Skocz do zawartości

ICO


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przeszedłem. Prawie, fra zawsze zacina mi sie po pokonaniu królwej, zawsze gdy spada ta ogromna skała. Próbowałem juz 4 razy, 5 raz przechodzic tego nie mam zamiaru, zastanawiam sie nad obejrzeniem zakonczenia na utube ;/ Jutro psórbuje jeszcze raz, jak nie pójdzie to oglądam.

 

Jest jakiś sposób na przeczyszczenie laseru w PS2 bez rozkrecania? Jakaś płytka, czy coś? Bo naprawdę chciałem ją skonczyc ;/

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj przeszedłem. Prawie, fra zawsze zacina mi sie po pokonaniu królwej, zawsze gdy spada ta ogromna skała. Próbowałem juz 4 razy, 5 raz przechodzic tego nie mam zamiaru, zastanawiam sie nad obejrzeniem zakonczenia na utube ;/ Jutro psórbuje jeszcze raz, jak nie pójdzie to oglądam.

 

Jest jakiś sposób na przeczyszczenie laseru w PS2 bez rozkrecania? Jakaś płytka, czy coś? Bo naprawdę chciałem ją skonczyc ;/

 

Dlaczego nie chcesz rozkrecic PS2? To jakies 10minut roboty za pierwszym razem http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2_konserwacja/

Odnośnik do komentarza

Polecam postarać się aby gra "poszła" i zobaczyć to zakonczenie na konsoli.. IMO to jedno z najlepszych zakończeń jakie widziałem w grach (szczególnie z tą muzyką i pewną niespodziewajką :(). Kilka dni temu trzeci raz przeszedłem ICO (tzn kiedyś jap 2x teraz euro, przejdę chyba kolejny raz z tłumaczonym tekstem Yordy).

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
Gość pawel_k

witam,

 

ja dopiero przymierzam się do tej gry - mam ją od stycznia ale postanowiłem że ICO pożegnam moje ps2 przed zmianą konsoli ;) (chyba że już nie wytrzymam i zagram szybciej; )

 

ale mam pytanie bardziej techniczne odnośnie tej gry - dzisiaj ją włączyłem żeby sprawdzić czy jeszcze działa i niestety na komponentach podłączonych do lcd nie działa :( obraz się nie wyświetla, jest czarny ekran lub czarny z jakimś brązowym pasem w losowym miejscu, dzwięk jest ok... pierwszy raz się z czymś takim spotykam :( dla pewności czy to nie jest płyta uszkodzona znalazłem kabel RGB i wszystko jest ok, tak samo na kablu chinch...

 

do tej pory z problemami z komponentami spotkałem się tylko z różowym ekranem przy trybie progressive scan w The Getaway, ale żeby gra się nie uruchamiała to nie zdarzyło mi się... jeśli ktoś się spotkał z tym lub może sprawdzić u siebie to bardzo bym był wdzięczny o odpowiedź czy to normalne?

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k
własnie sprawdzilem u siebie. ICO dziala na componencie

thx za odpowiedz...

 

poszukalem troche na necie i okazuje sie ze to jest czesto kwestia tv - szczerze nie wiem co to ma za znaczenie ale moj przypadek nie jest odosobniony...

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k
jesli masz taka mozliwosc to graj na zwyklym kineskopowcu nawet na 15" ... ta gra wyglada okropnie na lcd xD

niestety wiem :( ale nie mam innego TV. straszna szkoda ze nie ma chociaż 16:9... ale klimat zamku na szczescie nadal czuc...

