Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

większość tunerów ma HD, bo rozdzielczość jest pod PC (a tam od dawna były rozdzialki HD ;) ).

bzdury ;) wiekszosc tunerow NIE ma hd na wejsciu, i przyjmuje najwyzej 576i.

 

Pewnie że normalne karty nie mają HD. Funkcjonują jak zwykły telewizor. Oczywiście są karty HD ale kosztują tyle, że chyba bardziej się opłaca kupić monitor niż bawić się w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam, panowie mam problem mianowicie, szukam monitorka który idealnie nada się do Xboxa 360 i PS3. Xboxa już mam, i posiadam monitorek,ale ten który mam raczej, nie bedzie pasował do PS3 raz ze to 19 calowiec, dwa raczej do pleja sie nie nada. Więc znalazłem ten http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=312037046 i teraz tak pleja chcem podłaczyć przez hdmi-hdmi, a X360 przez VGA. Ale problem zaczyna się się z głośnikami, nie wiem czy bedą trybić, mam jakies komputerowe Logitecha głosniki 5.1( chodź to stereo bez dekodera) z subbuforem. Pytanie chciałbym jakoś je podłaczyc do monitora, bezpośrednio, żeby dżwięk, był na tej konsoli którą akurat włacze, znaczy i na X i Ps3, da rade tak? Wejście monitorka są tu http://www.intsoft.pl/fot/LCD/22''...ung/225mw_2.jpg

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

Patrzac na linki to widze, ze monitor ma byc z TV tak? Myslisz, ze warto? Ja ostatnio kupilem iiyame 24 cale i naprawde polecam. Dostaniesz go tak za 1600-1700zl. Wedlug mnie warto by bylo sie zastanowic nad 24 calowcem. Dlaczego? Bo to Full HD, a wiadomo przyda to sie do filmow i niektorych gierek. Jezeli chodzi o iiyame to masz tam wyjscie HDMI i VGA wiec w sam raz (chyba, ze chcesz jeszcze kompa podlaczyc). Glosniki. Moj monitor ma wyjscie mini jacka, podlaczasz go do monitora, czincze do glosnikow i dziala elegancko tylko niestety dzwiek nie idzie 5.1, a stereo. Tak czy siak dzwiek 5.1 pod PS3 podlaczysz tylko przez optyka, a do tego trzeba troche lepsze glochy. Tak czy siak mowisz, ze masz glochy stereo wiec nie ma problemu. Po prostu szukaj monitora z wyjsciem mini jack

Edytowane przez napletator
Odnośnik do komentarza
Patrzac na linki to widze, ze monitor ma byc z TV tak? Myslisz, ze warto? Ja ostatnio kupilem iiyame 24 cale i naprawde polecam. Dostaniesz go tak za 1600-1700zl. Wedlug mnie warto by bylo sie zastanowic nad 24 calowcem. Dlaczego? Bo to Full HD, a wiadomo przyda to sie do filmow i niektorych gierek. Jezeli chodzi o iiyame to masz tam wyjscie HDMI i VGA wiec w sam raz (chyba, ze chcesz jeszcze kompa podlaczyc). Glosniki. Moj monitor ma wyjscie mini jacka, podlaczasz go do monitora, czincze do glosnikow i dziala elegancko tylko niestety dzwiek nie idzie 5.1, a stereo. Tak czy siak dzwiek 5.1 pod PS3 podlaczysz tylko przez optyka, a do tego trzeba troche lepsze glochy. Tak czy siak mowisz, ze masz glochy stereo wiec nie ma problemu. Po prostu szukaj monitora z wyjsciem mini jack

Więc tak, właśnie chodzi o to, że nie musi być z tv. Wejście HDMI-PS3, VGA-XO, starczy mi, kompa nie chcem podłączać. O właśnie o to mi chodziło wejście mini jack, w monitorze, głośniki podłączyć do moniotora, i dźwięk, jest cały czas, tylko w zależności co włącze. To że jest stereo ok, to wiem. A morzesz podac dokładnie jaki model zakupiłeś, jak z obrazem, wszystko ok? Może jakieś fotki masz z gry? Bo martwi mnie jedna rzecz 24 calowiec Full-HD za około 1600 zł, a przeciesz niektóre monitory 22 calowe, można wyrwać za taką cene, boję się że jakość obrazu będzie kiepska.

