogą, gra urywa tył każdej osobie, która ją u mnie widzi :potter:

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Co Wy chcecie od grafiki? Melina wygląda niesamowicie. Miejsce zbrodni już tak nie robi, ale nadal jest bardzo ładnie.

 

Co do spójności to chyba o to chodziło w demku, aby pokazać różne oblicza gry.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje, ze wytykane dziury w glownej osi fabularnej wyjasnia sie przy drugim przejsciu i wychodzacych w niedlugim czasie po premierze

 

Cage już niejednokrotnie powtarzał, że Heavy Rain najlepiej smakuje przy pierwszym podejściu. Pewnie nawet przy kolejnych przechodzeniach obieranie innych sekwencji nie wpłynie już tak znacząco na główny wątek. David chyba to zasugerował.

Odnośnik do komentarza

Recka IGN.com http://ps3.ign.com/articles/106/1067755p1.html

 

oceny

IGN 9

 

IGN UK 9

IGN AU 8,5

press average - 8,5

reader av. - 8,2 [choć to chyba najmniej warotściowy wyznacznik]

 

recka na 3 strony wiec nie chce mi sie czytac :)

 

 

video review 4:03, obejrzałem i raczej spoiler free, jesli chodzi o fabułe to bez najmniejszych spoilerów.

 

Ogónie bardzo pozytywnie sie pan wypowiada, mówi o tym ze gra przez pierwsze godziny bardzo wolno sie rozkreca, ale potem nie mozna sie oderwać [powiedziałbym ze jak w dobrym filmie/książce]. Wysokie replayability i wiele możliwości zakończenia. Zarzuca miejscami grafike i animację (np dłonie nie zawsze współgrają z chwytanymi obiektami - trudno sie nie zgodzić). Sceny ogolnie znane z dema lub z trailerów [melina + tory, centrum handlowe i napad na sklep].

 

 

edit: sorry, było juz o mówione o IGN.

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

BYC moze oferuje wiecej niz jeden ending (watpie) i tyle.

ponoć endingów jest 20 tongue.gif W jakiejś polskiej recenzji wspominali,że widzieli już 5 przy okazji jej pisania tongue.gif

 

Już biorąc pod uwagę że każdy z 4 bohaterów może zginąć daje nam to 16 zakończeń(1 zakoń. jeśli wszyscy przeżyją, 4 zakoń. jeśli ginie jeden bohater, 6 zakoń. jeśli ginie dwóch bohaterów, 4 zakoń. jeśli przeżywa tylko jeden bohater, 1 zakoń. jeśli wszyscy zginą). Czyli około 20, tak jak mówili.

Ciekawe czy gra może się skończyć tak że pomimo że np. wszyscy przeżyją to i tak nie złapiemy zabójcę?

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

BYC moze oferuje wiecej niz jeden ending (watpie) i tyle.

ponoć endingów jest 20 tongue.gif W jakiejś polskiej recenzji wspominali,że widzieli już 5 przy okazji jej pisania tongue.gif

 

Już biorąc pod uwagę że każdy z 4 bohaterów może zginąć daje nam to 16 zakończeń(1 zakoń. jeśli wszyscy przeżyją, 4 zakoń. jeśli ginie jeden bohater, 6 zakoń. jeśli ginie dwóch bohaterów, 4 zakoń. jeśli przeżywa tylko jeden bohater, 1 zakoń. jeśli wszyscy zginą). Czyli około 20, tak jak mówili.

Ciekawe czy gra może się skończyć tak że pomimo że np. wszyscy przeżyją to i tak nie złapiemy zabójcę?

 

swietna ta Twoja matematyka, czym sie roznią 4 mozliwosci smierci wszystkich bohaterów?

Odnośnik do komentarza

BYC moze oferuje wiecej niz jeden ending (watpie) i tyle.

ponoć endingów jest 20 tongue.gif W jakiejś polskiej recenzji wspominali,że widzieli już 5 przy okazji jej pisania tongue.gif

 

Już biorąc pod uwagę że każdy z 4 bohaterów może zginąć daje nam to 16 zakończeń(1 zakoń. jeśli wszyscy przeżyją, 4 zakoń. jeśli ginie jeden bohater, 6 zakoń. jeśli ginie dwóch bohaterów, 4 zakoń. jeśli przeżywa tylko jeden bohater, 1 zakoń. jeśli wszyscy zginą). Czyli około 20, tak jak mówili.

Ciekawe czy gra może się skończyć tak że pomimo że np. wszyscy przeżyją to i tak nie złapiemy zabójcę?

 

swietna ta Twoja matematyka, czym sie roznią 4 mozliwosci smierci wszystkich  bohaterów?