 

ale niestety popelnilem najwieksza zbrodnie jaka moglem zrobic na tej grze - za bardzo zagralem z opisem :( z piatku na sobote postanowilem przejsc ta gre (w sobote rao mialem wyjazd na wakacje), wiec postanowilem miec ze soba poradnik na chwile ostateczne. niestety w pewnym momencie poradnik zaczynalem traktowac jako koniecznosc a nie ostatecznosc, przez co powoli zatracalem w sobie odbior piekna tej gry. na poczatku siegajac do poradnika gdy wymiekalem na kilkanascie minut i bylo super klimatycznie, ale jak zaczynalem czytac opis co zrobic w momencie jak zaczynal sie loading jakiegos fragmentu to klimat powoli mi uciekal :(

 

po 3 godzinach postanowilem przerwac gre i ie przechodzic jej na sile - przez moja glupote stracilem ok. poltorejgodzinny wycinek tej wspanialej gry czego nie moge sobie darowac :(

 

po porwrocie z wakacji gram zaczynam od poczatku i do konca poradnika uzyje tylko w sytuacjach bez wyjscia...

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

wiem :( dobrze że przynajmniej opamiętałem się i przerwałem w miarę szybko jak tylko zaczynał powoli klimat mi uciekać (jestem teraz na wschodniej wieży, tam gdzie zdobywa się miecz). po prostu lęk o Yordę w pewnym momencie przestał istnieć, przez co wspaniały klimat który czułem od początku zanikał :(

 

mam nadzieję że chociaż uda mi się to odzyskać, dobrze że dalej nie grałem i mam jeszcze 2/3 gry przed sobą więc powinno się udać...

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

niestety, przykro mi to pisac, ale wydaje mi sie, ze juz nigdy nie poczujesz piekna tej gry. poprzez swoja glupote i chec przejscia jej przed wakacjami po prostu zabiles ten tytul i juz nie jest w stanie tego uratowac. po prostu, nawet jezeli zaczniesz grac od nowa bez opisu, to juz nie poczujesz tego, co poczulbys grajac normalnie, po prostu nie przezyjesz tej gry :( przykro mi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a tak powaznie, graj, nie pierdol xD

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

ja myślę że dam radę. na 3h które grałem 2h przeszedłem bez opisu, potem coś potrzebowałem bo utknąłem i nie wiedziałem co zrobić to zajrzałem do opisu, potem znowu jeszcze raz, ale jak czytając ten fragment co nie wiem jak przejść od razu zaczynałem czytać co dalej będzie to stwierdziłem że koniec z graniem na dzisiaj, nie ma sensu psuć sobie tej gry i wracam po wakacjach... tak myślę że dopiero jedna trzecia gry za mną, z czego tylko fragment kompletnie sobie popsułem, więc problemu nie będzie. uważam że decyzję o końcu gry podjąłem w odpowiednim momencie. teraz przejdę 2/3 gry które mi zostało tak jak to powinienem zrobić (czyli opis tylko w ostateczności tak jak to zawsze robiłem) - więc ten mały fragment nie powinien aż tak bardzo wpływać na wszystko...

 

w sumie tą drogą myśląc to drugi raz przechodząc ICO nie można poczuć jej klimatu bo wiadomo co zrobić i gdzie cienie atakują - może za bardzo zapędzam się i nie można tego porównać do grania z opisem ale odbiór emocji przy kolejnym przechodzeniu jest podobny...

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k
Pawle K., panowie powyżej, nabijali się z ciebie, ale dołączam do prośby - graj, nie pier.dol.

szczerze to z wypowiedzi Luceka nie doszukałem się od razu ironii ;) a grać nie mogę, dziewczyna nie pozwoliła zabrać mi konsoli więc zostało mi biadolenie na forum :P jeszcze półtora tygodnia :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No cóż no cóż no cóż... ICO dobrą grą jest :D Nie no wiadomo ,że zaje..ista , nie będę powtarzał tego coście kilka lat temu napisali xD Ale najbardziej zadowolony jestem ,że przeszedłem ją bez absolutnie żadnych pomocy , a łatwo nie było - pękła dopiero po 12 h .

