Skocz do zawartości

Wszystko o modyfikacjach


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie nie ma znaczenia czy gra to orginal czy nie - szanuje je tak samo . Szanuje gry i ich tworcow , nie szanuje calej reszty , calej tej drogi - od wytloczenia plyty do kasy w sklepie .

Nie wiem na jakim swiecie zyja niektorzy , ewentualnie cala swoja czy rodzicow kase wydaja na gry. Zeby nie bylo ja nie zarabiam najnizszej krajowej ale i tak uwazam , ze Polska to za(pipi)e europy i polakow ( wiekszosci ) nie stac na gry i tyle taka prawda , chociaz pewnie wielu teraz mnie wysmieje . No bo przeciez statystyczny Niemiec czy Anglik na nowa gre pracuje gora trzy , cztery godziny ( wiem bo tyralem w UK prawie rok ) a Polak klilka dni , to normalne ? Co chwile pada tu slowo aukcja , wymiana itp

Ile kupiliscie gier bez pudelek ? Przeciez oczywiste jest , ze te gry to poprostu kradziez tylko taka beszczelna ze sklepu , magazynu czy hurtowni przez pracownikow . Rozwalaja mnie aukcje gdzie goscie wystawiaja po 5 , 10 takich wlasnie gier .

A wymiana ? Czy CD Project na tym zarabia ? Niesadze . Przeszedlem gre i ja sprzedam ale , przeciez nie musze za ta kase odrazu leciec do sklepu i kupic nowej , rownie dobrze moge ja wydac na dziwki i tanie wino :P

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 258
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Geez ludzie, awaryjnosc sprzetu nie ma nic wspolnego z tym czy konsola jest przerobiona czy nie. Mialem 3 rings of death i padniety laser dlatego ze M$ spieprzyl sprawe z zapchaniem sprzetu do pudelka na czekoladki (i to zgniecionego, wkleslego jak kto woli). Wszystko tam sie grilluje i tyle. Fakt ze wielu ma dylematy moralne, ale nie dlatego ze okrada jakas tloczkarnie na slowacji ale dlatego ze nie pogra sobie na xb live! Warto czasami pomyslec ze gdyby nie ludzie kupujacy oryginaly Ci co ich nie kupuja nie mieliby w co grac, bo kto robilby gry czy konsole nie czerpiac z nich profitow. Niech zyja uczciwi ludzie, a przynajmniej tak dlugo jak bedzie interesowalo mnie granie :)

Odnośnik do komentarza

Teraz mozecie przezyc szoka, bo slyszalem, ze konsole z RRODem M$ wymienia nawet jak byly otwarte. Mozecie nawet miec firmware sflashowany, tylko wazne by odflashowac przed oddaniem na gware :D. Aha, no i nie moze byc zbanowany X.

 

Poza tym powiedzmy to wreszcie - czytniki sie zajezdzaja od plyt, a nie od modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Teraz mozecie przezyc szoka, bo slyszalem, ze konsole z RRODem M$ wymienia nawet jak byly otwarte. Mozecie nawet miec firmware sflashowany, tylko wazne by odflashowac przed oddaniem na gware :D. Aha, no i nie moze byc zbanowany X.

 

Poza tym powiedzmy to wreszcie - czytniki sie zajezdzaja od plyt, a nie od modyfikacji.

 

Faktycznie przezylem szok, podobnie jak tysiace innych ktorzy juz tak zrobili :)

 

Poza tym powiedzmy to wreszcie - czytniki sie zajezdzaja od procesora graficznego ktory jest pod napedem konsoli a ktory grzeje niesamowicie. Od plyt moga sie co najwyzej rozregulowac a to nie to samo co "zajechanie" nieprawdaz?

 

Sorry za ta ironie ale czasami nie moge inaczej.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem. Wiesz lepiej? Zarzuc jakimis dowodami or sth.

 

Z tego co wiem przecietny laser ma czas swiecenia 1000 lub 10.000 godzin, nie pamietam. Wiadomo, ze to oczywiscie nie bedzie pokrywalo sie z prawda do tego tym bardziej jesli sie jedzie na plytach, ktore powoduja, ze laser sie przy nich meczy.

 

Poza tym Falcony maja juz GPU w 65nm. Nie jest tak zle z grzaniem.

Odnośnik do komentarza
...Poza tym Falcony maja juz GPU w 65nm. Nie jest tak zle z grzaniem.

jest zle, bo GPU jest ten sam (90nm) i temp nad nim podobna :), to CPU jest 65nm i tylko on...

ale w falconach nie ma samsungow, a to one najczesciej mialy problem z padajacymi laserami i temp. miala wplyw na to (byly czeste przypadki ze po rozgrzaniu konsoli naped przestawal rozoznawac plyty, na zimno wszsytko ok.)...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Ah faktycznie GPU jest jeszcze 90, yebnalem sie ;]. Ale i tak powinno to miec wplyw na temperatury GPU, gdyz CPU jest tuz obok i w Falconach nie powinien juz utrudniac tak zycia GPU.

