Skocz do zawartości

Morrowind


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Takie info - CD project wystartował z promocją która będzie trwała do końca marca bodajże - obniżyło ceny wybranych (chyba) gier o 50%. Piszę o tym w temacie Morrowinda bo zestawik Morek+Tribunal+Bloodmoon PL dzięki tej promocji kupiłem wczoraj za całe 9,75 zł także jeżeli ktoś jeszcze nie zasmakował Morka (to jest ktoś taki?) to to jest najlepszy moment aby nadrobić zaległości.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Maly problem;]

Kiedy gram w morrowinda to nieraz wyskakuje mi blad kiedy wychodze lub biegne po swiecie(wywala mnie do pulpitu i jest ten po ktorym jest wybor wyslij blad itd.)

Mam oryginala zeby nie bylo.Ustawilem sobie najwyzsza rozdzielczosc itd.Wczesniej czegos takiego nie mialem.Reinstal gry pomoze?(sorki jesli z tym pytaniem to jednak nie tutaj powinienem)

Odnośnik do komentarza

O to chodzi ze nie mam zadnych modow.dodatki (bloodmoon i tribunal)sa uruchowmione.kiedy ide spac(wtedy robi sie autosave) to czasami atakuje mnie jeszcze ktos z mrocznego bractwa i nieraz uda mu sie mnie zabic ,wtedy daje load autosave i najczesciej wtedy mnie wywala do windy.Jednak nieraz tez kiedy sobie walcze lub wychodze z pmieszczenia lub poprostu biegne po swiecie.mam ustawiona rozdzialke,SI i zasieg widzenia(czy jakos tak)na max'a ,moze to przez to nie wyrabia morrowind?

 

 

 

 

EDIT

 

Jeszcze jedno pytanie-Czy jesli przystapie do "Swiatynia" to bede mogl tez dolaczyc do "Legion Cesarski","Kult Tamriel","Morag Tong","Kompania Wschodniocesarska"?Czy to tak jak z wielkimi rodami ze mozna tylko do jednego?

 

Aha i jak jest z tymi zadaniami od Daedr?Czy jesli przejde watek glowny(pokonam dagoth ura) to juz te zadania beda niedostepne czy beda zawsze?

Edytowane przez AumaanAnubis
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
O to chodzi ze nie mam zadnych modow.dodatki (bloodmoon i tribunal)sa uruchowmione.kiedy ide spac(wtedy robi sie autosave) to czasami atakuje mnie jeszcze ktos z mrocznego bractwa i nieraz uda mu sie mnie zabic ,wtedy daje load autosave i najczesciej wtedy mnie wywala do windy.Jednak nieraz tez kiedy sobie walcze lub wychodze z pmieszczenia lub poprostu biegne po swiecie.mam ustawiona rozdzialke,SI i zasieg widzenia(czy jakos tak)na max'a ,moze to przez to nie wyrabia morrowind?

 

EDIT

 

Jeszcze jedno pytanie-Czy jesli przystapie do "Swiatynia" to bede mogl tez dolaczyc do "Legion Cesarski","Kult Tamriel","Morag Tong","Kompania Wschodniocesarska"?Czy to tak jak z wielkimi rodami ze mozna tylko do jednego?

 

Aha i jak jest z tymi zadaniami od Daedr?Czy jesli przejde watek glowny(pokonam dagoth ura) to juz te zadania beda niedostepne czy beda zawsze?

Możesz przystapić do Świątyni i do każdej innej przez ciebie wymienionej gildii jednocześnie. A propo Świątyni kończ ja jak najszybciej i dostaniesz kozacką zroję, według mnie najlepszą obok Dragonbone Cuirass. Zadania od daedr będą dostępne po skończeniu głównego wątku.

Odnośnik do komentarza
O to chodzi ze nie mam zadnych modow.dodatki (bloodmoon i tribunal)sa uruchowmione.kiedy ide spac(wtedy robi sie autosave) to czasami atakuje mnie jeszcze ktos z mrocznego bractwa i nieraz uda mu sie mnie zabic ,wtedy daje load autosave i najczesciej wtedy mnie wywala do windy.Jednak nieraz tez kiedy sobie walcze lub wychodze z pmieszczenia lub poprostu biegne po swiecie.mam ustawiona rozdzialke,SI i zasieg widzenia(czy jakos tak)na max'a ,moze to przez to nie wyrabia morrowind?

Zmniejsz ustawienia graficzne i zobacz, czy nadal wywala.

 

Jeszcze jedno pytanie-Czy jesli przystapie do "Swiatynia" to bede mogl tez dolaczyc do "Legion Cesarski","Kult Tamriel","Morag Tong","Kompania Wschodniocesarska"?Czy to tak jak z wielkimi rodami ze mozna tylko do jednego?