 

SPOILERY SPOILERY

Chociaż może nie ,ale nie zaszkodzi oznaczyć :D Najbardziej irytowała mnie ta dziewczyna - współtowarzyszka podróży - Yorda czy jak jej tam . Nie wiem co zrobić , skaczę i biegam , biegam i się rozglądam , a ona jak ta głupia p..a pokazuje mi palcami na gołą ziemię i przy tym jeszcze wydaje jakieś pożal się Boże odgłosy . Po prostu myślałem ,że ją zabiję albo przynajmniej cisnę w nią padem. Aha fajnie też jak nie chciała przeskakiwać , bo akurat stałem pół cala od miejsca , w którym miałem stać <_<

Totalne przegięcie to ten most zwodzony , a ściślej jego część . Trzeba na niego tak żałośnie naskoczyć , chyba z 2 h nad tym myślałem :D Potem jeszcze nie wiedziałem ,że kółkiem można się hustać na łańcuchu i kolejna godzinka w plecy xD Nie chodzi o to ,ze chciałeś ją przejść jak najszybciej , ale z wywieszonym jęzorem czekałem na kolejne wątki w fabule , kolejne filmiki ... Chyba trochę się zawiodłem jednak ...

 

CHYBA KONIEC SPOILERÓW

 

Aż tak gra mną nie wstrząsnęła jak SotC , Fahrenheit czy końcówka MGS3 ,ale ma coś takiego w sobie ,że chce się ja przechodzić po kilka razy . Może ta szczątkowa fabuła i próba odkrycia choćby jej kawałeczka podczas kolejnych przechodzeń ( przejść ? ) gry . Na pewno łyknę ją po raz 2 co naprawdę rzadko mi się zdarza .

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

według mnie to gra 2 no bo pierwszy jest final VII na mojej liście....

gra cudowna urokliwa i pozostawiająca lekki niedosyt, w miarę krótka, najpiękniejszym elementem gry chyba jest Yorda, którą wręcz pokochałem i łezka spłyneła wiadomo kiedy [ nie chcę spojlerów pisać] ale gra cudowna polecam każdemu ale zdecydowanie nie dla wszystkich.......[moi koledzy wolą ,,bić level w tibi,, RZal i bUl] sam w to grałem trochę czasu ale to syf... xD

 

Ale naprawdę gra cudowna 9,5/10 tylko fial VII lepszy xD

 

no i cudowne jest to jak sie odnajdują na plaży i wszystko kończy się dobrze......i żyli długo i szczęśliwie

 

coś cudownego.............

Edytowane przez verde94
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja ICO przeszedłem wczoraj jednym tchem grając od samego początku. Skończyłem o drugiej w nocy, a zajęło mi to 10 godzin i 12 minut (bez żadnych opisów). I pomyśleć, że włączyłem ją tylko "na chwilę", żeby zobaczyć jak ta gra wygląda. Cóż, nie myślałem, że się tak wciągnę. Muszę przyznać, że była warta tych 129zł, choć czekając na przesyłkę (kupiłem ją w sklepie internetowym) żałowałem nieco jej kupna. Byłem jednak zachwycony nią zarówno podczas grania, jak i po przejściu. A gdy zobaczyłem napis "end", zrobiło mi się smutno, że to już wszystko. Tym bardziej, że jest to gra niepowtarzalna, wyjątkowa. No i szkoda mi było patrzeć w końcówce

na rozwalający się zamek, który tak polubiłem

. To chyba najpiękniejsze miejsce we wszystkich grach, jakie widziałem. W żadnej innej nie widziałem tak pięknych widoków. Bardzo zachwyciły mnie w ICO równiez dźwięki takie jak szum morza, wiatru, odgłosy ptaków ect. Tylko grafika pozostawia trochę do życzenia, głównie chodzi mi o niską rozdzielczość oraz tekstury w niektórych miejscach. Gdyby nie to, uznałbym, że grafika, jak na rok wydania gry, jest cudna. Teraz czekam, aż stanieje trochę SOtC, bo szkoda mi wydawać na nią ponad 200 zeta (mam nadzieję, że stanieje kiedyś).

 

edit: sorki, rzeczywiście mogłem ukryć to zdanie

Edytowane przez amarok
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...