Skocz do zawartości

Mass Effect


Wafrzo

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie to pytanie padało kilka razy, ale zapytam.

 

Jaką klasę najlepiej brać na początek. Tragicznie gram w większość FPS, ale generalnie całkiem nieźle w inne gry.

Warto zaczynać od najwyższego, z trzech dostępnych poziomów trudności?

Zagraj sobie lajcikowo na poziomie Normal (drugi z pięciu dostępnych). PO skończeniu gry odblokuje ci się tryb Hardcore. Po przejsciu gry na hardcorze odblokujesz tryb Insane.

Odnośnik do komentarza
Wybrałem biotyka i gram na normal. Jestem w pierwszym rozdziale i mam aresztować bandę handlującą modami.

Problem w tym, że mnie gaszą dwoma strzałami.

 

Tak ma być, czy biotyk nie za bardzo nadaje się na pierwsze podejście?

 

BTW: Jest jakaś kara za grę na easy?

Ja wybrałes biotyka to powienieneś bardzo często "zaglądać" do kółka wyboru umiejętności biotycznych. Pistolsem to możesz conajwyżej podrapać wroga po brzuchu szczególnie na początku gry. Włączaj sobie tą um. która zwiększa ilośc wystrzeliwanych nabojów przez pewien czas. Najważniejsze um. biotyczne to podniesienie, rzut i osobliwość. Jak je wymaksujesz i odpowiednio wybierzesz kompanów (opłaca się wybrać sobie na początku dwójkę luda i z nimi przejśc całą grę) to będziesz mastahem i żaden geth ci nie podskoczy ;)

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Za późno. Przeczytałem na gamefaqs, że mocno polecają żołnierza na pierwsze podejście.

No i faktycznie.

Ma dużo życia, które dodatkowo się samo odnawia, a strzelbą morduję jednym strzałem wszystko co się rusza.

I wcale blisko nie muszę podchodzić.

 

 

O biotyku też dużo dobrego czytałem, ale mordercę z niego później zrobię, jak trochę system gry opanuję.

Odnośnik do komentarza
Ma dużo życia, które dodatkowo się samo odnawia,

Przecież do każdej klasy można dodać upragrady do zbroi dzięki którym będziemy odzyskiwać HP.

a strzelbą morduję jednym strzałem wszystko co się rusza.

Strzebla to dziadostwo. taka sobie precyzja, niska ilość obrażeń które jesteś w stanie wyrządzić w danym czasie. Karabin jest lepszy...z odpowiednimi upragradami możemy nim strzelać dosłownie bez przerwy, a siłą ataku jest podobna jak przy shotgunie więc lepszym wyborem jest karabin.

Odnośnik do komentarza
Przecież do każdej klasy można dodać upragrady do zbroi dzięki którym będziemy odzyskiwać HP.

No więc właśnie Cirex. To żadna zaleta Soldiera

Strzebla to dziadostwo. taka sobie precyzja, niska ilość obrażeń które jesteś w stanie wyrządzić w danym czasie. Karabin jest lepszy...z odpowiednimi upragradami możemy nim strzelać dosłownie bez przerwy, a siłą ataku jest podobna jak przy shotgunie więc lepszym wyborem jest karabin.

Shotgun może strzelać tak samo. Jak załozysz dwie chłodnice X i moduł zadawający obrażenia bez zwiększania przegrzewania się broni to nawet snajpy nigdy nie przegrzejesz (Wiem bo tak mam teraz ustawione ;)

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

ME przeszedłem już jakiś czas temu, płytka poszła w świat (mój błąd), ale teraz na szczeście do mnie wróci jako edycja kolekcjonerska :). Pierwszy raz grałem szturmowcem. Jaką klasę mi teraz polecacie? Chodzi mi o zupełnie inny styl gry :).

Odnośnik do komentarza

lol ja gralem tylko inzynierem i szpiegiem... w ogole jeszcze nie mialem opcji strzelania z karabinu, bo caly czas jestem na etapie robienia achv za lvl 60... anyway. Kazda bron jest dobra w pozniejszych etapach gry... tylko trzeba sie podpakowac... ba, jak ktos ma problemy to niech zrobi easy najpierw... potem jak sie nawet zaczyna grac na insane z podpakowana postacia to jest bulka z maslem... Jedynie kroganie czasem wkorwiaja.

Odnośnik do komentarza
lol ja gralem tylko inzynierem i szpiegiem... w ogole jeszcze nie mialem opcji strzelania z karabinu, bo caly czas jestem na etapie robienia achv za lvl 60... anyway. Kazda bron jest dobra w pozniejszych etapach gry... tylko trzeba sie podpakowac... ba, jak ktos ma problemy to niech zrobi easy najpierw... potem jak sie nawet zaczyna grac na insane z podpakowana postacia to jest bulka z maslem... Jedynie kroganie czasem wkorwiaja.

