Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 813
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

troche jaja sobie robią z tym FES... Czy da sie kontynuować z pozycji standardowej wersji gry? wiecie cos o tym?

czy od nowa trzeba grać i biegać w tą i spowrotem podnosząc te durne social links? czy mozna przystapic odrazu do materiału rozszezonego?

 

na marginesie - nie uwazacie ze ta gra jest poprostu liniowa do bólu? mimo tych wszystkich person, ze względu na liniowy rozkład wrogów na piętrach, swoją mocną specyfiką pratycznie wymuszają wybór konretnej persony (np tej co dobrze sieka ogniem)- nie mówiąc już o Bossach, któzy też aby pokonać trzeba przyodziać stosowną persone. WIęc kwestia wyboru persony ogranicza sie tylko do tego czy masz możliwość wziąć persone wyższego levelu, ktora np sieka ogniem. Do tego uzbrojenie i bronie są również zupełnie niezróżnicowane - jedziesz na tym co jest w sklepie, okazyjnie zdobedziesz jakąś broń lub ubiór o niewiele wiekszym wskazniku def.

 

Mówie o tym bo jak myśle o ponownym przechodzeniu Persony (a jestem dopiero w 1/4 tej normalnej wersji) to sie zastanawiam czy bedzie mi sie chcialo bawić z innymi rozwiązaniami...zeby było inaczej - co o tym mslicie?

 

ogólnie to wyrolowali totalnie fanów gry, którzy teraz w nią grają - nie mówiąc o tych co niedawno ją kupili.

Oby chociaz poprawili gameplay życia dziennego, bo mnie kur!@#a weźmie jak bede znowu musial udawać że żyje poprzez bieganie i klikanie iksa

Edytowane przez Blasi
Odnośnik do komentarza

No wiec nareszcie wczoraj poczta dostarczyla mi moj egzemplarz Persona 3 PAL, na starcie musze zawuwazyc, ze po zaplaceniu 7 funtow za przesylke, spodziewalem sie czegos ultra szybkiego i sie nie zawiodlem, paczka wyslana popoludniu 28ego z Anglii pojawia sie u mnie w 3 marca gdy pomiedzy mamy jeszcze weekend.....brawa dla Royal Mail (ehh jakby nasza poczta Polska byla taka za(pipi)ista).

 

To tylko tak aby pokazac, ze import PALa tez sie oplaca :D

 

No wiec na poczatku bylem zaniepokojony faktem, iz gra nie ma przelacznika PAL50/60, pamietam FF10, w ktore gralem na starszym TV i te okropne PAL50 16:9 zjechane totalnie z NTSC :( albo DDS2 w PAL50, ktore zaczelo wreszcie wygladac tak jak powinno, gdy podlaczylem konsole pod TV z 60Hz. Wracajac jednak do Persony w PAL, gra wyglada wysmienicie mimo, ze chodzi w PAL50, nie wiem jak KOEI to zrobilo, ale odwalilo kawal dobrej roboty przenoszac gre na PAL! nalezy im sie te 25 funtow za gre nie ma co. Zadnych wymuszonych 16:9, wszystko cacy w 4:3; swoja droga gra dziala rowniez na PS3, co odrazu musialem sprawdzic, gdyz wyczytalem ze z opcja upscale wyglada ponoc jeszcze lepiej....tak wyglada wysmienicie uruchomiona na PS3 z 60gb HDD i opcjami smooth + upscale, tekstury dostaly niezlego dziwnego kopa i arty pokazujace emocje postaci tez wygladaja ladniej....jedyne o co mozna miec pretensje to mniej zywsze kolory w porownaniu do odgrywania na PS2.

 

Dzwiek rowniez swietny, gra musi miec sciezke w Dolby ProLogic 2, bo automatycznie uruchomil mi centralny glosnik na zestawie 5.1.

 

W gre pogralem okolo 4h, gdyz musialem przetestowac czy z plytka nie ma zadnych problemow itp, gralo sie swietnie, nie zaluje tych 150 zlotych jakie wydalem na gre z przesylka, mam nadzieje ze reszta Polakow tez kupi wersje PAL, a nie zimportuje FES albo sciagnie z internetu...im wiecej nas kupi P3, tym wieksza szansa na FES w PAL!

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
No wiec na poczatku bylem zaniepokojony faktem, iz gra nie ma przelacznika PAL50/60, pamietam FF10, w ktore gralem na starszym TV i te okropne PAL50 16:9 zjechane totalnie z NTSC albo DDS2 w PAL50, ktore zaczelo wreszcie wygladac tak jak powinno, gdy podlaczylem konsole pod TV z 60Hz. Wracajac jednak do Persony w PAL, gra wyglada wysmienicie mimo, ze chodzi w PAL50, nie wiem jak KOEI to zrobilo, ale odwalilo kawal dobrej roboty przenoszac gre na PAL!.

