Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym chciał żeby grę zrecenzował HIV - nie fan. Dzięki temu dostalibyśmy recenzję napisaną z punktu widzenie osoby, która oczekuje dobrego gameplayu. Bo wiadomo, że fabularnie (chociaż po przeczytaniu spoilerów ten aspekt mnie bardzo zawiódł) to będzie must have dla każdego fana serii (Ci na pewno kupią grę niezależnie od oceny) : ) Z chęcią przeczytam, czy MGS4 to gra również dla zwykłego gracza.

 

 

mgs4 to gra dla fanow.....reszta nie poczuje tej magii i bedzie to dla nich tylko bardzo dobra gra.Tak wiec ocena fana to 10/10,a gracza ktory nie mial wiekszej stycznosci z seria 9/10.Tak uwazam.

A znasz fabułę? Bo ja znam i jako fan nie dałbym więcej jak 8/10... Ta seria od początku leci na fali doskonałej jedynki kolejne części to tylko marne popłuczyny (choć trójka trzymała stosunkowo wyższy poziom). Czwarta część to jazda po najmniejszej linii oporu pełna naciąganych faktów a Kojima po raz kolejny odwraca wcześniejsze części do góry nogami przez co pojawiają się kolejne sprzeczności

 

O ile nie zgodzę się z tym, co pogrubiłem (mam na myśli trzecią część ; )) to z resztą w pełni zgadzam się z Sebasem. Wiem, aby wystawić ostateczny werdykt należy przejść grę co najmniej raz, ale nie trzeba jej kończyć aby stwierdzić, że wszystkie główne wątki zostały rozwiązane w idiotyczny sposób. Owszem, część scenek z MGS4 została mistrzowsko wyreżyserowana, ale to nie zmienia faktu, że Kojima pojechał po bandzie, a lepsze historie czytałem w fanowskich zakończeniach sagi.

 

Więc jesteś na straconej pozycji bo nie bardzo jesteś mi w stanie udowodnić, że się mylę. Uwierz, że sposób w jaki ta saga została zakończona jest po prostu żenujący. To co ty podałeś to drobne szczegóły ja oceniam to jak rozwiązano NAJWAŻNIEJSZE wątki.

 

A 8/10 dałbyś fabule czy grze ogółem?jeśli grze ogółem po przeczytaniu streszczenia na necie to gratuluje podejścia :)

Za klika dni wszystko stanie się jasne-skonfrontuje moje oczekiwania i marzenia z faktycznym, grywalnym, moim MGS4 :)

No bez przesady. Masz na myśli gameplay, który praktycznie nie ulegnie zmianie w stosunku do pozostałych części czy może coś jeszcze? ;) Nie ulegajcie tej całej gorączce bo źle wam to wyjdzie. Na papierze czy nie niedociągnięcia będą takie same, koniec kropka.

 

I ponownie - trudno się nie zgodzić z Sebasem. Rozumiem oburzenie wielu fanów, bo po czwórce również oczekiwałem genialnej historii, a nie rozwiązań rodem z opery mydlanej. Większości zapewne optymizm zmaleje, kiedy poznają fabułę. Na temat gameplayu się nie wypowiadam, gdyż tego nie da się ocenić po filmikach, jednak już pierwszy "gameplay trailer" udowodnił, że to nie GP będzie dowodem next genowości gry.

 

Wiesz co , są osoby które zamało wiedzą o serii , niewidziały wielu rzeczy ( nowe ruchy Snake'a , zakończenie itd ) ,a piszą takie głupoty że głowa mała. Ty się do takich osób zaliczasz. Po 12 czerwca zdaj relacje na forum , czy podtrzymujesz taką opinie jaką teraz dałeś. Jeżeli tak , to jesteś niegodnym posiadania Avatarka z Big Bossem.

Koniec kropka.

