Skocz do zawartości

Mass Effect


Wafrzo

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko. Czy w Mass Effect da się zmienić jakoś język ? Chociażby napisów ? Bo gdy biorę porównaj gry z kumplem to oba są obok siebie, a on ma po Polsku. Zwykle gdy gra jest wydana na inny kraj czy coś to punkty są pokazywane osobno. Chyba kumacie :) może da się jakoś odpalić english ? Możliwe, że mam coś zwalone z dashem ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
tak- jesli dobrze pamietam to musisz przejsc bodajze 70% misji pobocznych (+ oczywiscie wszystkie z watku glownego) z kompanem zeby wpadl achiv

najdziwniejsze jest to, ze zawsze mialem staly sklad, nie zmienialem kompanow, a po ukonczeniu gry wpadl mi acziw tylko za jednego kompana ...

A od którego momentu przechodzenia kampani ustaliłeś sobie ten stały skład. Skończyłeś zadania dawane przez tych kompanów?

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
tak- jesli dobrze pamietam to musisz przejsc bodajze 70% misji pobocznych (+ oczywiscie wszystkie z watku glownego) z kompanem zeby wpadl achiv

najdziwniejsze jest to, ze zawsze mialem staly sklad, nie zmienialem kompanow, a po ukonczeniu gry wpadl mi acziw tylko za jednego kompana ...

A od którego momentu przechodzenia kampani ustaliłeś sobie ten stały skład. Skończyłeś zadania dawane przez tych kompanów?

 

ostatnia do druzyny dolaczyla quarianka, wiec wzialem ja i juz wczesniej gralem z kroganem. O dziwo achiv za quarianke wpadl a za krogana nie.

Co do misji pobocznych, to zrobilem wszystkie, za wyjatkiem chyba 3 gdzie mielismy cos tam zbierac.

 

Odnośnik do komentarza

na jakim wy poziomie graliscie jak poraz pierwszy sie z ta gra stykaliscie? Bo ja od razu wzialem najtrudniejszy (jak zawsze), ale cos bardzo ciezko mi idzie. Na poczatku bylo latwo, ale teraz mam misje z tym samochodzikiem z 6 kolami ze sceneria w zimie i jak juz z niego wychodze, nie ma checkpointa nic, nagrac nie mozna, a tam w hangarze maaasa przeicwnikow i to jeszcze jakis wielkolud na czele zasuwa.. Chyba musze zanizyc poziom trudnosci, ale taki przypal troche : / Na jakim wy tam graliscie

Odnośnik do komentarza

Osobiście zaczynalem od defaultowo ustawionego poziomu trudności (medium bodajże) i szło bardzo gladko, mój adept kosił wszystkich po kolei samym pistolecikiem. Muszę ciebie zmartwić bo veteran to nie jest najwyższy stopień trudności, są jeszcze 2 do odblokowania i skoro teraz masz takie problemy to zdobycie achieva za insane (o ile interesuja ciebie achievementy) moze byc dla ciebie prawdziwą męką.

Odnośnik do komentarza
Najwyższe poziomy leci się zachowaną postacią.

Taa? A co powiesz na hardcore od pierwszego poziomu? Drugie podejście tak zaliczyłem.

 

Ja dziś trochę pośmigałem na insane moją mieszanką biotyka i żołnierza, i w niektórych momentach jest gorąco, 59 poziom, 178k XP do 60 poziomu, 20 zadań pobocznych za mną i uratowanie Liary. Dobije do 60 przed ukończeniem wątku głównego?

A w miejscach w których spotykałeś wroga jadąc Mako (Kilka razy w main queście oraz wszystkie wycieczki na nieoseidlone planety) wysiadałeś i rozwalałeś ich na piechotę? Jeśli nie to wątpię.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

mass effect jest u mnie dosyc daleko w kolejce do przechodzenia gier, i chyba jak juz nadejdzie jego pora to sobie zmienie na najnizszy poziom :D Po tej akcji, siedzialem ponad 2h odechcialo mi sie troche grac (jeszcze ciagle tym pojazdem dojezdzac do tamtego miejsca...), a wiem ze jest to bardzo dobra gra, wiec bardzo chcialbym ja dokonczyc. Moze jak przejde gre, to zrozumiem wszystkie tajniki i sie sporobuje jakos trudniej, tak bedzie dobrze : )

ps. a np. wspomaganie celownika, jak ustawiacie?