 

jezusmarjos, całe szczęście O_o . Już się bałem, że konwersja będzie spartolona, ale skoro jest tak dobra, to kit z tym 50hz/60hz.... Już nie mogę się doczekać, aż mój egzemplarz przyjdzie :( .

Odnośnik do komentarza

Ponoc Persona 4 zostala zapowiedziana na 3-4 kwartal tego roku w Japoni (gra bedzie na ps2), ale nie mam czasu teraz szukac tego info po sieci. Wiec zakladam, ze w tym czasie moze pojawic sie FES w europie, co byloby mile....

 

PS: jedyne co mi sie nie podoba to to, ze europa nie dostala OST do preorderow a artbooki byly tylko do preorderow z game.co.uk, ktory nie chcial przyjac mojej karty kredytowej, gdy inny sklep przyjal bez problemow :( ba kolesie z game.co nawet do mnie zadzwonili w tej sprawie, szkoda ze zaplacilem w tym innym sklepie, bo moze bym sie zalapal na artbooka :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
troche jaja sobie robią z tym FES... Czy da sie kontynuować z pozycji standardowej wersji gry? wiecie cos o tym?

czy od nowa trzeba grać i biegać w tą i spowrotem podnosząc te durne social links? czy mozna przystapic odrazu do materiału rozszezonego?

 

Tak, w FES będziesz mógł zacząć zabawę od save'a z normalnej Persony 3. Także nie bój żaby, żaden social link Ci nie ucieknie.

 

Do tego można od razu przystąpić do materiału rozszerzonego, nawet jak się nie przeszło oryginału. Umożliwia to ten drugi, całkowicie nowy scenariusz.

 

Zax

Odnośnik do komentarza
troche jaja sobie robią z tym FES... Czy da sie kontynuować z pozycji standardowej wersji gry? wiecie cos o tym?

czy od nowa trzeba grać i biegać w tą i spowrotem podnosząc te durne social links? czy mozna przystapic odrazu do materiału rozszezonego?

 

Tak, w FES będziesz mógł zacząć zabawę od save'a z normalnej Persony 3. Także nie bój żaby, żaden social link Ci nie ucieknie.

 

Do tego można od razu przystąpić do materiału rozszerzonego, nawet jak się nie przeszło oryginału. Umożliwia to ten drugi, całkowicie nowy scenariusz.

 

Zax

 

Majac FES mozna:

 

1. Rozpoczac gre od nowa i miec dostep do wszystkich nowych rzeczy jakie oferuje wersja gry w rozdziale "Episode Yourself"

2. Wczytac save z orginalnej wersji P3 i przeniesc wszystkie statystyki, academics itp... oraz social linki jakie sie mialo w danym save'ie, a takze cale kompendium person ale niestety wszystkie persony bede zresetowane, bo FES dodaje nowe persony oraz niektore stare sie zmieniaja.

3. Rozpoczac "Episode Aigis" bez przechodzenia podstawowej gry jeszcze raz.

 

Szczesliwym posiadaczom US P3 i stanow gry z tych wersji polecam wczytanie save'a i przejscie gry jeszcze raz poniewaz FES dodaje hard mode, ktore wg zapewnien graczy wersji JP jest za.je.bi.scie trudne....sam nie gralem to nie wiem.

 

Jesli chodzi o mnie to na FES poczekam jak wyjdzie PAL, nie mam wersji US orginalu wiec nie mam save'ow ktore moglbym wykorzystac, a szczerze watpie aby savy od PAL dzialaly z gra NTSC.

 

Jednak jesli idzie o P4, ktora na bank ukaze sie w USA przed gwiazdka to te pozycje importuje, nie dam rady czekac 2 lata na wersje PAL....to jest ponad moje sily lol.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ponieważ FES wychodzi 22.04.2008 w USA to wiadomo juz wszystko co najwazniejsze o tej wersji....

 

-------------------

The Journey

------------------

Jest to orginalna wersja gry poszerzona o:

 

W dzień:

Pytania w klasie i na testach zostaly zmienione

Dodatkowe dialogi i eventy z przyjaciolmi z SEES

Niektorzy ludzie zostali przeniesieni w inne miejsca w szkole i miescie

Po 24 sierpnia mozna zaprosic czlonkow SEES do kina

Mozna grac w Game Panic w rozne gry:

- Punching Machine dla STR tylko dla Persony, ktora mamy obecnie w equip

- Fortune telling dla INT, jak wyzej

- Whack-a-mole dla DEC, jak wyzej

- Quiz dla Academic

- Print Club dla Charm

- Virtual Horror dla Courage.

> dodatkowa funkcja dla shrine, ale bedzie zuzywac cale popoludnie

Datki beda zawsze dawac punkty i beda dawac wiecej jesli jest sie na kondycji "Great!"