No i nie dziwi jednak, ze po przekroczeniu pewnych temperatur urzadzenia odmawiaja posluszenstwa. Na wiekszosci sprzetow jest napisane w jakich temperaturach moga operowac. Wada konstrukcyjna calej konsoli jesli chodzi o przypadki tych Samsungow.

Odnośnik do komentarza

nie ma wplywu na temp. na GPU bo powietrze przechodzi najpierw przez heatpipe od GPU pozniej trafia na radiator od CPU wiec tu jest na odwrot to CPU dostaje w dupe od GPU cieplym powietrzem, nie na odwrot, w starych konsolach w ogole jest oddzielnie i jedno praktycznie nie wplywa na drugie bo powietrze przechodzi przez kazdy radiator osobno i nie ma sytuacji zeby powietrze po przejsciu z CPU trafialo na GPU i na odwrot wiec nie moze miec zadego znaczacego wplywu na siebie wzajemnie...

 

tylko samsung odmawia posluszenstwa, LG ma ten sam laser i jakos takich problemow nie ma, o benq eni wpsominajac bo tam w gole nie ma problemow takich (ale inny laser)

wiec jakiekolwiek mozna miec zastrzezenia to nie do konsoli a do samego napedu, ale szajsung to zawsze byl szajsung (chociaz wyjatki sie trafialy ze zrobili dobry naped jak w X1 :) )

 

PS.

coraz czesciej widac ze MS odcina sie od podzespolow od samsunga, wczesniej byly problemy tez i z pamieciami od nich, MS zrezygnowal z napedu od nich, pamieci tez juz stosuje innych firm, wiec jak widac cos musi byc nie tak skoro MS odcina sie powoli od samsunga calkowicie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Koszt nowego x360 zamyka sie w cenie okolo 7 w miare nowych urzywanych gier lub 3 nowosci . Ja sflashowalem xboxa cos ponad 3 tygodnie temu . Od tego czasu skonczylem juz Halo 3 i wspaniale CoD 4 , jestem w polowie GTA IV i od czasu do czasu pykam w orginalna Forze 2 w tym momencie sciaga mi sie ostatni Colin McRea. Nie jestem jakims dziwadlem ktory siedzi w ciemnym pokoju i katuje konsole 24 godziny na dobe, mam prace , sliczna dziewczyne i nawet kota ktorego nie zapominam karmic i mimo wszystko znajduje czas na HC granie , jak za dawnych lat na PSXe gram na tyle na ile pozwala mi czas a nie zasobnosc portfela, mam sie ograniczac bo ktos z gory narzuca zlodziejskie , cholernie wysokie ceny ? Nie jestem Niemcem czy Holendrem z ich wyplatami .

 

Moj Xbox sie popsuje , wyskoczy 3 ROD , padnie laser , wypuchnie . Trudno . Pojde i kupie nowego ( chociaz teoretycznie mam gwaracje ) chociaz Arcade sie ponoc nie psuja to i tak gdyby to zrobil za powiedzmy rok zalicze do tego momentu pewnie z ponad 50 gier . Zalozmy , ze kazda kupilem po ok 100 zl 50* 100 = 5000 5000 / 777 zl to jakies 6 xboxow 360. Kupuje jednego i zostaje mi jeszcze 4000 zl .Proste ;)

 

Odnośnik do komentarza

bo napisales kupno 50x100zl czyli wychodzi ze bys je kupil przeszedl i zostawil. Kupujesz COD4 za 100zl, przechodzisz nastepnie sprzedajesz i masz znow 100 w kieszeni, kupujesz Burnouta Paradise ew wymieniasz CODA na Assasins Creed (ktory jest tam wart 95zl)- wymiana kosztuje cie tylko koszt przesylko ktory wynosi 5-6zl. Ja za cene 50zl zaliczylem juz z 5 gier... i nie wydalem na to 250zl jak ty to piszesz

Odnośnik do komentarza
bo napisales kupno 50x100zl czyli wychodzi ze bys je kupil przeszedl i zostawil. Kupujesz COD4 za 100zl, przechodzisz nastepnie sprzedajesz i masz znow 100 w kieszeni, kupujesz Burnouta Paradise ew wymieniasz CODA na Assasins Creed (ktory jest tam wart 95zl)- wymiana kosztuje cie tylko koszt przesylko ktory wynosi 5-6zl. Ja za cene 50zl zaliczylem juz z 5 gier... i nie wydalem na to 250zl jak ty to piszesz

 

a na Twoich wymianach zarabiaja tworcy gier ? Pozatym poka mi GTA IV za 5 zl , pokaz mi GRID za 5 zl , pokaz mi Ninja Gaiden za 5 zl ( wiem wiem jeszcze ich nie ma ale beda za kilka tygodni )

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

za jakie 5zl? Pisalem o tym ze jesli tytul jest nowy i druga osoba tez posiada jakis nowszy tytul to koszt wymiany jest 5zl za przesylke bez zadnych doplat. A na sprzedawanym autacie zarabia ktos poza sprzedajacym? To mam gierke za 200zl do konca trzymania ew smierci konsoli? Potem za 2 lata bedzie warta 30zl czy bedzie dodawna do czipsow. Nie kupie sobie gre LOST przejdie w 2 dni po 2-3h i co potem 365 dni ma lezec na biurku? Jesli gry na starcie byly warte znacznie mniej to bez problemow mozna miec i 20 gier

Odnośnik do komentarza

signap daj spokój.Szkoda słów.Niektórzy mysla tylko na zasadzie "bylebym ja był do przodu".

