Skocz do zawartości

Procedura serwisowa X360


Rekomendowane odpowiedzi

to wszystko przez to wlasnie ze Ci co przerabiaja oszukuja MS i MS swiruje

znam juz kilka przypadkow ktore musialem naprawiac, konsol nieprzerabianych ktore byly na gwarancji a stwierdzili niby ze po przerobkach

nie wiem na jakiej zasadzie oni to stwierdzaja ale widac maja calkowicie nieudolny ten serwis skoro poprzerabiane potrafia przejsc a nie przerabiane potrafia nie przejsc weryfikacji...

 

ThomasPL: glupie tez jest to ze jak stwierdzili ze konsola jest przerobiona to CI ja jeszcze zbanowali...

 

PS. podaj nr seryjny konsoli na prv i kiedy ja dales do Robsona to Ci moze powiem co w tej konsoli dokladnie bylo (bo zapewne trafi to do mnie na stół znajac zycie :) )

Odnośnik do komentarza

nie musial nic placic, przeciez konsola nie jest przerobiona bo nie otwieral jej, to tylko glupi serwis stwierdza ze rzekomo byla proba przerobienia po to by nie uznac gwarancji, nawet nie wiadomo na ile to zgodne z prawem, zapewne jakby zalozyc im sprawe to by sie wygralo skoro konsola nie byla otwierana, a to wszystko to widzimisie jakiegos serwisanta ktory nie wiaodmo na jakiej podstawie takie wnioski wyciaga, notabene bledne skoro nie byla nigdy ruszana w rzeczywistosci...

po za tym to wszsytko "palcem pisane", wysylasz sprzet nigdy nie otweirany bez sladow otweirania, serwisant sam wklada śrubokręt aby byl slad i pozniej Ci odsyla stwierdzajac ze byla proba i wez teraz sie sadz i udowadniaj kto ten slad zrobil...to samo z plombami itp.

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

watpie by Robson byl winien, dla mnie wina jest serwisu bo ja tez osobiscie mialem kilka przypadkow ze nie naprawili i widzialem co slalem, a oni nawet nie otweirajac stwierdzaja ze chyba byla proba otwierania, sladow otwierania zero

o nowych konsolach ze zniszczonymi plombami tez nei wspomne, pelno nowych konsol ma plomby w oplakanym stanie, czyli zalozone przez chinczykow niedbale i co My mamy cierpiec za nieudolnosc Microsoftu?

inna ciekawa sprawa to kleint wyslal raz, naprawili, wyslal za pol roku znow i stwierdzili ze byla otweirana (oczywiscie nie byla) ale jak dostalem ta kosnole do reki to slady otwierania byly masakryczne, klient mowil ze w takim stanie wlasnie przyszla z serwisu MS po pierwszej naprawie, wiec z tego wynika ze sami otwieraja konsole jak porabani jakimis srubokretami a pozniej przy kolejnym serwisowaniu dostaje to inny kolo z tego serwisu i mysli ze ktos sie do tego dobieral...

nie przyjdzie im na mysl ze Ci co oszukuja z podrabianiem plomb to tak to robia i takie konsole wysylaja ze lepiej to wyglada niz taka co wychodzi z ich fabryki czy po ich serwisie...jest wiele sposobow prostych by odroznic czy byla otweirana i przerabiana czy nie ale widac lajkonikow maja w tych serwisach i takie kwiatki...

 

PS.

ale wiem jedno, zapewne jakby to bylo wyslane z niemiec jako niemiecki uzytkownik to by naprawili z pocalowaniem reki...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zgłosiłem gwarancje do Microsoftu, przyszedł kurier i od tego czasu śledzę przesyłkę.Wczoraj sprawdzając drogę paczki wyświetla mi się coś takiego

 

SZCZECIN,

PL 22.04.2009 14:27 CZYNNOŚCI WEWNĘTRZNE UPS

22.04.2009 14:27 ODBIORCA NIE MÓGŁ PODPISAĆ PIERWSZEJ PRÓBY DORĘCZENIA. ZOSTANIE PODJĘTA DRUGA PRÓBA DORĘCZENIA. / PACZKA ZOSTANIE DORĘCZONA NAST. DNIA ROBOCZEGO — BEZ GWARANCJI W SOBOTĘ.

