Skocz do zawartości

Mass Effect


Wafrzo

Rekomendowane odpowiedzi

To sie wycofaj, idz na kawe naladuje ci się energia... wroc i rozwalaj dalej.

 

Muszę zcalakować tą grę... Najgorszy achv (60lvl) już mam... teraz jeszcze 2 przejścia gry i będzie komplet. Ile tylko questów głównych z pobocznymi trzeba było wykonać by achv za allies wpadł? 60 czy 70?

 

Nieważne... znalazłem

 

By Party Member

Soldier Ally (20) â Complete the majority of the game with the Alliance soldier squad member Ashley Williams.

Damage Reduction improves by 10%

Tied to Completionist achievement, must complete 75% of the game with said character.

Complete 15 Missions and 50 Assignments to complete.

Sentinel Ally (20) â Complete the majority of the game with the Alliance sentinel squad member Kaidan Alenko.

Lift and Throw recharge time improve by 10%

Tied to Completionist achievement, must complete 75% of the game with said character.

Complete 15 Missions and 42 Assignments to complete.

Krogan Ally (20) â Complete the majority of the game with the krogan squad member Urdnot Wrex.

Regenerate 1 hp per second (main character only)

Tied to Completionist achievement, must complete 75% of the game with said character.

Complete 15 Missions and 41 Assignments to complete.

Turian Ally (20) â Complete the majority of the game with the turian squad member Garrus Vakarian.

Damping and Overload recharge time improve by 10%

Tied to Completionist achievement, must complete 75% of the game with said character.

Complete 15 Missions and 51 Assignments to complete.

Quarian Ally (20) â Complete the majority of the game with the quarian squad member Tali'Zorah nar Rayya.

Sabotage and AI Hacking recharge time improve by 10%

Tied to Completionist achievement, must complete 75% of the game with said character.

Complete 15 Missions and 46 Assignments to complete.

Asari Ally (20) â Complete the majority of the game with the asari squad member Liara T'Soni.

Barrier and Singularity recharge time improve by 10%

Tied to Completionist achievement, must complete 75% of the game with said character.

Complete 13 Missions and 51 Assignments to complete.

 

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Na pierwsze podejście polecam Żołnierza lub Szturmowca. Aby grę wymasterować musisz ja przejść trzy razy, za każdym razem kończąc prawie wszystkie zadania poboczne. Przy każdym przechodzeniu gry musisz mieć przy sobie na stałe dwóch z sześciu kompanów (aby zdobyć odpowiednie acziwy). Jest również trochę kombinowania z acziwami za bronie i zdolności. Ale myślę, że ogarniesz to wszystko po spędzeniu kilkunastu godzin z ME.

Odnośnik do komentarza

Ano włacha ;) Trzy podejścia wystarczą. Acziwy za bronie i zdolności można zrobić nie kończąc kampanii. Ale jeśli chcewmy jednocześnie zrobić acziki za kompanów, za bronie, za zdolności to w trzech koeljnych podejściach nalezy wybierać Zołnierza, biotyka i inzyniera (czyli "czyste" klasy). A i tak pozostaną acziki za poziomy trudności. Zapewne ktoś zada zraz pytanie - dlaczego nie grać nową klasą i jednocześnie ustawić hardcore oraz poźniej insane? ja życzę powodzenia komus ktoś na insane zgra postacią od 1 poziomu.

Odnośnik do komentarza

Na insane to nie, ale ja zacząłem na hardcore(czy najwyzszy jaki byl dostepny - na bank nie insane) pierwszy walkthrough i da sie. Teraz się już nie cackam i lece na easy co by czasu nie tracić. Już mnie po tych walkthrough nic nie jest w stanie zaskoczyć. Grę znam na wylot mimo iż grałem ostatnio parę miesięcy temu. Nadal jednak padam na kolana przed spójnością i dopracowaniem uniwersum.

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Ja aktualnie przechodzę grę drugi raz. Za pierwszy razem grałem na Normal Adeptem, teraz gram na Insane tą samą postacią (57 lvl atm). Fajnie się gra, biotyk na takim poziomie robi naprawdę ładną sieczkę rzadko tracąc w ogóle tarczę ochronną. Następnym razem zamierzam zagrać Szpiegiem od lvl 1 na Insane - może być ciekawie. Zastanawiam się tylko czy jest jakaś lepszy pancerz od "Kolosa X".

Odnośnik do komentarza

Ja zaliczyłem 3 pełne podejścia jedną postacią. Miałem farta bo za pierwszym razem grałem dla przyjemności i nie wiedziałem o acziwach za sojuszników, ale i tak brałem zawsze tych samych (Kroganin i ten detektyw którego nazwy zapomniałem :D).

