Skocz do zawartości

'Zielony jak ta trawa' DS ver.


marchev

Rekomendowane odpowiedzi

Z podłączonym zasilaniem coś się świeci?

Konsolę możesz normalnie włączyć i wyłączyć? Działa po prostu dwie godziny? Opisz dokładnie objawy.

 

Jeśli na wyłączonej konsoli podłączasz ładowarkę, a dioda ładowania świeci na czerwono, to znaczy, że ładuje i port ładowania jest raczej ok.

Jeśli dioda się nie świeci to sprawdź na innej ładowarce i kablu.

Jeśli nadal się nie zaświeci to faktycznie może być port.

 

Jeśli się świeci a mimo to nie chce się włączyć, albo włącza się na 2h to obstawiałbym baterię.

 

Jeśli masz jakieś problemy z włączaniem/wyłączaniem, lub samo się włącza/wyłącza to może być to włącznik, lub jakieś zwarcie na płycie głównej (może być spowodowane brudem, który dostał się np. przez slot-1.

 

Ale najpierw opisz dokładnie zachowanie konsoli :)

Odnośnik do komentarza

Ok, to wezmę R4 SDHC.

 

Kugo12, ostatnio rozbierałem parę razy DS Lite (miałem niezidentyfikowany problem - raz działało, raz nie). Da radę, o ile masz wprawę w lutowaniu. Chodzi o takie podstawowe lutowanie. Przydała by się plecionka do wylutowania starego gniazda i lutownica z dosyć cienkim grotem. Chyba najłatwiejszy element do lutowania w DSL (bo największy). Także musisz sam ocenić swoje możliwości i podjąć decyzję.

 

Z tego co patrzyłem to obecnie bardziej opłaca się kupić na allegro, bo na ebayu kosztuje ~7,5zł z wysyłką, czyli podobnie co z sensowną wysyłką na all, ale dużo dłużej poczekasz.

lepiej wez zwykle R4 bo to supportuje bardzo fajny launcher - WOOD R4 (kopia softu z acekard)

Odnośnik do komentarza

Z podłączonym zasilaniem coś się świeci?

Konsolę możesz normalnie włączyć i wyłączyć? Działa po prostu dwie godziny? Opisz dokładnie objawy.

 

Jeśli na wyłączonej konsoli podłączasz ładowarkę, a dioda ładowania świeci na czerwono, to znaczy, że ładuje i port ładowania jest raczej ok.

Jeśli dioda się nie świeci to sprawdź na innej ładowarce i kablu.

Jeśli nadal się nie zaświeci to faktycznie może być port.

 

Jeśli się świeci a mimo to nie chce się włączyć, albo włącza się na 2h to obstawiałbym baterię.

 

Jeśli masz jakieś problemy z włączaniem/wyłączaniem, lub samo się włącza/wyłącza to może być to włącznik, lub jakieś zwarcie na płycie głównej (może być spowodowane brudem, który dostał się np. przez slot-1.

 

Ale najpierw opisz dokładnie zachowanie konsoli :)

Po podlaczeniu ladowarki nic sie nie dzieje, po wlaczeniu na chwile miglo zolte swiatelko i po mignieciu zaczelo swiecic czerwone przez 2h grania ciagle sie swiecilo czerwone, gdy konsola sie wylaczyla to po wlaczeniu od razu jest czerwone i po chwili sie wylacza (bateria rozladowana). Nie sprawdze innej ladowarki bo nie mam...

Odnośnik do komentarza

A masz kabel USB? Można go wykorzystać jako ładowarkę...

Może masz multimetr? Można by zmierzyć napięcie baterii. Jeżeli byłoby 0V to bateria przeszła w stan uśpienia, czyli już jej nie naładujesz. Do wymiany, albo do obudzenia patentami z internetu na własne ryzyko (bo z bateriami nie ma żartów).

 

Po tym co opisujesz to skrajnie rozładowałeś baterię, ale coś tam jednak mruga, więc ja bym sprawdził najpierw na innej ładowarce (kabel usb + telefoniczna, bądź komputer), a potem samą baterię. Jeśli nic z tych dwóch nie pomoże to trzeba będzie rozebrać i sprawdzić miernikiem bezpieczniki. Jeśli te też będą ok, to faktycznie pewnie gniazdo.