 

FRANKFURT,

DE 22.04.2009 8:35 ZWRÓCONO DO NADAWCY

22.04.2009 8:15 W TRAKCIE PRZEWOZU

22.04.2009 5:31 SKAN PRZYBYCIA

 

Dlaczego po dotarciu do Frankfurtu w ten sam dzień znalazła się w Szczecinie ? Na stronie xbox.com ciągle widnieje,że oczekują na przesyłkę. Co jest grane

Odnośnik do komentarza

Witam, kolejny XBOX360 umarł śmiercią tragiczną (red ring). O konsolę dbałem jak cholera, czyściłem prawie co dziennie, stała w przewiewnym miejscu, nigdy nie grałem dłużej niż 3 godziny, nie wyłaczałem i włączałem zasilacza, i dupa wszystko na marne bo konsola i tak padła, mam pytanie czy przyjmą mi konsolę na gwarancję (infolinia) jeśli nie mam paragonu??Konsolę kupiłem rok temu, data produkcji konsoli to 2008-03-05 MFR DATE. po0zdrawiam

Odnośnik do komentarza

Przyjmą. Z tym dbaniem o konsole, czyszczeniem itp to IMO nie ma sensu. Konsola jeżeli ma paść to i tak padnie. A wiec graj ile tylko chcesz po co ograniczać sie do 3 godzin skoro np chcesz grać 5 ? my kiedyś robiliśmy maratony 10godzinne i nawet dłuższe (jak wyszedł GOW1) a konsole szlag trafił dopiero kilka miesięcy później.

Odnośnik do komentarza

No i h** bombki strzelił. Dwa miesiące temu konsola wróciła z serwisu. Padł napęd, pisałem o tym w tym temacie. Microshit wymienił napęd, ale musiałem się miesiąc kłócić z Paniami na infolinii, że konsola jest jeszcze na gwarancji, bo ich durny system wykazał że 2 - letnia gwarancja skończyła się po 5 - ciu miesiącach. Przechodząc do sedna sprawy:

Przed chwilą usiadłem wygodnie w fotelu i odpaliłem Too Human. Wtem słyszę jakieś chrupanie dochodzące z konsoli. Pomyślałem, że coś jest nie tak, więc wyłączyłem i włączyłem ponownie konsolę, a tu **** ***** ***, jakieś trzaski i nie wiadomo co jeszcze. Wyjąłem płytę i wyłączyłem konsolę, patrzę: jeden du*** okrąg na płycie, jedna wielka rysa. AHA :wkurzony:

 

Moje pytania są następujące:

1. Trzeba wysłać konsolę na gwarancję?

2. Jeśli zarejestrowałem urządzenie podczas ostatniej naprawy to trzeba zrobić to ponownie?

3. Czy znowu będę musiał się tak długo użerać z obsługą i przechodzić to jeszcze raz czy może zapisali id mojej konsoli i to że gwarancja na mój sprzęt jeszcze obowiązuje, tak żebym mógł wysłać konsolę "od zaraz"?

4. Czy wymienią mi zniszczoną grę, ew. zwrócą pieniądze?

Edytowane przez Grampel
Odnośnik do komentarza

1. jak chces znaprawic ja to chyba oczywiste ze trzeba wyslac :)

2. nie

3. nie bo z tego co mi wiadome to juz nie odbieraja telefonow i podobno juz wszsytko tylko droga elektoniczna sie zalatwia bez fona, nie wiem czy to lepiej czy gorzej, zobaczymy

4. musisz probowac reklamowac ta gre, z tego co pamietam to jesli to gra Microsoftu to moga dac nowa plyte, jesli nie to raczej nei ma szans na nic, wypolerujesz sobie i bedzie jak nowa :)

Odnośnik do komentarza

Too Human, a więc Microsoftu. Jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwe, że był to tylko pojedynczy przypadek? Boję się próbować z innymi grami, ale próbowałem z płytą CD z muzyką i było ok... Wiem też, że kloc rysuje płyty jeśli rusza się konsolą w czasie pracy. Nigdy nie miałem nawet najmniejszej ryski, dzisiaj jak zaczęło mi tak po cichutku chrupać to wyłączyłem konsolę ręcznie, bez pomocy pada, żeby było szybciej. Być może wtedy poruszyłem konsolą. Leży poziomo. A więc pytam się ekspertów: mogę zaryzykować odpaleniem jakiejś gry?

Odnośnik do komentarza

Mam kłopot: dzisiaj grając w Halo złapał mnie rrod. Wyłączyłem konsole na kilka minut i od tamtej pory się już nie pojawił. Zarejestrowałem mojego x'a na stronie, czekając na nieuchronne. Konsola ma datę produkcji 2006 - 06 -08 a na stronie jest napisane że gwarancja wygasła. Konsole kupiłem 30.10.2007r i nie jestem pewien czy uda mi się odnaleźć paragon.

 

 

Edytowane przez Maciek9
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...