Skocz do zawartości

Eternal Sonata


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Aby jakis jrpg okazal sie lepszy od tego "genialnego" LO wiele nie potrzeba ;)

ES ma jedna dosc istotna wade...jest baaaardzo latwy. Na dodatek poprzez robienie zdjec potworom i sprzedawanie ich w sklepach za duze pieniadze powoduje, ze raczej nie odczujemy braku gotowki.

Fajnie jednak bylo uslyszec "Polando, Warsała" w grze jrpg :)

 

Dla mnie LO jest grą lepszą, niż np. FF10. Kwestia gustu.

 

Też słyszałem, że ES jest grą za łatwą, ale podobno jest powód do ponownego przechodzenia.

Wiecie może, czy po przejściu można odblokować wyższe stopnie trudności?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aby jakis jrpg okazal sie lepszy od tego "genialnego" LO wiele nie potrzeba ;)

ES ma jedna dosc istotna wade...jest baaaardzo latwy. Na dodatek poprzez robienie zdjec potworom i sprzedawanie ich w sklepach za duze pieniadze powoduje, ze raczej nie odczujemy braku gotowki.

Fajnie jednak bylo uslyszec "Polando, Warsała" w grze jrpg :)

 

Dla mnie LO jest grą lepszą, niż np. FF10. Kwestia gustu.

 

Też słyszałem, że ES jest grą za łatwą, ale podobno jest powód do ponownego przechodzenia.

Wiecie może, czy po przejściu można odblokować wyższe stopnie trudności?

 

Przy ponownym przechodzeniu gry przeciwnicy mają zwiększone parametry (2xHP i 1,5x attack/defense). Sam teraz gram, jest fajnie, chociaż ZDECYDOWANIE ZA ŁATWO - ostatniego bossa z którym walczyłem (Rondo) bez problemu mógłbym rozwalić jedną postacią...co zrobić... Za to świetnym motywem jest ewoluujący system walki - klepanie banalnych przeciwników się nie nudzi, bo co parę godzin dochodzi jakiś nowy motyw.

Edytowane przez artur_z
Odnośnik do komentarza

Nie przesadzacie zbytnio?

 

Tzn. gra nie jest trudna, ale aż tak tragicznie łatwa nie jest.

Sądziłem, że będzie tak łatwo, że tylko będę atak ciskał bez patrzenia na ekran.

 

Okazało się jednak, że trochę kombinować trzeba, a i zginąć nawet można, jak się źle rozegra walkę z bossem.

Odnośnik do komentarza
Nie przesadzacie zbytnio?

 

Tzn. gra nie jest trudna, ale aż tak tragicznie łatwa nie jest.

Sądziłem, że będzie tak łatwo, że tylko będę atak ciskał bez patrzenia na ekran.

 

Okazało się jednak, że trochę kombinować trzeba, a i zginąć nawet można, jak się źle rozegra walkę z bossem.

 

Ja naprawdę nie przesadzam, dla mnie jest za łatwo (za niedługo wleze do bonusowego labiryntu, to może coś mnie uszczęśliwi i sprawi mi problem). Ogólnie czym większy masz Party Level, tym będzie prościej.

Aha. znalazłem kolejny, fajny polski akcent w grze:

Lech Blade - [opis broni] Sword that lead Lech to the eagle's nest an founded a country czy jakoś tak to brzmiało) - uśmiech sam wskakuje na twarz :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość donsterydo

O, nie miałem pojęcia, ze przy ponownym przechodzeniu przeciwnicy są silniejsi, ale to raczej nic nie zmieni, gra jest fajna ale banalnie łatwa, ani razu podczas gry nie miałem "Game Over".

 

Dobre jest "Orzel Bialy" :-]

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

3/4 moich gier to importy, nigdy nie placilem cla.....nawet sprawdzalem zasady wysylania przez USPS priority i EMS, oba stiwerdzaja, ze do 90$ nie ma oplat celnych, jesli przedmiot jest do uzytku wlasnego.....jedna gre kupuje chyba tylko dla siebie? ;p

 

Ostatnia gre jaka sprowadzalem to Disgaea 3 razem 80$ placilem i zero oplat celnych.....ale w sumie to malo wazne, nawet jakbym mial cos placic to i tak bym zaplacil ;p

Odnośnik do komentarza

Zawsze można sklep poprosić o wysłanie jako gift ;p coż, grę dopisuję do listy zakupów....niestety ucierpi przez to Little big planet, resistance 2 i valkyria chronicles, ale potrzebuję prawdziwego jrpg bo uschnę ;p

 

