Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Siwy_
btw będę je podłączać do tv.

Zły pomysł. Dźwięk puszczony przez TV będzie na tyle zniekształcony, że nawet słuchawki za 1000zł nie pomogą. Jak kupisz dobre słuchawki to podłącz je bezpośrednio do konsoli lub do amplitunera lub do zmachola. Byle nie do TV.

 

 

kazdy znieksztalca ? jak bardzo ? jesli tak to jak podlaczyc sluchawki bezposrednio do ixa ? jedyne co mi przychodzi do glowy to adapter audio polaczony z chinchami przechodzacymi w zenska koncowke mini-jack. da sie to zrobic jakos prosciej ?

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Chciałem sobie zrobić własny HS w którym słyszałbym grę i rozmowy... posiadam słuchawki Koss KSC75 i dokupiłem sobie osobno mikrofon zalman zm-mic1... słuchawki podłączyłem do TV a mic przez przejściówkę do pada.... tylko jest jeden problem bo z tego co wyczytałem mic ten potrzebuje większego napięcia i przez to dosłownie muszę mieć go przy samych ustach... tak więc zdecydowałem się kupić słuchawki z wbudowanym micem... tylko nie wiem które będą dobrze działać z xboxem... możecie coś polecić najlepiej do 100 zł ? nie chcę wydawać więcej kasy... chyba że ktoś poradzi coś na problem z kupionym micem

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Nie znam się za bardzo na headsetach, ale słyszałem, że Turtle Beach robi dobry sprzęt. Właśnie sobie zakupiłem ich najtańszy model Ear Force XLC (niecałe 150 zł, z wysyłką). Jak je przetestuję to coś napiszę, jeśli jeszcze niczego nie znalazłeś.

Link do strony producenta - klik

Edytowane przez el dresso
Odnośnik do komentarza

Nie znam się za bardzo na headsetach, ale słyszałem, że Turtle Beach robi dobry sprzęt. Właśnie sobie zakupiłem ich najtańszy model Ear Force XLC (niecałe 150 zł, z wysyłką). Jak je przetestuję to coś napiszę, jeśli jeszcze niczego nie znalazłeś.

Link do strony producenta - klik

Gdzie je kupiłeś bo sam się czaję ale na X11

Odnośnik do komentarza

i jak te sluchawki turtle beach ? bo tez przymierzam sie do kupna ;)

Jeśli chodzi o XLC to nie jest źle. Po ich założeniu już jest niezłe wyciszenie, a jak pójdzie z nich dzwięk na ok 20-30% vol, to nic z otoczenia nie słychać. Wyglądają na delikatne. Raz mi upadły i nic się nie stało, jednak jak je podnosiłem to kabel o coś zahaczył i wyłamał mi się taki malutki uchwyt od lewej słuchawki. Skleiłem kropelką, ale jakiś niesmak pozostaje. Basy porządne. Po dłuższym graniu (ok. 4h) bolą trochę uszy, ale to i tak niezły wynik w porównaniu z tańszymi słuchawkami. Można się przyczepić do rozmiaru oprawek. Mam średnią głowę (chyba? rozmiar kasku - M) i słuchawki są w sam raz bez wyciągania nauszników, więc dla ludzi z mniejszym rozmiarem czaszki będę prawdopodobnie za luźne.

 

xlcz.jpg

To właśnie mi się ułamało, tyle, że od wewnętrznej strony. Ten plastik składa się z dwóch części.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dziś dopiero wynalazłem że istnieje coś takiego jak przejściówka umożliwiająca podłączenie headsetów od pc. I to rzeczywiście działa bez problemów? W te dwa złącza podłącza się zarówno kabel od mikrofonu jak i od słuchawek? I jak wtedy z głośnością tych drugich. Pytam, bo kolega ma philipsy shp 2700 (podobno całkiem niezłe w swojej cenie) a gdy podłączył je przez wyjście dzwięku w kablu VGA to grały bardzo cicho. Dopiero jak podłączył je przez wyjście w monitorze to działały normalnie, a ja nie mam takiego wyjścia w swoim.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze: pytasz czy w przejściówkę wtyka się zarówno mikrofon jak i słuchawki, a potem pytasz jaka będzie głośność po podpięciu pod kabel vga, więc nie bardzo wiem do czego chcesz to w końcu podpiąć :D

Po drugie: jeżeli dobrze rozumiem to na kablu vga do x'a jest jakieś gniazdo audio out (nie wiem jak jest bo mnie to nigdy nie interesowało) więc jak mniemam po podłączeniu tam bezpośrednio słuchawek nie masz żadnej regulacji głośności (oprócz tej na słuchawkach). Kolega w monitorze ma oczywiście regulację więc dlatego gra mu to głośniej, podłącz słuchawki do audio na kablu vga poprzez jakiś wzmacniacz i będzie po problemie.

Odnośnik do komentarza

Raz mialem u siebie podlaczone turtle beach x31 (przez wyjscie audio na kablu VGA) i wg mnie graly dobrze, wystarczajaco glosno.

 

Ta przejsciowka od SS http://shop.steelseries.com/us/index.php/accessories-us/steelseries-xbox-360-headset-connector.html?options=cart w porownaniu do tej zwyklej przejsciowki posiada dodatkowy kabelek do podlaczenia dzwieku, choc tak jak opisales w tym 1 poscie 3 rozwiazanie to nie trzeba sluchawek podpinac do tego wejscia w padzie, wiec w sumie ta przejsciowka za 9 zl dalaby rade?

 

EDIT

A to te drozsze modele turtle beach (od X11) maja wbudowany wzmacniacz, a niestety XLC nie maja, wiec przy takim podlaczeniu zapewne beda grac cicho : (

Edytowane przez LooKaZ
Odnośnik do komentarza

Ta przejsciowka od SS http://shop.steelser...ml?options=cart w porownaniu do tej zwyklej przejsciowki posiada dodatkowy kabelek do podlaczenia dzwieku, choc tak jak opisales w tym 1 poscie 3 rozwiazanie to nie trzeba sluchawek podpinac do tego wejscia w padzie, wiec w sumie ta przejsciowka za 9 zl dalaby rade?

 

Pierwszy raz widzę taką przejściówkę i przyznam że to fajny patent (jeżeli połączenie tych kanałów nie będzie miało wpływu na jakość dźwięku.

Pamiętaj że jeżeli będziesz chciał podłączyć wszystko tak jak ja mam, to tak jak napisałem niezbędne będzie wyłączenie dźwięków w dashu, a są one jednak czasem pomocne.

Każda taka przejściówka się nada byle by chciała siedzieć spokojnie w padzie i nie wypadać. Nieważne ile kosztuje, w środku ma to samo. Zresztą to żadna filozofia zrobić taki adapter, kiedyś takich w polsce nie było, trzeba było robić samemu :P

 

A to te drozsze modele turtle beach (od X11) maja wbudowany wzmacniacz, a niestety XLC nie maja, wiec przy takim podlaczeniu zapewne beda grac cicho : (

 

Wzmacniacz słuchawkowy na allegro kupisz od 50zł, więc nie jęcz :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...