Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Flash Gordon [1980] - odświeżenie po jakichś 15 latach.

Teraz człowiek upewnia się co do chuyowej gry aktorskiej (oprócz Daltona i Blessed'a) oraz kiczowatości większej niż wszystko.

Dwa kawałki Queen są git.

 

Brak sentymentu skonfrontowany z wczorajszym seansem pozwala mi dodać oczko do oceny końcowej, bo zrobienie filmu w 1980 na podstawie komiksu z lat 30' w stylistyce lat 60' to musiało być wizjonerskie.

 

4/10

 

Odnośnik do komentarza

obejrzalem osiem czesci haalloween. pierwsze dwie mozna scierpiec bo poczatek serii, fundamenty. trzecia nie ma bezposredniego zwiazku z seria. 4, 5 i 6 nie takie najgorsze z czego 5 najmniej mnie meczyla. 7 i 8 slabe nie wiem ktore bardziej.

a teraz lykne dwie czesci rimejku autorstwa roba zombiego, cel mojego maratonu.

Odnośnik do komentarza

Superman: Unbound / Superman: Wyzwolenie (2013) – Kolejna dobra animacja od DC Comics. Fabuła tegoż filmu skupia się na 5-cio częściowej serii przygód Supermana z 2008 roku, czyli „Action Comics: Brainiac” Gary’ego Frank’a i Geoff’a Johns’a. Historia w animacji dość luźno podchodzi do pierwszego starcia Człowieka ze Stali z Brainiac’iem. Niektóre ważne wątki zostały pominięte (np. wątek Jonathan’a Kent’a).

Nowością jest zmiana reżysera na James’a Tucker’a, który popełnił dość dobry serial animowany pt. „Batman Beyond”. Zmienił się również człowiek odpowiedzialny za muzykę. Nie wiem czemu nie zatrudniono Drake’a do nagrania ścieżki dźwiękowej bo muzyka Kevin’a Kliesch’a jest po prostu przeciętna. Tym razem również kreska mocno odbiega od komiksowej. Inną ciekawostką jest udział John’a Noble’a (serial „Fringe”), który użyczył głosu Brainiac’owi. I wyszło to nawet całkiem przyzwoicie. Monumentalny, a zarazem dojrzały głos Noble’a idealnie wpasował się w jednego z najgroźniejszych przeciwników Supermana. Aż chciałoby się usłyszeć słynne słowa Walter’a Bishop’a „Now I am become Death, The Destroyer of worlds” idealnie odwzorowujące postać Brainiaca.

Dobra animacja, która jednak nie pozostaje w pamięci na długo.

Ocena: 7- / 10

 

43ed9bf940d178538fc6ca03ec0e407f.jpg

 

Edytowane przez Farmer.
Odnośnik do komentarza

Drogówka - Polska za PO w pigułce (wątek polityczno-sensacyjny). Dom Zły kondensował syf PRLu, Drogówka kondensuje degrengoladę III RP. Meandry fabuły nie stanowią wielkiej zagadki, mimo to ogląda się to dobrze dzięki świetnemu, jak na polski warsztat, montażowi i niezłej muzyce Trzaski. Kuleje dźwięk (dialogi czasem brzmią niewyraźnie), a i ograne motywy ironizujące też lekko nudzą -

żona rasisty puszcza się z czarnym, ruchaczowi prostytutka przypadkowo odgryza kuśkę, głównemu bohaterowi przy zgonie spadają buty

. 8+/10

Odnośnik do komentarza

Star Trek. Into Darkness

Jedno słowo WOW. Już jedynka była bdb, ale dwójka to ulepszona jedynka i bardzo się cieszę. Bohaterów lubiłem już w 1, historia fajna, chociaż momentami zastanawiałem się czy nie przekombinowali(ale ogólnie bardzo ok :) ), no i w 2 momentach filmu zbierałem szczęnę z gruntu.

A mianowicie

 

 

przelot na drugi statek w kosmosie, ŁAŁ (pipi)a, fenomenalna scena, czułem się jak w Dead Space

A druga scena to ofc "śmierć" Kirka, aż się lekko wzruszyłem

 

 

Abrams naprawdę znowu się postarał, świetne kino s-f, świetne efekty, bardzo dobrze się oglądało. 

Zasłużone 8.5/10 

i czekam na trójkę!!!

Odnośnik do komentarza

Man of Steel = 

Film ma swoje problemy, jednak 55 RT jest wyciagniete z du.py. Solidne, wizualne widowisko. Dobrze zrealizowany origin story, sequel może mieć spory potencjał. Nolan nie interweniowal w film i czuc mocno Snydera , co nie jest moim zdaniem wada bo po co drugi raz trylogie TDK robic. Kapitalny OST Zimmera.

Trochę irytuje shaky cam w niektorych ujeciach. Mimo to jako widowisko audio wizualne film urywa dupsk.o w IMAX 3D. Jesli warto chodzic do kina na jakas kategorie nagradzajacych to doznaniami AV filmow, to MoS do nich nalezy.

 

 8/10

Odnośnik do komentarza

Skyfall

 

Wczoraj w końcu obejrzałem, bo miałem już od dawna w domu na DVD, ale jakoś nie miałem czasu obejrzeć. Powiem tak, bardzo dobre kino sensacyjne. Konkretnie mnie zaciekawił no i chyba najfajniejsza część z 3 trzy częściowej trylogii z Craigiem. Bardzo pozytywnie jest zaskoczony, bo spodziewałem się gorszej produkcji.

 

Daję 9-/10

Odnośnik do komentarza

Severance/Redukcja, polecona przez usera tego forum Sepa (wielkie dzięki ! :D) - super komedia z domieszka horroru. Początek mega śmieszny, te dialogi i ogólnie, potem trochę więcej akcji niż śmiechu, ale i tak oglądało się dobrze. Wcale nie żałuję czasu spędzonego z tym filmem. :) 

 

8+/10

Odnośnik do komentarza

Django Unchained

Django-Unchained-wallpapers-1920x1200-2.

To chyba moj jeden ulubiony, albo przynajmniej jeden z ulubionych filmow, 10/10.

 

Strasznie zaluje ze nie zczailem sie co to za film, kiedy lecial w kinach. Widzialem ze nowy film od tarrantino, ale Inglorious Bastards obejrzalem dopiero w zeszlym roku, zebym jednak wiedzial ze Django jest osadzone kilka lat przed wojna secesyjna to na pewno bym poszedl.

 

Moj nowy ulubiony western, nowy ulubiony film Tarrantino (po Wsciekłych Psach) - cóż za istna zajebistość.

 

Genialny film. Instant classic.

 

Wspanialy hold starym westernom i filmom Tarrantino. Django to dla mnie nowy Clint Eastwood, nowy Man With No Name - tyle, ze ten ma imie. Na imie ma Django.

 

 

No i w koncu wiem skad sie wzial avatar Yano (czy tam sygnatura - whateva).

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Milczenie Owiec - pod wpływem "Hannibala" zabrałem się pierwszy raz za ten klasyk. Wiadomo, Hopkins i Buffalo Bill to klasa, początek trochę nużył ale im dłużej film trwa tym fabuła się co raz lepiej zagęszcza. Końcowy twist z

 

 

kryjówką Buffalo

 

 

utwierdził mnie w przekonaniu dlaczego ten film to klasyk. 9/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...