Skocz do zawartości

'Zielony jak ta trawa' DS ver.


marchev

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Znalazłem na allegro fajną ofertę z mojego miasta, sprzedawca napisał jednak, że "Przy słabym poziomie naładowania baterii konsola czasem zacina się, trzeba wówczas podładować." Czy jest to normalne w DS Lite? O ile dobrze pamiętam, w moim classicu nie występował taki problem. Sprzedawca nie daje również ładowarki sieciowej a jedynie samochodową, czy istnieje możliwość, że jest to jakiś wałek i konsola nie będzie się ładowała z gniazdka (nie wydaje mi się, ale kto pyta nie błądzi :D )?

Edytowane przez garam
Odnośnik do komentarza

Jakieś pierd,olenie, też to widziałem. Nie pakuj się w coś takiego, od kiedy to cokolwiek się zacina jak ma słabe baterie? Pewnie jakiś refurb chu,jowymi chińskimi częściami i naprawiany po drodze chałupniczymi metodami, stąd te dziwne problemy.

 

Z drugiej strony... jak rzeczywiście tnie się tylko przy słabej baterii, a oprócz tego jest OK, to... wystarczy dbać o dobre naładowanie baterii i będzie si ;).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W tym momencie skizo.org, kiedyś jeszcze było ndstuff.pl, ale się zmyło. Z istniejących znam jeszcze deesowiec.info (ale jest to raczej miejsce spotkań gimberów, wiem, bo sam tam pisałem) oraz może nie największe, ale od jakiegoś czasu moje ulubione d-serious.pl.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Joł. Planuję od dłuższego czasu zakup konsolki. Wcześniej miałem GBA SP i została mi ogromna biblioteka gier z Colora i Advance'a, więc stwierdziłem że lepszą opcją będzie kupno wersji Lite. Różnica w cenie między Lite, a DSi jest zauważalna (na korzyść Lite), a zależy mi na możliwości korzystania z biblioteki gier z Game Boya. Warto zainwestować w Lite, czy jednak przeboleć ten brak czytnika cartów i kupić wybajerzone DSi?

Odnośnik do komentarza

Wg. mnie w tytuły z GBA gra się średnio na Lite'cie. Dużo lepszą opcją byłby GBA SP v2 + DSi, ale to już jest maksymalnie wysoki koszt.

 

Tak więc, jeśli masz dużo kasy: GBA SP v2 + DSi.

Jeśli zależy Ci na graniu w gry z GBA, ale nie jesteś specjalnie bogaty: DS Lite.

Jeśli wolisz bajerki od gier z GBA: DSi.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Siema! 
To mój pierwszy post na forum więc się przedstawię, Jestem azor, grafik-amator, pokemony lubię praktycznie od pierwszej klasy podstawówki (zagrywałem się w ruby jak nienormalny). 
No więc ostatnio znów zacząłem grać na emulatorze i tak sobie pomyślałem że super będzie zabrać pokemony ze sobą, chciałem kupić SP ale wersja 101 osiąga na allegro ceny do 250 zł, za te pieniądze można już mieć DSL, ale znów dołożyć 150 i ma się 3DS'a. 
Mogli byście mi powiedzieć jaką konsolę najlepiej wybrać? chodzi mi o opinie użytkowników konsol. Jak na razie jestem nastawiony na taki zestaw:

-Konsola DS Lite 
-Karta R4 żeby nie łazić z kartami 
-Karta SuperCard bo ez flash 4 jest niedostępny na allegro 

Taka konfiguracja pozwoliła by mi na komfortową grę we wszystkie obecnie wydane wersje Pokemonów, ale mam kilka obaw które chciał bym żebyście pomogli mi rozwiać. Jak wybrać dobrego DSL'a z allegro, na co zwracać uwagę, za ile kupić żeby nie przepłacić ani żeby nie kupić zepsutej konsoli, co z baterią? 
Możecie podsyłać linki do proponowanych aukcji. 

To na razie tyle, jeżeli będę miał dalsze pytania, napiszę. 
Dzięki za poświęcony czas!

