Skocz do zawartości

Folklore


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem szczerze, że po zagraniu w demu wciągnał mnie ten klimat, kreacja świata no i muzyka. Zastanawiam się nad kupnem pełnej wersji. Czy ktoś kto już gra w pełną wersję lub ją przeszedł może powiedzieć, czy gra trzyma klimat. Czy fabuła jest bardzo ciekawa itp?

 

Ja ukończyłem już Folklore (ponad 30 godzin na zegarku). Moim zdaniem gra jest świetna. Historia opowiedziana w Folklore naprawdę mnie wciągneła. Dobrym pomysłem jest zakupienie dodatkowych questów z PSN Store. Można się dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć o mieszkańcach wioski.

Odnośnik do komentarza

Pograłem w demo troszki. Klimat, grafika, muzyka w grze są rewelacyjne, no i patent z sixaxisem miażdży wszystko :P Odpycha mnie tylko troszkę skomplikowane menu gry (nie grałem wcześniej dużo w RPG), trochę za dużo tam opcji, w większości nie wiem w ogóle o co biega... da rade się do tego przyzwyczaić?

Odnośnik do komentarza

Już przeszedłem Folklore i moje wrażenie są następujące:

+bardzo dobra fabuła

+klimat przez duże K

+świetne miejscówki

+dobre wykożystanie Sixaxisa

+długi czas gry

+świetna grafika i dobra muzyka

====================

-ciągłe ładowanie

-Vioce acting tylko podczas filmików CGI

-czasem za szybko znikające napisy

-odradzające sie szybko Folki

-ostatni boss jest dość trudny i trzeba sie z nim bardzo męczyć

=======================================

Posumowując Folklore to gra na 8+ no może w porywach na 9-

Nie wiem czemu wiekszość recenzentów zjechała tak gre która jest świetna pomimo tych wad co wymieniłem, dla tych co sie wachają czy kupić gre powiem tak: ściągaj demo gościu i jeśli ci pomimo wad sprawi smaka na gre dzieki klimatowi to kupuj bo sie nie zawiedziesz.

Odnośnik do komentarza

f5k jak już przeszedłeś grę możesz mi pomóc bonie wiem jak złapać jednego folka w Hell realms tego co zmienia skórę z czarnej na zwykła . Trzeba przyznać gra miażdzy klimatem i wykorzystaniem Sixaxisa , Mnie troche wkurza łażenie po miasteczku(zbyt senne ) i brak voice-actingu i muzyka bardzo klimatyczna i bardzo dobra w "światach " to w miasteczku mnie usypia. Gierka na mocne 7+, 8-

Odnośnik do komentarza
f5k jak już przeszedłeś grę możesz mi pomóc bonie wiem jak złapać jednego folka w Hell realms tego co zmienia skórę z czarnej na zwykła . Trzeba przyznać gra miażdzy klimatem i wykorzystaniem Sixaxisa , Mnie troche wkurza łażenie po miasteczku(zbyt senne ) i brak voice-actingu i muzyka bardzo klimatyczna i bardzo dobra w "światach " to w miasteczku mnie usypia. Gierka na mocne 7+, 8-

Trzeba mieć dwa folki: Z Hell Realm taką niby żotkiewke :P i takiego konika z Freary Realm który ja sie do niego zbliżysz to robi atak usypiającym pyłem i w mig ucieka, za pierwszym razem pewnie go nie złapałeś tak jak ja ale do pokonania tego gościa z tak jakby mieczami który zmenia skure ze zwykłem na czarną i na odwrót jest potrzebny ten konik z Feary Realm, wiec po wejściu do tego obszaru co są te dwa koniki zbliż sie szybko do tego co jest bliżej najlepiej wciskając R2, zrób bloka albo omiń ten pył i wal dziada czały czas najlepiej jakimś szybkim i mocnym folkiem, tylko uważaj żeby ci nie uciekł.

Edytowane przez f5k
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja tez wczesnies nie zwracalem na ta gre uwagi az dzisiaj z braku laku sciagnalem demko i... gierka wydaje sie naprawde fajna (przeszedlem demo 3 razy, jutro obadam je jeszcze troche dokladniej) i zastanawiam sie nad jej zakupem...

A demo przy full wersji wymięka... jak demo Ci się podobało, to tu nie ma nad czym myśleć, full Cię wciągnie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie ja nadal czekam na opinie dotyczącą tych dodatków. Co one zawierają. Czy ciekawe rozszerzenie do fabuły. Właśnie jestem w ostatniej krainie, która jest po prostu przepiękna ;) I jak już naładuje wszystkie folki na maksa to myślę, że czas będzie sięgnąć po te dodatki. jest ich 6, ceny 7-8zł od sztukasa. To daje około 45zł. Nie pamiętam czy 4 z nich są za 7zł, czy 2. Ale pi razy drzwi 5 w pamięci, 8 nad kreską daje ~45zł ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Polecam. Gra ma fantastyczny basniowy feeling. Cala otoczka, ksiazeczki ukazujace slabosc wrogow, design krain, scenki robione jak ruchome obrazki z ksiazki. Geniusz ;]

 

Okazuje sie ze to kolejan swietna gra na PS3, ktróra zachwalają gracze a recenzenci ją zjechali.Czegos tu nie rozumiem czyzby jakis spisek??:)

Odnośnik do komentarza
Polecam. Gra ma fantastyczny basniowy feeling. Cala otoczka, ksiazeczki ukazujace slabosc wrogow, design krain, scenki robione jak ruchome obrazki z ksiazki. Geniusz ;]

 

Okazuje sie ze to kolejan swietna gra na PS3, ktróra zachwalają gracze a recenzenci ją zjechali.Czegos tu nie rozumiem czyzby jakis spisek??:)

Prawda. Jak zobaczyłem 76% na Gamerankings pierwsze co pomyślałem 'pomyłka', no ale jak taki Gamespot daje 7/10, to aż szkoda nawet się nad tym zastanawiać. Najważniejsze co cenie w grach to klimat i grywalność, tu stoi to na najwyższym poziomie, brakuje mi tylko jakieś większej eksploracji, jakiegoś znajdowania przedmiotów itp. Estel ma rację, księga z rysunkami jak pokonać konkretnych Folków jest genialna, pomysł robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Uwielbiam baśniowe klimaty (grę jakoś przeoczyłem) zessałem więc demko i... jest średnio :closedeyes: Owszem czuć klimat ale obawiam się, że na dłuższą metę Folklore jest męczący. Irytuje mnie strasznie sterylny świat i w ogóle odnoszę wrażenie, że gra była robiona w pośpiechu, a naprawdę mógł być z tego hit (thriller + jrpg = yummy). Warto dać grze szansę? Btw ktoś z forum sprzedawał chyba...

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...