Disgaea 3 jest spoko, ale to jest sRPG tak jak Valkyria, a ja mam teraz ochotę na normalny "cukierkowy" rpg ^^

Odnośnik do komentarza

Sorki za double posta, ale jeśli ktoś jest zainteresowany importem Eternal Sonata PS3 z US, to mogę polecić videogamesplus.ca - jest to sklep online z Kanady, gra kosztuje tam 59.99CDN, kurs kanadyjskich dolarów jest lepszy niż amerykańskich o 5 do 10 groszy ;p

 

Wysyłają do polski, i obsługują karty kredytowe PL, pay pal.....nawet można wybrać nową opcję "zamów teraz zapłać później w dzień wysyłki" kartą kredytową.....za wszystko dałem 159zł, dla mnie za jRPG na PS3 z prawdziwego zdażenia to dobry interes! Poprosiłem o wysłanie jako gift, więc może uda się ominąć opłaty celne :>

 

Aha, tak na marginesie to w Japonii wydano tylko 50k kopii, sprzedało się 34k w tydzień.....dobry wynik jak na roczny port. Ostatnio jRPGi są jednak bardziej popularne w US/EU niż JP haha, ale nie spodziewajmy się dużego nakładu Eternal Sonaty w US, więc warto preordery składać, bo można trafić na brak kopii, a wersja EU nie jest w cale taka pewna, przecież to Namco...

Odnośnik do komentarza

Eternal Sonata także w Europie http://www.ps3site.pl/eternal-sonata-takze-w-europie/ . Premiera luty, cóż za łaska, do tego czasu i tak pewnie większość zainteresowanych będzie ją miała z importu ( w tym ja ). Nie dość, że trzeba było czekać tak długo na port na PS3 to jeszcze wersja EU ma być tak późno, oni sobie chyba jaja z nas robią...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Oczywiście tylko ja robię double posty :(

 

Grę dostałem 2 dni temu, narazie nie miałem dużo czasu i 5h na liczniku. Gra wygląda świetnie na HDTV i ogólnie to wszystko to samo co x360 + bonusy. Chociaż 2 rzeczy mnie irytują, ludzie narzekali na poziom trudności wersji x360, więc ps3 została podrasowana, ale bez przesady, teraz mogę dostać w czapę od zwykłych mobków w lokacjach, nie trafię 1-2 guardy i char dead....ewentualnie na 50% energii, w zależności co nas bije....druga rzecz to przy save'owaniu, zczytuje dane jakby na ps2 z memorki, czyli długo jak dla mnie :) przecież to HDD, więc save'y powinny iść raz dwa. Loadingi są przyzwoicie krótkie, takie jak na wersji x360? i nie ma instalacji.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Chyba nie dam rady przejść gry, i będzie to mój pierwszy jrpg, którego nie przejdę....nie wytrzymałem i zerknąłem na gamefaqs ile mi brakuje....niby jestem na prawie przed ostatnim chapterze, ale jak zobaczyłem, że na ostatniego bossa najlepiej mieć gdzieś koło lvl 80 to lol....moje postaci mają po lvl 34 teraz...aż mnie ciarki przechodzą jak sobie pomyśle o tym lvlowaniu, a najgorsze jest to, że na serio muszę lvlować bo normalny tryb w PS3 to jak encore z x360, a opis jest do x360 ~_~

Odnośnik do komentarza
Chyba nie dam rady przejść gry, i będzie to mój pierwszy jrpg, którego nie przejdę....nie wytrzymałem i zerknąłem na gamefaqs ile mi brakuje....niby jestem na prawie przed ostatnim chapterze, ale jak zobaczyłem, że na ostatniego bossa najlepiej mieć gdzieś koło lvl 80 to lol....moje postaci mają po lvl 34 teraz...aż mnie ciarki przechodzą jak sobie pomyśle o tym lvlowaniu, a najgorsze jest to, że na serio muszę lvlować bo normalny tryb w PS3 to jak encore z x360, a opis jest do x360 ~_~

 

W dodatkowym dungeonie levele cisną aż miło, o wiele szybciej niż podczas zwykłych walk, dojdź i obczaj :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wszystko fajnie,ale ta gra jest zdecydowanie za łatwa..Jestem po Baroque Castle i jeszcze żadna postać nie zaliczyła zgonu w walce..Druga sprawa,to ataki specjalne - wszystkie wydają się do siebie podobne,żaden mnie jakoś nie zachwycił widowiskowością.Przeciwnicy tez na jedno kopyto - większość z nich różni się tylko kolorem.Zawiodłem się ogółem,ale zamierzam tę grę ukończyć bo po to ją kupiłem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...