Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Duplo Spodermon - nie mam pojęcia jak to się stało, ale wyszło dokładnie tak sympatycznie, jak zapowiadało się po pierwszym teaserze. Wypada uchylić fedory polskiemu dystrybutorowi, że zdecydował się na puszczenie wersji z napisami, bo voice acting perfekcyjny. Nawet nie chcę wiedzieć jak to brzmi po polsku.

 

W zasadzie przepis na sukces był prosty. Wystarczyło mieć pomysł na patenty związane z uniwersum batmanowym i z klockami. I dobrze wcelować z humorem. No i się udało, nawet mimo nachalnego promowania family values. To bezcenne jak ten film ośmiesza zdychające DCCU.

Odnośnik do komentarza

Moonlight : pod względem formalnym jest to kino, za jakim nie przepadam (długie ujęcia z ręki, mało dialogów, klimaty momentami wręcz oniryczne), abstrahuję od samej tematyki, z którą nie mam problemu, o ile jest podana w odpowiedni sposób (tu subtelności czasem brak i robi się trochę niesmacznie). Czuć tu "artyzm". Drugi problem, jakim mam z tym filmem, to przesadny tragizm i nagromadzenie problemów głównego bohatera (przypomina mi Precious) : chłopak jest gejem, dorasta w dzielnicy dilerów i ćpunów, matka jest narkomanką, ojca brak, i w tym wszystkim zachowuje się jak aspergerowiec. Nie wiem, czy przekaz miał być "jak ciężko mają homo", ale jak dla mnie taka osoba jak on miałaby przeje.bane, przykładowo, w szkole i bez tego. Mimo wszystko film zostaje w głowie, może to też za sprawą muzyki, może właśnie specyficznego klimatu, parę ujęć całkiem ciekawie wyszło (pierdoła, jak kamera na otwierających się drzwiach samochodu, lubię takie motywy). Podobało mi się pokazanie trzech etapów życia jako trzech "rozdziałów", odtwórcy głównego bohatera dobrze się spisali (a i pod względem wyglądu trafnie ich dobrano). Nie jest to zły film, ale z czystym sumieniem polecić nie mogę, po prostu nie w moim guście.

Odnośnik do komentarza

John Wick 2 - jakie to było dobre :)  Uśmiałem się w kinie. Film jest tak przerysowany że prawie kiczowaty. Nie przeszkadza to jednak w odbiorze.  Główny bohater mało mówi ale nie musi. Napięcie oddaje w spojrzeniach i chwilowych zwolnieniach akcji. Reżyser mistrzowsko pokazuje te chwile kiedy się nie strzelają ale zaraz zaczną.  Wielki plus za morfeusza i dialog jego z neo . Zrobili z tego odwróconą scenę z matrixa i widać było że puszczają oko do fanów.  Cały ten pomysł na ukryty świat zabójców jest przezabawny i głupi. No po prostu leżałem ze śmiechu. Szczególnie portier (nie pamiętam jak się nazywa ale charakterystyczny aktor chociażby z the wire, lost czy quantum break) czy niema zabójczyni.  Kudosy i chce kontynuacje. Mocne 8/10 oceniam walory rozrywkowe. Jeżeli szukasz głębokiej wielowątkowej fabuły to nie ten adres. Film idealny do kina. 

Odnośnik do komentarza

john wick 2 - właśnie wrocilem z kina, podobny do jedynki, fajnie sie ogląda, porządne i dosadne kino akcji gdzie głóny bohater nie musi sie hamować bo nie jest dobrym bohaterem - lubie takie filmy znacznie bardziej niż te gdzie bohater jest dobry i robi przez to nielogiczne rzeczy żeby nie zepsuć wizerunku

 

tak jak mowie podobny do jedynki więc jak komuś sie podobała to dwójka też sie spodoba i na odwrót - jak was znudziła jedynka zalewem strzelaniny to tu jest podobnie chociaż fabuła jest troche bardziej rozwinięta

 

powiem tylko jeszcze że z jedną kwestią troche polecieli po bandzie, niektórzy mogą uznać to za wade , ale nie bede spoilerowal konkretami

 

 

jak na kino akcji 9/10

ogolnie jako film 8-/10

 

i fajne ma plakaty

John-Wick-2-Poster-NYCC.jpg

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dobra skończmy z tym tematem ale do rzeczy 

 

Moonlight 3/6

 

Nie widzę w tym filmie nic co mogłoby go stawiać na kandydata do Oskara ale to tylko moja opinia. Jasne że film dostanie jakąś statuetkę gdyż nie było w nim chyba ani jednego białego :whistling: A po rozdmuchanej tragedii zeszłorocznych Oskarów to niezły wyznacznik.

Odnośnik do komentarza

Dobra skończmy z tym tematem ale do rzeczy 

 

Moonlight 3/6

 

Nie widzę w tym filmie nic co mogłoby go stawiać na kandydata do Oskara ale to tylko moja opinia. Jasne że film dostanie jakąś statuetkę gdyż nie było w nim chyba ani jednego białego :whistling: A po rozdmuchanej tragedii zeszłorocznych Oskarów to niezły wyznacznik.

 

najgłupszy post roku 2017 miejsce #2

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

To chociaż byś napisał co tak ujęło cię w tym filmie, że tak oburza się moja ocena. Czy po prostu przeszkadzają ci wszyscy którzy nie zgadzają się z twoimi ocenami

Wyrażał opinie o tym filmie po seansie. Poszukaj sobie. 

Odnośnik do komentarza

No ale cóż więcej można dodać o tym filmie ?. Gra aktorska nie porywa, muzyka jakość wybitna też nie jest a film po drugim akcie cholernie się dłuży. Ja wiem że film zdobył wiele nagród na wielu  festiwalach w tym Gay and Lesbian Entertainment Critics Association. Ale to tylko pokazuje jak na siłę w tym roku szuka się nie białych Oskarów.

Odnośnik do komentarza

No ale cóż więcej można dodać o tym filmie ?. Gra aktorska nie porywa, muzyka jakość wybitna też nie jest a film po drugim akcie cholernie się dłuży. Ja wiem że film zdobył wiele nagród na wielu  festiwalach w tym Gay and Lesbian Entertainment Critics Association. Ale to tylko pokazuje jak na siłę w tym roku szuka się nie białych Oskarów.

 

500x1000px-LL-97004d31_4ojeomS.gif

Edytowane przez MaiorZero
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...