Odnośnik do komentarza

Cześć, witaj. Temat o Pokemonach już jest, więc szkoda, że tam nie napisałes.

 

Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie DS Lite + Acekard 2 (R4) + EZ Flash 3in1. Na tym zestawie pograsz we wszystkie generacje od pierwszej do piątej. Na emulatorach możesz ogarnąć pierwszą i drugą generację, dzięki EZ Flash będzie mógł grać w gry z GBA a więc III generacja, a na samym DS-ie w IV i V generację. No bo co innego masz do wyboru? GBA i 3DS? Na tym pierwszym nie pograsz w nowsze generacje, a na tym ostatnim będzie ciężko z tymi najstarszymi.

Odnośnik do komentarza

A jak się mają seve'y/bateria w EZ Flash 3in1? słyszałem, że bateria szybko pada, nawet można trafić na taką kartę z już wyczerpaną. Czy krta ma savestate'y? Czy zapisuje na karcie MicroSD w Acekard2/R4? Czytałem, że może być problem z działaniem Karty EZ Flash 3in1 z kartami nie-EZ Flash, czy zadziała z R4i 3DS albo Acekard 2? Czym różnią się karty Acekard 2 i R4?

Odnośnik do komentarza

Mój ma na razie rok, save'y jeszcze trzyma. Co za problem wymienić :D? Jak się wyczerpie to i tak nie ma dużej straty, wszak save'y są backupowane za każdym włączeniem Acekarda. Nie ma save state'ów, to jest identyczne z graniem w gry z GBA. Ja mam Acekarda 2 z EZ Flash 3in1, nie ma żandego problemu. Czym się różni Audi od Mercedesa?

Odnośnik do komentarza

A mogę wymieniać savey z 3in1 z VBA? Podexpić na przyśpieszeniu na VBA i skopiować save'y na carda?

 

Czym się różni Audi od Mercedesa?

Chodziło mi o to która ma większą kompatybilność gier, czy któraś z nich np. gubi save'y.

Przy okazji, widziałem kilka recenzji Acekard 2 i wszyscy mieli ustawiony jakiś dziwny theme z simsonów, to domyślna skórka karty? Jeżeli tak to da się ją zmienić?

Odnośnik do komentarza

Skórki da się dowolnie zmieniać i nie, nie jest ona domyślna. Acekard 2 jest dużo lepszy, ogromna kompatybilność i brak problemów.

 

Save'y można wymieniać, co za problem jeśli masz je zbackupowane na karcie jako .gba.sav?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Czesc :D

Zamierasz kupic Ds lite , chciałbym odpalac  na nim romy ( w wiekoszośći ) . Jaka  nagrywarke polecacie ?

Na allegro znalazłem takie dwie : http://allegro.pl/nagrywarka-r4i-nintendo-ds-3ds-5-1-0-dsi-1-4-5-i3272937384.html

http://allegro.pl/r4-revolution-nintendo-ds-oraz-ds-lite-new-czytnik-i3238982390.html

Ktorą wybrac ? A moze cos innego ? Czy tylko cos takiego potrzeba do odpalania piratów ?

Odnośnik do komentarza

Juz nie przesadzaj, bedziesz kradl gry z neta to mozesz kupic karte ktore kosztuje tyle co pół gry.

Właśnie, a poza tym zadziała Ci w przyszłości z 3DSem :).

No i R4, chyba nie jest już wspierany, nowsze gry na nim nie odpalisz.

Ech DS - chyba najbardziej piracona konsola. Sam miałem może 3 oryginały przez lata posiadania tej konsolki.

Edit:

Ja sprzedałem DSa i w sumie chyba Vitę kupiłem jako następstwo handhelda. W międzyczasie zdobyłem iPada i w sumie... to jest to. Internet, filmy, muza, gry z grafą porównywalną do PS3, gry darmowe, gry za 0,89 euro... Mimo że mam go najkrócej to czuję że spędzę na nim najwięcej czasu. :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...