Edytowane przez QstomPL
Odnośnik do komentarza
Najwyższe poziomy leci się zachowaną postacią.

Taa? A co powiesz na hardcore od pierwszego poziomu? Drugie podejście tak zaliczyłem.

 

Ja dziś trochę pośmigałem na insane moją mieszanką biotyka i żołnierza, i w niektórych momentach jest gorąco, 59 poziom, 178k XP do 60 poziomu, 20 zadań pobocznych za mną i uratowanie Liary. Dobije do 60 przed ukończeniem wątku głównego?

A w miejscach w których spotykałeś wroga jadąc Mako (Kilka razy w main queście oraz wszystkie wycieczki na nieoseidlone planety) wysiadałeś i rozwalałeś ich na piechotę? Jeśli nie to wątpię.

Wysiadałem, nawet przy kolosach. 1.5k XP piechotą nie chodzi. Tzn. tak, pare razy rakieta, dobić działkiem, wysiąść i pare razy strzelić z gnata, o to chodzi, right? A takich normalnych gości to chowam Mako za jakimś wzniesieniem i ładuje z pistoletu.

 

No a Insane trzeba zaliczyć od 1 poziomu, bo nie wskoczy achiev, tak?

 

@Qstom

Jak to jest Twoje pierwsze podejście to zmniejsz poziom na najłatwiejszy, achieva i tak żadnego nie stracisz, a szkoda "wyładowywać się" na tak wspaniałym tytule :)

 

Najbardziej obawiam się wyszukiwania metali na planetach, jeździć pierdylion kilometrów by znaleźć kawałek materiału? Bleh :/

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza
No a Insane trzeba zaliczyć od 1 poziomu, bo nie wskoczy achiev, tak?

 

Najbardziej obawiam się wyszukiwania metali na planetach, jeździć pierdylion kilometrów by znaleźć kawałek materiału? Bleh :/

Nie trzeba. Co ty za głupoty wymyśliłeś? Ja postacią, którą zacząłęm kampanię od 1 lvl na hardcorze przeszedłem również Insane i jak widzisz w sigu aczik wskoczył.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
No a Insane trzeba zaliczyć od 1 poziomu, bo nie wskoczy achiev, tak?

 

Najbardziej obawiam się wyszukiwania metali na planetach, jeździć pierdylion kilometrów by znaleźć kawałek materiału? Bleh :/

Nie trzeba. Co ty głupoty wymyśliłeś? Ja postacią, którą zacząłęm kampanię od 1 lvl na hardcorze przeszedłem również Insane i jak widzisz w sigu aczik wskoczył.

No to wróg ma chyba błąd na onlinecenter w poradniku, albo ja źle interpretuje.

No to aż dostałem powera do tej gry :E

 

Powiedz mi tylko jedno. (GRACZE, KTÓRZY NIE GRALI NIE ODKRYWAĆ SPOJLERA!)

na Noverii gdy naszym celem jest Szczyt 17 (czy coś takiego), mamy 3 tunele które przemierzamy Mako. Jak tam bezpiecznie wyeliminować Gethów po wysiadce z Mako? Nawet w Mako miałem problemy gdyż tych rakiet jest od (pipi)ia?

 

Odnośnik do komentarza
Powiedz mi tylko jedno. (GRACZE, KTÓRZY NIE GRALI NIE ODKRYWAĆ SPOJLERA!)

na Noverii gdy naszym celem jest Szczyt 17 (czy coś takiego), mamy 3 tunele które przemierzamy Mako. Jak tam bezpiecznie wyeliminować Gethów po wysiadce z Mako? Nawet w Mako miałem problemy gdyż tych rakiet jest od (pipi)ia?