Odnośnik do komentarza

Opcje z minijackiem polecam :D Wygodne, fakt, ze moze dzwiek nie jest 5.1 ale jak dla mnie styka. Kupilem model Iiyama ProLite B2403WS i polecam jak najbardziej, przede wszystkim dlatego, ze ma gwarancje na piksele. Znajdziesz chociaz jednego- dostajesz nowy egzemplarz. Tak przez pierwszy miesiac, a wiadomo jak to teraz jest z tymi monitorami. Szansa na piksel to chyba z 90% :) Jezeli chodzi o jakosc obrazu to wiesz, to jest tak. Zalezy na jakiej matrycy chcesz monitor. Jak chcesz za 1600zl 22 cale to pewnie jest na matrycy S-IPS, S-PVA (lepsze odwzrowanie kolorow, lepsze katy, ale nieznacznie wiekszy czas reakcji) jezeli na matrycy TN to za taka kase spokojnie dorwiesz 24 cale (matryce TN sa wlasnie tworzone do grania). Porownywanie jakosci 22 cale a 24 cale to w sumie hmm... Jezeli porownujemy te same matryce to 24 cale bedzie mialo lepsza jakosc ze wzgledu na wyzsza rozdziale. Malutki defekt monitorow jest taki, ze jest to obraz 16:10 a nie 16:9 jak obsluguje konsola przez co obraz sie rozciaga w pionie, ale jak dla mnie to jest praktyczynie nie zauwazalne, a jak bedzie Cie denerwowalo to taka moja iiyama ma aspect ratio (tworza sie male czarne pasy i obraz jest 16:9) poza tym wszystko jest ok, cud miod i orzechy :D Tak wiec polecam. Jezeli chodzi o skriny to nie mam niestety, ale moze sie spreze i jutro cos zrobie dla Ciebie :P

Edytowane przez napletator
Odnośnik do komentarza

I praktycznie przekonałeś/przekonałem się do niego, dużo poczytałem opinii, na jego temat i ludzie są zachwyceni. Za tą cenę taka jakoś i jakby nie patrzeć to w końcu 24 cale. Jak będziesz miał czas wrzucić screeny, byłbym bardzo wdzięczny. I jeszcze mam 2 ostatnie pytania hehe

1.Czy można do niego, dokupić/podłaczyć tuner tv zewnętrzny?

 

2.I jeszcze jedno, Ps3 masz pewno podłączoną przez HDMI? I tak jak pisałeś, nie ma problemu z dźwiękiem? To znaczy, że w Xboxie podłączonym przez VGA też nie powinno być problemu?

Odnośnik do komentarza

I tu się właśnie zaczyna problem, bo monitory mają tylko jedno wejście mini-jack (zielone), a ja mam te głośniki http://merlin.pl/frontend/browse/product/208,390138.html W tych głosnikach jest kabel, ale z trzema wtyczkami, zieloną, pomarańczowa i czarną, końcówki odpowiedzialne są za subbufer, przednie głośniki i tylnie i za cholere nie wiem jak by to podłączyć do monitora, skoro żaden monitor praktycznie nie ma takich wejść. No własnie a druga sprawa, ze VGA nie przesyłą dźwięku wiec, monitor oprócz wejścia mini-jack musiałby być zaopatrzony w wejścia audio (czerwone i białe) żeby podpiąc do nich kabel VGA od Xbox-a. :D

 

A dokładniej tak wyglądaja kable, które wychodzą od bufoora mojego http://www.ps3forum.pl/index.php?act=attac...ost&id=1389, o ile zioleny wiedziałbym gdzie podłaczyć, do monitora (mini jack), to 2 pozostałe nie mam pojęcia (czarny i pomaranczowy), jakie wejscie musiały by być. ku...

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Posiadam mały problemik, mianowicie przymierzam się do zakupu monitora do mej PS3. Na razie znalazłem takie coś :twisted2: :

 

klik

 

Jako że w temacie monitorów jestem kompletnie zielony chciałbym się dowiedzieć co myślicie na temat wyżej wymienionego monitora. Powinienem w niego zainwestować czy też zakupić coś innego? Za wszelkie rady byłbym wdzięczny. :D

A i najważniejsze mój budżet wynosi max. 800zł.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Podobno jest w porządku, ale mnie tez interesuje w jakim sensie jest w porządku.

