Skocz do zawartości

X360 i rysowanie płyt


Rekomendowane odpowiedzi

:lol: mi ost porysowal sc4 to juz 2 klocek ktory mi cyrkluje gry (laczenie 4 sztuki)a mialem juz 4 szt 360 szkoda gadac xsy to gowniany syf wczesniej premium z samsungiem a teraz wersja premium hdmi 65nm benq SZLAK

mi ost porysowal sc4 to juz 2 klocek ktory mi cyrkluje gry (laczenie 4 sztuki)a mialem juz 4 szt 360 szkoda gadac xsy to gowniany syf wczesniej premium z samsungiem a teraz wersja premium hdmi 65nm benq SZLAK

 

Ja mam od roku benq i zero rys ...jesli dla ciebie ixy to syf to se kup PS3 i czekaj na dobre gry ... kolejne lata!!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. 2 tygodnie temu zgłosiłem na x-linii rysowanie płyt przez moją konsolę. Dziś już wróciła z Niemiec. Jak wynika z dołączonego "listu" wymienili mi tam...Mother board :mellow: Teraz mam pytanie (bo może ja o czymś nie wiem) Czy płyta główna może wpływać na rysowanie płyt przez czytnik czy też powinienem męczyć ich dotąd aż wymienią mi DVD-ROM?

 

PS (pipi)ę sprawdzanie czy nadal rysuje, nie chcę ryzykować.

Odnośnik do komentarza

@ Fisiu: to mu podpowiedziałeś....

@ ornit: właśnie pech w tym, że dopóki nie wsadzisz płyty z grą i nie pograsz to się nie przekonasz. Filmy na DVD, czyste płyty, Cd z muzyką nie wchodzą w grę...

 

a jeśli chodzi o wymianę motherboarda to już nie pierwszy przypadek że ktoś zgłasza rysowanie płyt a wymieniają mu płytę główną.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Podbijam...

Ogladalem sobie Godziny, chyba koncowka, bo tak sie wciagnalem, ze nawet nie spogladalem na zegarek. Nie zgadniecie co sie stalo... W pewnym momencie 'attempting to read data' i zgon. Na plytce przepiekna smuga. Juz teraz nawet nie obejrze polowy filmu, a zacny byl.

Konsola stala *** w pionie ***, tak wiec miejcie sie na bacznosci... Wersja Arcade, kupiona jakos w kwietniu / maju.

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie kopnąłeś biurka z wrażenia? Nie przytupnąłeś mocniej? Bo tak z niczego?

Mój sprzęt stoi w pionie od marca - żadnych GŁĘBSZYCH kręgów nie było, zawsze po pierwszym odpaleniu mam taki krąg mały, czasami w jednym miejscu (wewnątrz), a czasami w dwóch (wewnątrz i zewnątrz płyty).

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

Witam, czy zdarza się, że Lite-ony też rysują płytki tak same z siebie ? Mam core'a, na gwarancji był w sierpniu i wymienili mobo + napęd ( na lite-ona ), wszystko było ok, aż do dzisiaj. Tydzień temu kupiłem Prince of Persia i CoD: WaW, nowe, w folii. Dzisiaj patrzę a tu na obu płytkie rysy lecące wokoło płyty, nie są ciągłe. Tu macie fote:

 

dsc00521yr0.th.jpg

 

Jestem przewrażliwiony na punkcie płyt, wszystkie mam w idealnym stanie a tu taka D#PA za przeproszeniem. Dwie dopiero co zakupione płytki za ponad 300zł zostały porysowane.

Jak myślicie, zgłaszać na infolinię ? Konsola stoi w pionie i tak stać będzie, bo nie ma innej możliwości, jest na stabilnym stoliku pod tv, i na pewno nie była ruszana podczas gry. Nie mam zamiaru testować, czy porysuje mi inne :). To co, tylko gwarancja ? A myślałem, że Lite-on nie ma takich problemów. I teraz pytanie, głównie dla Juchego. Czy wymienią mi wszystko ( mobo + napęd ), i czy przy drugim wysłaniu nie przysługuje mi jakiś gratis ? Mam nadzieję, że jeśli będę zmuszony wysłać konsolę dostanę już jakąś lepszą płytę główną, bo ta którą mam jest bez hdmi.

