Skocz do zawartości

Kawa


Gość Grzehoo

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro idę.

 

 

Nie piłem kawy dziś, a ostatnio piję głównie rozpuszczalne. W smaku są ohydne, ale przyrządza się je szybciej niż zwykłe plujki. Niestety producenci, poprzez sztuczne aromaty, starają się upodobnić je do normalnych kaw, co wychodzi im z różnym, zazwyczaj (pipi)owym skutkiem. Neskafe to średniaki, lepsze z automatu, czibo takie se, maksłel hałs nieco lepsze, a gewalia ma posmak fusów, ale wypada najlepiej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Ja kawę piję TYLKO w restauracji, gdzie pracuję.

 

Dwie porcje kawy idą do specjalnej łyżki gdzie się tą kawę ubija. Następnie pod dużym ciśnieniem przeciska się przez to woda. Trwa to ok. 20sekund. Dostaję doskanałe podwójne expresso. Potem gotuję mleko sprężonym powietrzem (specjalna część expresu do kawy) by zrobić mleczną piankę. Wlewam expresso do tej pianki, posypują lekko czekoladą i dostaję prawdziwe capuccino.

 

Poza restauracją piję niemal wyłącznie herbatę.

 

 

Pracujesz w restauracji i nie wiesz że jest "espresso" a nie "expresso"?

 

Nie łyżka, a kolba. Rozumiem, że parzysz w podwójnej kolbie. 25-30 sekund.

 

I NIE SPRĘŻONE POWIETRZE bo nim nie pogrzejesz mleka. To jest parownik... ja pie*dole....

 

I "ubicie tej piany" nie jest takie łatwe. Musisz pilnować, żeby nie przegrzać mleka bo traci smak. Na koniec espresso zalewasz pianką. Ubij jej mniej, a możesz walnąć rozetkę.

 

O takie coś :

<napinka mode>

 

13022009.jpg

 

To i tak jest cienizna. Popatrz se na YT jakie rzeczy malują. Podwójne, potrójne itd.

 

o tu --->

 

 

</napinka mode>

 

 

Robienie kawy uzależnia strasznie uwierz. Teraz marzę o ekspresie w domu :)

 

Ciekawostka. Jak chcesz zobaczyć jak zmienia się smak kawy to weź sobie 5 filiżanek. Puść espresso i co 5 sekund zmieniaj filiżankę. Zobaczysz jakie ohydztwa wychodzą. A jak złączysz wychodzi cud miód i malina :)

 

Ale mi się ochota na kawę zebrała teraz.

Zwykłej jakoś nie pijam. Nie przepadam. Jak coś to na sępa jak idę w gości :P :P :P

Edytowane przez MeL
Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...

Jak kawa to świeżo palona. Polecam zorientować się czy w okolicy nie macie palarni: często realizują też małe zamówienia (250g) dla klientów indywidualnych. Warto spróbować chociaż raz, dla mnie różnica niebo, a ziemia. No i oczywiście dobrze byłoby to zaparzyć w kawiarce albo ekspresie ciśnieniowym.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem w Biedrze ten automat za 150 zł (teraz jest promo, że dają jeszcze 100 kapsułek) i to gów.no obesrane, nie zawsze działa. A jak się uda włączyć, to raz wyjdzie mała filiżanka, a raz ze 2 razy większa. Wkurza działaniem, ale kawa z kapsułek lepsza, a aromat kawy unosi się w całej chacie:). Może kiedyś sobie kupię jakiś powazniejszy sprzęt za kilka tysiaków (taaa). Dziwi mnie jak spora jest różnica w cenie: są ekspresy za 100, 1000 i 10000.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

ja mam dwa w domu tanszy dolce gusto bez bajerów i Thibo z bajerami, pomijając kwestie smakowe kaw, imo warto zainwestowac w modele wyżej niż podstawowy (nie mówie to o zestawie dużego baristy tylko zwykły casualowy kombajn na kapsułki) ten tańszy nie kontroluje właśnie ile leje wody,za mały zbiorniczek na wodę. LUBIE KAWE BARDZO BARDZO NOSI MNIE K>RWA

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Klasyg mi się przypomniał.

A właśnie sobie piję kawkę:

pol_pm_Kawa-Lavazza-Espresso-250g-puszka

Oczywiście z mlekiem i cukrem plus to:

http://allegro.pl/do-kawy-i-kakao-naturalne-bez-chemii-i4985411877.html

Zamówiłem kiedyś jakieś zioła i domówiłem to. Całkiem nieźle zmienia smak kawy. Polecam, oczywiście specjalnie tego nie będziecie zamawiać, ale może przy okazji.

Gość ma dużo rzeczy, których może nawet bluber nie próbował.

http://allegro.pl/karob-melasa-z-chleba-swietojanskiego-800g-i5035052144.html- co to jest?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...