 

Heh, akurat na temat serii Sebas wie od Ciebie o wiele więcej, bo to on zna fabułę MGS4, a nie ty -,-

Edytowane przez ShtaS
Odnośnik do komentarza
A Ty też nie jesteś w stanie mi udowodnić,że się nie mylisz bo w tą grę NIE GRAŁEŚ jedynie znasz streszczenie fabuły.Tak jak mówił liquid pierw zagraj i potem oceniaj ,a nie na odwrót.Ja w moim poście napisałem,że nie oceniam póki sam nie odpalę mojego MGS4 i nie skonfrontuje moich oczekiwań z rzeczywistością.DO mnie to jest chore wystawiania grze oceny 8/10 nie grając ani sekundy,a czytające jedynie streszczenie

 

gameplay nie uległ zmianie?

3d kamera ,

możliwość celowania i poruszania się postaci znad ramienia ale RE4,

widok fpp i możliwość ukończenia gry w takim widoku jak normalnego fpp,

przyklejanie się do ścian po naciśnięciu guzika,a nie debilne przyklejanie się jak się w nią wbiegnie

kamuflaż dostrajający się do otoczenia bez konieczności wejścia do menu

wybór której ze stron konfliktu chcemy pomóc

sklep itp

Ty masz swoje racje ja mam swoje. Kamera 3d była w MGS3:S, celowanie znad ramienia w grze, która opiera się na unikaniu wroga to ciekawostka (choć tutaj ma być spory wybór co mi osobiście nie pasuje), widok fpp jest raczej zbędny i dodany na siłę, nawet wg recenzentów a obiecany wybór strony konfliktu z czasem zredukował się do wyboru czy pomóc rebeliantom czy to olać. Reszta usprawnień które wymieniłeś to ciekawe pomysły z pewnością usprawniające rozgrywkę (na czele z poprawionym sterowaniem) ale mógłbym spokojnie wymienić równie długą listę rzeczy niezmienionych, jak choćby past-genowa animacja.

 

Jestem jedynie zawiedziony sposobem w jaki zostały rozwiązane wątki fabularne, więcej nie napiszę bo nie chcę psuć zabawy innym. Nie mniej w 4 chętnie kiedyś zagram i z pewnością będę czerpał z tego radość.

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza
Ta seria od początku leci na fali doskonałej jedynki kolejne części to tylko marne popłuczyny (choć trójka trzymała stosunkowo wyższy poziom).

Ja się zastanawiam czy rzeczywiście jedynka (MGS) byłaby taka doskonała, gdybym wcześniej grał w Metal Gear 2: Solid Snake. Większość (rewelacyjnych) patentów MG2 po prostu przeniesiono do MGS1, który był w 3D i miał rewelacyjną fabułę (lepszą niż w MG2). Także ciężko jest pobić tak doskonałe wrażenia jakie po sobie zostawił MGS1. Głównie dlatego, że był pierwszą grą (i wielu innych graczy też) z serii MG & MGS. MGS2 to chyba najbardziej kontrowersyjna część serii.

Można ją kochać lub nienawidzić. Jadnak mi mimo kilku małych niedociągnięć (nudne Big Shell, mało bossów) MGS2 przypadł do gustu. MGS3 to dla mnie jedna z najlepszych części głównie ze względu na ciekawe przedstawienie historii Big Bossa, nowe środowisko (dżungla), masa nowych patentów i doskonałą końcówkę gry.

 

Także myślę, że lepiej się odbiera fabułę przechodząc grę, a nie czytając jej streszczenie. Z resztą, gdy większość fanów skończy czwórkę to się okaże jaka jest fabuła tej części.

Odnośnik do komentarza
Także myślę, że lepiej się odbiera fabułę przechodząc grę, a nie czytając jej streszczenie. Z resztą, gdy większość fanów skończy czwórkę to się okaże jaka jest fabuła tej części.