Edytowane przez Smiti
Odnośnik do komentarza

ja tam nie widze na tym zebys cos mial porysowane, smuga jedynie, moglaby nawet sie zrobic przy wyjmowaniu, czy jakims obkreceniu plyty na czyms

jakby naped rysowal Ci plyty to bys mial pelne okregi, pomysl ze plyta kreci sie z ogromna predkoscia wiec jaki to by musialbyc ulamek sekundy zeby zrobic tak krotka ryse, dla mnie to niemozliwe, do tego jest to nieregularne, to wyglada na zrobione przy bardzo malej predkosci, nie takiej jakie sa w napedzie...

przecierales szmatka? zeszlo, czy to po przetarciu tak zostalo jeszcze?

 

 

PS.

wysylasz konsole bez hdmi to i dostajesz konsole bez HDMI, zazwyczaj wymeiniaja srodek czyli obudowa Twoja zostaje wiec jak sobie wyobrazasz pojawienie w obudowie czegos na co nie ma miejsca...

dostaniesz bez HDMI jak kazdy...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Coś jest z rysowaniem tych płyt. Może to nie napęd a jkieś inne dziadostwo. Wkładam czyściutka płytkę z pudełka do napędu, pogra trochę. Wyciągam i nie ma rys na obkoło, tylko na krawędzi do środka skierowane.

zdjecie daj bo opis nic konkretnego nie mowi...

 

Nie mam jak zrobić zdjecia - narysowłem:

http://www.wrzuta.pl/obraz/2iDJWSVhrm/bez_tytulu

Odnośnik do komentarza

Dziwne ... mam Gears of War jedynkę i dwójkę. W pierwszą część gram solo/multi i żadnych rys nie ma, a kiedy gram w drugą część to pojawiają się nie tak głębokie ryski ale jakieś widoczne jednak tak. Gra działa dobrze do momentu kiedy np. w trybie Horda po prostu wyskakuję komunikat, że proszę przetrzeć grę szmatką itd. Czy to wina płyty czy też napędu. Konsolę kupiłem 27.12.08 w wersji Arcade.

Edytowane przez radiz
Odnośnik do komentarza

Mam pytanko, jaka jest szansa ze nowe konsole dostepne w sklepach beda rysowaly plyty? Nie stac mnie na PS3 a jak czytam o tych wszystkich wadach X360 to tez nie usmiecha mi sie go kupic. Co z tego ze M$ wymieni/naprawi konsole jak gry juz nikt nie wymieni i moze sie okazac, ze po kupnie gry za 200zl wyrzuce ja po tyg. do kosza!

 

Czy po instalacji gry na twardym dysku plyta caly czas sie kreci w napedzie? Czy tylko konsola sprawdza czy plyta jest z dana gra i plyte zatrzymuje?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Czekałem 6 tygodni ale Media (a w zasadzie EA) dokonało wymiany Fify na nową. Ja reklamowałem "na gwarancję" i dlatego czekałem tak długo. Polecam reklamować "na niezgodność towaru z umową" czyli "walczyć" z MM bo wtedy mają 14 dni na odpowiedź a jak nie odpowiedzą to oznacza że zgadzają się z roszczeniami i wymieną;)

Swoją drogą konsolę też wysłałem do serwisu ale uważam że byłą to wina płyty gdyż żadnej gry, wcześniej bądź później, mi konsola nie porysowała.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanko, jaka jest szansa ze nowe konsole dostepne w sklepach beda rysowaly plyty? Nie stac mnie na PS3 a jak czytam o tych wszystkich wadach X360 to tez nie usmiecha mi sie go kupic. Co z tego ze M$ wymieni/naprawi konsole jak gry juz nikt nie wymieni i moze sie okazac, ze po kupnie gry za 200zl wyrzuce ja po tyg. do kosza!

 

Czy po instalacji gry na twardym dysku plyta caly czas sie kreci w napedzie? Czy tylko konsola sprawdza czy plyta jest z dana gra i plyte zatrzymuje?

Jeżeli nie będziesz kopać w konsole, przestawiać jej z poziomu do pionu i na odwrót to jest mniejsza prawdopodobność że Ci porysuje.

Jak zainstalujesz na dysku to nic się nie porysuje. Jak konsola sprawdzi czy płyta jest to ją zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...