Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam.

mam konsole podpiętą pod monitor samsung sm 940bw (roździelczość max 1440x900) kablem hdmi->dvi-d. mam właśnie obraz, tak jak pisze konrado0905, rozciągniety na boki (brakuje gdzieś 1 cm z prawej i lewej strony). i tutaj mnie zastanawia jak ustawie w menu konsoli obraz na 720p to brakuje mi tych cm zarówno w menu konsoli jak i w grze. natomiast jak ustawie 1080p i 1080i to menu konsoli jest wyświetlane prawidłowo a w grze (gta4) obraz nadal jest rozciągnięty. wie może ktoś jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza

Dzięki konrado0905 za pomoc.

Zrobiłem tak jak napisałeś. Ustawiłem 1080p i GTA wyświetla mi na pełnym ekranie bez żadnego ucinania obrazu. Ale co dziwne to jak włącze demo Grid to jeśli mam ustawione tylko 1080p to obraz wyświetla mi w 576p. Natomiast jak włącze wszystkie roździelczości w menu konsoli to Grid jest wyświetlany w 720p. Troche jest zabawy w zmienianie ustawień przed każdą grą ale to nic. Dobrze, że działa.

 

Mam jeszcze pytanie. Szukałem na forum ale nie znalazłem. W jakiejś gazecie growej wyczytałem, że jest możliwość zgrania GTA4 na HDD konsoli. Wie ktoś może jak to zrobić?

Edytowane przez Tomek P.
Odnośnik do komentarza
to nie przejsciowka, tylko kabel. przy HDMI strata jakosci jest znikoma, a nawet bliska 0

 

Dla dokładności - Przy sygnale cyfrowym (HDMI, DVI) nie ma strat jakości - ŻADNYCH.

Tutaj albo jest obraz, albo go nie ma, ale strat nie ma żadnych.

Jakość kabla nie dam nikomu lepszej jakości, a najwyżej kabel może dłużej pożyć :)

Odnośnik do komentarza

Witam Panowie. Szukam monitora do ps3 (później może XO) w cenie ok 1500 zł.

Przekopałem bardzo dokładnie prawie każdą stronę w tym temacie (tak, 37 :D i trwało to kilka dni :)) i wywnioskowałem że przy obecnej sytuacji najlepszą opcją będzie jeden z tej czwórki, podpowiedzcie który byłby najlepszy;

 

1. Gateway http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...y,id,49880,s,1/

2. Iiyama http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...pelny,id,45220/

3. Samsung

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...y,id,52875,s,1/

4. Hyundai

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...y,id,45800,s,1/

 

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki! :)

Edytowane przez morales-kks
Odnośnik do komentarza
to nie przejsciowka, tylko kabel. przy HDMI strata jakosci jest znikoma, a nawet bliska 0

 

Dla dokładności - Przy sygnale cyfrowym (HDMI, DVI) nie ma strat jakości - ŻADNYCH.

Tutaj albo jest obraz, albo go nie ma, ale strat nie ma żadnych.

Jakość kabla nie dam nikomu lepszej jakości, a najwyżej kabel może dłużej pożyć :)

 

tez tak na poczatku myslalem, ale na hdforum lub na hdtv.com.pl ktos zrobil test i nie jest juz tak rozowo jak w teorii. sygnal zer-jedynkowy tez jest wysylany w postaci impulsow (jest impul = 1, nie ma = 0; tak w uproszczeniu) jesli jest slaby material to sygnal moze byc tak znieksztalcony ze zamiast 1 TV odczyta nam 0 i jest kicha. rzadko sie trafia na taki kabel, ale szansa jest. kable raczej te powyzej 35zl, ale nie warto wywalac 100zl na kabel HDMI. pozdro.

Edytowane przez konrado0905
Odnośnik do komentarza

Katana napisał;

Gateway jest lepszy od tej Iiyamy, bo ma matryce S-PVA, a to oznacza lepsze kąty widzenia i lepsze kolory.

 

Ogólnie Gateway powinien być najlepszy z tej czwórki.

 

Hmnn postaram się zobaczyć oba monitory (Iiyamę i Gatewaya) w akcji i osądzić na własne oko :)

 

Iiyama ma głośniki (bezpośrednio podepnę słuchafony - bo taką konfigurację wybrałem) i matryce TN, która to ponoć bardziej nadaje się do grania z uwagi na szybkie odświeżanie, czyż nie??

Gateway oprócz tej "niby(?)" lepszej matrycy to w sumie niczym innym nie powala (brak głośników, choć w sumie to nie problem).

 

Naprawdę ta matryca S-PVA jest warta tej ceny??

 

A wie ktoś jak wygląda z sprawa gwarancją w przypadku Gateway-a i Iiyamy (door to door czy jak?)?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez morales-kks
Odnośnik do komentarza

door to door jest OK jak zawsze :) zgłaszasz, kurier przyjeżdża, zabiera, później odsyłają.

