Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

Końcówka juz, ostatni miesiac, wszyscy bossowie tartarusa pokonani(wszyscy padli w jeden dzien)

Wziąłem sie za quest Elizabeth w którym trzeba pokonać Śmierć. Z opisów spodziewałem sie hardkoru, minimum 80 level itp. Wziąłem sie za niego z levelem 73 i padł bez problemu o_O Walka jest strasznie długa, to fakt, ale ani razu nie byłem w sytuacji ze bałbym sie ze zaraz zgine(ani razu Śmierć mnie nie zaatakowała) Klucz do sukcesu? Cybele. Null Dark + zero słabosci na zywioły + Mediaramah + Megidola. Śmierć nie ma nas nawet prawa ruszyc.

Edytowane przez Mikes
Odnośnik do komentarza

O kurwa.

 

Tyle mam do powiedzenia po skończeniu The Journey. IMO jest to najlepsze zakończenie jakie widziałem w grach, a już w rpg na pewno. Ostatnie 20 minut, od walki z Nyxem, oglądałem z otwartą gębą a moment po napisach mnie zmiażdzył. Po 67h stwierdzam - P3 to najlepsze RPG na PS2.

 

Wziąłem sie za FES, początek też nieźle mnie zszokował. Tutaj najmniejszy spoiler by zepsuł sprawę więc nic juz nie pisze, wracam grac bo zostałem zmiazdzony dzisiaj 2 razy.

 

 

Odnośnik do komentarza

Koncówka była niesamowita, tak jakby bohater

Czekał z odejsciem az wszyscy znów będą razem, wszyscy cały czas mówili mu że słąbo wygląda, ale on czekał na to spotkanie. To swoją drogą też był świetny motyw, jak wszyscy sobie nagle o ty przypomnieli, dzięki pomyśle Yukari w sumie.

 

 

Ciekawe o czym będzie 4, ale to juz chyba nie będzie to samo co 3... tzn. wiem ze bedzie rewelacyjna, ale chyba pierwszy raz zżyłem się z bohaterami jakiejś gry tak jak teraz.

Edytowane przez Mikes
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i skonczyłem Answer. Smutno jest, zdecydowanie.

 

Gra była trudna, to fakt. Zakończenie to wynagradza ale, liczylem na cos innego, nie konczy sie tak jakby widz chciał. Ech, ale podobno w P4 są jakies nawiązania nt. dalszego ciagu wydarzen z 3, cholernie żem ciekaw o co chodzi.

 

Answer to 8/10 bez zycia szkolnego gra duzo traci.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

"Answer" jest doskonałym dopełnieniem podstawki, lubię zakończenia gdzie nie wszystko kończy się gładko i cukierkowo. Bez wątpienia fabuła P3:Fes to jej najmocniejsza strona, dzięki czemu gra przejdzie do historii gatunku.

 

A ten europejski FES będzie do kupienia w Polsce ? Czy będzie trzeba szukać importów na allegro ?

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Skończyłem P3... Chyba jeden z moich ulubionych RPGów ever :( . Doskonale rozumiem Mikesa - Persona 4 może będzie super, ale nie będzie już tym samym... Choć kto wie, czy nie wywrze równie wielkiego uczucia :P .

 

Tak właśnie myślałem, że FES nie będzie zbyt cukierkowy :P . Nie ma to, jak dać solidnego kopniaka w serce gracza, kiedy ten tak zżył się z bohaterami gry...

 

BTW, co do FES... czy trzeba ukończyć The Journey ponownie, by móc zacząć The Answer? Czy może wystarczy save z P3?

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza

Postacie to jest właśnie fenomen tej gry - niby zwykli uczniowie liceum, niby zadnego totalnie zamiatającego backgroundu żaden z nich nie ma ale jednak - po skończeniu gry gracz czuje się częścią tej ekipy. Początek Answer kopie kule, później okazuje się, że cały scenariusz jest utrzymany w takiej przybijającej i smutnej atmosferze.

 

Persona 3 to było dla mnie RPG zeszłego roku, FES to dla mnie najlepsze RPG tego. Gra w pełni zasługująca na miano "FF12 killer". Sam FES jest w mojej pierwszej 3ce RPGów na PS2. Niesamowita gra.

 

BTW gdzieś mam 95 stronicowy zeszyt CAŁY zapełniony tematyką P3 - spisywałem sobie wszystko, Sociale, fuzje, co można wyżebrać z 'serduszka' person. Ba, napisałem nawet faqa do tej gry z uwzględnieniem opisu fabuły - tak, aż tak kocham tą grę;].

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza
BTW gdzieś mam 95 stronicowy zeszyt CAŁY zapełniony tematyką P3 - spisywałem sobie wszystko, Sociale, fuzje, co można wyżebrać z 'serduszka' person. Ba, napisałem nawet faqa do tej gry z uwzględnieniem opisu fabuły - tak, aż tak kocham tą grę;].

 

Jest co kochać ;) . Ja zapisywałem tylko coniektóre fuzje. Zasługujesz na miano trÓ-hardcore-fana :D !

Hmm, żeby tylko nie było większych problemów z dostepnością FESa w Polsce... Liczę, że sklep PSXE sprowadzi egzemplarze, tak jak było z P3.

 

BTW oglądał ktoś anime? Podobno kontynuuje jakoś wątki P3, a do tego chara designem zajął się Soejima. Warto obejrzeć?

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza
BTW oglądał ktoś anime? Podobno kontynuuje jakoś wątki P3, a do tego chara designem zajął się Soejima. Warto obejrzeć?

Anime nawet warto obejrzeć, nie jest jakąś popłuczyną ( nie jak np dla fanów Devil May Cry - ich anime :P), ale też nie wymagaj ultra sensacji, szału nie ma.

 

Persona 3 FES Wychodzi 135 zł ehhhh

Musze powiedzieć że wrsja PAL po raz kolejny otrzymała fajniejszą okładkę :).

 

Sam już nie wiem czy w import się bawić, mam qmpla który mówi że się w to bawi, i zdarzają się niedochodzące paczki ( E-bay - mówie o US), ja w tym temacie kompletnei nie siedzę więc nie wiem czy ryzykować, ale tak dokupiłbym jeszcze P4 :/.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość donsterydo

Grę można było od kilku dni zamówić z psxextreme przez sklep i allegro: 109zł. Dzisiaj rozsyłają, więc paczka do mnie dojdzie jutro albo w piątek, już się nie mogę doczekać by znowu zasiąść do mojej ulubionej gry, mam nadzieję, że przed premierą P4 w USA podadzą info czy i kiedy wyjdzie wersja EU, bo chciałbym wiedzieć czy zamawiać z US czy troszkę poczekać, chociaż jak znowu walną termin półroczny to chyba nie wytrzymam do europejskiej premiery.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jako, że mój ps2 leży martwy to od paru miesięcy nie grałem w persone bo z US mam....ostatnio nabrałem ochoty, ale ps2 naprawiać nie chcę bo mi się nie opłaca co miesiąc laser wymieniać...

 

Tak więc jeśli ktoś odpalał FES PAlowy na PS3 60gb to niech odpowie, czy gra wiesza się tak jak PALowa Persona 3 w pewnym momencie.....jeśli tak to zakupie PAL Lucifer's Call, bo ten wiem, że działa bez problemów ;p a mam ochotę na coś z SMT :o

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...