Fortune shrine bedzie dodawac punkty do S.Linkow

Maly oltarzyk bedzie dawac takie efekty jak:

- Nie mozna sie zmeczyc

- Podwaja ilosc pieniedzy jakie mamy

- Dodatkowe pieniadze

- Potraja ilosc pieniedzy jakie mamy

- Zwieksza szanse na zdropowanie itemow z cieni

- Zwieksza ilosc zdobywanego doswiadczenia

- Brak wypadkow w fuzjach

- Dodatkowa kasa z szufli kart

- Zwieksza losowa stat jednego czlonka druzyny o 1 do 4

- Zmienia item na cos losowego

 

S-linki:

Maja wymaksowany S.Link mozna znowu zaprosic dana osobe na spotkanie, ale bez zadnych dodatkowych itemow itp

Mozna wybrac z kim chce sie isc na festiwal lub na randke w boze narodzenie.

S-link dla Aigis, Aeon

Devil S-link przeniesiony na noc do centrum

Wszystkie S-linki wymagaja mniej punktow do lvl upa

 

Persona:

Niektore skille i lvle person zostaly zmienione

Lucyfer w formie demona zostal dodany, orginalny Lucyfer to teraz Helel?

- Fool Slime

- Magician Hua Po

- H. Priestess High Pixie

- Empress Yaksini

- Hierophant Shiisaa

- Hierophant Thoth

- Lovers Alp

- Hermit Mothman

- Hermit Kumbhanda

- Fortune Empusa

- Strength Rakshasa

- Hanged_Man Hecatoncheires

- Hanged_Man Hell Biker

- Death Ghoul

- Temperance Yurlungur

- Devil Pazuzu

- Tower Mara

- Star Kartikeya

- Moon Baal Zebul

- Sun Suparna

- Judgment Lucifer (forma demona)

- Aeon Nidhoggr

- Aeon Atavaka

 

Fuzje broni:

Mozna fuzjowac Persony w bron, niektore persony moga stworzyc specjalne bronie

 

Ekwipunek:

Nowy ekwipunek

Ekwipunek zmienia wyglad postaci

Ekwipunek Aigis ma zmienione nazwy

 

Questy:

99 questow

Mozna isc na randke z Elizabeth jako jeden z questow

 

Trudnosc:

Hard mode dodany (ponoc za(pipi)iscie trudny!)

 

Konwersja stanow gry

- Wszystkie statsy - Academic, Charm and Courage

- itemy z wymaksowanych S-linkow

- Cala lista fusionow

- Cale kompendium (wszystkie persony zresetowane do startowych lvli)

- Lvl MC zresetowany do lvl 1

 

---------------

The Answer

---------------

Epilog P3

- Aigis jako MC

- brak S.Linkow

- 100% dungeon crawling

- brak kompendium

- 30h gry

- odpowiada na wszystkie pytania jakie nasowaly sie po przejsciu "The Journey"

 

Przetlumaczylem tekst z http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=277985

 

Ktos kupuje wersje US? o sciaganie sie nie pytam, bo to zbrodnia sciagac gry ATLUSA >.>.....osobiscie mam wreszcie przerobiona konsole specjalnie dla Xenosagi i przyszlej P4 lol, ale jesli uda mi sie przekopiowac moje PALowskie savy na PC i przekonwertowac na region NTSC to kupie FES z USA, bo o wersji PAL ani widu ani slychu.....

 

Jesli idzie o hard mode, to nareszcie coz trudnego....np walki ze strega sa o lata swietlne trudniejsze niz w orginale :) prawie zerowa szansa na ucieczke z walki, mniejsze szanse na resist atakow ^_^ poprostu cod miod.....nawet nie wyobrazam sobie jak masochistyczny bedzie dotychczasowy ostatni request od Elizabeth :>

Odnośnik do komentarza

Ja zamowie sobie FES, ale dopiero na poczatku maja :/ mam nadzieje ze tym razem bedzie wiecej kopii w USA, ale sie troche obawiam bo ATLUS US zawsze robil male naklady, wersje PAL zawsze mialy 2 razy wiecej nakladow :( Niestety juz dawno dalem sobie priorytet na sprowadzenie Xenosagi 3 wiec...nie moge sie zlamac dla FESa, a dobra i tania X3 tez jest zadka :P

 

Daj znac jak sie gra pozniej :)

Odnośnik do komentarza

Prosta fuzja:

 

Persona 3 = Forneus + Apsaras lub Yomotsu Shikome

Persona 3 FES = pewnie to samo, choc nie jestem pewny...

 

Mam juz FESa, pogralem troszke w The Journey, kupa zmian....narazie nie walczylem bo nie mialem czasu, ale np w walce pierwszej na dachu dostawalem nie po 5 jak na normal ale po 12-15 :)

 

The Answer tez wyglada niczego sobie, choc narazie pogralem do pierwszego save'a

 

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.