Jeśli chodzi o matryce to masz rację, PVA nadaje się do prac statycznych z dobrym odwzorowaniem kolorów np praca grafika. Kiepskie odświeżanie powoduje bardzo duży minus jeśli chodzi o gry i filmy. Zastanów się dwa razy zanim wybierzesz :)

Odnośnik do komentarza

Monitor będzie ustawiony na wysokości moich oczu, na wprost, także na kontach aż tak bardzo mi nie zależy.

Wszystko skłania mnie do 24" iiyamy ProLite B2403WS-B1 :)

Odwiedzając główną stronę iiyama.pl bardzo mile się zaskoczyłem widniejącą tam informacją;

http://www.iiyama.com/pl_PL/Product/product/27

 

No chyba że ktoś poleca coś innego.

Odnośnik do komentarza

Kiedys tez mialem taki sam wybor jak morales-kks jednak wybralem IIyame. Dlaczego? IIyama to pewniejsza firma (Gateway to w sumie taki troche krzak, niezbyt sprawdzony), IIyama daje gwarancje na piksele przez miesiac. Jezeli Ci jakis wyskoczy obojetnie jaki i gdzie od razu Ci wymieniaja na nowy monitor. Na necie mozna poczytac duzo opinii o IIyamie, a niestety o Gatewayu jest malo. Pamietam, ze kiedys przeczytalem ze Gatewaye to odpadki ze stanow i czesto nie znane jest ich pochodzenie, ale to niebardzo bym sie z ta opinia utozsamial. Z bardziej wiarygodnych zrodel (nie podam niestety adresu itp bo bylo to jakis czas temu) przeczytalem, ze monitor ma problem z podswietleniem matrycy i podobno czesto zdarzaja sie egzemplarze ktore piszcza podczas pracy. Oczywiscie nie chce zniechecac lub do czegos namawiac, chce tylko podzielic sie swoja wiedza na ten temat, poniewaz sam stalem przed takim samym wyborem. Co do tych katow w IIyamie to majac ten monitor nie doswiadczylem jakichs problemow z tym zwiazanych, mimo tego ze czasami znajduja sie nizej niz jest ustawiony monitor. Mowiac o matrycach trzeba pamietac, ze niestety matryca matrycy nie rowna. S-PVA w takim Gatewayu mysle, ze nie ma sie co rownac z matrycami S-PVA (lub ich odpowiednikami tylko z innymi literkami) w monitorach EYZO :)

Odnośnik do komentarza

Jako, że nie zapowiada się żeby wyszło coś godnego uwagi w telewizorach 26" sam zacząłem się interesować monitorami i wtedy natknąłem się na engadget na zapowiedź tego monitora Samsunga - http://www.agito.pl/powyzej_19/samsung_255...352.330707.html

 

Świetny kontrast 20000:1, 2 złącza HDMI na oba next-geny, standardowa rozdzielczość 1920x1200 przy tej przekątnej, ale jest mapowanie 1080p 1:1 czyli nie będzie żadnych czarnych pasów. Niby jeszcze go nie ma i nie ma żadnych opinii użytkowników, jednak wszyscy, którzy byli targach, na których był zaprezentowany pierwszy raz wychwalali jakość obrazu, do tego przedstawiciele Samsunga powiedzieli, że ma być idealny do konsol, więc warto o nim pamiętać.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Więc tak zacząłem poważniej myśleć o zakupie Ps3 w najbliższym czasie(koniec szkoły = sporo wolnego czasu = praca = kasa).Myśląc o odbiorniku do tej konsoli do głowy przychodzi mi panoramiczny monitor bo na hd tv póki co mnie nie stać <_<

Poprzeglądałem trochę różne fora i zrobiłem małą listę ciekawszych monitorków(oczywiście w rozsądnych dla mnie cenach) :

 

22" Samsung SyncMaster 226BW Konfiguracja

20" Samsung SyncMaster 2032BW Konfiguracja

22" LG Flatron L226WA-WN Konfiguracja

HP W2207H Konfiguracja

19" Samsung SyncMaster 931BW Konfiguracja

ASUS MW221u Konfiguracja

22" LG Flatron L227WT-PF Konfiguracja

 

Który z nich to waszym zdaniem najlepszy wybór? albo chociaż wyodrębnijcie z nich 2-3 najlepsze.Z góry thx wielkie

Odnośnik do komentarza

Ja posiadam ASUS'a, więc się wypowiem. W 720p śmiga aż miło, 1080p/i nie odpala za dobrze [duże paski, miga ekran, na środku out of range]. do tego 576i/p nie działa [wyświetla obraz, ale na środku out of range, przeszkadza, mnie da się zgasić]. Także jeśli tylko do 720p, to jest wspaniały, jeśli chcesz szaleć, to omijaj go szerokim łukiem :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...