 

Aha i jak jest z tymi zadaniami od Daedr?Czy jesli przejde watek glowny(pokonam dagoth ura) to juz te zadania beda niedostepne czy beda zawsze?

Możesz przystąpić wszędzie.

 

http://www.elderscrolls.phx.pl/, polecam, tak btw.

Edytowane przez Qra
Odnośnik do komentarza

Akurat wywalanie do windowsa w kwestii Morrowinda to nie jest coś co zależy od komputera. Raz się zdardza, a raz nie. Możesz co najwyżej zapobiegać jego częstemu występowaniu poprzez obniżenie ustawień graficznych i wyłączanie jak największej ilości niepotrzebnych procesów. Nie da się tego całkowicie wyeliminować poprzez jakieś zabiegi.

 

Portal dobry, forum nie tykajcie :blink: Jeżeli poszukujecie czegoś odnośnie modów to zapraszam TUTAJ.

 

BTW. Gooralesko my się nie znamy przypadkiem z forum AW? ;]

Odnośnik do komentarza
EDIT

 

Jeszcze jedno pytanie-Czy jesli przystapie do "Swiatynia" to bede mogl tez dolaczyc do "Legion Cesarski","Kult Tamriel","Morag Tong","Kompania Wschodniocesarska"?Czy to tak jak z wielkimi rodami ze mozna tylko do jednego?

 

Aha i jak jest z tymi zadaniami od Daedr?Czy jesli przejde watek glowny(pokonam dagoth ura) to juz te zadania beda niedostepne czy beda zawsze?

Nie wiem czy ktos dobrze odpowiedzial ale te zadania są zawsze dostepne, klikaj na kazdy posąg, moze śa jakies nieodkryte:)) Mozesz dolaczyc do kazdej gidlii, jedyne ograniczenie to wstąpienie do jednego z rodów( hllalu, redoran i telvanii) bodajże, są mody które umożliwiaja dostęp do każdego rodu plus dodają jeszcze inne (np indoril)

Morrowind to zaprawde genialna gra :blink:))

 

Co do postu kendziora; nie zwracajcie na chlopa uwagi, forum obok glupich tematów jest naprawde pelne informacji i ciekawostek na temat morrowinda i obliviona, warto poczytać sobie posty w Bractwie sekretnego plomienia gdzie mamy że tak powiem, historyczno socjologiczne podejście do gry i wyjasnienie niektorych jej zagadanień w naprawde ciekawy profesjonalny sposób, kłania się metafizyka, religia i filozofia, polecam :P

 

Btw co do modów to kleju swego czasu dal linki do 2 dobrych stron z ogromna biblioteką modyfikacji, poszukaj pare stron do tyłu.

Edytowane przez kopaa
Odnośnik do komentarza
Co do postu kendziora; nie zwracajcie na chlopa uwagi, forum obok glupich tematów jest naprawde pelne informacji i ciekawostek na temat morrowinda i obliviona, warto poczytać sobie posty w Bractwie sekretnego plomienia gdzie mamy że tak powiem, historyczno socjologiczne podejście do gry i wyjasnienie niektorych jej zagadanień w naprawde ciekawy profesjonalny sposób, kłania się metafizyka, religia i filozofia, polecam :blink:

Jeżeli mowa o wcześniejszych osiągnięciach BSP to się zgodzę, są warte uwagi. Teraz już nikogo z tej starej gwardii na forum nie spotkasz więc i rozmowy ostatnio im się nie kleją lub powielają to co już było powiedziane.

 

A, ja nie mówię, że forum nie jest skarbnicą informacji, ja go tylko nie polecam do używania w celach offtopicowych :P

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

gralem caly dzien bite 10 godzin uzyskalem poziom 3 pancerz mam z kosci (taki zolty jak maja straznicy, statystyka pancerza to 18) miecz ma obrazenia cieciem 7 do 13 zrobilem 5 zadan dla wojownikow i jedno zadanie dla cukrojada (cosades czy cos takiego) i teraz mam pytanie mianowicie np pterodaktyle w starciu zabieraja mi polowe zycia albo jakis inny zwierz co jest w okresie godowym zabiera mi prawie cale zycie, jak bylem w kopalni zabic paru zlodzieji to graniczy to prawie z cudem a pasek zielony (kondycja?) jest pelny... czy to jest normalne ze poczatek jest trudny czy moze cos zle robie? czy moze jakas kieprawa wersja gry... chce w to pograc ale pomalu trace nerwy... mzoe ktos podpowie jak to jest? czytam jakies porady itd cos staram sie rozgryzc ta gre ale jest ciezko dodam ze sile mam 53 i jeszcze rzowijam druga statystyke odpowiadajaca za obrazenia....