Szkoda tylko że "dzieki" takim ludziom nasz rynek gier wyglada jak wygląda :(

A nawiązując do tematu posta "czy warto...."

hmmmm....czy gdyby wszyscy przerabiali x-a to byłaby szansa zagrać w Mass Efect,Forze 2,Crackdowna czy Pinaty po polsku?

 

Odnośnik do komentarza

duza czesc gier byla "tlumaczona" z wersji PC (podobne nawet pliki byly), niektore tytuly sami tlumaczyli a czesc gierek miala wbudowany PL jak np. NFS MW ale nie byl u nas dostepny po PL nawet w sklepach

 

Szczerze to ilosc tlumaczen jest dosc uboga jak na 2,5 roku ale cos ruszylo. Przydalo by sie wiecej gierek z tlumaczeniem kinowym

Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytan jezeli chodzi o przerobienie X360, mam nadzieje ze pomozecie :

 

1. Czy jest mozliwosc przerobienia konsoli bez jej otwierania ? Na allegro jeden gosc sprzedaje takie konsole, flashowany naped iXtreme 1.4, napisal mi ze konsola ma orginalne plomby i do zestawu dorzuca plyte z orginalnym biosem ktory mozna sobie wgrac w razie odsylania do serwisu M$. Niby wszystko ok ale napisal mi tez ze jak mi sprzet padnie to najpierw odsylam konsole do niego i on przywraca orginalny soft, podejrzewa wiec ze po prostu kombinuje cos z naklejkami serwisowymi.

 

2. Czy nagranie gry na X360 wymaga jakis sztuczek (patche itp.) czy wystarczy wrzucic plyte do napedu i wypalic sciagniety obraz ?

 

3. Jak trudne jest samodzielne flashowanie napedu ? Kiedys konsole przerabialem chipami, flashowanie telefonu tez nie stanowi dla mnie problemu itd. Dam sobie z tym rade sam czy bedzie to wymagalo jakiegos specjalistycznego sprzetu ? (kable, zlacza itp). Moze jest gdzies jakis tutorial na necie (najchetniej po polsku) gdzie mozna o tym poczytac.

 

No, to tyle chwilowo.

 

EDIT :

 

Z pytaniem numer 3 juz sie uporalem.

Odnośnik do komentarza

po cholere ma cokolwiek kupowac

naklejka schodzi jak po masle, nawet chuchając na poczekaniu na nia da sie odkleic bez szwanku...

 

Cerb:

naklejki to jedno a czy konsola ma faktycznie gwarancje to drugie, to nie idzie w parze...

wiele konsol od nowosci moze miec makabryczne naklejki, tak jakby byly zdzierane, a konsole mimo tego normalnie na gwarancji sie oddaje i nie ma zadnych problemow...

 

PS.

juz w sprzedaży sa konsole z liteonem, nieprzerabiane jak na razie, wiec trzeba tez na to zwrocic uwage....

Odnośnik do komentarza

No ja caly czas badam temat i okazuje sie ze z tym przerobieniem x'a nie jest tak rozowo, zdazaja sie awarie napedow, ROD itp. Cos mi sie zdaje ze albo kupie przerobiona z grami i gwarancja u goscia albo nie przerobie i trzeba bedzie jechac na orginalach. Co w sumie nie jest problemem bo ostatnia moja przerobiona konsola to byl PSX i nie wiem czy dla kilku starszych gier jest sens przerabiac x'a.

 

Na youtubie sa filmiki jak za pomoca suszarki do wlosow odkleic te naklejki, tak ze z tym to juz nie problem.

Odnośnik do komentarza
po cholere ma cokolwiek kupowac

naklejka schodzi jak po masle, nawet chuchając na poczekaniu na nia da sie odkleic bez szwanku...

 

Cerb:

naklejki to jedno a czy konsola ma faktycznie gwarancje to drugie, to nie idzie w parze...

wiele konsol od nowosci moze miec makabryczne naklejki, tak jakby byly zdzierane, a konsole mimo tego normalnie na gwarancji sie oddaje i nie ma zadnych problemow...

 

PS.

juz w sprzedaży sa konsole z liteonem, nieprzerabiane jak na razie, wiec trzeba tez na to zwrocic uwage....

 

te konsole sa produkowane od marca 2008 , trzeba sobie obczaic naklejke przy zakupie ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...