A jak ruszasz wtyczką podczas ładowania (tą przy ds) to nie zapala się na chwilę czerwona dioda? Może się uda jakoś "złapać kontakt" i naładować...

 

 

Ok, to wezmę R4 SDHC.

 

Kugo12, ostatnio rozbierałem parę razy DS Lite (miałem niezidentyfikowany problem - raz działało, raz nie). Da radę, o ile masz wprawę w lutowaniu. Chodzi o takie podstawowe lutowanie. Przydała by się plecionka do wylutowania starego gniazda i lutownica z dosyć cienkim grotem. Chyba najłatwiejszy element do lutowania w DSL (bo największy). Także musisz sam ocenić swoje możliwości i podjąć decyzję.

 

Z tego co patrzyłem to obecnie bardziej opłaca się kupić na allegro, bo na ebayu kosztuje ~7,5zł z wysyłką, czyli podobnie co z sensowną wysyłką na all, ale dużo dłużej poczekasz.

lepiej wez zwykle R4 bo to supportuje bardzo fajny launcher - WOOD R4 (kopia softu z acekard)

 

To już w końcu nie wiem które kupić :D Dobrze, że jeszcze nie kupiłem...

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś ma może w swoich zbiorach Contrę 4 i mógłby wykonać zdjęcia wnętrza pudełka? Chciałbym sprawdzić czy przypadkiem nie trafił mi się pirat.

 

Da się sprawdzić oryginalność gierki przez odpalanie na 3DSie czy to nic nie zapewnia?

Odnośnik do komentarza

A masz kabel USB? Można go wykorzystać jako ładowarkę...

Może masz multimetr? Można by zmierzyć napięcie baterii. Jeżeli byłoby 0V to bateria przeszła w stan uśpienia, czyli już jej nie naładujesz. Do wymiany, albo do obudzenia patentami z internetu na własne ryzyko (bo z bateriami nie ma żartów).

 

Po tym co opisujesz to skrajnie rozładowałeś baterię, ale coś tam jednak mruga, więc ja bym sprawdził najpierw na innej ładowarce (kabel usb + telefoniczna, bądź komputer), a potem samą baterię. Jeśli nic z tych dwóch nie pomoże to trzeba będzie rozebrać i sprawdzić miernikiem bezpieczniki. Jeśli te też będą ok, to faktycznie pewnie gniazdo.

A jak ruszasz wtyczką podczas ładowania (tą przy ds) to nie zapala się na chwilę czerwona dioda? Może się uda jakoś "złapać kontakt" i naładować...

 

 

Ok, to wezmę R4 SDHC.

 

Kugo12, ostatnio rozbierałem parę razy DS Lite (miałem niezidentyfikowany problem - raz działało, raz nie). Da radę, o ile masz wprawę w lutowaniu. Chodzi o takie podstawowe lutowanie. Przydała by się plecionka do wylutowania starego gniazda i lutownica z dosyć cienkim grotem. Chyba najłatwiejszy element do lutowania w DSL (bo największy). Także musisz sam ocenić swoje możliwości i podjąć decyzję.

 

Z tego co patrzyłem to obecnie bardziej opłaca się kupić na allegro, bo na ebayu kosztuje ~7,5zł z wysyłką, czyli podobnie co z sensowną wysyłką na all, ale dużo dłużej poczekasz.

lepiej wez zwykle R4 bo to supportuje bardzo fajny launcher - WOOD R4 (kopia softu z acekard)

 

To już w końcu nie wiem które kupić :D Dobrze, że jeszcze nie kupiłem...

 

Mógłby ktoś jeszcze poradzić czy brać zwykłe R4 (wood) czy R4i (sdhc)? Bo już na prawdę nie wiem...

Odnośnik do komentarza

A masz kabel USB? Można go wykorzystać jako ładowarkę...

Może masz multimetr? Można by zmierzyć napięcie baterii. Jeżeli byłoby 0V to bateria przeszła w stan uśpienia, czyli już jej nie naładujesz. Do wymiany, albo do obudzenia patentami z internetu na własne ryzyko (bo z bateriami nie ma żartów).

 

Po tym co opisujesz to skrajnie rozładowałeś baterię, ale coś tam jednak mruga, więc ja bym sprawdził najpierw na innej ładowarce (kabel usb + telefoniczna, bądź komputer), a potem samą baterię. Jeśli nic z tych dwóch nie pomoże to trzeba będzie rozebrać i sprawdzić miernikiem bezpieczniki. Jeśli te też będą ok, to faktycznie pewnie gniazdo.