Podjeżdżasz jak najbliżej pierwszej grupy, stawiasz Mako tak aby po wyjściu cię chronił przed atakiem i po namierzeniu celów wybierasz z listy umiejętności przeciążenie, rzut i jak masz to osobliwość. Nie są wstanie ci nic zrobić jak będziesz używał umiejętności. Koniecznie wspomaganie drużyny w opcjach zmień na "tylko obrona". Niedobitki wykończ bronią.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Powiedz mi tylko jedno. (GRACZE, KTÓRZY NIE GRALI NIE ODKRYWAĆ SPOJLERA!)

na Noverii gdy naszym celem jest Szczyt 17 (czy coś takiego), mamy 3 tunele które przemierzamy Mako. Jak tam bezpiecznie wyeliminować Gethów po wysiadce z Mako? Nawet w Mako miałem problemy gdyż tych rakiet jest od (pipi)ia?

Podjeżdżasz jak najbliżej pierwszej grupy, stawiasz Mako tak aby po wyjściu cię chronił przed atakiem i po namierzeniu celów wybierasz z listy umiejętności przeciążenie, rzut i jak masz to osobliwość. Nie są wstanie ci nic zrobić jak będziesz używał umiejętności. Koniecznie wspomaganie drużyny w opcjach zmień na "tylko obrona". Niedobitki wykończ bronią.

A co jak Mako zostanie zniszczony? Przez przypadek tak zostawiłem Mako i prawie został zniszczony.

No mam rzut, podniesienie, osłabienie, przypływ adrenaliny, rzut, poniedniesienie, osłabienie i tak każdą grupę rozwalam,

ale przecież na drugim końcu tunelu też stoją i nawalają z rakiet,

a jak wiadomo, jedna rakieta, jeden Shepard mniej :E

Odnośnik do komentarza
Powiedz mi tylko jedno. (GRACZE, KTÓRZY NIE GRALI NIE ODKRYWAĆ SPOJLERA!)

na Noverii gdy naszym celem jest Szczyt 17 (czy coś takiego), mamy 3 tunele które przemierzamy Mako. Jak tam bezpiecznie wyeliminować Gethów po wysiadce z Mako? Nawet w Mako miałem problemy gdyż tych rakiet jest od (pipi)ia?

Podjeżdżasz jak najbliżej pierwszej grupy, stawiasz Mako tak aby po wyjściu cię chronił przed atakiem i po namierzeniu celów wybierasz z listy umiejętności przeciążenie, rzut i jak masz to osobliwość. Nie są wstanie ci nic zrobić jak będziesz używał umiejętności. Koniecznie wspomaganie drużyny w opcjach zmień na "tylko obrona". Niedobitki wykończ bronią.

A co jak Mako zostanie zniszczony? Przez przypadek tak zostawiłem Mako i prawie został zniszczony.

No mam rzut, podniesienie, osłabienie, przypływ adrenaliny, rzut, poniedniesienie, osłabienie i tak każdą grupę rozwalam,

ale przecież na drugim końcu tunelu też stoją i nawalają z rakiet,

a jak wiadomo, jedna rakieta, jeden Shepard mniej :E

To nie masz osobliwości a wierz mi na słowo łatwiej jest zabijać latające lalki niż patafianów mierzących do ciebie z bazooki. Osobliwość umożliwia taką akcję. Oprócz niej są inne przydatne talenty jak rzut, odkształcenie, podniesienie, przeciążenie i sabotaż. Każda z nich oddzielenie po wymaksowaniu robi niezły bajzel na polu bitwy.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Czy postac, która uzywa sabotażu, przeciążenia - chyba inżynier - może uzywać snajperki?

Nie. Snajpy używa Szpieg, a on nie ma kilku umiejętności inżyniera. Problem polega na tym, że snajpa jest nieprzydatna na Insane. Umiejętność o której nie słyszałeś jest dostepna tylko dla czystego biotyka, jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...