Skocz do zawartości

X360 i rysowanie płyt


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie tyle, co rysuje a lamie :P. W mojej kolekcji znajdują sie juz 2 gry, które uległy pęknięciu - r6v i orange box.Ten drugi juz ledwo co zipie i uruchamia sie raz na 5 prob. Kumpla spotkało ostatnio to samo jego skate kupiony w dniu premiery pare dni temu pękł. Myślałem, ze może to być wina napędu, ale reszta gier z mojej kolekcji nie nosi śladów użytkowania. Najgorsze jest to, ze znając zycie nikt mi pieniędzy za te gry nie odda a drugi raz tej samej gry kupować zamiaru nie mam.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może nie tyle, co rysuje a lamie :P. W mojej kolekcji znajdują sie juz 2 gry, które uległy pęknięciu - r6v i orange box.Ten drugi juz ledwo co zipie i uruchamia sie raz na 5 prob. Kumpla spotkało ostatnio to samo jego skate kupiony w dniu premiery pare dni temu pękł. Myślałem, ze może to być wina napędu, ale reszta gier z mojej kolekcji nie nosi śladów użytkowania. Najgorsze jest to, ze znając zycie nikt mi pieniędzy za te gry nie odda a drugi raz tej samej gry kupować zamiaru nie mam.

Tak, jedyne co możes zrobić to wysłać xboxa do czech żeby naprawili napęd. Swoją drogą jakiej firmy ten napęd?

Odnośnik do komentarza

a ja sie coraz czesciej zastanawiam czy to nie plytki DVD do X'a sa jakas tania produkcja.

 

generalnie zaden z moich dwoch Xbox'ow 360 nie rysowal plyt.

ale trafilo mi sie, ze plytka Orange Box miala ryse. rysa byla na tyle mocna, ze nie doczytywaly sie textury niektore.

plyta musiala sie porysowac u mnie, ale skoro nie zdazylo mi sie porysowanie ani jednej gry wczesniej, a troche ich w napedzie mialem, to czemu akurat OB?

 

druga sprawa to plyty pekajace w okolicy trzpienia. trafilo mi sie kilka takich plyt. pekniecia powiekszaja sie w miare uzywania i w koncu osiagaja taka glebokosc, ze plyta sie nie czyta. spotkalo to kilka moich plyt.

 

zastanawiam sie, cze nie zaczac przechowywac plyt w jakichs koszulka zamiast wciskac po kazdym uzyciu w pudelka.

Odnośnik do komentarza

Ja tam wszystkie płyty powyjmowałem z pudełek i przechowuję w wygrzebanym z dna szafki etui Fellowes. I jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania, mam szybszy dostęp do płytek, a i one przy kontakcie z jakimś specjalnym, nierysującym płyt materiałem, mniej się niszczą niż przy ciągłym wciskaniu do plastikowego pudełka, w którym swobodnie latają trąc o plastik. Nie mówiąc o słynnym opakowaniu limitki z Halo 3.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie dotyczace regeneracji plyt. Wczesniejszy naped porysowal mi dwie plyty Gearsy i Forze 2(dlaczego nie mogl sie "wyladowywac" na Kameo :P ). Ryski na FM2 sa malutkie, ale skutecznie uniemozliwiaja odczyt plyty(wyskakuje, ze plyte trzeba przeczyscic). Znowy w Gearsy mozna pograc do "pewnego" momentu ;) Wiec pytanie brzmi: czy regeneracja plyt umozliwi mi znowu ich poprawne dzialanie? Czy ktos moze polecic sklep, u ktorego warto regenerowac?

Bylbym wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Tak, regeneracja umozliwi ich dzialanie. Jak dotad regenerowalem plytki raz w sklepie Exe (okladkowa reklama PE) i zdecydowanie ich nie polecam. Plytke naprawili wszystko ok, ale paczke odeslali wolna opcja (ekonomiczna czy jakos tak) i czekalem na listonosza lacznie 3 tygodnie od wysylki.

Jesli chcesz sie pobawic w domowa regeneracje mozesz nalozyc na plyte jakas biala paste do zebow, rozsmarowac, poczekac pare minut i wymyc:P U mnie zadzialalo, ale plyta byla porysowana 2x bardziej niz przed czysczeniem:/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj po sesji w Assasin's Creed z ciekawości zajrzałem na płytkę (sam nie wiem po co ;)). Okazało się że cała płyta jest porysowana! Sprawdziłem inną płytę - stan idealny, tylko Assasin tak ma. Jednak najlepsze jest to że gra cały czas chodzi tak samo, żadnych dłuższych loadingów itp. Konsola ma napęd BenQ. Czy jest to jakiś zły objaw?

Odnośnik do komentarza
Wczoraj po sesji w Assasin's Creed z ciekawości zajrzałem na płytkę (sam nie wiem po co :P). Okazało się że cała płyta jest porysowana! Sprawdziłem inną płytę - stan idealny, tylko Assasin tak ma. Jednak najlepsze jest to że gra cały czas chodzi tak samo, żadnych dłuższych loadingów itp. Konsola ma napęd BenQ. Czy jest to jakiś zły objaw?

Jeśli jesteś pewny, że to nie ty porysowałeś płytę to jest to bardzo zły objaw ;) . Infolinia --> kurier --> naprawa.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj gram sobie w Orange Boxa, a tu nagle zwolnienie do ok. 2 FPSów i zgrzyt. Ale wszystko wróciło do normy. Myślałem ze to jakiś chwilowy kaprys napędu, wyciągam płytę, a tam od środka pękniecie praktycznie do warstwy z danymi. Nosz i jak tu sie nie zdenerwować, płyta była u mnie cztery dni. Kiedyś stało się to z Halo 2, ale to olałem. Zdarzają się też wałki że wyłączam grę a płyta wciąż kręci się w napędzie po wysunięciu tacki. Raz miałem też ring of death ale, jakimś cudem po paru minutach konsola włączyła się jakby nigdy nic. Teraz boje się ze oranga rozwali mi na kawałki w napędzie, nie mówiąc już o CoD4. Nie wiem, jutro czyba dzwonie na infolinie i wysyłam do serwisu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Niestety dzisiaj podczas grania mój Xbox został 'ostro poruszony' przez pewną osobę (grrr ... <_< ).

 

Niestety powstało takie cuś:

dsc01099ky7.th.jpg

Gra to Uefa Euro 2008. Po menusach śmiga, ale gdy włączam mecz od razu wywala do dasha.

 

Dodam, że mój Xbox nigdy nie rysował płyt i to wynikło z tego 'poruszenia'. Tu moje pytanie czy jeżeli oddam płytę do regeneracji to jest szansa na zlikwidowanie rysy i poprawne działanie gry ? Jeśli tak to możecie polecić gdzie najlepiej zregenerować płytę (allegro, jakaś firma zajmująca się tym ?).

 

Help :huh: :huh:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...