A jak ruszasz wtyczką podczas ładowania (tą przy ds) to nie zapala się na chwilę czerwona dioda? Może się uda jakoś "złapać kontakt" i naładować...

 

 

Ok, to wezmę R4 SDHC.

 

Kugo12, ostatnio rozbierałem parę razy DS Lite (miałem niezidentyfikowany problem - raz działało, raz nie). Da radę, o ile masz wprawę w lutowaniu. Chodzi o takie podstawowe lutowanie. Przydała by się plecionka do wylutowania starego gniazda i lutownica z dosyć cienkim grotem. Chyba najłatwiejszy element do lutowania w DSL (bo największy). Także musisz sam ocenić swoje możliwości i podjąć decyzję.

 

Z tego co patrzyłem to obecnie bardziej opłaca się kupić na allegro, bo na ebayu kosztuje ~7,5zł z wysyłką, czyli podobnie co z sensowną wysyłką na all, ale dużo dłużej poczekasz.

lepiej wez zwykle R4 bo to supportuje bardzo fajny launcher - WOOD R4 (kopia softu z acekard)

 

To już w końcu nie wiem które kupić :D Dobrze, że jeszcze nie kupiłem...

Kiedys poruszalem i sie ladowalo, teraz to nie dziala. Jak dostane w rece 3ds'a to chyba porzuce dsa lite...

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Kurczę, po tylu miesiącach jeszcze nie naprawiłem konsolki, ale wróciłem z kolejnymi pytaniami:

1. Słyszałem że możliwe jest wlutowanie mini usb zamiast tego nintendowskiego złącza (które nawet nie wiem gdzie dostać)?

2. Wyczytałem gdzieś że jasno-niebieskie ds lite'y są jakieś rzadkie, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Witam. Mam możliwość kupna NDS Lite, ale sprzedawca mówi, że karta R4 2015, którą dodaje przestała działać i wyskakuje komunikat, że soft coś tam coś tam. Mówi, że może konsolka się zaktualizowała i karta nie działa. Czy ktoś ogarnia te tematy i podpowie co można zrobić ? Nie chce się pchać w coś, co potem może nie zadziałać :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, a_team napisał:

W przypadku każdej karty jest potrzebny ten zabieg cofania zegara ?

chyba nie, bo te karty mają oznaczenie np. 2015, 2020, 2017... ale myślę, że problem jest po stronie aktualizacji firmware karty.

https://allegro.pl/oferta/nagrywarka-r4i-dual-core-rts-sdhc-3ds-xl-2ds-dsi-7998916206

to działa nawet na 3DSie... kupiłem za 26, gość teraz zmienił cenę na 40.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio wyczytałem gdzieś, że ktoś kupił kartę R4 2020 i ma timebomb do 2024. Nie wiem dlaczego tak jest ustawione. Powiedzcie proszę, czy ktoś testował adapter Ace3DS ? Czy on też ma timebomb, czy raczej w tej karcie nie występuje ? R4 widziałem za 40 zł a Ace3DS za 60 zł.

Drugie pytanko, czy NDS odpala gierki z GB i GBC w slocie 2 czy tylko gry z GBA ? :)

Odnośnik do komentarza

ja w 3dsie mam taką:

https://allegro.pl/oferta/nagrywarka-r4i-dual-core-rts-sdhc-3ds-xl-2ds-dsi-7998916206

i działa.

pobierasz ze strony odpowiednie pliki i hula.

Kiedyś kosztowala 20 zł, ale wprowadzili smarta i podnieśli cenę do 40...

edit:

uzywalem to na ndsie i na 3dsie:

https://gracz.2ap.pl/programator-do-3dsandsa-odpalajacy-gry-i-nie-tylko-z-nintendo-ds/

moj tekst

Odnośnik do komentarza

R4 wymagają regularnego update'a i tyle. Ja kupiłem zdaje się w 2018 i w 2019 wymagał wgrania nowego softu. O dziwo w tym roku jak odpalałem to jeszcze nie marudził :) W każdym razie nie trzeba cofać zegara, nie wymaga to żadnej wpłaty a soft jest dostępny na oficjalnej stronie R4.

 

Mam też starego AceKard 2i i w nim nigdy nie było obowiązku update'a.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...