Edytowane przez Paul1986krk
Odnośnik do komentarza

poziom mam po srodku czyli 0, umiejetnosci glowne to topor 35, sredni pancerz 39, born obuchowa 35, atletyka 46, trcza 39 umiejtnosci dodatkowe akrobatyka 17, lekki pancerz 25, platnerstwo 20, celnosc 22, bez zbroi 19. sile mam 53 a zwinosc 44, prawie caly pancerz to zbroja kosciana, bron to szabla zelazna 5-18, 4-16, 1-4 np taki Kaugoti 6 razy mnie gryzie w tym zetawieniu i po mnie a ja mu zabiore w najlepszym wypadku ponad polowe zycia... doszedlem do wniosku teraz ze zaczne napewno od nowa bo duza czesc umiejetnosci chce zmienic moze poziom troche tez tak czytam co ludzie pisza i nie maja takich problemow moze to jakas wadliwa wersja gry?

Odnośnik do komentarza

Nah, skoro nie masz umiejętności ostrza, to mieczem nie będziesz zadawał za dużych obrażeń i będziesz rzadko trafiał, musisz podnieść jej poziom lub zmienić broń na jakiś topór bądź buławę. Z Pancerzem nie jest źle, ale wybierz się do Caldery i tam zgarnij części pancerza orkowego za darmo w domu gdzie znajdziesz handlarza młokosa (taki potworek, nie pamiętam jak w angielskiej wersji się nazywa). spróbuj też pograć na troche niższym poziomie trudności. No i jescze jedno, w niektórych jaskiniach możesz spotkać bandytów, którzy Cię zabiją bez problemu na niskim poziomie gdyż gra nie ma level scalingu i możesz spotkać kogoś o wiele potężniejszego od Ciebie. Na początku lepiej omijać jaskinie, aż się troche podszkolisz.

Odnośnik do komentarza

O właśnie, nigdy tak bardzo nie przykuwałem do tego większej uwagi i to był mój błąd i jako że gram od nowa, a zapomniałem... cóż... trochę wybiłem tego i tamtego :P Niestety, chodzi o poziom trudności. Mam 17 level postaci, typowe wymieszanie włócznika z łucznikiem. No i teraz pytanie - jaki rekomendujecie poziom trudności w dalszych początkach gry i czy sukcesywnie powinno się go zwiększać :) Tak, by gra nie była za łatwa, ani nie była katorgą - co radzicie? :)

Odnośnik do komentarza

mam kolejny problem, mianowicie wspolczynniki szczescia i osobowsci wynosza 16 i 5 a jak mam level up to pisze ze mam szczescie 40 i osobowosc tez duzo wyzsza wszyscy ktorych spotkam lubia mnie ze tak powiem na 27 i jak cos chce sie dowiedziec to zazwyczaj musze uzywac perswazji jedyne co zrobilem zlego to w jednym quescie mialem stanac po strone czarownicy albo goscia ktorego ta czarownica okradla takze stanolem po stronie babki a potem zabilem tez ją wiecej grzechow nie pamietam ale jak podchodze do strazy to niby mam czyste papiery wie ktos o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
mam kolejny problem, mianowicie wspolczynniki szczescia i osobowsci wynosza 16 i 5 a jak mam level up to pisze ze mam szczescie 40 i osobowosc tez duzo wyzsza wszyscy ktorych spotkam lubia mnie ze tak powiem na 27 i jak cos chce sie dowiedziec to zazwyczaj musze uzywac perswazji jedyne co zrobilem zlego to w jednym quescie mialem stanac po strone czarownicy albo goscia ktorego ta czarownica okradla takze stanolem po stronie babki a potem zabilem tez ją wiecej grzechow nie pamietam ale jak podchodze do strazy to niby mam czyste papiery wie ktos o co chodzi?

 

Sprawdź jaki masz współczynnik Sławy. Wysokie rozwinięcie tej cechy znacząco wpływa na to jak traktują Cię mieszkańcy Vvardenfell. Tu możesz więcej o tym poczytać.

Odnośnik do komentarza
O właśnie, nigdy tak bardzo nie przykuwałem do tego większej uwagi i to był mój błąd i jako że gram od nowa, a zapomniałem... cóż... trochę wybiłem tego i tamtego :P Niestety, chodzi o poziom trudności. Mam 17 level postaci, typowe wymieszanie włócznika z łucznikiem. No i teraz pytanie - jaki rekomendujecie poziom trudności w dalszych początkach gry i czy sukcesywnie powinno się go zwiększać :) Tak, by gra nie była za łatwa, ani nie była katorgą - co radzicie? :)

Kwestia tego czy lubisz walczyć. Jeżeli nie bardzo, to nie ma sensu się na wysokim poziomie trudności męczyć z przeciwnikami. W innym wypadku radzę zwiększyć poziom maksymalnie i w razie jakichś problemów na jakiś czas go obniżyć ;)

 

Paul, może to obniżenie osobowości i szczęścia to wina jakiejś choroby? Sprawdź aktywne efekty magiczne i będzie jasne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...