Skocz do zawartości

Kawa


Gość Grzehoo

Rekomendowane odpowiedzi

picie "kawy" rozpuszczalnej w 2016roku :reggie:

A co sie teraz pije w 2016?

Ja lubię rozpuszczalną. Tak jak za młodu pojąłem kakao Puchatek, tak teraz pije kawę rozpuszczalna i z mlekiem i cukrem. Dla smaku.

Nie jestem jakimś baristą smakoszem, by przyrządzać kawę pół godziny, spieniać mleko, czy pic ją gorzką bez cukru.

Baa, nawet do tej kawy rozpuszczalnej wrzucam coś na ząb, kabanosika, czy papryczki antipasti:)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przyrządzenie dobrej sypanej kawy to max 5 minut, zależnie od sposobu zaparzania i to wliczam w to gotowanie wody. No i w takiej czarnej wcale nie musi dominować gorycz (choć to oczywiście zależy od rodzaju/gatunku/etc.) - to ma być balans między kwasowością, goryczą i słodyczą.

 

Ale to oczywiście jasne, że można lubić rozpuszczalkę - choć sam tego nie rozumiem :)

 

No i naszło mnie teraz na filiżankę pysznej czarnej, a trzeba czekać do rana :frog:

Odnośnik do komentarza

ziarna_kawy.jpg

 

+

 

res_937370942e17c2bd74fcd6a6a80b3dee_ful

+

 

kawiarka-stalowa-cisnieniowa-moderno---k

 

 

 

 

I nie trzeba żadnego mleka ani cukru, cudowny smak świeżo zmielonej kawy(o ile sie nie kupi najtańszego gówna). Do tego kofeina przyspiesza spalanie tłuszczu. A jak ktoś już chce cudować ze smakiem to może dosypać do kawy kakao.

 

A jak ktoś bardzo chce cudować to polecam kawę + mleko + syrop klonowy + cynamon + whisky.

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

Akurat kawiarka to jest IMO mega trudne do opanowania narzędzie (żeby zrobić dobrą kawę, bo żeby zrobić kwaśny lub spalony napar to łatwizna). Z miesiąc młynek ustawiałem, żeby dojść do zadowalającego wyniku.

 

Jak dla mnie jednak najistotniejsze jest to, żeby ziarna były świeżo wypalone. To jest to co robi największą różnicę. Na 99% się takiej nie znajdzie w sklepie. Sprawdźcie n.p.

 

Good Coffee

Świeżo Palona

Coffe Desk

 

Osobiście używam tego pierwszego od bardzo długiego czasu. Sposób przyrządzania jest następny: na początek polecałbym french press, łatwo i smacznie, a jak się nie spodoba to urządzenie można też używać do parzenia herbaty. Dobrze, żeby do tej metody zamówione ziarenka były jasno wypalone.

 

A jak ktoś bardzo chce cudować to polecam kawę + mleko + syrop klonowy + cynamon + whisky.

O Panie, biere to na warsztat dzisiaj lub jutro.

Odnośnik do komentarza

Pod koniec września wybraliśmy się z rodzinką na ostatni wakacyjny wypad, padło na jezioro i przynajmniej jedną noc pod namiotem, pogoda była wspaniała jak zapewne wiecie. Od znajomych dowiedzieliśmy się o fajnym, rodzinnym polu namiotowym, ogrodzone, z dostępem do wody bieżącej i prądu. Zapakowaliśmy czajnik bezprzewodowy, kawcię sypaną i rozpuszczalną (żona taką pije), na wszelki wypadek 2 zgrzewki wody. Na miejscu okazało się, że cały interes się zwinął przed tygodniem, woda zakręcona, dostępu do prądu brak. Plusem był całkowity brak opłat na miejsce biwakowania. Wieczór był miły z racji tego, że mieliśmy też zapas drewna na ognisko, ale jak tu kurna z rana kawę zrobić gdy już drewna brak, do tego żadnego toporka nie zabrałem? Bez tego ciężko mi i małżonce się żyje.

Idealnym rozwiązaniem okazała się kawa rozpuszczalna z kolą z biedry, oczywiście butelkę mieliśmy ze sobą, dość specyficzny, ale nie obrzydliwy smak. Również kawa rozpuszczalna robiona z wodą podgrzewaną w plastikowej butelce leżącej na mocno nasłonecznionym miejscu była ok. Dało się żyć :D

 

Na następny rok planujemy dłuższy wyjazd z już odpowiednim sprzętem, no i oczywiście kuchenką gazową. Kawa o świcie na łonie natury, w czasie gdy znad jeziora ustępują poranne mgły to piękna i niezapomniana rzecz, pod warunkiem, że z kubka paruje.

 

Godzina 12:22 więc czas na drugi kubeczek smolistej.

Odnośnik do komentarza

Ja do świeżo palonej mam mamy kawałek, i  będe stamtąd brał ziarna, na razie wypróbowałem 3 mieszanki.

Ale ta ITALIANO była ch,ujowa w smaku, strasznie gorzka.

Muheros już fajniejsza.

 

Na dzień dzisiejszy  ze sklepowych wyprobówałem Lavazze czarną, astre łagodną, a teraz mam z  lidla jąkąś, i ta z lidla ma fajny czekoladowy aromat  po  zmieleniu.

Lavazza była pyszna, astra też ok.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

A jak ktoś bardzo chce cudować to polecam kawę + mleko + syrop klonowy + cynamon + whisky.

Stestowałem i bardzo dobre, tylko trochę za słodkie - zakładam, że trzeba po prostu zmniejszyć ilość syropu klonowego i będzie git.

 

Jak już jesteśmy przy cudowaniu to polecę małą czarną z kawiarki + 3/4 kieliszka likieru orzechowego + cynamon + łyżeczka konfitur wiśniowych (najlepiej oczywiście domowych). Akurat na jesień.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Kurde ja dosyć długo miałem dużą tolerancję na shitową kawę, zawsze jak przychodziłem w odwiedziny do teściowej i parzyła mi plujkę z żółtego Tchibo to bez grymasu wypijałem, nawet trochę nostalgicznie mi ten smak podchodził. Byłem teraz na święta, no i kurde ciężko to było wypić :/

 

Pytanie do forumkowych kawowych snobów korzystających z alternatyw - parzycie w Chemexie/dripie mniejsze dozy, t.j. tak w okolicach 200ml naparu? Z jakimi dawkami kawy i w jakie czasy parzenia celujecie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Bo to jest normalna kawa. Nie taka jak świeżo zmielona, ale nadal. I mi smakuje, więc wyjebane, że nie piję kawy z Przełęczy Matador w południowej Kolumbii parzonej w wodzie strukturalnej podczas księżyca w nowiu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...