Ja też jeszcze nie ruszyłem ani razu żołnierza ;) ale ludziska mówią, że tak jest łatwo i "fajowo" więc cóż innego polecić. Na pierwsze podejście imo dobry był szturmowiec z tym swoim shotgunem i um. biotycznymi. A teraz od dwóch podejśc jadę inzynierem ze snajpą. Zarówno na hadrdcorze jak i teraz na Insane nie narzekam na trudnośc walk. Szczególnie, że do pomocy mam dwie kosmitki, które wymiatają (co innego mogłyby robic na 58 levelu ;) )

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
wiesz... byc samemu na 58lvl ze snajpa i tak dajesz rade... chyba ze kroganie do ciebie zaczna podlatywac. Kurde musze wrocic do ME :)

Ja mam wyłączone aktywne wspomaganie drużyny i rzutu Liary praktycznie nie uzywam. Jak kroganie zaczna podlatywać to się rzuci nimi w kąt i po sprawie.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Od jakiego poziomu trudnosci zalecalibyscie zaczac przygode z gra komus, kto z rpgow gral tylko w serie Final Fantasy, Star Ocean i Dragon Quest? :D

 

ME to nie jest rasowy rpg, tu sie przydaje wczesniejszy kontakt ze strzelankami tpp. Bierz najwyzszy poziom trudnosci, bo na zwyklym gra jest dramatycznie latwa i nudna, a tak bedzie juz tylko nudna.

Odnośnik do komentarza
czy przewidziano nowa edycje ME z dubbingiem?

A po kiego czorta dubbing? Dorocińskiego chcesz usłyszeć? A może Wrexa w takim wykonaniu jak na PC. Looknij i powiedz czy chcesz słuchać tego gówna.

 

1. zawsze to kolejna gra PL

2. ja tam wole sluchac niz czytac napisy :}

3. przeciez moze byc PL i wydanie DUBBING

Ale nie kumasz jakiego meliniarza-penera zrobili z Wrexa? Przecież to jest żenujące z gościa, który miał swoje za uszami i nie przebeirał w słowach zrobili kolesia, który (pipi), (pipi)ów uzywa zamiast przecinków. Żenujące. Takiego czegoś nie chcę widzieć w żadnej grze wydanej na X360.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Ale nie kumasz jakiego meliniarza-penera zrobili z Wrexa? Przecież to jest żenujące z gościa, który miał swoje za uszami i nie przebeirał w słowach zrobili kolesia, który (pipi), (pipi)ów uzywa zamiast przecinków. Żenujące. Takiego czegoś nie chcę widzieć w żadnej grze wydanej na X360.

Miałem okazję słyszeć ten nieszczęsny dubbing i ciężko się nie zgodzić. Postać Wrexa została po prostu wypaczona, tyle.

 

Obecnie czas zajmuje mi Lost Odyssey, ale po tym wracam do Mass Effect. Próbował ktoś grać biotykiem od zera na najwyższym poziomie trudności?

 

Odnośnik do komentarza
Ale nie kumasz jakiego meliniarza-penera zrobili z Wrexa? Przecież to jest żenujące z gościa, który miał swoje za uszami i nie przebeirał w słowach zrobili kolesia, który (pipi), (pipi)ów uzywa zamiast przecinków. Żenujące. Takiego czegoś nie chcę widzieć w żadnej grze wydanej na X360.

Miałem okazję słyszeć ten nieszczęsny dubbing i ciężko się nie zgodzić. Postać Wrexa została po prostu wypaczona, tyle.

 

Obecnie czas zajmuje mi Lost Odyssey, ale po tym wracam do Mass Effect. Próbował ktoś grać biotykiem od zera na najwyższym poziomie trudności?

Nie graj od zera na Insane bo to porażka jest. O ile na Eden prime dasz radę to na Therum juz nie bardzo. A przynajmniej będzie extremalnie ciężko. nie wspominając zwykłego polowania na syndykat.

Odnośnik do komentarza

Co do łatwości grania żołnierzem.

Niekoniecznie jest to najsilniejsza postać, ale max prosta.

 

Ma się dowolność w doborze broni. Dobre pancerze. Błyskawicznie odnawiającą się energię.

Nie trzeba specjalnie kombinować, tylko wejść w dym i zmasakrować.

Nawet jak mi drużyna padnie, to specjalnie mnie to nie rusza.

 

 

Osobiście gram shoutgunem, bo słaby w strzelanki jestem, a tą bronią nie trzeba specjalnie celować.

No i lubię zabijać jednym strzałem kilku przeciwników.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...