Grałem wtedy żołnierzem i zrobiłem acziwy za dobrą/złą postać, wszystkich sojuszników, wszystkie poziomy i max level.

Potem zagrałem 2 razy aż do momentu odblokowania wszystkich umiejętności biotyka/technika i używałem ich w kółko.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj, a właściwie dziś skończyłem. Powiem jedno. TA GRA ROZPIERDALA KONSTRUKCJE. Grałem najpierw od 20:00 do 23:00 a potem od 0:00 do 5:30. Jescze nigdy nic mnie tak nie wciągnęło jak ME. Niesamowita fabuła. Ciekawe zwroty akcji. Motyw z Wrexem mnie rozwalił. Grałem na casual'u. Uzbierał ponad 1.5 miliona kwitu. Kupiłem bronie widma i już jestem pod Eden Prime na najtrudniejszym możliwym poziomie do wzięcia. Gram starą postacią. Żołnierz 40 Level. Nie spieszyłem się, grałem na spokojnie, lądowałem na planetach. Zrobiłem około 60% zadań pobocznych, a grę skończyłem w 14.5 godziny. Żałuję, że tak szybko gdyż jest to coś niesamowitego. Questów pobocznych nie zrobiłem wszystkich bo byłem za(pipi)iście ciekaw fabuły, jak to wszystko się dalej potoczy. Ci co jeszcze nie grali niech nadrabiają czym prędzej, czekam na ME2 jest to dla mnie absolutny must have. A to, że tekstury się doczytują i rwie? (pipi)i mnie to :)

pozdro

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Masz rację.

 

Ale bez obaw, wiele nie stracisz - do tego momentu aczika za towarzystwo spokojnie wyciągniesz, poza tym członkowie drużyny, którzy kiszą ogóra na Normandii, levelują razem z tymi, którzy nam towarzyszą :)

 

Sprawa więc prosta, zdupcamy pipę i bierzemy prawdziwego mężczyznę - Ashley. Za lalusia Wrex albo jeszcze lepiej Liara i wiksa, jedziemy po sarenkę.

Odnośnik do komentarza
14,5 h? Toż tyle mniej więcej zajmuje skończenie wątku głównego, żeś ominął najlepsze... mnie zajęło za pierwszym podejściem robiąc wszystko co możliwe ponad 50h.

Też miałam grubo ponad 50 godzin za pierwszym podejściem. Nie lubię grać na "hurra i do przodu". Grę przeszłam już 4 razy i jeszcze nie raz do niej wrócę. Killer. Absolutny must have 4 me ^^ Sequel zapewne wyląduje u mnie zaraz po premierze. Czekam z wywieszonym ozorem :P

Odnośnik do komentarza

tak, rozumiem :) ja po prostu za pierwszym podejściem chciałam jak najwięcej ogarnąć i wycisnąć maximum. Jak się później okazało i tak 1/3 nie widziałam. Tą grę po prostu trzeba przejść na różne sposoby ^^ Jeżeli poczuje się klimat to dostarczy wiele godzin rozrywki w ogóle nie nudząc. Dlatego ME to dla mnie mistrzostwo. Ja bardzo żadko przechodzę grę 2 razy a co dopiero 4...

Odnośnik do komentarza
tak, rozumiem :) ja po prostu za pierwszym podejściem chciałam jak najwięcej ogarnąć i wycisnąć maximum. Jak się później okazało i tak 1/3 nie widziałam. Tą grę po prostu trzeba przejść na różne sposoby ^^ Jeżeli poczuje się klimat to dostarczy wiele godzin rozrywki w ogóle nie nudząc. Dlatego ME to dla mnie mistrzostwo. Ja bardzo żadko przechodzę grę 2 razy a co dopiero 4...

Amen. Słuchajta się tej dziewczyny bo dobrze prawi ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Hm..., niedawno skończyłem ME i pomimo wielu wad stwierdzam, że jest to gra zacna, dostaczyła mi wiele godzin świetnej zabawy! Dodam tylko, że jest to mój pierwszy RPG w jaki grałem.

Grę skończyłem z 50 poziomem, grałem żołnierzem, a niebawem zamierzam biotykiem.

Edytowane przez Hipolos
Odnośnik do komentarza

Na początku było tak, że wersje udźwiękowione w innym niż angielski języku nie mają innych opcji językowych - tzn polskie napisy są w wersjach, gdzie dialogi są czytane po angielsku. W wersji włoskiej, niemieckiej i francuskiej polskich napisów nie ma.

 

Ale to było X czasu temu, nie mam pojęcia, czy coś się nie zmieniło w kolejnych wydaniach gry.

 

Dla bezpieczeństwa jednak brać najlepiej te po angielsku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...