Jump to content

Recommended Posts

Jeżeli dobrze rozumiem, monitor który obsługuje max rozdzielczość 1650x1050 jest w stanie wyświetlić obraz fullhd (upscaluje go)?

Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć, ponieważ planuje zakup monitora LG z taką rozdzielczością.

Przy okazji, czy monitory LG są dobre jakościowo? Zauważyłem, że są one o wiele tańsze niż monitory z podobnymi parametrami, lecz innej firmy (samsung). Chciałbym się też dowiedzieć jak to jest z jakością skalowania, zarówno do 720p jak i do 1080i/p.

Link to comment

Właśnie zwykle nie jest w stanie, a jeśli nawet 1920x1080 akceptuje, to musi go downscalować.

Cerb jest w posiadaniu przykładowego monitora LG o takiej rozdzielczości i jak możesz przeczytać w jego opinii zamieszczonej w tym temacie, monitor dobrze radzi sobie z 720p, ale rozciąga obraz.

Wydaje mi się, że jednymi z nielicznych tańszych monitorów nierozciągającymi obrazu są Samsungi z Tunerem TV, seria MW bodajże.

Link to comment

Jest taka stronka na której Samsung poleca monitory do X360, ale chodzi o HDMI, więc do PS3 jest tak samo:

http://www.samsung-microsites.fr/xbox360/

Oczywiście nie gwarantuję, że istotnie są takie dobre, ale skoro są wymienione na tej stronie, to chyba powinny nie rozciągać obrazu. Osobiście w sklepie z konsolami widziałem X360 podłączone do 940MW i obraz był nie był rozciągnięty w najmniejszym stopniu.

 

Katana, a czemu nie wolisz kupić malutkiego HDTV?

Link to comment

Ktoś może poradzić, czy lepiej zainwestować w 32" HDTV [720p], czy może w 24" LCD monitor full HD? mam około 2klocki, więc nic więcej nie kupie niestety. Z góry dzięki za pomoc, może wreszcie dzięki komuś się zdecyduje... Aktualnie mam ASUSa 20" 720p i gra mi się dobrze, niestety, trochę mały ekranik, nie można się położyć i grać z daleka :3

Link to comment
  • 2 weeks later...

w zasadzie to jest obojętne, no chyba, że masz monitor z głośnikami to HDMI-HDMI, bo DVI przesyła tylko obraz, a HDMI przesyła obraz i dźwięk.

 

Albo jeśli chcesz mieć wolne miejsca na inne urządzenia ^_^ Ja np. bym chciał w moim SM2232BW wejście HDMI, bo wtedy bym nim podłączył PS3, a do DVI podłączyłbym PC, bo przez D-Sub jakość jest obniżona :P

Edited by Katana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.