Świetne te twoje czytanie ze zrozumieniem. Gdzie masz napisane o 4 możliwościach śmierci wszystkich bohaterów? Ja widzę tylko:

 

1 zakoń. jeśli wszyscy zginą

 

 

 

Odnośnik do komentarza

chcialbym zaznaczyc, ze te napinki hejterow hr sa tak samo smieszne jak teksty typu

hr to sztuka, tylko dla elyty, dzieciaki tego nie zrozumieja wiec niech lepiej wracaja do mw2

 

 

a tak serio, to chcialem napisac, ze o ile przyklad z budzikiem jest tym o czym pisalem wczesniej(jestem_na_nie wytknie nielogicznosc/niescislosc, pozytywnie nastawiony ja sobie wytlumaczy) tak to samo moze dotyczyc czterech zakonczen w razie smierci wszystkich bohaterow

bo czy oni musza ginac w tym samym momencie i w tej samej kolejnosci?

 

oczywiscie wcale nie twierdze, ze tak bedzie

tak jak nie twierdze, ze kazda decyzja wywola inna przyszlosc (tu pije do Grigoriego i tego schematu milana)

no ale odpowiedzcie sobie na jedno pytanie

wierzycie, ze ktos zrobi gre taka, ze aby zobaczyc w niej wszystko trzeba 200 godzin, a jedno przejscie na 100% zajmuje ich tylko 10?

 

jesli macie do wyboru

a>b>b>a>a>a

a>c>c>a>a>a

a>a>a>a>a>a

 

lub

 

a>b>a>a>a>b

a>c>a>a>a>c

a>a>a>a>a>a

 

 

to co wybierzecie?

 

 

ps. troche martwia mnie wpisy kosa o spójności w scenariuszu*, bo tego sie obawialem, ale jak pisalem wczesniej: ksiazka i filmom to wybaczamy, a na hr sie rzucimy z widlami i pochodniomia bo to mialo byc dzielo sztuki dla dojrzalego odbiorcy

 

 

 

 

*jako brak spojnosci rozumiem nie "dziury" ktore moga byc zapelnione przez DLC lub wyobraznie graczy tylko nielogicznosci typu stary detektyw z astma rozwala bande ninja a potem porywa smiglowiec, bo kiedys gral w jungle strike

Edytowane przez ....
Odnośnik do komentarza

MBeniek edytował swoją wiadomość wink.gif Moze w oryginale był błąd o którym wspomina caps_LOCK_masta.

 

 

Nie pisałem nic o 4 zakończeniach w których giną wszyscy(nie wiem gdzie to wyczytałeś, a edytowałem dlatego że dodałem że mogą wszyscy przeżyć sweat.gif ) , bo wątpie że znaczenie miałaby kolejność śmierci bohaterów, bo bez przesady. W ogóle jakoś boję się że wszystkie te konsekwencje to tylko bujda na kółkach. Bo gdyby każdy wybór miał znaczenie, twórcy chwaliliby się że możemy przejść grę parę razy a zawsze będziemy przeżywać "inną" przygodę, a tak zachęcają nas do przejścia gry tylko raz confused.gif .

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Ja widze ze kazdy ma inna definicje 'roznego zakonczenia'. Rozne zakonczenie nie oznaczawg mnie tego, ze na koncu wybiore bramke numer dwa, w ktorej bedzie samochod koloru czerwonego, zamiast bramki numer 1, gdzie samochod bedzie koloru niebieskiego. To ze gra ma czterech bohaterow i kazdy z nich moze zginac, nie oznacza ze gra ma 16 zakonczen. Juz nie wspominajac o tym ze przejscie calej gry tak samo i w ostatnim momencie wybor 'w druga strone' ktory zadecyduje o 'byc albo nie byc', nie jest niczym wyjatkowym. Kiedys tri-ace sie chwalilo ze w star ocean 2 na psx, jest 87 zakonczen... Pewnie jezeli na koncu ogladamy scenki dialogowe dla kazdej z postaci, przy czym glowny bohater moze romansowac z 4 kobietami i calosc rozni sie tym ktora bedzie lezec w lozku obok niego...

 

Rozne zakonczenia oznaczaja rozne wydarzenia. Tutaj przychodzi na mysl silent hill i zakonczenie z psem :P Albo chociazby chrono cross ktory mial 13 (czy ile tam) zakonczen, gdzie czesc z nich byla dostepna w polowie gry (np z kosmitami) itd itp, albo Final Fantasy X-2, gdzie mozna bylo (po sporych trudach) miec 'dobre' zakonczenie, ktore zahaczalo jeszcze o FFX.

 

Gra dostaje niezle oceny, ale nie jest to nic genialnego, przynajmniej poki co ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...