 

Zastanawiam się nad wymianą mojego monitora na jakiś inny, głównie interesują mnie kąty, bo ten mój monitor ma badziewne wyświetlanie patrząc z dołu :D

I przy okazji więcej złącz by się przydało :D

 

Niech ktoś coś o nim napisze :)

Odnośnik do komentarza

Oj ja przed kupnem swojego monitora naczytalem sie sporo bo sam sie czailem na taki tylk ze 24 calowy. Wedlug mnie to powinny byc ok monitory. Slyszalem, ze niektorzy maja z nimi problemy, a niektorzy pisza, ze sa bezproblemowe :( Mysle, ze to kwestia wyboru. Katana jezeli chodzi o katy to moze przyczaj sie na jakis monitor z matryca S-IPS, S-PVA tylko, ze taka matryca juz jest sporo drozsza od TN. Jezeli chodzi o zlacza to zdecydowanie rzadzi Gateway (w tym przedziale cenowym).

Odnośnik do komentarza

To wiec jak to jest z tymi Samsungami 206BW badz 226BW ? I czy jest duza roznica miedzy 226BW a 226CW ? Czy te monitorki posiadaja aspect ratio ? Zalezy mi na graniu wylacznie na 720p .

Z tego co wyczytalem piszecie ze w 226BW stosuja rozne rodzaje matrycy TN , ale patrzac na allegro , niektorzy sprzedawcy ( w szczegolnosci samsung polska or sth ) twierdza , ze sprzedaja najnowszy rodzaj TN .

Ogolnie jestem bardzo przekonany do marki Samsung , LG i Benqi czy tam cos innego balbym sie brac . Pozatym Samsung = cena/jakosc .

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

Witam,

Mam zamiar zakupić PS3 tylko problem w tym że nie wiem czy mój obecny monitor ( http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...78&katid=22 ) się nada i jeśli pociągnie peesa to czy jakość obrazu i rozdzielczość będzie na przyzwoitym poziomie ( optymalna rozdzielczość tego monitora 1440X900, nie wiem czy to wystarczająco dla konsolki ), zaznaczam że na 1080p mi nie zależy niestety zmiana monitora nie przejdzie. A no jaki rodzaj podłączenia wchodzi w grę, po czytaniu postów wydaje mi się że HDMI - DVI czy tak ? :/ bardzo proszę o jakiś odzew i z góry dzięki za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza

Ponawiam moja prosbe o pomoc :

 

To wiec jak to jest z tymi Samsungami 206BW badz 226BW ? I czy jest duza roznica miedzy 226BW a 226CW ? Czy te monitorki posiadaja aspect ratio ? Zalezy mi na graniu wylacznie na 720p .

Z tego co wyczytalem piszecie ze w 226BW stosuja rozne rodzaje matrycy TN , ale patrzac na allegro , niektorzy sprzedawcy ( w szczegolnosci samsung polska or sth ) twierdza , ze sprzedaja najnowszy rodzaj TN .

Ogolnie jestem bardzo przekonany do marki Samsung , LG i Benqi czy tam cos innego balbym sie brac . Pozatym Samsung = cena/jakosc .

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno pytanko odnośnie kabla HDMI - DVI , w Extrimie piszą że niby nie ma znaczenia jakiego kabla użyje, że HDMI to HDMI i różnicy nie będzie w jakości obrazu ale czy jest tak na pewno ? Orientowałem się w cenach i z tym jest bardzo różnie od 50 do 200 zł. Może ktoś testował kilka kabelków i jest w stanie polecić jakiś w rozsądnej cenie no i oczywiście żeby jakość obrazu była na odpowiednim poziomie (monitor posiadam taki http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...78&katid=22 nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie ale w razie czego podaje :) ) ?

 

P.S.

Muszę pochwalić MM dziś zakupiłem świeżą konsolkę z 2 gierkami bez vat , takie promocje to ja lubię ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...