Sam jestem ciekaw co powiedzą osoby, które ukończą grę. Z pewnością jak zawsze zdania będą podzielone i, jak było również w przypadku MGS3, słowa krytyki będą narastać raczej z czasem gdy fani ochłoną i spojrzą na grę nieco inaczej. Tak czy siak I'm looking forward :)

Odnośnik do komentarza

Koledzy, może skończmy tą bezsensowną wojnę na temat wyższości jednej części nad innymi, każdy ma swoje zdanie na temat poszczególnych odsłon, jeden woli 1 inny znów 2. Może wstrzymajcie się do dnia gdy wszyscy zainteresowani przejdą grę i wtedy będziemy mogli się nawzajem krytykować i wymieniać uwagami na temat serii MGS i jej poszczególnych części niż obecnie gdy jeszcze nie wiemy jak cała historia się zakończyła( parę osób na świecie ją skończyło i to nie oznacza, że są jakąś wyrocznią na temat czy gra jest dobra czy też zła). To że paru osobą się MGS4 nie podoba lub oceniają go na 8/10 nie oznacza, że tak uważa każdy, przejdziemy grę i wtedy każdy zamieści swoją ocenę wraz z argumentami na forum.

Odnośnik do komentarza
Koledzy, może skończmy tą bezsensowną wojnę na temat wyższości jednej części nad innymi, każdy ma swoje zdanie na temat poszczególnych odsłon, jeden woli 1 inny znów 2. Może wstrzymajcie się do dnia gdy wszyscy zainteresowani przejdą grę i wtedy będziemy mogli się nawzajem krytykować i wymieniać uwagami na temat serii MGS i jej poszczególnych części niż obecnie gdy jeszcze nie wiemy jak cała historia się zakończyła( parę osób na świecie ją skończyło i to nie oznacza, że są jakąś wyrocznią na temat czy gra jest dobra czy też zła). To że paru osobą się MGS4 nie podoba lub oceniają go na 8/10 nie oznacza, że tak uważa każdy, przejdziemy grę i wtedy każdy zamieści swoją ocenę wraz z argumentami na forum.

Zgadzam się całkowicie. Na kłótnie przyjdzie jeszcze czas :) Teraz jakiekolwiek dyskusje są bez sensu bo większość tu obecnych czeka grzecznie na swój egzemplarz. Bardzo mnie ciekawi fabuła w czwórce, bo podobno ci którzy grę przeszli piszą o niej bardzo negatywnie.

 

W dniu premiery przyda się nowy wątek o samej fabule gdzie będzie można sadzić spojlery.

 

Odnośnik do komentarza

post z forum GO (autor: Czekoladowy)

 

"Obejrzałem całe zakończenie (czego już teraż żałuję Mad) i...popłakałem się. Końcówka SE to przy tym pikuś. Kojima poraz kolejny dokonał niemożliwego - stworzył grę, która może poruszyc człowieka bardziej niż jakikolwiek film czy książka. Co ciekawe - filmik widziałem w ch**owej jakości i nawet nie chcę myślec co by się działo, gdybym oglądał to na swoim 37'' tvku, siedziąc wygodnie w fotelu. MASAKRA.

Jeśli zamierzacie kupic grę to pod żadnym pozorem nie oglądajcie filmików (zwłaszcza zakończenia). Warto będzie to przeżyc samemu."

Odnośnik do komentarza
post z forum GO (autor: Czekoladowy)

 

"Obejrzałem całe zakończenie (czego już teraż żałuję Mad) i...popłakałem się. Końcówka SE to przy tym pikuś. Kojima poraz kolejny dokonał niemożliwego - stworzył grę, która może poruszyc człowieka bardziej niż jakikolwiek film czy książka. Co ciekawe - filmik widziałem w ch**owej jakości i nawet nie chcę myślec co by się działo, gdybym oglądał to na swoim 37'' tvku, siedziąc wygodnie w fotelu. MASAKRA.

Jeśli zamierzacie kupic grę to pod żadnym pozorem nie oglądajcie filmików (zwłaszcza zakończenia). Warto będzie to przeżyc samemu."

Czyli tak jak zwykle mówię, ilu ludzi tyle opinii na temat gry ^_^

Jeszcze tylko 3 dni...

