Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Amazing Spider-Man 2 - jedynka strasznie mi sie nie podobala. Nie wiem juz nawet dlaczego ale skoro ogladajac dwojke nie pamietalem twarzy aktora odgrywajacego role pajaka, fabuly czy bossow czesci poprzedniej to w sumie nie dziwne. Kolejna czesc, poza chyba jedna czy dwiema dziurami w scenariuszu, jest jak najbardziej zjadliwa. Pare razy nawet sie zasmialem. 7/10.

Odnośnik do komentarza

Polowanie/Jagten - idealnie pokazane jak plotka, kłamstwo, niedopowiedzenie czy zle odebrane slowa moze niewinnemu czlowiekowi zrujnowac zycie. Mimo ze jako widz bylem caly czas za glownym bohaterem (no ale ja znalem prawde) to zastanawialem sie jakbym sie zachowal gdybym tej prawdy nie znal tak jak pozostali bohaterowie. Mocny, chwytajacy za serce i dajacy do myslenia w sumie. Dawno tak powaznego filmu nie ogladalem. :D No i swietny Mikkelsen. 9-/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na skraju jutra- do pewnego momentu sprawne kino akcji, a konkretnie do czasu kiedy widzimy tą samą akcję po raz trzeci... Film poległ, kiedy scenarzysta wpadł na genialny motyw dnia świstaka i później powtarzał go w barze, aż do rozpoczęcia zdjęć filmowych. Nie rozwijanie wątku, tylko smęcenie przez większość seansu w filmie akcji średnio się sprawdza. Zmarnowany potencjał, świetne fajerwerki, spoko Tom 2+/5

 

BTW co za czasy, nikt już nie robi dobrych filmów z gatunku zabili go i uciekł, ludzie jarają się takimi przeciętniakami jak powyższy czy miernotami w stylu "Uprowadzona".

Odnośnik do komentarza

Zarzut o dzien swistaka to przeciez bzdura. To tak jakby Die Hard zarzucac, ze cala akcja dzieje sie w jednym budynku. Moze komus nie podpasowac, ale nie znaczy ze film jest zly.

 

EOT to ciekawy twist na temat dosc zwyczajnego scifi akcji, uzywa powtorzen na samym poczatku by pozniej wykorzystac to czego widz sie spodziewa by go zaskoczyc (scena w stodole). Teatr dwoch aktorow z czego dupera moglaby by byc rozwinieta troche bardziej, ale za to Cruise ma bardzo ladny character arc.

 

Swiata do gory nogami nie wywraca, ale juz jakis czas nie bylo tak porzadnego popkorniaka ktory nie mowilby o facetach w rajtuzach z komiksow dla nastolatkow.

Odnośnik do komentarza

Ale czy ja gdzieś napisałem, że pomysł na dzień świstaka jest nieciekawy, gupi czy coś? Przecież na końcu wspominam o niewykorzystanym potencjale, czyli sam zamysł musiał mi się podobać.

 

Tak jak pisałem, początek jest bardzo ok, gorzej jest dalej, zaczynają się bzdurne paplaniny, a akcja zamiast się rozpędzać sączy się. Cruise nadaje lekko ironiczny ton tej historyjce, ale Blunt podchodzi do strzelania do kosmitów ze śmiertelną powagą. Co do głównego motywu, to jest ciekawy -znowu- na początku, a im więcej się wyjaśnia, tym mniejsza ochota na dalsze oglądanie. Pod koniec przysypiałem. Żołnierze kosmosu to nadal najlepszy film o zabijaniu robali i ich mamy.

O jaką scenę w stodole chodzi?

Odnośnik do komentarza

For a few dollars more - i znow mamy "wyszczekanego" Eastwooda w roli kolesia bez imienia, ci sami aktorzy co w The Good The Bad and The Ugly oraz brak dziur po kulach. Film rewelka jesli ktos lubi takie klimaty. Ja zasiade dzis wieczorem do Josey Wales'a bo odkrylem westerny na nowo. Uwielbiam budowanie napiecia przed oojedynkami, w ktorych i tak gora jest dobry.

 

Pale Rider - klasa sama w sobie, death marches on, symbol zniw kostuchy, preacher, ktory moze stanowic jej personifikacje...wszystko to sa interpretacje, ktore dla mnie nie istnieja. Wole przyjac, ze samotny msciciel rozwala niedobrych w imie sprawiedliwosci i slabszych. Piekny chold w kierunku wczesnych westernow poprzez postac marshal'a granego przez John'a Russell'a. Rewelka i wspaniale wspomnienia z dziecinstwa kiedy widzialem ten obraz w starym kinie w mojej miejscowosci rodzinnej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...