Odnośnik do komentarza

Ja mam pytanko o recenzje MGS4 w Neo+.Wiemy jaka była ocena końcowa,a jak przedstawiają się oceny cząstkowe(grafa,dźwięk itp),piszą coś o tym czy gra zwalnia ,o poziomie trudności(bo Mielu w zapowiedziach i na gameonly ostro sugeruje by grać na hardzie) ?

 

 

EDIT

 

Dobre wieści dla wszystkich ,którzy zamówili limitowaną wersję MGS4.Strach o to,że OST będzie okrojony w porównaniu do 2cd wersji dostępnej do kupienia osobno był bezpodstawny.OST w LE będzie zawierał całkowicie nowe 16 utworów z gry :) czyli J.D parę dni temu dobrze gdzieś wyniuchał te info :P

 

270209_lback.jpg

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Ja mam pytanko o recenzje MGS4 w Neo+.Wiemy jaka była ocena końcowa,a jak przedstawiają się oceny cząstkowe(grafa,dźwięk itp),piszą coś o tym czy gra zwalnia ,o poziomie trudności(bo Mielu w zapowiedziach i na gameonly ostro sugeruje by grać na hardzie) ?

Grafa9,Muza10,Miód9,Design10. O zwolnieniach nie ma żadnej wzmianki. Jeżeli chcemy używać Stealth w MGS4 Mielu radzi zacząć na Hardzie ( podobno nawet po wtopieniu się "w ścianę" przeciwnik może nas rozpoznać ), a później na wyższym. W przypadku gdy chcemy mieć czysty action z nawalaniem na dzień dobry do przeciwników - Normal.

Odnośnik do komentarza
Ja mam pytanko o recenzje MGS4 w Neo+.Wiemy jaka była ocena końcowa,a jak przedstawiają się oceny cząstkowe(grafa,dźwięk itp),piszą coś o tym czy gra zwalnia ,o poziomie trudności(bo Mielu w zapowiedziach i na gameonly ostro sugeruje by grać na hardzie) ?

Grafa9,Muza10,Miód9,Design10. O zwolnieniach nie ma żadnej wzmianki. Jeżeli chcemy używać Stealth w MGS4 Mielu radzi zacząć na Hardzie ( podobno nawet po wtopieniu się "w ścianę" przeciwnik może nas rozpoznać ), a później na wyższym. W przypadku gdy chcemy mieć czysty action z nawalaniem na dzień dobry do przeciwników - Normal.

Chyba tym razem zrobię wyjątek i zacznę grać na hardzie od początku niż tak jak zwykle pierwszy raz na normalu a dopiero za drugim razem hard mode .

Odnośnik do komentarza
post z forum GO (autor: Czekoladowy)

 

"Obejrzałem całe zakończenie (czego już teraż żałuję Mad) i...popłakałem się. Końcówka SE to przy tym pikuś. Kojima poraz kolejny dokonał niemożliwego - stworzył grę, która może poruszyc człowieka bardziej niż jakikolwiek film czy książka. Co ciekawe - filmik widziałem w ch**owej jakości i nawet nie chcę myślec co by się działo, gdybym oglądał to na swoim 37'' tvku, siedziąc wygodnie w fotelu. MASAKRA.

Jeśli zamierzacie kupic grę to pod żadnym pozorem nie oglądajcie filmików (zwłaszcza zakończenia). Warto będzie to przeżyc samemu."

I takie rzeczy chcę słyszeć o grze :)

 

 

Coś mi się wydaje ze akcja gry toczy się min. u naszych południowych sąsiadów w Pradze - wnioskuję po trailerze. Zabytkowy miejski bulwar przy rzece i ulice zabudowane zabytkowymi kamnienicami. Jak ktoś był to zaraz pozna silne nawiązanie

No właśnie od razu mi się skojarzyło z miastem na P. I z filmami o Bondzie.

 

A na deser dwa fajne moim zdaniem screeny z recenzji w Neo. Na jednym otwarta lokacja która "spodoba się fanom Snake Eater", a na drugim jakiś domek w środku.

 

http://img152.imageshack.us/my.php?image=l...akeeaterlz8.jpg

http://img441.imageshack.us/my.php?image=simg0060sq8.jpg

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...